Exotische kooksauzen bij Wereldwinkel International Fair winkelcentrum 't Loo Kinderboekenjury van start Lunch inloopconcert in Kapel GGZ NHN Eervolle vermeldingen voor amateurfotografen Onderbouw van de Springschans op bezoek bij supermarkt H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING 'Wat gebeurt er nou eigenlijk met de flessen' KORTOM Creatief avontuur bij Aquarel Geslaagd Gratis kaarten René Froger bij BeatFM Roep tegen Onrecht UITKIJKPOST 31 JANUARI 2007 HEILOO - Steeds meer mensen verleggen hun grenzen in de keuken en gaan exotischer koken. Gemak speelt daarbij een belangrijke rol. Wereldwinkel Heiloo speelt in op deze trend en breidt haar foodassortiment uit met drie typisch Zuid-Afrikaanse kooksauzen van Fair Trade Original: Kaapse Kerrie, Bobotie en Peppersweet. In een mum van tijd zetje een heer lijke exotische maaltijd op tafel. En tegelijkertijd weet je dat de makers er beter van worden. Deze maand een speciale introductieaanbieding: Voor maar 5,- heeft u alle drie de sauzen. Zuid-Afrika wordt vanwege de mix van culturen ook wel 'Rainbow Nation' genoemd. Dat vind je terug in de keuken. Die heeft een rijke historie met culinaire invloeden uit Afrika, Europa en het verre oosten. De kooksauzen zijn gemaakt volgens deze veel zijdige culinaire traditie en passen helemaal in de trend om jezelf of je gasten snel en gemakkelijk te verwennen. Ook geschikt voor de vegetari sche .maaltijd! De kant en klare kooksauzen worden gemaakt in Dining In, een moderne kleine fabriek vlakbij Kaapstad. Vijf procent van het inkoopbe drag gaat naar een speciaal fonds bestemd voor scholing en training van de werknemers. Dit betekent voor hen: betere vooruitzichten in de fabriek maar ook op de arbeidsmarkt waar geschoold personeel schaars is. Verder deze maand in de aanbieding de hagelslag en u krijgt tien procent korting op wierook. De Wereldwinkel vindt u op de Stationsweg 105 in Heiloo. HEILOO - Van woensdag 31 januari tot en met zaterdag 3 februari wordt er in winkelhof 't Loo een gezellige en unieke markt georganiseerd met een bijzonder internationaal tintje. Deze markt biedt een ruime verscheidenheid aan originele artikelen uit diverse landen. Om u een indruk te geven: siera den uit de Dominicaanse Republiek, zeepjes uit Frankrijk, kristal en Boeddha's uit China, wierook uit India, unieke artikelen van tin uit Zuid Amerika, houtsnijwerk uit Kenia, sjaals en poncho's uit India, luxe mode accessoires uit Italië, boeken over diverse landen, beeldjes uit Thailand, kra len uit Tanzania, kunstnijverheid uit Senegal, hobby-artikelen uit Nederland, ambachtelijk gemaakte sambals, diverse smaken spekkoek, unieke pittige worsten en authentieke gerechten uit Indonesië. De markt krijgt een feeste lijke en internationale uitstraling en er zal een Zuid-Amerikaans achter grondmuziekje klinken. Als prettige bijkomstigheid is de prijsstelling bijzon der vriendelijk en alle aangeboden artikelen en produkten zijn origineel en authentiek uit de landen van herkomst. Bij de kraam met ambachtelijk gemaakte sambal, spekkoeken en Indische worsten, kan heb publiek geheel vrijblijvend proeven. Op zatermiddag krijgen de kinderen gratis poffertjes aangeboden. Kortom, op deze bijzondere markt er is van alles en nog wat te vinden, dus het is zeker de moeite waard om een kijkje te komen nemen. HEILOO - Op zaterdag 3 febru ari gaat in de Bibliotheek van Heiloo de Kinderjury weer van start. Er kunnen circa twee honderd kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar aan deelnemen. De Kinderjury kiest de mooiste, leukste of beste boeken uit het afgelopen jaar. De in 2006 uitge komen boeken wordeh speciaal gereserveerd voor de leden van de Kinderjury en kunnen tijdens de juryperiode (1 februari tot 15 mei) alleen door hen worden geleend. Zij krijgen dan wel een speciale opdracht mee: zoveel mogelijk kinderjuryboeken lezen als ze willen. Voor een goed afge wogen jurywaardering moeten dit er wel minimaal vijf zijn. Maar dat lijkt niet zo moeilijk met zoveel toptitels. Alle kinderen, die dit voorjaar het neusje van de zalm op kinderboekengebied willen lezen (en wie wil dat niet?), kun nen zich vanaf 3 februari opgeven voor de Kinderjury 2007 bij de bibliotheek aan de Westerweg en bij de uitleenpost Ypestein (De Hucht 4). Zij ontvangen dan een boekenboekje, waarin ze precies kunnen bijhouden wat ze gelezen hebben. Geef je snel op! Want ook nu geldt: vol is echt vol! HEILOO - Op dinsdag 6 februari bent u tussen 12.00 en 13.00 uur welkom in de kapel GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, om binnen te lopen en te genieten van een lunchcon cert. De toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage na afloop is bij zonder welkom ter bestrijding