Bomen in het Heilooër Bos ING Bank Heiloo ondergaat verbouwing Natuurfilm Noorse fjorden en Spitsbergen Eensgezindheid brengt eerste cd uit H E I L O O Collecteer voor geluk! 9 OUD PAPIER KERK DIENSTEN ierenbescherming \H GEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Boekelermeer3 r(iwï KiWer Hm Lp* UITKIJKPOST 17 JANUARI 2007 Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (by de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan .Van maandag t/m vrijdag tijdens ope ningstijden school. - De Zuidwester, Boekenstéin 43, tydens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw -De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. -Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: infodierenbeschermingalk maar, nl, www. dierenbeschermingalk maar, nl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: infö@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Cyperse poes, wit driehoekje op de kop, witte solges en staartpunt, 7 jaar, Dribbel: Den Burglaan, Limmen. Grijscyperse poes, witte pootjes, witte bef, zwarte staartpunt: De Waard, Heiloo. Zwarte kater, witte buik, wit op kop, gec. 14 jaar, dik, Poes: Dompvloetlaan, net verhuisd vanaf de Tulpencroftlaan, Heiloo. Cypers poesje, 1 jaar, Toos, Pinksterbloempad Akersloot. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ. van der Wmd. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. Blaauw uit Heiloo. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, Woord- en commu nieviering, voorganger Pastor Marie- Jose van Bolhuis. Witte kerk Zondag 19.00 uur: voorganger ds. R. J. Blaauw, Cantate uur. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met De Brug, voor ganger W van Schie. Zondag 10.00 uur: Eamilieviering met Kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag 12.00 uur: eucharistievie ring, 16.00 uur: aanbidding en ves pers. Zondag 10.30 uur: eucharistie- viering, voorganger rector Wagemaker, 15.00 uur: lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: meditatieve vie ring met liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en com munieviering met Gemengd Koor, voorgegaan door pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwyde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur, Oec. viering in de Protestantse kerk, Pastor N. Knol. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur, Euch.viering met samenzang. Zondag 10.00 uur, Oec. viering met Soü Deo Gloria, ds. S.H. Ossewaarde. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur, Oec. viering in de protestantse kerk. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: stille mis. Zondag 10.00 uur: Gebed om de een heid van de christenen, voorganger pastoor H. Münch. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger E Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www. ekvriendschapnl Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger ds .J. Smit samen met pastor B. van Schie. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur, Euch.viering/herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur in de dorpskerk oecomenische viering. Geen viering in St. Jacobus. HEILOO - Van donderdag 11 januari tot en met maandag 9 april onder gaat de ING Bank aan de Heerenweg 46 een grondige verbouwing. De hoge kasbalies worden vervangen door bureaus waar de adviseurs zichtbaar en direct aanspreekbaar zijn. Het nieuwe, transparante kantoor wordt maan dag 9 april opgeleverd. Tijdens de verbouwperiode worden adviesgesprek- ken gehouden op het ING Bank kantoor in Alkmaar, Rogier van de Weijdestraat 2. De geldautomaat en de afstortmogelijkheid blijven beschik baar aan de Heerenweg 46. ,,Met het vernieuwde bankkantoor zijn we straks klaar voor de toekomst", aldus Jordan de Haas, directeur van de ING Bank Heiloo. ,,We gaan van bankkantoor naar klantkantoor. We willen de relatie met klanten verdiepen en hen meer grip en rendement geven op hun financiële situatie. Dit doen we door nadrukkelijker met klanten mee te denken over hun financiële plan ning en onze persoonlijke kennis en deskundigheid te delen. Wat ons betreft is de verbouwing een signaal naar de markt." De verbouwing van het bank kantoor ligt in lijn met de visie van de ING Bank waarin verbetering van per soonlijk contact met de klant en bereikbaarheid centraal staan. Hier past een open, moderne en transparante inrichting bij. De ING Bank Heiloo opent haar deuren weer op dinsdag 10 april. Als hetgeen in de brief van de heer Gomes juist is en waarom zou ik daar aan twijfelen, dan heeft het huidige College, gezien de sloop van de villa van de familie Louwe, wel wat aan de burger uit te leggen, over deze kapitaalvernietiging van enkele tonnen! De vorige raad heeft niet voor niets in het bestemmingsplan de mogelijkheid geschapen deze villa voor bewoning te behouden. Het is niet simpel zo'n besluit te negeren en ik denk daarom dat het dit College zou sieren wanneer zij in de Uitkijkpost verantwoording voor deze daad aflegt. