Fortis Internetaangifte nog makkelijker Internetcursussen in Bibliotheek H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 I POLITIEBERICHTEN Vrouw gewond na aanrijding Controles Insluiping in woning Lotgenotencontactgroep partnerverlies UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-maih redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tentoonstelling Istanbul. De Stad en de Soltan Foto: Mario Saqksioni Fortis, Raadhuisweg 3a, 1851 JA Heiloo, tel. 072-5352000, Internet: www.fortisbank.nl, e-mail: kantoor3202@nl.fortis.com Wie het Fortis-kantoor aan de Raadhuisweg 3A binnenloopt, zal op de drempel misschien even zijn pas inhouden. Een in bedrijfskleding gesto ken medewerker heet u bij binnenkomst vriendelijk welkom. Géén balies met een rij zuchtende klanten. Geen apparaat om een nummertje te trekken. Wel een uitnodigend ogende, transparante en open ruimte met in het oog springende fraai felgekleurde Fortis-stoelen. Ook een geavanceerde 'flappentap' waar men kan storten, overboeken en opne men. Toch een bank dus. De klant kan eenvoudige transacties zelf uit voeren met behulp van een geldautomaat, telefooncorner of internet- corner. Er is altijd een medewerker in de buurt die graag assistentie verleent. Accountmanager Arco Kleimeer is werkzaam op kantoor Heiloo, samen met kantoordirecteur Martin Terlou. Hij vertelt wat Fortis onderscheidt van andere banken. ,,We stellen de klant weer centraal. Het draait allemaal om service en als wij merken dat een klant het pret tig vindt om zijn zaken 's avonds of op zaterdag met ons af te handelen is dat op afspraak mogelijk." Onderhandelen over hypotheek. Om Fortis meer bij (potentiële) klanten onder de aandacht te brengen heeft het team afgelopen zaterdag een opmerkeüjke actie ondernomen. Gewapend met een goed verhaal en smakelijke cakes zijn zij verschillen de wijken in Heiloo ingetrokken om mensen actief aan te spreken. De producten van Fortis zijn divers: van betalen, sparen, beleggen, tot ver zekeren en het afsluiten van een hypotheek. Ook wat dit laatste betreft heeft Fortis onlangs een opvallende campagne gevoerd. Landeüjk was op televisie te zien en op de radio te horen hoe logisch het eigenlijk is om ook over je hypotheek te onderhandelen. En dat kan uiteraard bij Fortis! ,,Ja, dit is zeer succesvol en we zijn hiermee voorloper in hypo- thekenland. Eigenlijk heel logisch, want je onderhandelt ook over je bankstel, waarom dan niet over je hypotheek? En hoe meer producten een klant onderbrengt bij ons, hoe aantrekkelijker wij de rente kunnen maken. Want tja, voor wat hoort wat, vinden wij", illustreert Arco dit nieuwe fenomeen. Korte lijnen Het feit dat alle facetten van bankieren te regelen zijn bij Fortis Heiloo betekent zeker niet dat men lang moet wachten op een antwoord of een afspraak. De zogenaamde 'korte lijnen' staan hoog in het vaandel van deze bank. „Interne afstemming is daarbij heel belangrijk. Dan komt mijn functie om de hoek kijken. Als een klant geadviseerd wil wor den over bepaalde zaken is het mijn taak daar de juiste persoon bij te vinden. Daar moet ik de klant niet mee opzadelen en die moet daar ook niet vier weken op hoeven wachten. Binnen een dag of drie is een rich ting wel aan te geven", besluit Arco zijn verhaal. HEILOO - De politie heeft het aantal delicten waarvan via het internet aangifte kan worden gedaan uitgebreid. Dit geldt voor delicten op het gebied van dief stal of vernieling. Ook is de internetaangifte gebruiksvriendelijker gemaakt. „Het is belangrijk dat bewoners van ons gebied aangifte doen", zegt commis saris van de politie Jan Oost. „Want meer aangiftes betekent meer inzicht in de criminaliteit. En daar mee kunnen wij misdreven en over tredingen nog gerichter aanpakken en voorkomen. Daarnaast is het doen van aangifte nu nog makkelij ker geworden, en daar hechten wij veel belang aan.' De spelregels rond de internetaangifte zijn niet veran derd. Het gaat om relatief eenvoudi ge delicten, waarbij geen aanwijzin gen zijn in de richting van een dader en waarbij geen sprake is van geweld. Wie aangifte wil doen van zakkenrollerij, graffiti of andere vor men van diefstal of vernieling, hoeft de deur niet meer uit. Via het inter net, www.politie.nl, kan op ieder gewenst moment aangifte worden gedaan. De belangrijkste aanvullin gen in de vernieuwde internetaangif te zijn: diefstal uit schuren, scholen, bedrijven, sportcomplexen en ver nielingen aan auto's en openbare gebouwen. Sneller aangifte doen De aangever wordt sneller door de aangifte geleid omdat de vragen makkelijker zijn en de scherminde- ling overzichtelijker is gemaakt. Ook wordt het juiste delict voor de aan gever geselecteerd. Het aantal inter- netaangiftes stijgt en de politie hoopt dat deze ontwikkeling zich door de ingevoerde verbetering zal voortzetten. Niet alle delicten lenen zich voor internetaangifte. 