Reiki Alliance geeft lezing Kerkdiensten in de Egmonden Nieuwe huisarts Israels helemaal op haar plek in Limmen Subsidie buitengebied landschapselementen Opnames Groeten Terug bij kartcentrum REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Opbrengst kerkenveiling voor Scouting Akersloot KORTOM Korte tuincursussen Themamiddagen voor mensen met kanker Toneelworkshop UITKIJKPOST 17 JANUARI 2007 CASTRICUM - Traditioneel Reiki Master, Jeannette Stengs (lid van de Reiki Alliance) geeft op dinsdag 23 januari om 20.00 uur een lezing met als onderwerp 'Reiki, energie geven aan jezelf en anderen' in de Kern, Overtoom 15 te Castricum. Tijdens de lezing wordt een korte, gratis kennis makingsbehandeling gegeven. De toegang van de lezing is vrij. Reiki is genezende energie doorgeven met je handen. Door middel van Reiki kan men zichzelf dagelijks bevrijden van vermoeidheid en spanningen en kan men eigen klachten behandelen wanneer ze zich voordoen. Iedereen heeft van nature deze energie in zich. Door blokkades raakt onze genezende ener gie op de achtergrond, soms zo sterk dat we niet meer geloven dat we hem hebben en hem niet meer gebruiken. Daarnaast kan deze universele energie ook aan anderen worden doorgegeven. Hoe dit hersteld kan worden is het onderwerp van de lezing. Een Reiki cursus wordt gegeven op twee achter eenvolgende dagen (vier dagdelen). Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jeannette Stengs, 0251-657580/06-30016054/www.reikicastricum.nl. EGMOND - De kerken van Egmond geven bijzonder veel aandacht aan de 'Week van Gebed voor de Eenheid van de Christenen'. De oecumenische vieringen vinden plaats op zon dag 21 januari. Deze vieringen vinden overal ter wereld plaats. Veel kerken .leven in ballingschap. Andere kerken stellen hun vitaliteit in dienst van de mede mens die hulp nodig heeft. In Zuid- Afrika staat men voor een giganti sche uitdaging. Op lokaal gebied wordt daar veel ondernomen ter bestrijding van armoede en ziekte. Er wordt veel gestimuleerd om het plaatselijk onderwijs te bevorderen. Inspirerende en hartverwarmende verhalen bereiken over een lokale gemeenschap die zorgt voor aidspa- tiënten; een vrouwengroep die zorgt voor de naschoolse opvang van weeskinderen; van mensen die dorpse tuinprojecten opzetten voor veilig voedsel. Het zijn geen omvangrijke, nationaal gerichte activiteiten, maar plaatselijk en effectief. Allemaal geactiveerd van uit de samenwerkende kerken. Geloofsonderscheid komt daarbij niet ter sprake. De eenheid in wer ken is de grote stimulans. Tijdens de gezamenlijke diensten in Egmond wordt daar aandacht aan besteed. Gelukkig kan dat hier, in het vrije westen, waar de kerk niet in ballingschap leeft, waar het mogelijk is dat de geestelijkheid van de diverse kerken op elkanders preekstoel gaat staan, zoals op zon dag 21 januari. In Egmond is dat niet ongebruikelijk en komt dat regelmatig voor. Pastoor Haraid Münch van de Oud-katholieke kerk gaat op die zondag voor in de Rooms-katholieke kerk te Egmond aan Zee. Dominee Saskia Ossewaarde van de Protestantse kerk Egmond preekt in de Rooms- katholieke Kerk te Egmond aan den Hoef en pastor Nico Knol van de Sint Adelbertparochie te Egmond- Binnen gaat ter plaatse voor in het Protestantse kerkje aan de Abdijlaan. Alle diensten beginnen om 10.00 uur. Zij willen daarmee aangeven dat barrières geen rol meer spelen, wanneer het gaat om onderlinge samenwerking van de Egmondse kerken voor de mens heid elders die hulp nodig heeft. Dat wordt al jaren bewezen, onder meer bij de jaarlijkse vastenacties. De woorden 'Mogen ze allen één zijn' worden hier op veel onderde len waargemaakt. REGIO - De subsidieregeling voor herstel en aanleg van land schapselementen is weer open gesteld. Particulieren, boeren