Limmer echtpaar zestig jaar getrouwd Jac P Thijsse leukste school van Nederland? REGIO 21 Eigenlijk zijn wij zondagskinderen' Voorverkoop discobal Uylenspieghels CONQUISTA JPT met nog drie andere middelbare scholen genomineerd INGEZONDEN BRIEF Papiercontainer 'Het JPT-gevoel gaat verzelfs het personeel had zich in het wit gehuld' Voorzitter Egmonds Bloemenzee onderscheiden UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 2007 LIMMEN - Dinsdag 30 januari was voor het echtpaar Jan Tuijn en Nel Mooij uit Limmen een feestelijke dag. Op die dag was het precies zestig jaar gele den dat ze in het huwelijk tra den en dat mocht natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. Na een mooie dienst in de kapel van zorgcentrum 'De Cameren' heb ben ze gezamenlijk koffie gedron ken in de restaurantafdeling en 's middags werd het bruidspaar ver eerd met een bezoek van de burge meester van Castricum. Afgelopen zondag heeft het echtpaar haar diamanten bruiloft gevierd met de kinderen en kleinkinderen. Het begon allemaal vlak na de oorlog, toen men weer meer toe komst zag en er aandacht was voor verkering. Jan had Nel ontmoet op Koninginnedag in Café Centrum. Al snel sloeg de vonk over en na anderhalf jaar volgde de officiële verloving. Het jonge stel had geluk, want ze kregen de mogelijkheid om een klein huis met een flink stuk land te kopen, waar ze na hun huwelijk konden gaan wonen. Levensmiddelen op de bon Veel levensmiddelen waren alleen op de bon te verkrijgen, maar het ontbrak de gasten aan niets. De bruiloft vond plaats in de zeer koude winter van 1947 en dat was te merken. Op de avond van de trouwdag viel er zoveel sneeuw dat het jonge echtpaar aan het einde van het feest niet meer zomaar naar hun huis konden komen. Nel vertelt daarover: „Door de sneeuw en de gladde wegen kwam de taxi niet. Met een opgerolde trouwjurk banjerden we door de sneeuw naar ons huisje toe en daar hebben we nog de deur van moeten vrijmaken. Maar als je jong bent verzin je altijd wel een oplossing." Na tien jaar heten ze een nieuw huis bouwen dat groot genoeg was voor henzelf en hun zeven kinderen. Jan werkte zyn hele leven in de bollen, in zyn eigen bedrijf &e hij vlak na de oorlog opzette, maar ook jaren lang als keurmeester van de bloem bollenkeuringsdienst. Daarnaast was hij erg actief in het verenigings leven. Het geheim Nel hield zich voonamelijk bezig met het huishouden en de kinderen en zong in een koor. Wat is nu het geheim voor een zestigjarig huwe lijk? Volgens het echtpaar heeft het vooral te maken met een sobere jeugd. „Je begint in armoede en als je het 'dan langzamerhand beter krijgt in financieel opzicht, kan je wat ruimer leven. Dat maakt het leven aangenamer en het houdt je bezig", legt Jan uit. Ook geluk speelt een grote rol, vindt Nel: ,We hebben natuurlijk ook het geluk gehad dat wij en onze kinderen gezond zijn gebleven. We kregen van iemand een felicitatiekaart waarop stond dat we zondagskinde ren waren en toen dacht ik, ja, dat is ook zo!" Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - Vrijdag 9 februari is er in jongerencentrum Conquista, vanaf 20.30 uur, een voorverkoop van de toegangskaarten voor de disco van carnavalsvereniging de Uylenspieghels. De disco is op zondag 18 februari in Leutbunker de Burgerij en achter de knoppen is natuurlijk weer Dj Harold van Specials Drive in Shows te vinden. De deuren gaan om 20.30 uur open en de toegang is 5,-. Op deze voorverkoop avond geldt weer; twee kaarten halen is één betalen, maximaal twee kaarten per persoon. Was vorig jaar het thema black white, dit jaar willen de Uylenspieghels er een oer-Hollands tintje aan geven. Verkleed komen is niet verplicht maar wel leuk, de Uylenspieghels zyn daarom weer benieuwd wie er oer-Hollands binnenkomt. Iedereen moet zich op deze avond kunnen legitimeren met een geldig legitimatiebewijs en er mag alleen alcohol worden gedron ken door personen van 16 jaar en ouder. Wilt u voordelig naar de disco van de Uylenspieghels, kom dan vrijdag 9 februari naar Conquista waar vanaf 20.30 uur de kaarten voor een speciale prijs te koop zyn. LIMMEN - Het programma voor, vrijdag 9, zaterdag 10 én zondag 11 februari van Conquista is: Conquista Kids: Zaterdag 10 februari: Gezellig knutselen met het thema 'carnaval'. Voor kinde ren van 4 tot en met 9 jaar. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. Club: Open inloop, met alle bekende activiteiten zoals poolbil jart, tafelvoetbal, pc's, game-cube enz. Er zyn onlangs drie nieuwe pc's aangeschaft waarop momen teel de nieuwste spellen gespeeld kunnen worden. Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gratis entree! Club X-tra! Vrijdag 9 februari: Counterstrike avond met Ante Achmed. Op meerdere pc's wordt in competitieverband het spel counterstrike gespeeld. Voor 12- tot 16-jarigen. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree! Zaterdag 10 februari: Open inloop met Ante. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree! Café: Elke vrijdagavond: Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Vanaf 16 jaar. Ook is Conquista weer élke zondagmiddag geo pend vanaf 15.00 uur. CASTRICUM - Het Jac P Thijsse college was vorige week dinsdag eventjes omgetoverd in een wit-paars-groene zee. De Castricumse school is genomi neerd door radio 538 als een van de leukste scholen van ons land. Radio 538-dj Barry Paf gaat deze dagen vier genomineerde scholen af. Deze worden beoordeeld op origina liteit, op kleur en vooral op herrie. 'Schreeuw je door de geluidsbarriè re' luidde het motto op een span doek. Die nominatie moest natuur lijk waar worden gemaakt. De dj werd in zijn grote paarse Hummer door de erehaag van de leerlingen, die op een enkeling na allemaal in het wit zyn gekleed, naar het school plein geleid. Ook daar wacht hem een groots, bontgekleurd onthaal. Een enorme landingsbaan is neergelegd om Paf naar een podium te loodsen. De 538-coryfee^ kan zien dat deze school in vijf, zes dagen tijd een fan tastische prestatie heeft neergezet. De buitenkant van de school heeft een geweldige metamorfose onder gaan. Het zyn de kleuren van 538 die de klok slaan. ,,Het eigen initia tief van de scholieren is enorm groot geweest", vertelt rector Ton Heyen. ,,In een aantal dagen hebben ze dit perfect georganiseerd." „Ik wist niet dat Castricum zo leuk was", zegt Paf als hy eindelijk het podium heeft bereikt. En weer valt een golf van herrie hem ten deel. Alles wat de hoofdpersoon van de dag zegt lijkt over te gaan in een enorm gejuich. Toch is het jureren geen natte vin gerwerk. Er komt een decibelmeter aan te pas om het geluid van de scholieren te meten. De brommers, scooters, toeters en vooral het geschreeuw van de honderden witgeklede leer lingen komen tot een geluid van maar liefst 118 decibel. Alsof je in een disco tussen de luidsprekers in gaat staan. Ook Corine Boon (van Eigen huis en tuin) is aanwezig om de aankleding te beoordelen. Als dit eenmaal gebeurd is zyn de dj en zijn gevolg snel weer vertrok ken. Nog eenmaal door de witte zee van leerlingen terug naar de auto. Hij laat de school achter in de hoop de leukste van Nederland te worden. Ze hebben er in ieder geval alles aan gedaan. De rust keert snel weer terug op het schoolplein. Heynen en organisator René Vermeer zyn zeer trots op hun leerlingen. Waarom het Jac P de leukste school is? Heynen: „De grote betrokkenheid naar elkaar toe. Ik bén nu zes maanden in dienst en ik merk dat er echt een JPT-gevoel heerst. Als zelfs het personeel zich in het wit hult, moet dat gevoel écht ver gaan. Alle leerlingen zyn zo enthousiast dit project ingegaan, dat we als school van harte hier aan hebben meegedaan." Wy - de beheerders en schoonhou- ders van de papiercontainer by het Vennewater - hebben al eens eerder aan de gebruikers een oproep gedaan om de omgeving van de container schoon te houden. Het heeft weinig geholpen. Wie weet nu wel? Dus: Graag dozen kapot maken - dan waait het papier min der snel weg. Valt er eens wat naast, neem dan de kleine moeite om het op te ruimen. Het maakt ons werk minder vervelend,* levert meer geld op voor de (uw?) verenigingen en scholen en het houdt de omgeving schoon. We willen immers 'prettig wonen in het groen' in Heiloo? Overigens zijn wy in overleg met de gemeente zodat deze met enige voortvarendheid voorzieningen aan brengt waardoor de wind minder vat heeft op het papier. De beheer- dergroep: De scholen Willibrord en De Zuidwester en de sportclubs Terriers, Kleurenpracht, Double Stars, Foresters en Vennewater. Berend Izaks Heiloo Het zag wit van de scholieren die op het plein 538-Dj Barry Paf in 118 decibel toeschreeuwden. Foto: Dirk Kaan EGMOND - Afgelopen weekend werd tijdens Egmonds Bloemenzee voorzitter Thomas Baltus onderscheiden voor zijn tomeloze inzet voor dit jaarlijks terugkerend evenement. Baltus is onder andere al 25 jaar lang voorzitter van de bloemenshow en heeft gedurende deze periode vele vakgenoten kunnen motiveren zich in te zetten voor het bloembollenvak. De onderscheiding werd uitgereikt door de voorzitter van de KAVB, Ger Baltus, in de vorm van de KAVB speld. In zijn speech benadrukte hij dat het bestuur van de KAVB/LTO Noord Kring Kennemerland unaniem was gekomen tot de onderscheiding, vanwege de promotie van Thomas Baltus voor het bloembollenvak en voor zijn buitenge wone prestaties voor de streek. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21