Thomas Verbogt in Literair Jazz café Evean en Icare grootste collectiviteit in zorgland Inloopkoffïe-uurtj e Gezelschapsbank Samen eten in Het Trefpunt Jong en oud in de Generatiemix H E I L O 0 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Inloop voor jongeren Reünie oud-leerlingen Vondelschool Een stukje over jongeren en ouderen in Heiloo U ITKIJ KPOST 17 JANUARI 2007 REGIO - Veel ledenorganisaties hebben collectieve zorgverzekeringscon tracten afgesloten met zorgverzekeraars, waardoor de leden kortingen op de basis- en aanvullende verzekeringen krijgen. De ledenvereniging van Evean en Icare is daarbij veruit het meest succesvol. „Inmiddels lopen we richting de 210.000 polissen", aldus Leo Jansen, directeur ledenvereniging. „Daarmee zijn we een van de grootste collectiviteiten van het land. Door de omvang van onze ledenvereniging kunnen we hoge kortingen bedingen. Het afgelopen jaar zijn we al gestart met het aanbieden van een collectieve verze kering via Achmea, voor 2007 is daar Univé bijgekomen. Het blijkt dat onze leden het waarderen dat we deze aanbieding doen en dat ze keuze hebben." De ledenvereniging van Evean en Icare heeft bij zorgverzekeraars Univé en Achmea premiekortingen kunnen bedingen die oplopen tot tien procent. Hierdoor kunnen leden in 2007 profiteren van een flinke collectieve korting. Leden kunnen daarbij ook sturen in het aanbod. Door bijvoorbeeld deel te nemen aan consumentenpanels waar zij hun mening kunnen geven over nieuwe producten en diensten. Evean en Icare maken onderdeel uit van de Evean Groep, een landeüjk werkende zorgorganisatie. Evean Groep ziet de afgelopen jaren haar maat schappelijke rol toenemen. Door verschillende oorzaken dreigen in het zorgsysteem gaten te ontstaan. Mensen die bepaalde vormen van zorg nodig hebben, kunnen niet meer terecht bij organisaties waar ze vroeger nog wel konden aankloppen. De ledenvereniging Evean en Icare pakt de verant woordelijkheid op om die gaten ook in de huidige tijd weer te dichten door diverse aanvullende diensten te ontwikkelen. Tegen een kleine jaarlijkse bij drage kunnen leden gebruik maken van allerlei zorg- en servicediensten en kunnen ze rekenèn op de best mogelijke belangenbehartiging, zowel indivi dueel als collectief. De Ledenconsulent wijst mensen de weg in de zorg of zoekt samen met hen naar oplossingen als er extra ondersteuning nodig is. HEILOO - Op vrijdag 19 januari wordt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een Indische maaltijd georganiseerd. Het menu is als volgt: Chinese kip pensoep, bami goreng, nasi goreng met witte rijst, babi pangang met saus, twee stokjes saté met saté saus, kroepoek, sambal en een bana- nenijsje toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook er na is er een mogelijkheid om in de ontmoe tingsruimte wat te drinken. De maal tijd kost 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een project van Stichting Ouderenwerk Heiloo en SBO Heiloo (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De bereiding van de maaltijd wordt verzórgd door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilligers nemen de HEILOO - Op zondag 28 januari zal het tweede literaire jazz cafe van dit winterseizoen plaatsvinden. De schrijver Thomas Verbogt zal dan de lite raire gast zijn. Verbogt (1952) is een aüeskun- ner. Hij schrijft romans, verhalen, en toneelstukken. Is ook columnist voor de Gelderlander. Voorts is hij medewerker van het VPRO-radio- programma Music Hall. Zijn HEILOO - Donderdag 25 janua ri organiseert de Gezelschaps bank een inloop-koffieuurtje vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerde dames én heren vanaf vijftig jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen om op vriendschappelijke basis iets te ondernemen zijn hierbij van harte welkom. bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligersautovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 