Stichting Jeugdtheater Heiloo speelt Het Zwanemeer Workshop 'Poëzie en stilte' in Bibliotheek Heiloo Hans Laduc presenteert nieuwe cd H E I L O O 3 Cursus (levens) verhalen schrijven Bachcantate in Witte Kerk Heiloo 't Vennewater bij Radio Beat FM CDA fietst door Heiloo Moderne Spelling UITKIJKPOST 17 JANUARI 2007 HEILOO - Voor wie met een hoofd vol verhalen loopt maar niet eerder de kans vond om ze op te schrijven, voor wie altijd al heeft willen schrijven maar telkens vastliep, voor wie sta pels papier heeft liggen maar aarzelt over de kwaliteit van het werk start maandagavond 22 januari een cursus (levens verhalen) schrijven. Voor inlichtingen: 072-5334218 of mail naar m. schouwe- naarO 1 @quicknet.nl HEILOO - In de serie Bachcantate's in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal zondagavond 21 januari de cantate BWV 156 'Ich steh mit einem Fuss im Grabe' worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater, met solistische medewerking van Karin Dijkstra - sopraan, Robert Buckland - tenor, Paul Barten - alt en Gerard Rooker - bas. Tevens zal een aantal instrumentalisten medewerking verlenen aan de uitvoering van deze cantate. Deze cantate dienst begint om 19.00 uur. Liturg is Ds Blaauw. HEILOO - Op donderdag 18 januari om 20.00 uur kimt u in het radioprogramma Heiloo Centraal vele interessante zaken over badminton te weten komen door te luisteren naar Beat FM op de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106,3 FM. Matthijs de Moei, Marty n van den Haak en Arko de Betué vertellen Maud van Gijssel over het spel, hun club 't Vennewater Badminton, recrea tief of competitie spelen en nog veel meer. Voor veel luisteraars een nieuw onderwerp, voor sommigen herkenning, maar voor iedereen interessant! HEILOO - Op zaterdagochtend 20 januari stappen de fractie- en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u met hen een onderwerp bespreken of iets in uw omgeveng laten zien, neem dan contact op met Elly Beens tel. 072-5338208 of e- mail ellybeens@quicknet.nl. HEILOO - Stichting Ouderen werk Heiloo geeft ook dit jaar weer een cursus moderne spel ling. Daarbij worden de ver nieuwingen op het gebied van onze Nederlandse taal meege nomen. Tevens geldt het volgen van deze cursus als een uitste kende voorbereiding op het Groot Trefpunt Dictee (4 april) waarvoor u zich kunt opgeven. Voor de cursus spelling zijn er vier lessen van 10.00 uur tot 12.00 uur op maandag van 7 maart tot en met 28 maart. De lessen vinden plaats in het Trefpunt. Kosten bedragen 10,-. Voor meer informatie en opgave kunt u contact opne men met Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. yin*» Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Geïnspireerd door het thema van de Nationale Gedichtendag 2007 leidt plaats genoot Margreet Schouwenaar op donderdagavond 25 januari vanaf 19.30 uur een workshop Toezie en stilte'. Margreet Schouwenaar is dichter en docente poëzie. In het eerste deel van de work shop wordt 'poëzie en stilte' in diverse thema's uitgewerkt. Na de pauze krijgen de deelnemers de ruimte om uit eigen werk of uit het werk van andere dichters voor te dragen. Uiteraard hoort ook dit jaar bij deze bijzondere avond een bijzon dere sfeer van kaarslicht en een glas wijn. Toegangskaarten voor deze avond zijn voor 5,- (rtiet bibliotheekleden: 7,50) verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloonl Zij vertelt hem dat ze betoverd is door de machtige tovenaar Von Rothart. Alleen ware liefde kan haar nog redden. Siegfried is op slag verliefd en nodigt haar uit om de volgende dag naar het bal ter ere van zijn 21e verjaardag te komen, waar