DEFA presenteert Bert Stam CORSO NIEUWS UIT DE REGIO Carnavals activiteiten in Castricum regio 19 Sluiting in een koelwerkbank waarschijnlijk oorzaak verwoestende vuurzee Macabere aanblik bij Blinckers Natuurfotograaf heeft passie voor vlinders, kevers en andere insecten Programma Vrouwen van nu Limmen BJOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 1 feb t/m 7 feb 2007 "The Holiday" "The Queen" "Kruistocht in Spijkerbroek" (0V) "Casino Royale" "Happy Feet"(NL) "Flushed Away"(NL) www.corsobioscoop.nl 31 JANUARI 2007 Restauranthouders gedupeerd na brand CASTRICUM - De uitnodiging staat er nog: 'Genieten aan de kust, doen wij vandaag op de eerste verdieping'. Maar op de plek waar de gasten van een drankje en hapje zouden moe ten genieten resten nu zwartge blakerde muren, een ingestort plafond, verkoolde resten van meubilair, om van het keuken interieur nog maar te zwijgen. Dinsdagochtend 23 februari om 10.20 uur werd een uitslaande brand bij restaurant Blinckers gemeld. Het 'blinkend voorwerp op de top van een duin', oftewel Blinckers, is veranderd in een zwartgeblakerd en beroet spook huis. Eigenaars Jaap Jan Smit en Harald van Rees (voorheen uitba ters van de Gastronoom in Limmen) zijn nog steeds niet gewend aan de aanblik als ze de trap oplopen naar de bovenverdieping. „Ik krijg nog steeds tranen in mijn ogen. Hier zat acht maanden energie in, zowel van ons als het team", verzucht Harald. Dat het team, Blinckers heeft 55 man personeel, ze bijstaat is wel duidelijk. Al na de melding van de brand waren ze aanwezig. Maar ook van collega's en van de gasten ondervonden de restauranteige naars veel steun. „Er zyn mensen die huilend opbellen, omdat ze het zo erg vinden dat hun feest bij ons niet door kan gaan. Een feest waar sommigen maanden voor gespaard hebben. Een klant stelde zijn 12,5- jarig huwelijksfeest uit, omdat hij dat per se by ons wilde vieren." Omdat ook de agenda in de vlam men is opgegaan, is het in de meeste gevallen niet mogelijk om degenen die geboekt hebben te bereiken. Harald en Jaap Jan doen hun best om naar alternatieven te zoeken voor boekingen. „Mensen kunnen gewoon nog naar Blinckers bellen op 0251- 671300 of op de website kijken, www.restaurantblinckers.nl. Oorzaak van de brand Wat de oorzaak van de brand is geweest is inmiddels wel ongeveer duidelijk: sluiting in een koelwerk bank in de keuken op de eerste ver dieping. Een zuiver technische fout dus. „We zyn zo blij dat er zich geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan en dat de brand niet te wyten is aan menselijk falen. Hier konden wij niets aan doen." Sterker nog, de uitbaters hadden destyds voor Blinckers gekozen voor gloednieuwe, goedgekeurde apparatuur. „Extra beveiliging was dus niet nodig. In de Gastronoom waren we banger voor brand, toch een oud pand. En dan gebeurt het uitgere kend hier!" Kurken van de flessen Dat de brand, die wellicht al begonnen is in de nacht met een smeulend vuurtje, een enorme hitte heeft veroorzaakt blijkt uit het feit dat de wijn in de flessen op de bar heeft staan koken en de kurken van de flessen gesprongen zijn. De schade is enorm, temeer omdat er met zout water geblust is, hetgeen maakt dat bijna al het meubilair, ook op de begane grond is aangetast. „We zijn nog bezig geweest de tafelpoten van de tafels af te zagen voor hergebruik. Echter de verzeringsmensen die hier dagelijks rondlopen vertelden ons dat we dat wel uit ons hoofd konden laten. De vloeren zijn gesprongen en van alle roestvrij stalen apparatuur is weinig over. Toch zijn Harald en Jaap Jan vastberaden om er de schouders onder te zetten en als alles meezit over zo'n veertien weken hun gasten weer te kunnen ontvangend Jaap Jan Smit (links) en Harald van Rees staan verslagen bij de bar op de bovenverdieping van hun restaurant in Castricum. Foto: Uitkijkpost EGMOND - Vrijdag 2 februari vanaf 20.00 uur is er weer een DEFA-avond. De avond staat in het teken van amateur natuur fotograaf Bert Stam uit Egmond aan Zee. Bert Stam (46) is al ruim twintig jaar natuurfotograaf en heeft als zijn grootste passie de macro (dichtbij) fotografie. Vlinders, insecten als kevers, libellen, want sen en spinnen (geen insect maar een geleedpotige) en paddenstoe len vanwege de verschillende kleu ren en omdat ze zo lekker stil staan hebben zijn voorkeur. Het enorme respect en de bewonde ring voor de natuur hebben Bert Stam bewogen tot het fotograferen van de 'grote kleine wereld'. De mensen laten meegenieten van die macrowereld door middel van lezingen, dia presentaties en exposities geven hem zo'n voldoe ning dat hij voelt nog lang niet uit- gefotografeerd te zijn. Wie kennis wil maken en genie ten van de prachtige dia's van Bert Stam kan terecht op de vast Defa avond aanstaande vrijdag in het gebouw naast de N.H. Kerk aan de Trompstraat te Egmond aan Zee. Toegang is gratis voor Defa leden. Bent u geen lid, maar wilt u kennis komen maken met DEFA? Dan kunt u contact opnemen met: Harry van Gent, tel. 072- 5065754 of Andrea Rijtema, tel. 072-5062806. Ook de prachtig getekende Koninginnepage werd door Bert Stam op de gevoelige plaat vastgelegd. Eigen foto LIMMEN - Het programma tot de zomer is als volgt: dinsdag 20 februari, 20.00 uur: In 'Ons Huis' organiseert het 'Eendags- bestuur' te weten Hermien Huisman, Jaqueline Westerop en Bauwine Boerstoel een avond. Woensdag 7 of donderdag 8 maart: bezoek aan de bakkerij van Bakker Bakker. Vrijdag 16 maart: De operette 'Der Zigeunerbaron' van Johan Strauss, door de Hoornse Operettevereniging. Kosten: 25,- inclusief busreis. Opgave bij Ineke Tebbens, locatie: Parktheater in Hoorn. Dinsdag 27 maart, 20.00 uur: In 'De Vredeburg' een lezing door Lia Vriend over het 'Oer-IJ'. Woensdag 18 april, 20.00 uur: excursie naar de kruidendrogerij en van Jacob Hooy te Limmen. Woensdag 25 april, 20.00 uur: In de Burgerij een gezamelijke avond met het KVG Limmen. Dinsdag 8 mei: Een trip naar het Land van Maas en Waal en de informatietuinen Appelter n. Een prachtige reis inclusief koffie met gebak, lunch en diner, fooi chauffeur en entrée van de tuinen. Kosten circa 48,-. Opgave bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17