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat de burger eens in de vier jaar mag stemmen en verder na deze sterngang in het ongewisse wordt gelaten over het doen en laten van de politiek. De betrokken heid met de burger stond, bij hun aantreden, naar zeggen bijzonder in hun belangstelling. Als ik de com mentaren lees en hoor is daar tot op heden nog weinig van waarge maakt, ja toezegging bij de vleet, maar verder blijft het ijzig stil. Tom ten Hoope HEILOO - Wat is er in de win ter nou nog te zien in het bos? Bomen natuurlijk! Die zijn er altijd, maar nu wel extra zicht baar. De naakte stammen, de kale takken, de hele gestalte, daar kun je de verschillende soorten al aan herkennen. En als je dichterbij komt, de knop pen. Die liggen al klaar voor de lente. Op de grond liggen nog de bladeren van de herfst, en soms nog zaden, of hun omhulsel. Tijdens de januari wandeling van het IVN, zon dagmorgen 21 januari, zal het onder andere dus over bomen gaan, en ook wat zich verder nog voordoet in deze warme wintermaand. De wan deling begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg in Heiloo en duurt onge veer twee uur. Al naar het weer op dat moment doet men er goed aan warme en/of waterdichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een bijdra ge van 1,50 verwacht; voor kinde ren is dat 1,-. Voor nadere inlich tingen kunt u bellen: 072- 532 5110. HEILOO - Zondagmiddag 21 januari vertoont Nico Mantel in Het Trefpunt zijn natuurfilm: Noorse fjorden en Spitsbergen, in het kader van Trefpunt op Zondag. Nico Mantel zet zich in om mogelijk te maken dat Het Trefpunt een gezellig punt wordt om op zondag naar toe te kunnen. Hij heeft met zijn vele natuurfilms al menigeen kunnen boeien. Niet alleen in Heiloo, hij vertoont op velerlei plaatsen zijn films. Alle films heeft hij zelf gemaakt van zijn reizen naar onder andere Spitsbergen, de in het Noord poolgebied gelegen eilandengroep, dat staatkundig bij Noorwegen behoort. Spitsbergen, de Vikingen noemden het Svalbard, wat koude kusten betekent, dit gebied werd in 1596 herontdekt door de Nederlander Willem Barentszoon. Het hoofdeiland noemde hij vanwe ge de getande vorm "Spitsbergen'. Het landschap bestaat voornamelijk uit bergen bedekt met ijs en grote gletsjers. Om dit noordelijke gedeel te van onze aardbol te bereiken werd er per schip vertrokken uit IJmuiden. De film toont u unieke beelden van de onbeschrijfelijke mooie natuur van het hoge noor den. Behalve Spitsbergen maakt u kennis met enkele Noorse plaatsen, met schitterende fjorden, met de betoverende schoonheid van de Lofoten en de 307 meter hoge Noordkaap. De entree bedraagt 4,-. Aanvang: 14.00 uur. HEILOO - Eensgezindheid brengt voor het eerst in haar bestaan een cd uit. Op 24 juni 1951 was Eensgezindheid nog in heel Nederland te beluisteren via een opname bij de VARA- radio en ook liet het orkest daarna nog opnames maken op lp. In de jaren '80 was er nog een enkele opname te beluiste ren via de ziekenhuisradio van het MCA. Daarna is het er, op enkele amateurvideo en dvd- opnames van concerten na, nooit meer van gekomen. Na vele voorbereidende repetities en concerten gaat het grootorkest van Eensgezindheid op 28 januari een proffessionele muziek-cd opne men. Het wordt een cd met muziek variërend van licht klassiek tot en met swing, welke by de luisteraar goed in het gehoor ligt. De cd met de titel 'From Classics toe Swing' wordt tijdens het vooijaarsconcert van Eensgezindheid op zaterdag 14 april gepresenteerd. Op dat moment zal ook de openbare verkoop van de cd starten. Omdat de belangstelling naar verwachting groot zal zijn en de oplage relatief klein, stelt de ver eniging iedereen alvast in de gele genheid om per e-mail of telefonisch de cd te bestellen. Eensgezindheid staat sinds 2003 onder leiding van dirigent, componist en arrangeur Cees Brugman uit Alkmaar. -Hij heeft tesamen met de muziekcommissie bestaande uit enkele leden van het orkest, het programma samenge steld voor de cd. De opzet is een kwalitatief goede cd te produceren met enkele herkenbare en goed in het gehoor klinkende werken voor harmonie- en fanfare-orkest. Omdat de opnametijd relatief kort is, zijn het voornamelijk werken die Eensgezindheid kort geleden nog heeft uitgevoerd tijdens de concer ten. De verkoopprijs per cd is 12,- per stuk inclusief btw en exclusief eventuele verzendkosten. Donateurs en leden van Eensgezindheid kun nen een cd bestellen voor slechts 10,- per stuk inclusief btw en exclusief eventuele verzendkosten. Bestellingen met opgave van naam, postadres en aantal te bestellen cd's kunnen plaatsvinden via: info@mv- eensgezindheid.nl. Telefonische bestellingen kunnen plaatsvinden via het secretariaat van Eensgezindheid, tel. 072-5334851. De verwachte uitlevering van de cd's is medio maart. Loop een avondje voor Kinderhulp en geef een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuissituaties.Voor spelmateriaal bijvoorbeeld, of een weekje kamperen. De collecte is in de laatste week van april. Aanmelden kan op www.kinderhulp.nl of bel 0570-61 1899. voor een beetje gewoon geluk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9