5,- per persoon retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogelijk doorbellen. inmiddels enorme oeuvre is veelal onbekend by het grote pubüek en kenmerkt zich door een sobere, licht melancholieke stijl die doet denken aan het werk van schrijvers als Remco Campert en Bob den Uyl. In 2006 verscheen Hart van De Dijk. (non fictie). Een schrijver met heel veel kwaliteiten dus, die zeker voor een boeiende lezing zal zorgen. Natuurlijk is er ook weer voor voor treffelijke muziek gezorgd op deze zondagmorgen. Voor de tweede De entree bedraagt voor leden 1,- en voor niet-leden 2,-. Vorige koffie-uurtjes werden goed bezocht en er zijn al leuke contac ten uit voortgevloeid. Mensen wan delen/ fietsen/ winkelen samen, gaan dagjes uit of beoefenen bij voorbeeld een gezamenlijke hobby. Wanneer u een oproep aan de andere gasten wilt doen omdat u bijvoorbeeld iemand zoekt om op zondagmiddag iets leuks mee te ondernemen is dit ook mogelijk. De Gezelschapsbank is een initi atief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat nu bijna vier jaar. Inmiddels hebben 150 mensen zich ingeschreven. Op andere don derdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschaps bank. Het is ook mogelijk om via een anonieme advertentie tekst nieuwe mensen te leren kennen. U kunt telefonisch contact opnemen op 072-5331297 en vragen naar coördinator Monique van Ling. Kijkt u eens op de website: www. ouderenwerkheiloonl maal in het Lit Jazz Café het Gipsy Jazz Kwartet die in de stijl van Hot Club de France het muzikale gedeelte voor hun rekening zullen nemen. Zondagmorgen 28 januari in het Open Huis. (bij winkelcen trum 't Loo). Aanvang lezing 11.00 uur (zaal open 10.30 uur). Toegangsprijs 7,50 inclusief een kopje koffie. Kaartverkoop bij Boekhandel Deutekom vanaf vrijdag 19 januari. Informatie op tel. 072- 5115511. HEILOO - Vanuit het ambulante jongerenwerk van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo wordt gestart met een inloop voor jon geren van 16 tot en met 20 jaar. De inloop start op donderdag 18 januari in de BukBuk, Pastoor van Muijenweg 12. Tijdens de inloop kunnen de jongeren spel letjes doen op de playstation, muziek luisteren, poolen en ande re jongeren ontmoeten. De inloop is van 14.30 uur tot 18.00 uur. HEILOO - Op 27 januari van 14.00 tot 18.00 uur kunnen de oudleerlingen van de Vondelschool elkaar ontmoeten in Theatercafé Provadja, Verdronkenoord 12, Alkmaar. Vele oud-leerlingen hebben zich al aangemeld. Foto's kunnen gebracht worden naar de Wilgenlaan 17 te Heiloo. Aanmelden via reunie@obsdesp- ringschans.nl. Aan deze reünie zijn geen kosten verbonden. Info: 072-5330331, dagelijks van 14.00 tot 16.00 uur. Het afgelopen jaar heb ik voor De Uitkykpost steeds geschreven over de geschiedenis van Heüoo. Op oudejaarsavond kwam er naast alle andere goede voornemens één bij en wel dat ik me niet alleen moet bezighouden met oud-Heüoo, maar ook naar de toekomst moet kijken. Daarom deze keer een stuk je over jongeren en ouderen in Heüoo. Er bestaat namelijk, uit gaande van het Trefpunt, een com missie, de zogenaamde generatie mix, die als doel heeft jongeren en ouderen met elkaar in contact te brengen. Om misverstanden te voorkomen: deze commissie is echt geen onderdeel van de pedo fielenpartij, maar het streven is door jongeren en ouderen tot elkaar te brengen aüerlei misver standen uit de weg te ruimen. Zo is het ook mij duideüjk geworden, dat de meeste jongeren in Heüoo geen agressieve hangjongeren zijn, die zich aüeen maar met alcohol en drugs bezig houden. De Heüoose jongeren horen absoluut niet tot de categorie 'steken en stelen'. Aan de andere kant hopen wij, dat de jongeren zuüen constateren, dat de meeste ouderen echt niet aüeen maar achter de geraniums zitten. Laat ik niet vergeten de acti viteit Graag Gedaan junior te noe men: een activiteit, die