van de onkosten. Het is een in- en uit loopconcert, u hoeft niet het hele uur te blijven. Het is mogelijk om uw broodje op te eten, daar een HEILOO - In de bibliotheek van Schagen werd onlangs de uit slag bekend gemaakt van de door de Afdeling Noord-Holland Noord van de Fotobond in 2006 georganiseerde fotowedstrijd met het thema 'De Mens'. Alle bij de Fotobond aangesloten amateurfotografen mochten twee foto's insturen. In totaal werden 96 foto's ingestuurd, waaruit er door een deskundige jury dertig werden geselecteerd die mogen meedoen aan een foto-expositie. De expositie is van start gegaan in de Bibliotheek te Schagen en zal vanaf 6 februari te zien zijn in het wijkcentrum 'De Grote Waal' in Hoorn. De jury was De kinderen gingen in groep jes de winkel door. Eigen foto kopje koffie of thee bij te drinken en te luisteren naar de muziek van Bach, Schubert, Rubenstein en Morricone. Zowel het klassieke als het modernere repertoire komen aan bod. Uitvoerenden zijn Martin de Deugd, viool en concertmeester van de voormalige 'Hoofdstad- operette', Dub de Vries, orgel en Arie Horst, vleugel. Beide laatsten zijn in de regio graag geziene gasten en verleenden al vele keren hun medewerking aan concerten in de kapel GGZ en de Ter Coulsterkerk. zeer enthousiast over de kwaliteit van de ingezonden foto's en kon moeilijk tot een eindbeslissing komen. Zij was van oordeel dat in elk geval alle door haar uiteindelijk geselecteerde foto's stuk voor stuk prijswinnaars zijn. Reden waarom het bestuur van de afdeling deze foto's dan ook allemaal beloonde met eervolle vermelding. Daarvan waren er maar liefst zeven voor (zes) leden van de Heilooër fotoclub HAF, te weten Ineke Vijn, Ben Meulemans, Truus Groenland, Meta Stoffels (twee), Annemarie Edam en René Blom. Naar de mening van de jury drie beste foto's waren inzen dingen uit Egmond aan Zee, Schagen en Enkhuizen. is» HEILOO - Naar aanleiding van het thema Voeding gingen leer lingen van de groepen een, twee en drie van de Springschans Oost maandag 22 januari op bezoek bij Albert Heijn. Na 's morgens boodschappenlijst jes te hebben gestempeld, gingen de kinderen in kleine groepjes op onderzoek uit in de winkel. De kinderen zochten goed naar de producten op hun lijstjes. Gekeken werd, naar waar en waar om iets ergens stond, hoeveel soor- HEILOO - Wie eens op creatief avontuur wil met een deskundi ge docente, kan dat doen bij schildersvereniging Aquarel. Onder begeleiding van Rina Snel kunt u een keuze maken uit meerdere technieken, zoals acryl, olieverf, aquarel of krijt. Door de optimale individuele begeleiding is de cursus uiter mate geschikt voor beginners én gevorderden. De lessen zijn op woensdagoch tend van 10.00 tot 12.00 uur in 't Trefpunt te Heiloo. De kosten voor 12 lessen zijn 63,-. Voor informatie en inschrijving belt u Dick Riesmeijer, tel. 06-52098682. HEILOO - Geslaagd aan de uni versiteit van Wageningen, Monico Schagen, voor het diploma Mastre of Science,MSc opleiding Forest and Nature Conversation. Specialisatie: Policy and Management. HEILOO - Op vrijdag 16 febru ari staat René Froger met een mini-concert op het podium van de Waerdse Tempel in Heerhugowaard. U kunt daarbij zijn want BeatFM geeft gratis toegangsbewijzen weg! Mail de naam van één van zijn hits naar froger@beatfm.nl en maak kans op kaartjes. Op 12 februari wordt de win naar via de mail op de hoogte gebracht. BeatFM is 'your clas sic dance disco music station' en is te beluisteren via FM 106.3, kabel 96,5 en www.beatfm.nl. HEILOO - De Congolese lof- zanggroep 'Louange' verleent zondag 4 februari haarmede- werking in een bijzondere dienst. Ds Marius Braamse zal in deze dienst voor Vrouwenrechten in Congo voorgaan. Iedereen is welkom. De dienst zal plaats vinden in de Ter Coulsterkerk - aan de Holle weg 11 te Heiloo. Aanvang is om 10.00 uur. ten er van sommige dingen wel niet waren, wat die streepjes op het pak nou wel niet betekenen, en natuurlijk werd xeven geproefd bij de kaas, de vleeswaren en het brood. Alle kinderen mochten ver volgens aan het werk bij de kassa's. Niet alleen de eigen bood schappen konden ze bij elkaar betalen, maar sommigen mochten ook 'echte'klanten helpen. Daana gingen ze een kijkje nemen achter de schermen. Wat gebeurt er nou eigenlijk met de flessen, waar brengen de vrachtwagens de spullen naar binnen en hoe werkt die machine die papier heel klein kan maken. Boven in de kantine, was na afloop voor iedereen drinken en wat lek kers. Vervolgens zijn de kinderen met een hoop inspiratie en spullen voor de winkel in de klas, naar huis gegaan. Een aantal leden werden door de Afdeling Noord-Holland Noord van de Fotobond beloond met een eervolle vermelding. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7