ui H E I L O O VMENÏI n 13 tiüü iECKMSIK CD- ECENSIE 1I01ÜK- Titel: Hoe overleef ik mijn eerste zoen? Schrijfster: Franice Oomen Rosa verhuist van Den Bosch naar Groningen omdat Alexander (Rosa's stiefvader) daar een betere baan krijgt. Rosa vindt het hele maal niet leuk maar ze moet toch mee. Rosa vond Alexander eerst nog wel aardig maar nu is hij onge lofelijk streng! En haar moeder krijgt ook nog een baby! Rosa zit in een vreselijke dip. Van haar hoeft het leven niet meer. Maar dan word ze verliefd.op Thomas. Thomas is de buurjongen van Rosa. Hij heeft witte spikes, is drie jaar ouder dan zij en hij rookt. Rosa is helemaal in de wolken. Thomas gaat altijd via het dak naar haar kamer. Dan wordt het kindje geboren. Het is een jongetje en hij heet Abeltje. Al snel noemt Rosa hem Appie de garnaal. Voordat Abeltje geboren was, kwam Thomas heel vaak langs. Ze zoenden heel veel. Alleen soms deed Thomas dingen waar Rosa nog niet aan toe was. Rosa vind het ook helemaal niet leuk op school. Er is maar één iemand die ze wel aardig vind, dat is Karien. Op een dag zit Rosa in haar kamer als Thomas op het raam tikt. Ze laat hem binnen en ze gaan weer uitgebreid zoenen op het bed. Opeens komt.Alexander binnen en hij verbiedt Thomas ooit nog langs te komen. Op een dag loopt Rosa op het schoolplein en komt ze Thomas tegen. Ze ziet dat Thomas wiet rookt. Ze wordt boos op hem. Later, als ze spijt heeft, besluit ze om zelf over het dak naar Thomas te gaan. Als ze bij het raam is ziet Rosa dat Thomas met haar vriendin Karien in bed ligt. Dan glijdt ze uit en hangt aan de goot. De brandweer komt en red haar. Haar vrienden uit haar oude woonplaats komen langs om haar te troosten en om Abeltje te zien. Ik geef dit boek een 9+ omdat het een héél leuk boek is. Ik vind dit boek leuk omdat er heel veel in gebeurd en omdat er zo veel leuke survivaltips in staan. Verder denk ik dat bijna alle kinderen dit een leuk boek vinden. Dus als je eraan begint, veel leesplezier!!! Het is de moeite waard! Door: Tim Noorlander Karlijn ops is tien jaar en woont in Heiloo. Karlijn heeft de eerste prijs gewonnen van de verhalenwedstrijd van de Dieren-bescherming regio Noord in samenwer king met een boekhandel in Heiloo. Zij won hiermee onder andere een speciale VIP-dag in het Dieren opvangcentrum te Schagen. Tijd voor een interview dus. Hoe kwam je op het idee om het verhaal te schrijven? In de krant stond een oproep voor kinderen om een verhaal te schrijven over dieren. Degene die het beste verhaal zou schrijven kon een VIP-dag bij het dierenasiel winnen. Ik hou heel yeel van dieren en daarom deed ik mee. Waar ging het verhaal over dat je schreef? Ik kwam zelf ook voor in mijn verhaal. Mijn verhaal ging over een konijntje dat werd ontvoerd naar een dierenasiel. Maar het was geen gewoon konijn, want het kon zo goed klimmen en op muurtjes lopen dat het een cir cuskonijn was. Het verhaal begon toen ik op een dag mijn konijn Knabbel eten ging geven. Ik zag een vreemde man bij zijn hok staan en die pakte Knabbel eruit. De man ging weg met Knabbel en hij had niet door dat ik achter hem aan ging. Hij bracht mijn konijn naar een vreemd dierasiel. En daar zat hij in een veel te klein hok maar gelukkig kon ik de sleutel pakken en mijn konijn redden. Met dit verhaal heb ik de verhalenwedstrijd gewon nen. Heb je zelf huisdieren? Ja mijn konijn heet ook Knabbel je ziet hem op de foto. Wat voor prijs had je gewonnen? Ik had een VIP-dag naar het dierasiel in Tuitjehorn gewon nen, een gesigneerd boek van Suzanne Buis en een lidmaatschap van Kids for Animals. Hoe was de VIP-dag in het dierenasiel? Heel leuk, jammer genoeg mocht ik maar 1 vriendinnetje meenemen. Bij het asiel moch ten we eerst de konijnenhokken verschonen, het waren er heel veel! In het begin was het wel leuk maar later werd het saai. Toen mochten we de jonge kat jes eten geven en ermee