hij haar als zijn bruid zal kiezen. Als Von Rothart dit hoort besluit hij zijn eigen dochter Odile als twee druppels water op Odette te laten lijken. Odile ver schijnt op het bal en Siegfried begaat de vergissing van zijn leven. Op het moment dat Odette binnen komt beseft Siegfried dat hij in de val van Von Rothart gelopen is. Odette vlucht terug naar het meer. Siegfried rent haar achterna. Als hij bij het meer aangekomen is kan hij haar nog net op tijd in zijn armen nemen, voordat Het Jeugdtheater brengt vier voorstellingen, met ieder hun eigen Het Jeugdtheater brengt vier voorstellingen van het Zwanenmeer, met ieder hun eigen afloop. Foto Mario Sacksioni De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 09.00 t/m 17.00 uur dinsdag 09.00 t/m 13.00 uur donderdag 11.00 t/m 12.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen Vervolg voorpaginaverhaal En ook betrokken is bij de organi satie van het Alhambra Gitaarfestival. Een kleine twee jaar geleden maakte hij kennis met de vernieuwende stijl van Tommy Emmanuel, de zogenaamde Fingerstyle gitaarmuziek waarbij de gitarist - heel ongebruikelijk in alle tot dan toe bekende stijlen - gebruik maakt van alle tien zijn vingers. Emmanuel speelde op een Australische gitaar van het merk Maton, die de fabrikant in samen werking met de gitarist had ontwik keld. Laduc was gelijk weg van dat gitaargeluid. Hij verkocht prompt zijn mooiste Gibson gitaar om een echte Maton te kunnen aanschaffen en volgde een workshop bij de meester. Gedurende vele uren spel op zijn Maton gitaar ontstonden afgelopen jaar vervolgens de num mers die op zijn huidige nieuwe cd zijn te beluisteren. De titel van de cd verwijst naar het gedicht over Odysseus, waarbij Laduc de luiste raar duidelijk probeert te maken dat, hoewel Ithaka de bestemming is, het eigenlijk gaat om de reis zelf. Een mooie manier om naar het leven te kijken, maar in dit geval is enige doelgerichtheid toch te advi seren. Want u moet beslist gaan luisteren naar Hans Laduc en deze cd zien te bemachtigen. Dat kan bij voorbeeld op zaterdag 27 januari, wanneer Laduc bij Centerdisc aan het Slimpad in Heiloo tussen 15.00 en 17.00 uur nummers speelt van zijn nieuwe cd. Op zondag 21 janua ri is de officiële cd-presentatie om 15.00 uur in Theatercafé Provadja in Alkmaar en ook op zaterdag 3 februari kunt u hem horen tijdens het Alhambra Gitaarfestival in Theater de Vest. De cd is deels te beluisteren en via www. guitarpage .tk. De titel van de cd verwijst naar het gedicht over Odysseus: niet het doel is belangrijk, wel de reis er naartoe. Foto: Machteid Wiegmans HEILOO - De moeder van Prins Siegfried vindt dat het tijd wordt dat hij een bruid uit kiest. Siegfried voelt hier niks voor en gaat, samen met zijn vrienden, jagen in het bos. Siegfried ziet een prachtige zwaan. Op het moment dat hij wil aanleggen om haar te schie ten, verandert de zwaan in prinses Odette. Oppeplied van de ceremonie meester en de butler ter voorberei ding van het bal. Klassiek en modern gaan hand in hand bij deze boeiende familievoorstelling.De voorstellingen zijn op zaterdag 3 februari om 15.15 uur en 20.15 uur en op zondag 4 februari om 12.15 uur en 15.15 uur. Kaartverkoop aan de kassa vanTheater De Berm, Willibrordusweg 2 In Heiloo. Tel. 072-5333156. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Prijs per kaart 6,50. afloop. De mooie Odette sterft aan het einde van ditberoemde ballet, maar het Jeugdtheater heeft hier iets bijzonders van gemaakt. Ontroerend is de dans van dezwaan/prinsessen op de prachtige muziek van Tschaikovsky. Swingend op het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3