'Bij relatief zwaardere delicten waarbij zicht is op een mogelijke dader en/of sprake is van geweld is een persoonlijk gesprek noodzakelijk', vertelt Jan Oost. 'Op het bureau of thuis. Dat heeft te maken met het veilig stellen van opsporingsgegevens en het ver zamelen van bewijsmateriaal.' Welkom op bureau De politie benadrukt dat bewo ners van dit gebied voor aangifte van diefstal of vernieling natuur lijk ook welkom zijn op het poli tiebureau. Via 0900-8844 kan een afspraak worden gemaakt op een van de nabijgelegen vestigingen of telefonisch aangifte worden gedaan. Voor mensen die slecht ter been zijn of om andere rede nen niet in staat zijn naar een bureau te komen, kan een gesprek of aangifte thuis plaats vinden. HEILOO - Maandagmiddag raakte een 37-jarige vrouw uit Heiloo gewond bij een aanrijding op de Kennemerstraatweg. De bestuur der van een bromfiets, een 39-jarige man uit Heiloo, reed over de Kennemerstraatweg en raakte tijdens het inhalen van twee fietsers een trottoirband. Hierdoor verloor hij de macht over het stuur, ging onderuit en botste vervolgens tegen de fiets van het slachtoffer. De vrouw kwam hierdoor ten val en raakte gewond aan haar hoofd. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar waar zij is opgeno men. De bestuurder van de brom fiets raakte licht gewond. HEILOO - Maandagochtend 22 januari werd van 07.15 tot 08.15 uur een fietsverlichtings controle gehouden op de Zanderslootweg, Westerweg en Kuillaan. In totaal werden vijftig fietsers gecontroleerd. Er werd een bekeuring uitgeschreven in verband met het niet voeren van de verlichting. Aansluitend werd toezicht gehou den bij de kruising van de Zeeweg met de Ewisweg. Twee bestuur ders werden geverbaliseerd voor het negeren van het rode ver keerslicht. Op woensdagochtend 24 januari werd een parkeercontrole gehou den in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. Er werden in totaal elf bekeurin gen uitgeschreven voor het niet zichtbaar hebben van de blauwe parkeerschijf. Vrijdagmorgen 26 januari werd een fietsverlichtings controle gehouden op de Westerweg. Er werden vijf fiet sers bekeurd. Wie aangifte wil doen van zakkenrollerij, graffiti of andere vormen van lichte vergrijpen als diefstal of vernieling, hoeft de deur niet meer uit. Eigen foto HEILOO - Op donderdagavond 25 januari werd door een inslui per uit een woning aan de Bayers- hoffweg een tas met inhoud weg genomen. Op het moment dat de diefstal werd gepleegd was de achterdeur van de woning niet afgesloten en bevonden de bewoners zich op de eerste etage. In de tas die wegge nomen werd bevond zich onder andere een portemonnee met inhoud. HEILOO - In de maanden febru ari en maart organiseert Bibliotheek Heiloo weer een aantal internetcursussen. Het gaat hierbij om éénmalige workshops van 2,5 uur voor beginners en een vervolgcursus voor hen die al wat meer erva ring met Internet hebben. De workshop Internet voor begin ners wordt nog twee keer gehouden op woensdag 14 februari 09.30 tot 12.00 uur en donderdag 15 maart van 14.00 tot 16.30 uur. De deelne mers aan deze workshop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkheden en jonmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is enige ervaring met de computermuis en Windows noodza kelijk. De workshop Internet ver volg wordt de komende maanden ook nog twee keer gehouden op donderdag 1 februari van 14.00 tot 16.30 uur en donderdag 29 maart van 19.00 tot 21.30 uur. Na de beginnerscursus gaat deze work shop verder met zoeken met behulp van Internetgidsen: dochters van startpagina en geavanceerd zoeken met de zoekmachine Google. De meeste tyd wordt besteed aan de oefenvragen. De kosten voor deel name aan deze eenmalige work shops zijn 15,00 voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal acht personen (twee personen per pc). Opgave kan via de klantenser vice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, e-maü: bibliotheek@bibliotheekheiloonl. HEILOO - Met ingang van dinsdag 6 februari van 14.00 tot 16.30 urn- begint de Stichting Ouderenwerk Heiloo met een Lotgenotencontact- groep voor mensen die hun partner zijn verloren. Iedereen is welkom die zyn of haar partner verloren heeft en dat verdriet met anderen in een gelijksoortige positie wil delen. Om troost te vinden, het verlies beter te kunnen dragen, steun te vinden en om een ander tot steun te zijn. Maar misschien ook om met iemand samen iets te gaan doen, of voor praktische informatie. Vaak voelt men zich apathisch en is het moeilijk weer zip te krijgen in de dingen die vroeger zo gewoon leken om te doen. Heeft u nog wel 'recht' om leuke dingen te ondernemen, vraagt u zich misschien af. De Lotgenotencontactgroep part nerverlies komt eenmaal per maand byeen, iedere eerste dinsdagmiddag van de maand van 14.00 tot 15.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, tel. 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5