Wondimu en Kibet winnen 35e Egmond Halve Marathon Kersttoernooi HZV de Witburger Druk weekend Dojo 't Loo Ruitersportvereniging Heiloo Derde divisieturnsters van GTH weer succesvol Elementen trotseren op hard en zacht zand De eerste halve finale ging tussen Pracht Team en Oud-HZV SPORTNIEUWS UIT DE REGIO sport 2i Sest De nummers 1, 2 en 3 bij de vrouwen op rij: Hilda Kibet, Gete Wami en Pauline Wangui, snelden zich onder de balken door in verband met het smalle strand. Foto: Mario Sacksioni HARDLOPEN EGMOND - Een harde westen wind en hoogtij rond het start tijdstip zorgden er zondag 14 januari voor dat de 12.500 deelnemers aan de 35e jubi leumeditie van de Egmond Halve Marathon een uur later dan gepland van start gingen. Organisator Le Champion besloot hiertoe omdat het strand anders niet breed genoeg zou zijn om de duizen den lopers droogvoets de dui nen in te sturen. De uitdagende weersomstandig heden gaven Egmond zo een pas send jubileumgeschenk. Het weer is immers altijd sfeerbepalend tij dens de Egmondse nieuwjaars- klassieker. De Ethiopiër Eshete Wondimu bleek het beste in staat weerstand te bieden tegen de ele menten. Hij won door een splijten de demarrage in de slotfase van de wedstrijd in een tijd van 1.04.13, waarin hij ook de vrou wen voorbleef in de traditionele man/vrouwwedstrijd. Juwawu Wirimai uit Zimbabwe volgde op 0.14 en titelverdediger Kamiel Maase werd derde op 0.21 van de- Ethiopiër. Opvallend detail was dat Keniaanse mannen er dit jaar niet te pas kwamen in Egmond. Wilson Kigen was met een zeven de plaats pas de beste Keniaan. De overwinning bij de vrouwen race werd pas op de finishstreep binnengehaald door de Keniaanse Hilda Kibet in een tijd van 1.13.25.. De Ethiopische Gete Wami kwam een fractie tekort en finish te in dezelfde tijd op de tweede plaats. Groot was het verschil met nummer- drie Pauline Wangui uit Kenia, die uitkwam op 1.15.11. Beste Nederlandse was Merel de Knegt. Zij legde in 1.18.30 beslag op de zevende plaats. Volledige uitslagen zijn te vinden op www.egmondhalvemarathon.nl. ZAALVOETBAL HEILOO - Het 24e zaalvoetbal toernooi van HZV de Witburger op tweede kerstdag was ook dit keer weer een succes. De poule -we dstrij den werden vanaf 11.00 uur onder grote belangstelling gespeeld. In poule A plaatsten Pracht Team en HSV zich voor de kruisfi nales. 'Goud van Oud' miste op doelsaldo de tweede plaats in deze poule. WS Winkel Makelaardij ging in poule B als nummer één door middels overwinningen op Alkmaarsche Boys (1-0) en Oud- HZV (2-0). Tegen Foresters'71 werd het 2-2. Oud-HZy met onder andere René Tromp, Jeroen Vreeker en Steven Ursen\, werd verrassend tweede door onder andere een 4-0 overwinning op Foresters en een 3-1 overwinning op Alkmaarsche Boys. De eerste halve finale ging derhalve tussen Pracht Team en Oud-HZV De huidige koploper in de hoofdklasse was duidelijk te sterk voor 'de oudjes van HZV', waar de conditie zwaar op de proef werd gesteld: 5-1. De strijd tussen HSV en White Stones in de andere halve finale werd met 2-5 gewonnen door laatstgenoemde. De finale werd ook in 2006 dus een Egmondse aangelegenheid. Al na drie minu ten kwam Pracht Team op 1-0 via Tom Hofkamp. In de zesde minuut verdubbelde Miloud Weijers de score. Daarmee was deze finale eigenlijk beslist, want wat White Stones ook probeerde het kwam niet tot scoren. Uiteindelijk verschalkte 'topsco rer van het toernooi' Hofkamp met een schitterende treffer goa lie