Bachhh in Buk Buk Dubbelconcert Operette 'The Gondoliers' van HOV in première Center Disc H E I L O O Ararat DEUTEKOM Hitzone 39 11 Corso Bioscoop Night at the Museum 'Als je eenmaal zeeziek bent, raak je nimmer aan de zee gewend' BOEK VAN DE WEEK FRANK WESTERMAN Ararat door Frank Westerman CD VAN DE WEEK Hitzone 39 Boek van de week 1Q,Q0 CD van de week: UITKIJKPOST 14 FEBRUARI 2007 De gescheiden Larry Daley (Ben Stiller), heeft ondanks zijn vasthoudende pech in het leven, het gevoel dat er iets groots staat te gebeuren. Hoe groot, weet hij zelf ook niet, totdat hij met enige tegenzin een baan als nachtbewa ker in het Historisch Museum accepteert. Al tijdens zijn eerste dienst wordt het hem duidelijk dat hij wel eens een cruciale rol in de wereldgeschiedenis kan gaan spe len. 's Nachts gebeuren er in het museum wel heel eigenaardige dingen ....iedereen en alles komt tot leven! Met de wijze woorden "Don't let anything in or out!" en de hulp van het wassenbeeld van President Teddy Roosevelt (Robin Williams) probeert Larry de vech tende Romaanse gladiatoren en Amerikaanse cowboys weer op gelijke voet te krijgen en de rond rennende T-Rex bewijst voor eens en voor altijd waarom hij bekend staat als het gevaarlijkste roofdier ter wereld. Larry zal de samen zwering binnen het museum op moeten lossen om ervoor te zor gen dat de deuren niet voorgoed zullen sluiten. Vanaf 15 februari in Corso Bioscoop. LIMMEN - Op zondagmiddag 18 februari vindt in de Nederlands Hervormde Kerk, Zuidkerkenlaan te Limmen een Dubbelconcert plaats. Medewerking verlenen: Janneke Koetsier (piano), Christa Pfeiler (mezzo sopraan) en Marianne Habets (piano). Voor de pauze staat een piano recital van Janneke Koetsier op het programma. Mezzo-sopraan Christa Pfeiler, vervangster van Ivera Musch, treedt na de pauze met Marianne Habets op in een gevarieerd programma. Marianne Habets specialiseerde zich in liedbegeleiding en liedin terpretatie bij gerenommeerde musici. Op het programma staan liederen en opera-aria's van Mozart, Grieg en Debussy. Aanvang 15.00 uur, toegang 10,-. U kunt kaarten voor de evenementen reserveren via e- mail limmencultuur@hotmail.com of telefonisch via 072-5052235 of via www.limmencultuur.nl. HEILOO - Zondag 19 maart is het weer zover. Dan organiseert de Muziek en Dansschool Heiloo in jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 weer de jaarlijkse presentatie van het popcollectief BACHHH. Bands van muziekscholen uit de regio zullen dan optreden tussen 15.00 uur en 19.00 uur 's avonds. Al een aantal jaren werken de muziek scholen uit Beverwijk, Alkmaar, Castricum, Heiloo, Heerhugowaard, Heemskerk en Purmerend op het gebied van popmuziek samen onder de naam BACHHH Popcollectief. Met het organiseren van concerten op bekende lokale podia wordt muziekschoolbands de gelegenheid geboden zichzelf te presenteren en podiumervaring op te doen. Bovendien vallen er punten te ver dienen. Aan het eind van het seizoen worden de Publieksprijs, de Docentenprijs en de prijs voor het beste Eigen Werk (docentenjury) uitgereikt. Verder valt er een aparte Dagprijs te verdienen: welke band wordt Uit De Put Getrokken? Beloning: optreden in het café van BukBuk. Allemaal heel spannend dus en een goede gelegenheid om eens te zien hoe leuk en leerzaam het spelen in een muziekschoolband kan zijn. De toegang is gratis. Op lokale podia kunnen muziekschoolbands zichzelf presenteren. Eigen foto In Ararat maakt Frank Westerman een adembenemende reis op het breukvlak van religie-en wetenschap. Waar is de God van mijn kinder bijbel? Wie of wat heeft Zijn plaats ingenomen? Deze en andere vragen komen op wanneer Frank Westerman vanuit Armenië de bij belse Ararat ziet, waar ooit de ark van Noach zou zijn gestrand. Op zoek naar ervaringen die zijn per soonlijke binnenwereld tonen, houdt hij de mythes én de steenhar de realiteit van deze majestueuze vulkaan tegen het licht. Ararat, cul minerend in de beklimming van de hoogste gletsjer boven de vijfdui zend meter, is tegelijk een tijdreis door het Nederland dat in enkele decennia het anker van het geloof lichtte. Frank Westerman (1964) is auteur van onder meer De Graanrepubliek, het meervoudig bekroonde