en verenigingen in het buiten gebied van Noord-Holland kun nen tot 1 april subsidie aanvra gen bij Landschap Noord-Holland. De eerstvolgen de ronde loopt van 1 juni tot 1 september. Het betreft de subsidieregeling Landschapselementen, die nu haar zesde jaar van bestaan ingaat. De regeling, ingesteld door de provin cie, is bedoeld om het karakteristie ke landschap van Noord-Holland te versterken en te behouden. De reden is dat veel landschapselementen in de loop van de tijd hun oorspronke lijke functie hebben verloren, zijn verwaarloosd of zelfs verdwenen. De uitvoering van de regeling is in han den van Landschap Noord-Holland. De regeling biedt particulieren en boeren in het buitengebied de moge lijkheid om individueel of in groeps verband subsidie aan te vragen. Ook voor (agrarische) natuurverenigin- gen en historische verenigingen of vrywilligersgroepen is de regeling interessant. Wanneer zij (of hun leden) landschapselementen in beheer hebben of wanneer zij eige naar zijn van interessante gebieden, kunnen zij in aanmerking komen voor subsidie. Kijk op www.land- schapnoordholland.nl of bel Landschap Noord-Holland, tel. 0251-662244. AKERSLOOT - Afgelopen week heeft de kerkenveilingcommissie een cheque ter waarde van E 2500,- uit gekeerd aan Scouting Akersloot. De kerkenveiling werd gehouden op 17 november afgelopen jaar en bracht bijna E 250.000,- en tien procent daarvan gaat dus naar de scouting. De commissie wilde met de opbrengst een lokale vereniging steunen. Deze moest dan wel als tegenprestatie vrijwilligers ter beschikking stellen. Scouting is erg blij met het bedrag, dit jaar worden hoogstwaarschijnlijk hun nieuw- bouwplannen gerealiseerd. De che que werd overhandigd door veiling meester Henk Hoogervorst en Ingrid Krom(penningmeester) aan Hennie Verduijn, voorzitter van Scouting Akersloot, en Rob Dekker. LIMMEN - Op 2 januari startte Brigitte Israels haar werkzaam heden als huisarts in Limmen. De van oorsprong uit Castricum afkomstige jonge arts met het warme hart op de juiste plaats, maakt het trio Limmer huisart sen na de pensionering van dok ter Elzinga weer compleet. Dokter Israels is in het Limmense allang geen onbekende meer. Gedurende haar specialisatie tot huisarts, een kopstudie van drie jaar aansluitend op haar medicijnenstu die, was ze al eens een jaar werk zaam bij de Limmer praktijk. Sinds haar afstuderen werkte ze op diverse plekken als waarnemend huisarts en was ze enige tijd in dienst van een huisartsenpraktijk in Amstelveen. Met ingang van deze maand is ze toegetreden tot de maatschap waar van ook de artsen Van der Dussen en Bloem deel uitmaken. Waarom koos ze eigenlyk ooit voor het vak van huisarts? „Ik vind het boeiend om met mensen van allerlei leeftijden om te gaan, die ook weer allerlei uit eenlopende klachten hebben. Je bouwt als huisarts toch een soort relatie op met je patiënten en maakt kennis met gezinnen waarvan je ver volgens de kinderen groot ziet wor den. Om die aspecten heb ik geko- - zen voor de volle breedte van het vak in plaats van één specialisme", aldus de arts. Ze vertelt verder: „Ik ben er van overtuigd dat fysiek en psychische gesteldheid alles met elkaar te maken hebben. Fysieke klachten, ook de chronische, gene zen aantoonbaar sneller, wanneer je er vol tegenaan gaat en probeert zo positief mogelijk in het leven te staan. Daar probeer ik mijn patiën ten bewust van te maken. Daar doe Met ingang van deze maand is Brigitte Israels toegetreden tot de Limmer huisartsenpraktijk. Foto: Machteld Wiegmans ik mijn best voor!" In haar ruime en prettig lichte spreekkamer heeft ze zich omringt met een aantal mooie en kleurige kunstobjecten. Ze is opgetogen dat ze hier is terecht gekomen: „Dit is een heerüjke plek om te werken. Niet