spelen, dat vond ik het allerleukste van de hele dag. Even later moch ten we ook de honden borste len, ze vonden het heerlijk. Het hangbuikzwijn mochten we ook eten geven, hij was lomp en heel erg dik. Als verrassing mochten we ook een rondje met de dieren-ambulance rij den. Door: Sjaantje Nanne Karlijn met haar konijn Knabbel Umoja-Blpf Een muzikale wereldreis De vorig jaar uit gekomen cd "Umoja" van Blpf staat alweer 46 weken in de album top 100. Tijd om eens te kijken of deze plaat inderdaad de moeite waard is. Umoja is een album met verza melde werken die gemaakt zijn tij dens de wereldreis die Blpf vorig jaar maakte. Ik vind Umoja helemaal top! Ik zou het album willen omschrijven als een knap staaltje muzikaal vak manschap waarmee de band zich zelf ruimschoots heeft overtroffen. De cd bevat zeer diverse muziek met invloeden uit allerlei landen/culturen en muziekstijlen. Tijdens het luisteren van de cd wordt je op een bijzondere manier met Blpf meegenomen op wereld reis. Er worden allerlei speciale instrumenten bij betrokken. Wat ik ook erg goed vind aan Umoja is dat er allerlei gastartiesten in de nummers voorkomen, die onbekende talen afwisselen met het rauwe Nederlands van Bl0f. Dit maakt de cd nog eens extra speci aal. Aanrader dus, deze zal zeker vaker in mijn cd-speler te vinden zijn. Door: Lennard Schaap Moppentoppen Zit een man op een bankje in een park. Ineens komt er een vrouw naast hem zitten en zegt: Weet u, u lijkt spre kend op mijn derde man'. 'Goh,' zegt de man, 'Hoeveel keer bent u dan getrouwd?' 'twee keer,' zegt de vrouw. Op de afdeling Eerste hulp wordt een zwaargewonde man binnen gebracht. 'Naam', informeert de verpleegster. 'Jan Jansen' antwoord de man. De zuster: 'Getrouwd?', waarop de man antwoordt: 'Nee, een ongeluk met de motor.' Een wandelend echtpaar zag een jongen en een meisje op een parkbank zitten, hartstochtelijk zoenend. Waarom doe jij dat niet?' vroeg de vrouw. 'Lieve schat, ik ken dat meisje niet eens!' antwoordde de man. Over zeven v dagen is het a1 uzover: ^«is m I waarop ver liefde stel letjes elkaar cadeaus geven en anderen anoniem hun liefde tonen aan iemand die ze heel speciaal vinden. Ik heb het natuurlijk over 14 februari, Valentijnsdag! Maar hoe is deze dag eigenlijk ontstaan? Er zijn veel legendes over te vinden, maar de legende die ik graag wil geloven is die over een priester in Rome. De keizer van die tijd had bepaald dat stelletjes niet mochten trouwen. Hjj dacht dat als mannen zouden trouwen, zij in plaats van te gaan vechten in de oorlog, bij hun vrouwen thuis zouden blijven. Maar er was een priester die Valentijn heette en die het soldaten stiekem toch trouwen. Toen de kei zer hier achter kwam werd hij opgesloten en ter dood veroor deeld. Priester Valentijn werd ver liefd op de dochter van een mede gevangene. De dag waarop hij terecht werd gesteld was 14 febru ari. Vlak voor zijn dood het hij een briefje voor zijn geliefde achter met de woorden 'van jouw Valentijn'. Honderden jaren later werd 14 februari dag geheiligd tot sint Valentijnsdag. Deze dag is dus bedoeld om degene die jij speciaal vind dit te laten weten. Ik geef één tip: doe het eerder dan priester Valentijn uit de legende. Want zeg nou zelf: het is toch veel leuker om erachter te komen of diegene jouw net zo hef en leuk vind als jij hem of haar! Cadeau tips voor jopw Valentijn: Meiden: rode roos, Valentijns kaart, chochola, strandwandeling of een Valentijnskus. Jongens: snoepjes in de vorm van een hart, Valentijnskaart, rode roos, foto van jezelf voor hem of een Valentijnskus. Door: Jennifer Disseldorp UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 2007 I Tips of ideeën? Mail: jeugdredactie@uitkijkpost.nl Adres: Redactie Uitkijkpost, jeugdpagina, De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel.: 072-5330175

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13