Egmonders grijpen de macht bij Oppositie tgfiESS* Nieuwe shirts brengen overwinning SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Jaarlijks tafeltennistoernooi TTV Limmen sport 29 Acht eerste, acht tweede en acht derde plaatsen voor de sterkste deelnemende vereniging Limmer ijsclub krijgt de meeste punten Succesvolle doorbraak Limmer IJsclub In de ijsbaankantine werd de wisselbokaal in ontvangst genomen onder luid gejuich van de schaat- sers Eigen foto .SCHAATSEN LIMMEN - De 111-jarige Limmer IJsclub heeft de 29ste editie van de Volharding bokaal gewonnen. Tijdens schaatswed strijden De Meent te Alkmaar was de Limmer IJsclub de sterkste van 11 deelnemende verenigingen die domicilie heb ben op ijsbaan De Meent te Alkmaar. In de stryd om de Volhar dingbokaal doen de beste schaat sers (dames en heren) per club mee in iedere leeftijdcategorie op de afstanden 500, 1000, 1500 en 3000 meter. Er zijn totaal circa 170 ritten geschaatst. Het was nog niet voor gekomen, maar de Limmer IJsclub kreeg dit keer de meeste punten. Een geweldige prestatie van de schaatsers en de aanwezige trai ners; Piet Bloedjes, Arie Zoon, Johan Stienstra, Pieter Bosman en Henk Wim van Arem. Onder hun leiding zijn door de schaatsers acht eerste, acht tweede en acht derde plaatsen gehaald. De meisjes Tanneke Baltus en Simone Oud wer den twee maal eerste op de 500 meter en de 1000 meter. Het zijn vooral de jeugdigen die de meeste punten kregen. De jeugdtrainers Pieter Bosman en Johan Stienstra krabbelden ook wat puntjes by elkaar. In de ijsbaankantine werd de wisselbokaal in ontvangst genomen onder luid gejuich van de schaat sers; Sander Bolhuis, Renske Kramer, Rob Kaptein, Thirza Pronk, Sjaak Oud, Danique van Dijk, Rick Beers, Tanneke Baltus, Roy Fr inking, Ellen de Waard, Jolinda Lute, Sander Bolhuis, Eline Kuin, Johan Stienstra, Pieter Bosman en Jeroen Verlaan. De hegemonie van de Alkmaarsche IJsclub, die de bokaal al 25 keer heeft gewonnen, is weer eens doorbroken. Andere ijsclubs hebben dit slechts drie maal eerder gepresteerd en nu de Limmer IJsclub. SCHAKEN HEILOO - Op dinsdagavond legde Benjamin Plaggenborg de jeugdleider Bouke Woudstra zo zeer het vuur aan de schenen. Deze besloot met een schaakje gedwongen de dames te ruilen. Bouke zag daarbij over het hoofd dat hij de dame van Benjamin niet kon terugnemen. Dit vanwege een uiterst geniepige penning van de pion die dit terugnemen moest uit voeren. Hy gaf uiteraard direct op. Daarmee nestelde Beryamin zich stevig op de tweede plaats van de ranglijst achter mede-Egmonder Simon Smit. Smit op zijn beurt dwong in een moeilijke laveerpartij de zeer solide spelende Albert Bouma tot remise. Klok een factor van betekenis Dat de klok ook een factor van betekenis kan zyn ondervond de oud-clubkampioen Johan van der Wal, die tegen de jeugdige Tiffanie Vlaar een uitstekende stelling had. Maar de vliegende tijdnood, die het gevolg was van de beperkte bedenktijd die je tegen zo'n jonge speler krijgt, dwong hem tot een afruil. Daarbij bleven slechts twee koningen over: potremise. Alle andere opties zouden resulte ren in het vallen van de vlag en dus verhes. Dat is wat je noemt eieren voor je geld kiezen. Dick Kraayenbrink strafte een te vroege ongemotiveerde aanval van Ton Roodbol af door hem tot een De laatste overigens in een tische wild-west-partij. De overige vyf partijen gingen verloren. De uitslagen van de interne com petitie: Bouma - Smit: 0,5-0,5; Woudstra - Plaggenborg: 0-1; van Roemburg - van Veelen: 0,5-0,5; Jongkind - Bosma: 1-0; Maas - van Etten: 0-; Limmen -Prins: 0,5-0,5; Smith - Kracht: 0,5-0,5; van der Wal - Tiffany Vlaar: 0,5-0,5; van Ham - van der Werff: 0—1van der Ark - Manni: 0—1Kraayenbrink - Roodbol: 1—0; Hoogeboom van B. - Suurhoff: 1-0. HANDBAL AKERSLOOT - Afgelopen zon dag werden onder toeziend oog van de sponsors de nieuwe tenues in gebruik genomen. De nieuwe shirts gaven positieve energie en brachten de dames afgelopen zondag een prima overwinning op Victoria O. De gasten uit Obdam werden met 23-17 verslagen en hiermee behou den de dames de tweede plaats in de Overgangsklasse B. De dames uit Akersloot speelden in het begin van de wedstrijd een hoog tempo, maar Victoria O kon in het spoor blyven door slordig verdedigings werk van de dames van Meervogels'60. Later ging Meervogels'60 beter verdedigen waardoor een voorsprong genomen kon worden. De ruststand was 12- 10 in het voordeel van de Akerslootse dames. Het begin van de tweede helft was duidelyk voor de dames uit Akersloot. Via een aantal goed uit gespeelde aanvahen, waarin veel positiewisselingen werden uitge voerd kon de voorsprong worden uitgebouwd. Even leek nog het bijna wekelyks terugkerende moment van verzwak king te komen, maar gelukkig werd het ty snel gekeerd. De voorsprong werd nog iets verder uitgebouwd waardoor het uiteindelijk 23-17 werd. terugtocht te dwingen. Daarbij ver loor Ton pardoes een stuk. Dick gaf de partij niet meer uit handen en noteerde glunderend zyn tweede overwinning van het sei zoen. Naar verluid was het nog lang onrustig in huize Kraayenbrink. Het derde achttal van Oppositie ontving Het Witte Paard 3 uit Zaandijk, dat weliswaar lager staat op de ranglijst maar een beduidend hoger, rating gemiddelde heeft. Dat laatste bleek van doorslagge vende waarde: Oppositie droop met de staart tussen de benen af na een 1,5 - 6,5 nederlaag. Slechts de secretaris Eric Huffnagel, Paul Vonk en Richard Sauer wisten de remise haven te bereiken. Alle 18 teams van de vereniging worden in nieuwe shirts gestoken en hebben allemaal hun eigen teamsponsor(en). Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25