Walta. Tijdens de prijsuitrei king bedankte de organisatie in het bomvolle sportcafé van fami lie de Wit alle vrijwilligers en sponsors, waardoor dit traditione le toernooi wederom als geslaagd de boeken in kan. Het komende kersttoernooi wordt een jubileum in verband met het 25-jarig bestaan, dus schrijf tweede kerstdag alvast in uw agenda. HEILOO - Op zaterdag 13 janua ri turnden derde divisie turn sters Minke Hopman en Sanne van der Velden (beiden Instap) en Sanne Beun (Pupil 1) hun eer ste voorwedstrijd in Opmeer. Minke en Sanne van der Velden moesten zich om 08.45 uur mel den voor hun warmingup en kon den daarna aan de bak voor hun allereerste voorwedstrijd. Sanne was net als in de eerste competitie in Schagen in december het hele deelnemersveld de baas, dit keer had ze de hoogste score op drie toestellen en mocht naar huis met goud. Minke begon wat aarzelend op de balk maar wist zich met een fantastische brugoefening op het eind (9.925) naar een bronzen plak te turnen. In deze categorie deden maar liefst 37 turnsters mee. Sanne Beun had bij de Pupillen 1 zware concurrentie in 34 turnsters. Het is byzonder knap dat zij zich met klei ne foutjes op meerdere toestellen nog naar een mooie zevende plek wist te turnen. De tweede voorwed strijd voor de derde divisie is op 21 januari in Amsterdam. Tegelijkertijd turnen de vierde en vijfde divisie turnsters dan hun tweede competitie in Beverwijk. Twee belangrijke wed strijden dus op 21 januari, want de resultaten tellen mee voor doorstro ming naar regio/districtwedstrijden. JUDO HEILOO - Afgelopend weekend was Eindhoven het toneel van het Internationale Espoir Judotoernooi. Hier waren pun ten voor een EK-startbewijs te verdienen. Meedoen is op zich al een belevenis. Timo Lesterhuis, Kars Zoon en Joris Moolenaar bleven helaas in de poules steken. Corina Henselmans bereikt een mooie vijfde plaats en Karen Stevenson wist zelfs een hele knappe bronzen medaille te verove ren. Gelijkertijd werd in Beverwijk het Bucheltoernooi gehouden. Mooie eerste prijzen werden behaald door Jasper Henselmans en Tim Kuipers. Sven Kruidenberg werd fraai tweede en Jasmijn Lesterhuis ging met de derde plaats naar huis. Een ander deel van de wedstrijdse lectie nam deel aan een toernooi in Hensbroek. Thijs Lesterhuis en Dave bezetten overtuigend de eerste plaats. Roel Verlooy en Juliën Keyser bereikten een mooie tweede plaats terwijl Jim Tervoort, Stan Greveling en Jim Baitus met een derde plaats terugkeerden. Zaterdagavond was de Dojo aan de Bergeonstraat het middelpunt van de West Friese judocompetitie. Het team bestaande uit Thijs Lesterhuis, Kars Zoon, Jasper Henselmans, Karen Stevenson, Rens de Jong, Wesley Groefsema, Timo Lesterhuis, Reinier van der Wey, Sander Groefsema en Robin Boom deed goede zaken. De wedstrijd tegen Judoacademie Amsterdam werd met 15-5 gewonnen. De partij tegen Judo Yushi uit Hoofdorp werd op het nippertje met 11-9 binnenge sleept. Spannend moment tijdens de West Friese Competitie. Eigen foto RUITERSPORT HEILOO - Op 20 en 21 januari wordt er een grote dressuurse- lectiewedstrijd van kring Midden gehouden. Deze wedstrijd zal plaatsvinden in de Sammerrljhal van de ruitersport vereniging Heiloo en omstreken aan de Zeeweg in Heiloo. Er wordt gestreden om op de regio kampi oenschappen te mogen rijden op B, L en M niveau. De aanvang is óp beide dagen 09.00 uur en duurt tot 19.00 uur. De toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19