Woekeren met talent op het PCC Carnaval in Pieperduin Voorlezen, altijd weer een feest Bijeenkomst voor familie psychiatrische patiënten Maatjesproject 'SamSam' zoekt vrijwilligers REGIO 19 Bandavond in De Wal KORTOM Geslaagd Winterwandeling Wimmenummerduinen Inaugurale rede Inloop nabestaanden Meidenavond UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 Prins Pequnius de Eerste, bijgestaan door zijn Ceremoniemeester Pamela Langeveld neemt de sleutel van Castricum weer voor drie dagen over van de burgemeester. Eigen foto CASTRICUM - Nog enkele weken, dan is het weer zover. Op zaterdag 17 februari zal weer een bonte stoet van Praalwagens door de dreven van Pieperduin trekken. Onder aanvoering van Prins Pequnius de Eerste, bijgestaan door zijn Ceremoniemeester Pamela Langeveld zal Castricum voor drie dolle dagen veranderen in Pieperduin. Het vertrek van de bonte stoet zal vanaf het Kooiplein zijn. Hier is ook de sleutelover dracht door de burgemeester. In de ochtend is de officiële ontvangst op het gemeentehuis van Castricum, alwaar een tweetal per sonen zal worden onderscheiden in de orde van de Luie Bul. Deze onderscheiding wordt elk jaar uit gereikt aan hen die meer dan hun steentje voor de Castricumse Gemeenschap hebben bijgedragen. Aanvang om ongeveer 11.00 uur. Op 13 en 15 februari zal de vereni ging de Bogaert en de Santmark bezoeken om de bewoners van deze huizen een onvergetelijke middag te bezorgen. Ook hier zul len enkele onderscheidingen wor den uitgereikt aan bewoners die extra veel voor deze huizen beteke nen. Zondag 11 februari organi seert de Stichting Sociaal Carnaval Castricum op de Brink in een grote tent, een Carnavalsfeest voor geestelijk en lichamelijk gehandi capten uit Noord-Holland. Ook dit festijn staat onder leiding van Prins Pequnius. Vrijdag 9 februari wordt er in deze zelfde tent op de Brink een feestavond georganiseerd met medewerking van Bob en de Blueband. CASTRICUM - Op dinsdag 3d januari gaan in de Openbare Bibliotheek Castricum de Nationale Voorleesdagen van start. Tijdens deze periode, die duurt tot en met zaterdag 10 februari, draait alles om voorlezen en voorge lezen worden. Voorlezen aan kinde ren is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel en vergroot de woordenschat. Zo worden kleine kinderen later grote lezers. Eén prentenboek staat in de schijnwèrpers tijdens de Voorleesdagen. Een jury van Nederlandse jeugdbibliothecarissen riep het boek Kleine Kangoeroe van Guido van Genechten uit tot Prentenboek van het Jaar. De wereld is groot, veel groter dan de buidel van Mama Kangoeroe. Maar Kleine Kangoeroe blijft liever dicht bij mama. Dat is veiliger, warmer en makkelijker. Kom tijdens de voorleesdagen gezellig op bezoek in de bibliotheek en maak kennis met Kleine Kangoeroe en al die andere leuke prentenboeken. De bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen organiseren tijdens de Voorleesdagen feestelijke activitei ten en acties om peuters, kleuters en hun ouders op een leuke manier kennis te laten maken met de biblio theek. Ter gelegenheid van de Nationale Voorleesdagen krijgen alle kinderen (tot 6 jaar) die lid worden van de Openbare Bibliotheek een eigen Kleine Kangoeroe mee naar huis (zolang de voorraad strekt). De voorleesdagen zijn natuurlijk niet compleet zonder voorlezen en voor leesboeken. En voorlezen wordt extra spannend met het verhalen- kastje. In Castricum staat een kastje vol verrassingen en in elk laatje een verhaal. Peuters kiezen him favorie te laatje en luisteren naar het bijbe horende verhaal op de woensdagen tijdens de voorleesdagen. De toe gang is gratis. De voorleesdagen zijn op woensdag 31 januari en 7 februari van 10.00 tot 10.15 uur in de Bibliotheek Castricum. EGMOND - Zaterdag 3 februari presenteert jongerencentrum De Wal weer een geweldige bandavond. De volgende bandjes zullen gaan optreden: de Piet Visser band, Nomansland, Poontang Riders, Uncle Harry's Punch. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Op maandag 5 februari van 19.00 uur tot 20.30 uur wordt in jongerencen trum De Wal aan de Sportlaan 7 in Egmond aan Zee een meidenavond gehouden. Voor de leeftijd van 10 tot en met 14 jaar. Er worden gezel lig samen nieuwe activiteiten bedacht, muziek geluisterd en een valentynsfeest georganiseerd. Kosten: 1,-. Meer info: Michelle van de Wateringen, tel. 072- 5063793/06-40179352. Kyk ook op www.welzijnbergen.nl/jongeren- werk. REGIO - Het Petrus Canisius College staat algemeen bekend om de aandacht die de school besteed aan de technische vak ken, zowel in het vwo en havo als op de vmbo-opleidingen. Maar niet alleen de technische aanleg en interesses worden gekoesterd, dat geldt ook voor talenten op andere terreinen. De Sportklassen in Heiloo, Bergen en op de Vondelstraat heb ben sportieve leerlingen veel te bie den. Gedurende het jaar doen ze mee aan allerlei clinics, maar ook waren ruim 64 sportklasleerlingen de afgelopen week te vinden op ski en snowboard in het Oostenrijkse Filzmoos. Op het Juniorcollege aan de Vondelstraat in Alkmaar vinden alle brugklasleerlingen een plekje in ofwel deze Sportklas, óf de Kunstklas dan wel de Techniekklas. Inmiddels gaan de verbouwingen aan de verschillende vestigingen van het PCC stug door. De Eabritiusstraat krijgt op het binnen plein een nieuw multifunctioneel gebouw, voorzien van de modernste middelen. Het Juniorcollege aan de Vondelstraat kan zeer binnenkort gebruik maken van een nieuwe aan bouw. Beide verbouwingen gaan vooraf aan de grootscheepse nieuw bouw en renovatie die voor het komend jaar zijn gepland aan de "Blekerskade, terwijl ook op het Juniorcollege in Bergen dit jaar nog aan de nodige verbouwingen zal worden begonnen. In de nabije toe komst kunnen afsluitingen van aan sprekende projecten, zoals die van het project Mode de afgelopen week op de Blekerskade, by voorbeeld nog grootser worden aangepakt. Gedurende dit project van de vak ken Frans en CKV1 deden de leer lingen van 5 vwo onderzoek naar mode vanaf de 19e eeuw. Het project werd maandag 22 januari afgesloten fnet een uitge breide modeshow, waarbij de leer lingen betrokken waren bij alle technische aspecten, zoals belich ting en video-opname. In de week van 12 februari heeft het PCC op alle vestigingen open dagen en avonden, waarvan de exacte data te vinden zijn op www.pcc.nu. Leerlingen kunnen talenten ontwikkelen in themaklassen. REGIO - Familieleden van psy chiatrische patiënten kunnen lang niet bij iedereen terecht met hun verhalen en proble men. Vaak begrijpen vrienden en kennissen niet wat zij mee maken met hun zieke familie lid. Dat kan een zware belasting zijn. Op 6 februari vindt weer een bijeenkomst van de familiegroep plaats. De familiegroep, is een open avond voor lotgenoten, georganiseerd door de GGZ Noord-Kennemerland, circuit Kordurende Behandeling Volwassenen in samenwerking met Labyrint-In-Perspectief en Ypsilon, twee familieledenorgani