alleen een heel prettig gebouw, maar de praktijk is ook enorm goed georganiseerd. Hier lopen een heleboel dingen als vanzelf. Dat zie je elders in het land wel eens anders". Dokter Israels woont in Amsterdam met haar man. Hun 22-jarige zoon woont inmiddels zelfstandig, maar aange zien haar man zijn werk in de stad heeft, kiest het paar er voorlopig voor om in Amsterdam te blijven wonen. Daar heeft ze tenslotte ook haar zangkoor en bouwt ze decors voor* het kindertheater van haar man. Voorlopig zal Brigitte Israels dus dagelijks tegen de spits in naar Limmen reizen om vier dagen per week haar patiënten in de praktijk LIMMEN - Wat krijg je als je drie inheemse stammen onge veer twee weken laat logeren bij families in Nederland en België? Een vervolg op de alom gewaardeerde programmaserie Groeten uit de Rimboe met de titel Groeten Terug. Onlangs hebben een aantal inheemse stamleden samen met de Nederlandse familie een bezoekje gebracht aan een kartcentrum in Limmen. Hier werden de opnames gemaakt voor het programma 'Groeten Terug'. De stamleden konden hier ervaren wat nou de fun factor is. Allereerst hebben ze kennis gemaakt met het indoor kartem Na een zeer uitgebreide instructie, met tolk, konden de stamleden in de karts stappen en de actie van het karten gaan erva ren. Baanrecords werden er niet gebroken, een baanmarshal moest zelf op de zijkant van de kart mee rijden. Toch zijn ze nu wel een hele ervaring rijker. Naast het karten hebben ze ook op de rodeo buil gezeten. Ze konden maar niet gelo ven dat de stier niet echt was en dat hij vanzelf kon ronddraaien. Toch hebben ze allemaal en poging gewaagd. De uitzending zal eind februari, begin maart uitgezonden worden. Inheemse stamleden zijn na het karten en de rit op de rodeo buil een hele ervaring rijker. Eigen foto aan de Kerkweg bij te staan. „Ik ben hier helemaal op mijn plek", besluit ze enthousiast. En ze kijkt nu al uit naar de mozaïëkendagen. LIMMEN - Het is nu tijd voor een korte tuincursus om gericht de tuin aan te pakken. Op 29 janua ri, op maandagavond staan er twee cursussen op het program ma van Tuincursussen Jeanine Jonker. Om 19.00 uur start de cursus snoeien. In vijf praktische lessen leert u hoe planten groeien en wat u daaraan heeft voor het snoeien. Om 20.45 uur staat de cursus tuinontwerpen op het pro gramma. In zes lessen maakt u voor uw eigen tuin een ontwerp op papier. Bel voor info of opgave naar Jeanine Jonker, tel. 072- 5053646 of lqjk op www.tuincursussen.nl. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) en de Regionale Thuiszorg (RTZ) orga niseren een serie van acht thema middagen over kanker, die bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. Deze mid dagen staan los van elkaar en kunnen afzonderlijk bezocht wor den. De vierde bijeenkomst heeft als thema: Leven met kanker. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 16 januari van 14.00 tot 16.00 uur in bibliotheek De Mare, Laan van Straatsburg 2, Alkmaar. Vanaf 13.45 uur is de zaal open. Toegang is gratis. U kunt zich aanmelden bij de balie van de Patiëntenvoorlichting van het MCA, tel.: 072- 5483500. EGMOND - Stichting Welzijn Bergen afdeling jongerenwerk organiseert een toneel/musicah workshop voor tieners (12 tot en met 15 jaar) in Egmond Binnen. De workshop is afge lopen week van start gegaan en zijn nog een paar plaatsen. De workshop wordt gegeven in de oude bibliotheek aan de Herenweg 72 in Egmond Binnen en gaat om 16.00 start. De workshop is een kennismaking met de diverse vormen van toneel en musical en bestaat uit zes lessen. De kosten voor deze workshop zijn 10,- in totaal. Je kunt je opgeven bij Mila de Vré, tel. 06-24748571 of via m.vre@welzijnbergen.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17