Ingenieurs van de Ziel en El Negro en ik, dat is onder scheiden met de Gouden Uil Literatuurprijs. Zijn werk verschijnt in een tiental talen. Hitzone 39 moet u gewoon in de kast hebben staan! De hits van nu om uw collectie weer helemaal up to date te maken. Op deze cd én dvd vindt u onder andere de volgende hits: Nelly Furtado: All Good Things (Come To An End); Eric Prydz vs Pink Floyd: Proper Education; Jan Smit: Cupido; XYP: Body To Body; Gwen Stefani: Wind It Up; James Morrison: Wonderful World; Christina Aguilera: Hurt; The Fratellis: Chelsea Dagger; The Pussycat Dolls: I Don't Need A Man; Robbie Williams: Lovelight; Yes-R: Een Beetje Verliefd; Camille Jones: The Creeps; Simon Webbe: Coming Around Again; Blof: Een Manier Om Thuis Te Komen; Maria Mena: Miss You Love;, Booty Luv: Boogie 2Nite; Razorlight: America; Lucie Silvas: Last Year; Fouradi: 1 Ding; Jayman: Ooh La Licious en Jeckyll Hyde: Frozen Flame. HEILOO - Mooie stemmen, lek kere koorstukken, leuke bijna- meezingers. Het zit allemaal in de nieuwe operettevoorstelling van de Heilooër Operette Vereniging. Op vrijdag 9 februa ri vond in theater De Beun de première plaats voor een nage noeg uitverkochte zaal. 'Oh' en 'ah' als het doek open gaat, hier en daar een absoluut kip penvelmoment en ondanks de behoorüjk lange zit - van 20.15 tot 23.00 uur - van begin tot eind een plezier om mee te maken. Als de spanning van de première plaats maakt voor nog wat meer zelfver trouwen, dan zit het met de komen de vier voorstellingen wel goed. Het verhaal van 'The Gondoliers', een van de latere werken van componist Arthur Sullivan en tekstschrijver William Schwenk Gilbert, speelt zich af in Venetië. De broers Marco (Marco Knies) en Giuseppe (Frits Hogerheyde) zijn daar beiden gond oliers, die hun hart verhezen aan respectieveüjk Gianetta (Linda Hogerheyde) en Tessa (Margreth Meijer).Eén van de broers is een ondergeschoven koningszoon die als baby al blijkt te zijn uitgehuwe lijkt aan Casilda (Maijo Bosch), de dochter van een verarmd hertogen paar (Jan Winkelaar en Gré Olbers). Allerlei misverstanden en proble men met uiteindelijk natuurlijk een happy end zijn het gevolg, maar niet voordat het pubüek royaal heeft kunnen genieten van duo's, trio's, kwartetten en kwintetten van steeds mooi bij elkaar combinerende solisten. Complimenten voor de mooie rol len van met name de beide gond oliers en de hertogin, maar met name ook de duetten van Gianetta en Tessa waren door de grote tim breverschillen verrassend plezierig om naar te luisteren. De daverende tutti's van koor, solisten en orkest bracht het pubhek regelmatig op het puntje van de stoel. Ondanks het feit dat het orkest wat proble men had met de zuiverheid, vormde het toch meestentijds een sohde basis, waarin met name voor de kla rinet-, trompet- en slagwerkpartijen een belangrijke rol was weggelegd. De Beun is dan ook een prima plek voor een dergehjke voorstelling, alleen al vanwege de ongedwongen manier waarop het pubhek op de eerste rij ongegeneerd in de orkest bak kan zitten kijken tijdens, de ouverture. Daarna was er teveel te zien óp het podium: twee even fraaie als functionele decors, mooie kostuums en er was deze avond ook een goede hchttechnicus aan het werk. Al met al een vrolijk stem mende operette, met name vanwege de taalgrapjes in de hederen en andere verrassende vondsten. In het pubhek schoot ook wethouder Ouderkerken in de lach toen de republikeinse gondohers de monar chie voor het gemak maar even aan pasten aan de republikeinse begin selen; in hun ogen zou een ideale koning onmiddellijk de Onroerende Zaak Belasting afschaffen. Misschien helemaal geen gek idee? (Voorstellingen van HOV met The Gondohers in De Beun: vrijdag 16 en zaterdag 17 februari om 20.15 uur en zondag 18 februari om 14.00 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa) door Frank Westerman voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WÉMm naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Cddvd van 19,95 voor 16,95 Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.ni Taalgrapjes in liederen en andere verrassende vondsten in The Gondoliers. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11