n Gran Fiesta de Tango met live muziek en dansshows BI Geslaagde muzikale reis naar Rusland Center Disc H E I L O O kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop The Queen Expositie Limmen artistiek en creatief BOEK VAN DE WEEK CD VAN DE WEEK Het grote kwispelstaartjes- boek van Carry Slee Boek van de week Het grote kwispelstaartjesboek Norah Jones Not too late CD van de week Not to late 19,95 Sfeervol concert in Witte Kerkje Heiloo Muziek en beeldende kunst tijdens concert samengebracht Aquarellen Dory Daane in bibliotheek iSPfefe - UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 The Queen speelt in de zomer van 1997, toen prinses Diana by een auto-ongeluk omkwam. Terwijl de leden van de koninklijke familie zich verbazen over de emo ties die haar dood oproept en zich niet realiseren dat een blijk van medeleven wordt verwacht, voelen Blair en zijn spindoctors de sfeer aan en weten ze de media te bespelen. Het is een tegenstelling- die ook in de acteerstijl terug keert. Terwijl prins Charles en Philip koeltjes worden neergezet door Alex Jennings en James Cromwell, balanceren Michael Sheen en Helen McCrory als Tony en Cherie Blair op de rand van de parodie. De regisseur die zich eer der met bijvoorbeeld My Beautiful Laundrette en Dirty Pretty Things op de Britse onderklasse richtte, blijkt ook sympathie voor de top van de samenleving te kunnen hebben. The Queen kreeg onlangs maar liefst tien BAFTA nominaties waaronder die voor beste actrice, beste regie en beste film. Al eerder won de film twee Golden Globes, die van beste actrice drama voor Helen Mirren en beste scenario voor Peter Morgan. CASTRICUM - Live muziek door jong, veelbelovend live muziek talent tilt een avondje uit boven het gemiddelde. Zien en horen wie de muziek maakt is vele malen boeiender dan een 4j. Daarom biedt Iskra jonge musici een podium in Castricum. Liefhebbers van Argentijnse tan- gomuziek en Argentijnse tangodans kunnen op zaterdag 3 februari vanaf 21.00 uur genieten van het professi onele live tango-orkest Cuarteto Zum van Castricumse violist Gideon Nelissen in Party- en Danscentrum Castricum aan de Dorpsstraat 72. Zij begeleiden bovendien enkele shows van het Argentijnse danspaar Diana y Thomas. Danzarin geeft in de pauze eveneens een tangoshow. Van 20.00 tot 21.00 uur geven Fons Annemarie van Danzarin ter kennis making een introductieles. Deze is net als het eerste drankje bij de prijs inbegrepen. De entree voor Gran Fiesta de Tango inclusief één drank je bedraagt 12,- en 10,- voor CJR 65+ en Iskra-donateurs. CKV- bonnen zijn welkom. Reserveringen en informatie op www.iskra.nl, info@iskra.nl en tel. 0251-674379. LIMMEN - Deze expositie in Limmen blijkt een unieke manifes tatie waarbij kunstzinnigheid en handvaardigheid een goede combinatie vormen. Zaterdag 3 en zondag 4 maart is dat te zien in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64, van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang is vrij, deelnemers betalen 10,-. Voor inlichtingen en opgave voor deelname kunt u in de periode van 5 tot 18 februa ri bellen of mailen: tel. 072-5053901/theoria-str@hetnet.nl of 072-505 1337/willy-min@hotmail.com of 072-5051825/ hkramer5 4 quicknetnlEigen foto van ÉefJe, Merk en 8oe£ Een vrolijk voorleesboek over dieren. Eefje en Mark mogen een hondje uitkiezen uit het nest van de hond van opa en oma. Boef wordt hun beste vriend. Samen met Boef gaan ze op zoek naar alle andere dieren die in huis en in de tuin rondlopen. Ze gaan naar het bos en maken een boekje met plaatjes en tekeningen van alle dieren die ze daar zien....En op de laatste dag zelfs een kabouter! Op de boerderij bij Annemarie en Rob staan ze er met hun neus bovenop als de scha pen worden geschoren. Met de gei tjes maken ze een circusvoorstel ling. Met illustraties van Dagmar Stam. In het kader van de Voorleesdagen komt illustratice Catharine Valckx zaterdag 10 februari bij Boekhandel Deutekom. Meer informatie hierover kunt u krijgen in de winkel door Carry Slee en Dagmar Stam Actieprijs 7.50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo Hfcra KÉIH naast Winkeihof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Op haar 23ste debuteerde Norah Jones. Twee jaar later herhaalde ze zichzelf in stijl. Nog eens drie jaar later boetseert de pianiste slechts een lichte variant op haar eerdere successen. 