eerst ook een onderdeel was van de genera tiemix, maar die nu zelfstandig opereert. Jongeren doen hierbij voor de ouderen aüerlei klusjes, zoals het halen van boodschappen, grasmaaien en ga zo maar door. Nu een paar voorbeelden van de huidi ge generatiemix: Zo kunnen jonge ren onder leiding van deskundige ouderen in het Trefpunt büjarten leren. Ditzelfde geldt voor het leren jeu de boulen. Ook zijn er vijftig plussers, die op scholen hun eigen ervaringen verteken over de Tweede Wereldoorlog of verhalen uit de Griekse mythologie. Er zijn ook ouderen, die op scholen assisteren in de mediatheek. Succesvol is ook al een paar jaar het dictee, waaraan jongeren en ouderen meedoen. De laatste keer zat er in het overigens voortreffe lijke dictee een klein foutje: het woord timmerdorp Heüoo was namelijk zonder hoofdletter geschreven, terwijl Marianne Timmer toen net haar Olympische successen had behaald. Het gerucht gaat, dat ze hier niet meer woont, dus nu mag het wéér met een kleine letter. Heel gezellig zijn ook de sprookjesochtenden in het Trefpunt, waarbij grootouders en kleinkinderen sprookjes met elkaar spelen. Degene, die dit organiseert wil zeker niet met name genoemd worden. Daar waag ik me dus niet aan, want anders loop ik het risico de volgende keer mee te moeten doen als boze wolf. Heel geslaagd was al weer een paar jaar geleden de ochtend met een basisschool in het Trefpunt, waarbij de leerlingen hun eigen verhaal voorlazen over 'Als ik later oud ben' en de vijftigplus sers over 'Toen ik op de lagere school zat'. Eén van de deelne mers heeft toen ook nog een gedicht van Jan Hanlo voorgedra gen, waarin deze de volgorde van het leven omdraait. Dus begint hij bij het graf en eindigt bij de wieg. Toen hij bij het woord school kwam, waaro ver Hanlo zegt: „Voor het leren vergeten zorgen de scholen", vroeg hij, alvorens die regel voor te lezen: „Waarvoor dient de school?" en ja hoor, direct riep een leerling: „De school is er om dom te worden." Een jaar later is er met byna aüe basisscholen in een geheel voüe zaal in de Beun een generatiemixochtend gehou den. Verrassend was hoe geboeid de leerlingen van de diverse scho len eikaars optreden volgden. Het zou heel mooi zijn, als dit evene ment nog eens herhaald zou wor den. Ditzelfde geldt voor de pick nickbijeenkomst voor ouderen en jongeren op de eerste zondag van De Uitkijkpost heeft Anne Mantel bereid gevonden om maandelijks een stuk te schrijven voor deze krant. Anne Mantel is woonachtig in Heüoo en heeft veel stuk ken over het onderwijs geschreven in de Volkskrant en in de NRC. Na zijn pensio nering heeft hy gedurende vijf jaar columns geschreven in het Noordhollands Dagblad, voor de populaire rubriek 'Persoonlijk'. Voor de Uitkijkpost zal Anne interessante onderwerpen, die betrekking hebben op Heüoo en omgeving, aan een nader onderzoek onderwerpen of vanuit een onverwachte invalshoek benaderen. de zomervakantie en hopelijk krijgt ook het samen dansen bij Ranzijn een vervolg. De eerstvolgende generatie-activiteit zal plaats vinden op zaterdag 20 januari in het jonge rencentrum Buk Buk. Dit stond al aangekondigd in De Uitkijkpost, maar ik zal het nog even kort samenvatten. Hier zuüen twee gita risten te weten Sjaak Klaasse en Piet Visser optreden. Sjaak Klaasse zal de avond openen met het laten spelen van een aantal bands en daarna komt het optreden van de zeer professionele band van Piet Visser, die als gitaarmaker voor bekende gitaristen met de gitaar zyn brood verdient. Zowel bij Klaasse als bij Visser waren we bij de voorbespreking zeer onder de indruk van hun kennis van de muziek en vooral hun enthousiasme en passie voor de gitaar. Het zal best druk worden in Buk Buk; de zaal is open om 21.00 uur, kom dus op tijd, want zoals de Rolling Stones al zongen 'Time is on our side'. Anne Mantel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7