saties. De avond vindt plaats in Alkmaar, aanvang 19.30 uur en het duurt ongeveer tot 21.30 uur. Toegang is gratis. Aanmelden of verdere informatie kunt u krijgen bij M. Vellekoop van de GGZ, tel. 072-5270340 of via M.Vellekoop@ggz-nhn.nl of G. Biewenga, Labyrint-In-perspec- tief, 0224-297982. REGIO - Humanitas afdeling Alkmaar en omstreken is op zoek naar vrijwilligers die een 'maatje' willen worden voor mensen met een licht verstan delijke beperking of moeilijk lerenden. SamSam is een maatjesproject waarbij er een koppeling gemaakt wordt tussen een vrijwilliger en een zorgvrager. Samen zullen zij activiteiten ondernemen in de vrije tijdsbesteding. Op donderdag 1 februari van 19.30 tot 21.00 uur en dinsdag 6 februari van 19.30 tot 21.00 uur organiseert Humanitas, in samenwerking met MEE Noordwest Holland, voor de geïnteresseerden een informatiea vond in Alkmaar. Op deze avond wordt er uitleg gegeven over het vrijwilligerswerk en de doelgroep. LIMMEN - Plaatsgenoot Wim Castricum jr. is afgelopen week geslaagd op de hogeschool INHOLLAND te Alkmaar in het vak Electrónica. Hy is een oud leerling van de Corneüusschool in Limmen. Zijn afstudeerproject was het verbeten van de software in de Gatsometers (flitspalen) en is daar met goedgevolg in geslaagd. EGMOND -Op zondagmorgen 4 februari om 11.00 uur begint een wandeling met de natuurgids van het IVN, bij het PWN-informatie- bord aan het Nachtegaienpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Al worden de winters minder koud, het is een tijd van afzien voor dier en plant. Tydens deze natuurwandeling in de Wimmenummerduinen wordt bekeken hoe zij die tyd doorko men. De wandeling duurt onge- veer twee uur. Men dient zelf te zorgen'voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN Van volwassenen wordt een bij drage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen naar 072-5325110. LIMMEN - Op 2 februari zal oud plaatsgenoot Ton Mooy zijn benoeming tot hoogleraar aan vaarden met een inaugurale rede Learning for self Regulation'. De réde gaat over de vraag waar om leerlingen in het basis en middelbaar onderwijs leerproble men kunnen hebben en wat eraan gedaan kan worden. Hij heeft daarbij altijd oog gehad voor zowel de minder begaafde als de zeer begaafde leerling. Ton is benoemd tot hoogleraar Educational Technology by de Open Universiteit. Deze byzondere gebeurtenis vindt plaats in het congrescentrum van de Open Universiteit te Heerlen. REGIO - Donderdagavond 1 februari is er in 't Praethuys een inloopavond voor nabestaanden van kankerpatiënten. Het doel: elkaar op een vryblyvende manier te ontmoeten en ervaringen te delen. Het is fyn om mensen te ontmoe ten die hetzelfde doormaken. U kunt steun vinden, elkaar raad geven, samen iets doen. De inloopavonden voor nabe staanden worden elke eerste don derdagavond van de maand van 19.30 tot 21.30 uur gehouden. U vindt 't Praethuys op Wilhelminalaan 8 in Alkmaar. Aanmelding is niet nodig. Voor meer informatie kunt u bellen naar 't Praethuys 072-5113644. EGMOND - Op woensdag 31 januari van 19.00 uur tot 20.30 uur wordt in dorpshuis de Hanswijk voor de leeftyd van 10 tot en met 13 jaar een meiden avond gehouden. Er zullen mooie sieraden gemaakt worden, muziek geluisterd en misschien nog wel meer. Kosten €1,-. Meer info: Michelle van de Wateringen, tel. 072- 5063793/06-40179352 of kyk op www.welzynbergen.nl/jongeren- werk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19