Egmondse Wandel Marathon een succes Karen Stevenson judokampioen Trainers Meervogels'31 wisselen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Winst en derde kampioen voor Vennewater Badminton sport 23 Ruim 13.000 deelnemers, bijna geen uitvallers en zonder neomenswaardige incidenten KORTOM Amak wandelt De 21 kilometer van zaterdag ging vanaf de sporthal in Egmond aan Zee, via dorp en strand naar Castricum aan Zee en vervolgens via de duinen weer terug naar Egmond aan Zee. Eigen foto WANDELEN EGMOND - Hoewel het niet helemaal droog bleef de afge lopen dagen, mogen de 13.865 wandelaars die zaterdag 27 en zondag 28 januari deelnamen aan de vierde Egmondse Wandel Marathon niet klagen, want hoe vaak zal het weer zo zacht zijn als in de januarimaand van 2007. Volgens de organisatie -verliep het sportieve evenement zonder noe menswaardige incidenten. „Een enkele deelnemer moest opgeven door een verstuikte enkel of open blaar, maar verder is alles goed gegaan", aldus Jan Willem Mijderwijk van de organiserende Stichting Sportevenementen Le Champion. Deze organiseert jaarlijks ruim tweehonderd evenementen op toerfiets-, trimloop- en wandelge bied, onder andere de landelijk bekende Dam tot Damloop en de Egmond Halve Marathon. Naast de vaste sponsors van Le Champion was ook de KRO speciaal voor dit evene ment 'aangeschoven'. De omroep wilde het begrip vriendschap eren en aangezien aan de wandel marathon door veel vriendinnengroepjes van twee, drie of nog meer vrouwen wordt deelgenomen, kregen zij bij de finish een bosje tulpen overhandigd. De wandeltocht was prima georgani seerd. De 21 kilometer van zaterdag VOETBAL AKERSLOOT - Huub van Wees gestopt, René van Marsbergen interim-trainer dit seizoen en Han Visscher nieuwe trainer seizoen 2007/2008 is het trai nersplaatje van Meervogels'31. In verband met zijn drukke werkzaamheden, is in onderling overleg het contract met Huub van Wees ontbonden. Huub heeft Meervogels twee jaar geleden uit de brand geholpen door in te stap pen als hoofdtrainer na het tussen tijdse vertrek van Martin Rood. Dat seizoen kon helaas degradatie net niet worden voorkomen. Het seizoen daarna werd Meervogels, in het 75-jarig jubileumjaar, zeer overtuigend kampioen en deed het tweede lang mee om het kampi oenschap. Dit seizoen staat het tweede fier aan kop en het eerste doet goed mee en gaat voor een periodetitel. Meervogels is Huub dan ook zeer erkenteüjk voor de geleverde prestatie en de prettige samenwerking. René van Marsbergen maakt het huidige sei zoen af als interim hoofdtrainer. René heeft de gehele jeugdoplei ding van HFC Haarlem doorlopen en heeft in de selectie van de BVO HFC Haarlem gezeten als keeper. ging vanaf de sporthal in Egmond aan Zee, via dorp en strand naar Castricum aan Zee en vervolgens via de duinen weer terug naar Egmond aan Zee. De wandeling van zondag voerde de deelnemers naar Bergen aan Zee. Langs de route waren beide dagen vijf plaatsen waar versnaperin gen en koffie of thee waren te ver krijgen. ,,Er was ook een lekkere erwtensoep en die was absoluut favoriet onder de lopers", aldus Mijderwijk. De lekkernijen werden uitgereikt door de 250 vrijwilligers die afkomstig waren uit het hele land. Die vrijwilligers hielden zich deze dagen naast de catering ook bezig met stempelen, het regelen van verkeer en het vervoer van de deel nemers vanaf en naar NS-station Alkmaar. „Het evenement is prima verlopen, we zijn er heel tevreden over en hebben genoten van allemaal blije wandelaars. Helemaal zoals we het bedoeld hadden", vat Mijderwijk de marathon nog eens samen. De massafinish vond op zondag uitein delijk plaats tussen 12.00 en 14.00 uur. In de feestelijke sporthal waar ze werden ontvangen, was muziek en daar kregen de deelnemers ook hun traditionele en natuurlijk wel ver diende medaille uitgereikt. Heeft u de Egmondse Wandel Marathon dit jaar gemist? Noteer dan vast de vol gende data in uw agenda: op 26 en 27 januari 2008 kunt u mee doen aan de herkansing! René heeft vooral veel jeugd getraind, waaronder de B-junioren van de BVO HFC Haarlem en vele (jeugd)keepers. Han Visscher wordt de nieuwe hoofdtrainer met ingang van volgend seizoen. Han is momenteel trainer van vijfde klasser Bergen. Han heeft verder de Al van Bergen getraind (des tijds interregionaal), Sint Adelbert, Vrone en weer Bergen. Han heeft diverse kampioenschappen en promoties achter zijn naam staan. Meervogels is er van overtuigd dat met de aanstellingen van René van Marsbergen en Han Visscher zfi haar ambitiesom op een hoger speelniveau te komen, zal gaan waarmaken. AKERSLOOT - Zondag 4 februari is er weer een wandeling. De Amak-jubileumwandeling om het meer is 22 kilometer lang. We vertrekken om 09.30 uur vanaf de handbalkantine van Meervogels'60 aan de Boschweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snfider, tel. 0251-313956. JU D 0 HEILOO - Zondag 28 januari waren de Noord-Hollands kam pioenschappen tot 20 jaar voor Dames en Heren in Beverwijk. Op deze kampioenschappen kunnen de judoka's plaatsing afdwingen voor deelname aan de Nederlandse kampioen schappen in Nijmegen op 10 februari. Corina Henselmans (15 jaar - 52 kg) moest de eerste wedstrijd tegen de latere kampioen. Een in het begin gelijk opgaande strijd werd uiteindelijk door Corina verloren. De wedstrijd daarna werd snel gewonnen met een ippon. De derde partij was voor het brons. Corina begon deze wedstrijd goed en wist een aantal keer bijna te scoren. Na vier minuten werd de partij ver lengd en in de golden score moest Corina haar meerdere erkennen in haar tegenstandster. Timo Lesterhuis (14 jaar -66 kg) stond goed te judoën en had vandaag de opdracht om ervaring op te doen. De eerste partij werd door Timo gewonnen met verschillende scores en uit eindelijk werd er een ippon gemaakt. De tweede partij verloor Timo van zijn oudere tegenstander. De derde wedstrijd was Timo weer goed opdreef en werd er gewonnen met een ippon. De vierde partij ver loor Timo uiteindelijk weer. Karen Stevenson (13 jaar -57 kg) moest haar eerste partij tegen een tegen standster die normaal een gewichts klasse hoger draait, maar voor deze gelegenheid wat was afgevallen. Karen ging er hard tegen aan,wist snel te scoren en zette de partij op haar naam. De tweede wedstrijd kwam Karen in de eerste tien secon den op achterstand, maar wist dit vervolgens snel weer om te zetten in een voorsprong die ze niet meer weg gaf. In de finale werd op een straf gewonnen tegen haar stugge tegenstandster. Zo was er voor Karen een knappe eerste plaats op de Noord-Hollandse -20 jaar en plaatsing voor het NK -20 op 10 februari in Nijmegen. Karen zet haar tegenstandster vast in een driehoeksverwurging.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21