Team '50+ leest voor' viert 10-jarig jubileum Hulp bij steunkousen Start cursus muziekplezier voor peuters en kleuters VLIRT" H E I L O O Informatieavond voor ouders Open dag 15 februari om 20.00 uur 17 februari van 10.00 tot 15.00 uur Laat u informeren over: Goed onderwijs in een vriendelijke sfeer Het streven om 'eruit te halen wat er in zit' De goede doorstroom- en examenresultaten De Dloemen 65 I Castricum I (0251) 65 25 71 Een voorleesopa of-oma in de klas stimuleert het lezen en plezier daarin Een feest, een verrijking van je leven' UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen, halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenprodutt is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces De heer Groothuis trekt zelf ztfn steuukous uit. Foto: m wiegmans Vervolg voorpagina De twee knopen brengt u aan onder de kous op het been, de ene knoop net boven de hiel onder de achillespees, de andere bovenop de wreef. Wanneer u nu de kous wat naar beneden schuift (zonder deze op te rollen), de beide knopen door de beide plankjes drukt en u trekt vervolgens aan het koord, dan schuift de kous zonder al te veel moeite van het been. Na de demon stratie van de heer Zuurbier was het natuurlijk tijd om de toeschouwers in de gelegenheid te stellen het hulp middel uit te proberen. Dat leek in eerste instantie nog niet zo eenvou dig: ,,Wat een bijzonder leuke vin ding. Het is wat lastig, dus ik zou er toch eerst even mee moeten oefe nen", aldus de heer Groothuis. „Maar dan denk ik wel dat ik er veel plezier van kan hebben." Misschien is het ingewikkeld om voor te stellen hoe het hulpmiddel kan worden ver vaardigd en vervolgens gebruikt, maar mocht u serieus zijn geïnteres-' seerd, dan is de heer Zuurbier bereid om telefonisch uitleg te geven. Op speelse wijze maken de kleuters kennis met ritme, tempo en toonhoogte. Eigen foto ADVERTENTIE tale lessen, rondom en ballet-/ dans lessen voor kinderen. Deze cursus sen worden verzorgd door docente Evi Velders. De cursus Muziekplezier voor Peuters is voor peuters vanaf twee jaar samen met één ouder of verzorger. Rond the ma's uit de belevingswereld van kleine kinderen wordt er gezongen, gedanst, muziek gemaakt en instru mententen geknutseld. De cursus omvat acht lessen van 45 minuten. De cursus Muziek, Beweging en Spel is voor kinderen van groep een en twee van de basisschool. Rond één thema per les worden er liedjes gezongen, zelf instrumenten geknutseld en met klanken geïm proviseerd. Op een speelse wijze maken de kleuters kennis met ritme, tempo en toonhoogte. De cursus omvat acht lessen van ieder 45 minuten. De cursus Muziekplezier voor Peuters wordt bij voldoende deelname gegeven vanaf woensdag 7 februari om 09.30 uur. De cursus Muziek, Beweging en Spel voor kleuters start dan vanaf donderdag 8 februa ri om 16.00 uur. Inlichtingen: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1 te Heiloo, tel. 072-5332460. E-mail: info@muziekendansschool- heiloo.nl. Meer informatie is te vin den op www.muziekendansschool- heiloo.nl. HEILOO - Lang geleden, in 1997, werd het team '50+ leest voor' opgericht. Dit was de introductie van een heel specia le manier van leesbevordering. Gedurende een periode van acht weken, die jaarlijks begint in de Kinderboekenweek, lezen de circa vijftien leden van het '50+ leest voor' team wekelijks voor aan kinderen op de basis scholen in Heiloo. Natuurlijk kan en doet de juf of meester dat ook, maar een lid van het team in de klas is toch wel heel speciaal. Het voorlezen duurt ongeveer een half uur per keer en is meestal een feest voor de kinde ren en de voorlezer. Een 'voorlees opa' of 'voorleesoma' wekelijks in de klas stimuleert het lezen en het plezier daarin. Het contact tussen de verschillende generaties werkt vaak verrassend. Daarnaast heb ben de voorleesteamleden vaak even iets meer tijd om van het voorlezen net iets extra te maken en is hun keuze van het voorlees boek in sommige gevallen verras send (ook voor de leerkracht). Dit project blijkt voor de bibliotheek, de school, de kinderen en niet in het minst voor de voorlezers een 'gouden greep'. Teamleden van het eerste uur Van de eerste leden van het '50+ leest voor' zijn er na tien jaar nog vijf actief: Barbara Koenders, Anneke Kempers, Nel Visser, Bep van Vliet en Paul van Vliet. Paul van Vliet was jarenlang de enige man in het team. Op dit moment zijn er vijf mannelijke leden, die met heel veel plezier voorlezen. Paul vindt werken met kinderen 'een feest, een verrijking van je leven'. „Je maakt je eigen keuzes uit goede kinderboeken, ontwikkelt HEILOO - In de week van 5 februari starten de korte (ver volg) cursussen Muziekplezier voor Peuters en de kleutercur sus Muziek, Beweging en Spel bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze cursussen kunnen als nieuw of als vervolgcursus worden gezien voor de kinderen die reeds cursus sen hebben gevolgd bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Tevens slui ten deze cursussen goed aan op de cursus Spelenderwijs Muziek, (voor zeven- tot negenjarigen) instrumen- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. daardoor je visie en dat heeft ook z'n nut in de contacten met je eigen kleinkinderen". Anneke Kempers vindt het fijn dat je als teamlid ieder jaar voor leest in andere groepen en op andere scholen. „Bovendien wordt er zo veel mogelijk rekening gehouden met je voorkeur voor een bepaalde leeftijdsgroep." Bep van Vliet spreekt het aan dat het project acht weken duurt: „Dat is een overzichtelijk en afgerond geheel en houdt je fris." Nel Visser is erg te spreken over de begelei ding vanuit de bibüotheek. „Ook de jaarlijkse evaluatie is leerzaam, je kunt iéts doen met de ervaringen van anderen." Zij vindt het ook fijn dat nieuwe leden snel worden opgenomen in de groep. Barbara Koenders is het oudste lid van het voorleesteam, maar ook nog steeds heel enthousiast. Zij heeft in de afgelopen jaren een geheel eigen stijl ontwikkeld, die de kinderen erg aanspreekt. In totaal bestaat het team 50+ uit vijftien personen, waarvan er hier elf op de foto staan. Bovenste rij v.l.n.r. Hans Boot, Bep van Vliet, Paul van Vliet, Leni Heijkoop, Anneke Kempers en Han van Tellingen. Onderste rij v.l.n.r. Barbara Koenders, Anneke Boot en Nel Visser. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3