Hen partijen verkiezingen Noord-Holland Nog één maand voor ommetjes prijsvraag Hulp bij belastingaangifte Stijldansen in Uitgeest Pilot talenttijd succesvol REGIO 20 Voor mensen met een handicap of chronische ziekte De Oldtimers begeleiden dansers op de dansvloer Onderbouw Willem Blaeu krijgt ruimte voor talent De resultaten waren verrassend KORTOM Informatieavond over depressie Erwtensoep in Limmen Informatiebijeenkomst. CROS Gilde Castricum start met voorleesproject Cursussen voor kleuters bij Toonbeeld UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 REGIO - Noord-Hollanders kun nen by de Provinciale Statenverkiezingen op 7 maart kiezen uit tien politieke partyen. Dat bleek dinsdag 23 januari om 15.00 uur toen de defmitieve inschrijvingstermyn op het centraal stembureau in Haarlem was verstre ken. Acht van de deelnemende par tijen zijn nu ook al vertegenwoor digd in Provinciale Staten: CDA, ChristenUnie/SGR D66, GroenLInks, Ouderenpartij, PvdA, SP en WD. De twee andere deelne mers zijn Partij voor de Dieren en Noord-Holland Anders/De Groenen. Laatstgenoemde nam ook in 2003 deel aan de verkiezingen, maar haalde toen niet de kiesdrempel. Alle Noord-Hollanders van 18 jaar en ouder mogen dan naar de stem bus. Zij stemmen daarmee ook indi rect voor de Eerste Kamer, want de statenleden kiezen op 29 mei de nieuwe leden van de Eerste Kamer. Vanaf 1 februari biedt www. noord holland, nl uitgebreide informatie over de verkiezingen en informatie over de deelnemende partijen. Zwevende kiezers kunnen daar vanaf 7 februari tevens terecht voor de stemwijzer en een programma vergelijking. Wat is er heerlijker dan dicht bij huis een lekker ommetje te maken? Eigen foto REGIO - Wie nog paden kent waar vroeger gewandeld kon worden, maar nu niet meer of wie graag een nieuw wandel pad rondom het dorp wil bij voorbeeld, kan tot 1 maart een idee indienen voor de Ommetj esprij svraag. Deze prijsvraag is uitgeschreven door Landschap Noord-Holland en Landschapsbeheër Nederland. De landelijke hoofdprijs bestaat uit E 30.000,- voor het realiseren van het winnende ommetje samen met de provinciale Landschapsbeheer. Daarnaast worden nog elf provin ciale prijzen uitgekeerd van 10.000,-. Zo is Nederland straks twaalf unieke wandelpadenrijker. Met de prijsvraag wil Landschap Noord-Holland mensen inspireren tot het bedenken en realiseren van kleine wandelingen, dicht bij huis, wandelingen van ongeveer een uur. Daarnaast wil ze haar kennis en ervaring delen over het aanleg gen of het herstellen van ommet jes. De wedstrijd is vooral interes sant voor historische verenigingen, dorpsbelangen, agrarische natuurverenigingen of wandelverenigingen. Uitgewerkte ommetjesideeën kunnen tot 1 maart bij Landschap Noord- Holland ingediend worden. De Noord-Hollandse winnaar wordt op 23 maart bekendgemaakt. De landelijk winnaar is op 5 april bekend. De deelnamebrochure voor de prijsvraag kan aange vraagd worden via post@land- schapsbeheer.nl. Downloaden kan ook op www.landschapsbeheer.nl. REGIO - Mensen met een licha melijke en/of verstandelijke beperking, chronische ziekte of functiebeperking maken vaak veel extra kosten vanwege hun handicap of ziekte. Veel van deze kosten zijn aftrek baar bij de belasting. MEE Noordwest-Holland biedt daarom vanaf 1 februari aanstaande het belastingspreekuur waarbij men sen kosteloos ondersteuning krij gen van een professional bij het invullen van de belastingaangifte 2006. Tijdens het spreekuur kan het belastingformulier samen worden ingevuld. Daarbij wordt uitgebreid advies gegeven over de mogelijke aftrekposten. De spreekuren zijn gratis en vinden plaats in de peri ode van februari tot en met april op maandagochtend van 09.00 tot 12.00 uur, dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, woensdag ochtend 09.00 tot 12.00 uur en vrijdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. De gesprekken zijn uitsluitend op afspraak en vinden plaats in het regiokantoor van MEE Noordwest-Holland in Alkmaar aan de James Wattstraat 5. Afspraak via tel. 072-5140800, tussen 09.00 en 14.00 uur. The Oldtimers is een allround dansorkest Eigen foto UITGEEST - Zondagmiddag 4 februari organiseert de Stichting Uitgeester Senioren weer een dansmiddag. Dit keer voor het eerst in het nieuwe dorpshuis de Zwaan aan de Middelweg 5 in Uitgeest, met medewerking van The Oldtimers. Iedereen die van dansen houdt, of als leerling van een dansschool wat praktijkervaring wil opdoen, en dit ongeacht zijn of haar leeftijd, is welkom. The Oldtimers is een all round dansorkest dat nu vijftien bestaat en zich heeft toegelegd op het maken van gezellige muziek om op te dansen. Hierbij kan een keus gemaakt worden uit de klassiek ballroomdansen als foxtrot, Engelse wals, tango, slowfox, tango,Weense wals, maar ook uit Zuidamerikaanse dansen als cha- cha-cha, samba en rumba. Het orkest bestaat uit zangeres Elly Molenaar, die zich muzikaal weet ondersteund door Piet Castricum op accordeon, Edward Popov op piano, Dirk Slotboom op gitaar, Floor Twisk op basgitaar en Loek Grapendaal op drums. Entree 3 Euro, inclusief een kopje koffie of een kopje thee. Aanvang 14.