'Not Too Late' werd geproduceerd door Lee Alexander, sinds jaren bassist in Jones' band en medeverantwoordelijk voor een groot deel van de muziek en tek sten. Het album laat een zelfverze kerde volwassenheid horen, met nummers die in tempo en stijl varië ren, maar altijd vanuit het hart komen. De 27-jarige Jones erkent haar groei als songwriter, daaraan toevoegend dat de nummers van haar eerste twee albums tot de eer sten die ze ooit geschreven heeft behoren. „Als ik er op terugkijk, zijn ze een beetje elementair", zegt ze. „Deze nieuwe nummers bevat ten wat meer van mijn persoonlijk heid, omdat ze naar mijn gevoel wat complexer zijn. Daarom heb ik voor de titel Not Too Late gekozen, de positieve boodschap spreekt me aan." Norah Jones van voor 21,95 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Op zondag 28 januari vond in het Witte Kerkje in Heiloo een optreden plaats van altvioliste Liesbeth Steffens. Ze werd aan de piano begeleid door de bekende Heiloose pianist Gerard Boeters. Op het programma stonden werken van Russische com ponisten, die - op één na - met elkaar gemeen hadden dat ze gedu rende hun leven veel reisden. Dat deden ze in de meeste gevallen om zich op muziekgebied verder te kun nen ontwikkelen, maar ook vanwe ge de revolutie in hun thuisland aan het begin van de vorige eeuw. Composities met een duidelijke Russische ondertoon, onderhuidse spanning en zwaarmoedigheid. Glinka's Sonate in d voor altviool en piano uit 1925 vormde het start punt van deze middag. Dit romantische werk dreigde even verstoord te worden door de sirene van een langsrijdende ambu lance, maar vond voor het overige op overtuigende wijze z'n weg naar de uitverkochte zaal. De Elegie van Stravinsky (1944) die er op volgde, een klaagzang met atonaal karakter, was voor het publiek lastiger te begrijpen maar ook het spel van de violiste leek hier wat minder zeker. In de Suite uit 'Romeo en Julia' van Prokofjev uit 1936 leefden zowel Liesbeth Steffens al Gerard Boeters zich vervolgens volledig uit. Pizzicato en mooie ijle fluittonen voegden iets extra's toe aan het vir tuoos en gepassioneerd spelende duo. Na de lieflijke Chanson Russe van Stravinsky (1922) was het tijd voor een korte pauze. Deze werd door het publiek benut om een blik te werpen op de ten toongestelde beeldhouwwerken van de Amsterdamse kunstenaar Gerard dé Jong. Vier stuks waren er te bewonderen. „Een expositie van één middag! Erg kort, maar ik doe het omdat ik er plezier in heb. Hans Wijsma, een van de organisatoren van deze concertserie, wil graag ver schillende kunstvormen bij elkaar brengen, zoals hier vandaag gebeurt: muziek en beeldende kunst. Voor mij is het een buitenkans." De vier werken hebben alle een hoge aaibaarheid die wel bleek uit de grote hoeveelheid handen die de vormen en lijnen van de beelden onwillekeurig volgden. Dat is ook precies zoals De Jong het wil. „Het maakt me niet zoveel uit wat de beelden precies voorstellen, maar de vormen zijn gewoon helemaal goed" en „Dit beeld zou ik zo mee naar huis kunnen nemen" aldus twee enthousiaste dames uit het pubhek. Bij wijze van finale van deze middag had het duo Steffens en Boeters nog de Sonate opus 147 uit 1975 van Sjostakovitsj op het programma staan. Opnieuw een werk met atonale trekjes waarin Steffens, die overi gens gedurende het gehele concert trefzeker en zeer muzikaal werd begeleid door Gerard Boeters, nog maals duidelijk maakte tot welke warme klanken een altviool in staat is. Ondanks de sporadische momen ten van onzuivere intonatie al met al een hef concert, boeiend tot aan het wegsterven van de laatste klanken. Het volgende concert van de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk' is op zondag 1.8 maart. Op die datum vindt er een optreden plaats van de klarinettist Jos Ruyters en een strijkkwartet met op het pro gramma klarinetkwintetten van Mozart en Carl Maria von Weber. AKERSLOOT - De aquarellen van Dory Daane zijn in de bibliotheek te bewonderen. Ze begon bij Willy van Haard, die haar voor het eerst met aquarelverf liet werken. Hij leerde haar vooral (bloem) stille vens schilderen. Tekenles krijgt zij, sinds een paar jaar, van Cees van der Horst. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11