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. ALKMAAR - De proef met talenttijd waarmee Openbare scholengemeenschap Willem Blaeu in Alkmaar dit schooljaar op kleine schaal begon, blijkt een succes. In het nieuwe schooljaar wordt de talenttijd dan ook in alle groepen van de onderbouw ingevoerd. ,,We zien dat leerlingen zich bre der ontwikkelen", vertelt docent Wilma Janssen. „De talenttijd zal er ongetwijfeld toe bijdragen dat leer lingen zich bewuster voorbereiden op hun profielkeuze." Sinds de start van het schooljaar 2006-2007 biedt Willem Blaeu enkele groepen talent tijd aan. Door twee uren binnen het reguliere rooster in te ruimen voor talenttijd krijgt de leerling de gele genheid zijn talent te ontdekken én te ontwikkelen. Tijdens deze specia le uren werken de leerlingen aan diverse projecten. De ervaringen met de talenttijd zijn zowel bij de leraren als de leer lingen dit schooljaar zo positief dat besloten is om de talenttijd in het schooljaar 2007/2008 voor alle groepen van de onderbouw in te voeren. Willem Blaeu biedt de talenttijd op twee niveaus aan: op vwo-havo-vmbo/tl-niveau en op vmbo/ beroepsgericht-niveau. Leerlingen kunnen him vaardighe den ontwikkelen bij projecten in het Engels, maar ook op het gebied van cultuur, mens en maatschappij, techniek, natuur en sport. Wilma Janssen, docent kunstgeschiedenis, is een van de leraren op Willem Blaeu die dit schooljaar al met een talenttijd groep aan de slag is gegaan. „Mijn groep, samengesteld uit Havo 3 en VWO 3-leerlingen, koos ervoor om de talenttijd te ste ken in de productie van een toneel stuk. Onderwerp, teksten en decor hebben de leerlingen zelf in aparte groepjes uitgewerkt. De resultaten waren verrassend, niet in de laatste plaats voor de leerlingen zelf." De leraren worden voor de talenttijd lessen allemaal extra geschoold. En dat is niet overbodig, omdat de benadering van de leerling en de wijze waarop de stof wordt aange boden nogal afwijkt van de regulie re werkwijze. Met de invoering van talenttijd onderschrijft de school de visie dat elk kind een bepaald talent mee naar school neemt. Janssen: „Willem Blaeu heeft toch een beetje de naam zich te richten op talentvolle leerlingen op het gebied van sport of tweetalig onderwijs. Maar er is meer. Door talenttijd aan te bieden in een breed vakkenpak ket ontdekken zij wat ze nog meer in hun mars hebben." REGIO - Op dinsdag 13 februari van 19.00 tot 21.00 uur organi seert GGZ kortdurende behande ling volwassenen, onderdeel van GGZ NHN een informatie-avond over depressie voor familieleden en patiënten. De avond vindt plaats in de Bibliotheek De Mare, Laan van Straatsburg 2 te Alkmaar, tel 072-5616957. Toegang bedraagt E 3,- inclusief koffie/thee. Reserveren is gewenst. Gereserveerde kaarten kunnen tot een half uur voor aan vang van de avond worden opge haald. LIMMEN - Op woensdag 14 februari wordt er in Limmen een snertmiddag gehouden door de Stichting Welzijn Ouderen Limmen. In Vredeburg zijn alle 55-plussers uitgenodigd om gezellig met elkaar erwtensoep te eten, en van een drankje te genie ten. U kunt aanschuiven om 12.30 uur. Opgave kan tot en met 10 februari bij Hans Balkenende, tel. 072-5053508 of bij Kees Kroone, tel. 072-5051701. CASTRICUM - In samenwerking met de CROS (Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol) organiseert de gemeen te Castricum een informatie-bij eenkomst op 1 februari in de raadzaal van het gemeentehuis van Castricum. Voorzitter van de CROS, de heer dr. Ouwerkerk geeft een presentatie over CROS. De heer drs. Koster geeft een pre sentatie over de Pilots binnen CROS. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 20.45 uur. Rond 20.20 uur is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst is niet bedoeld als discus sie-avond over Schiphol. CASTRICUM - De krant, een goed boek of een leuk verhaal of gedicht lezen is voor veel mensen een dagelijkse bezigheid. Sommige mensen, met name ouderen, kunnen dit door hun slechtziendheid niet meer. Daar wil het Gilde hulp bieden. Daarom is zij op zoek naar vrijwil ligers die het leuk vinden om voor te lezen en naar mensen die graag voorgelezen willen worden. U kunt contact opnemen met de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562 of vcc@welzijn- castricum.nl. De stichting is geo pend van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.30 uur. CASTRICUM - Op donderdagmid dag 1 februari start een teken- en schildercursus voor kleuters. Onder de naam 'Kleuters, krijten en kwasten' kunnen kinderen ken nis maken met teken- en schilder materiaal. De cursus wordt gege ven door Jantine Geels. De cursus duurt tien weken. Kijk ook op www.toönbeeld.tv. U kunt uw kind opgeven tijdens kantooruren bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012 of via tnbeeld@xs4ail.nl. U kunt eerst een proefles bijwonen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 20