Nieuwe regionale website woningruil Rode Kruis zoekt vrijwilligers Carnavalsdrukte voor prins en raad begonnen REGIO 23 GEVONDEN VERLOREN CONQUISTA Rectificatie Woningruil makkelijker Wandelen met nabestaanden Alzheimer Café Alcoholproblemen Monastieke wandeling Timmerdorp 2007 komt er weer aan U ITKIJ KPOST 14 FEBRUARI 2007 LIMMEN - Het programma van Conquista voor 14, 16, 17 én 18 februari. Conquista Kids Zaterdag 17 februari: juwelen maken van pasta. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. Club Woensdag 14 februari: open inloop MET poolbiljart, tafelvoet bal, computers, game-cube enzo voorts. Geopend van 14.00 tot 17.00 uur en gratis entree. Club X-tra Vrijdag 16 februari: open inloop met Gert Achmed. Geopend van 19.00 tot 23.00 uur en gratis entree. Zaterdag 10 februari: open inloop met Gert Jolien. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree. Café Elke vrijdagavond. Geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ook is Conquista élke zondagmiddag geopend vanaf 15.00 uur. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 29 januari en 12 febru ari. Verloren in Castricum Sleutels 2 x, ABN pasje, Flic Flac kinderhorloge, bruine portemon nee, GSM Vodafone, GSM Nokia klein model donker grijs, I-pod Nano, zwarte openklap portemon nee met inhoud, donkerbruine portemonnee, electronische zak computer PDA, roze schooltas van Winx, bril grijs montuur hoe kig model, gouden armband met diamantjes. Gevonden in Castricum Sleutels 3 x, bril paars montuur hoekig model met voorzetzonne- bril, briefgeld, mapje visite kaar tjes, GSM Nokia RM 133. REGIO - Om bewoners uit de regio Noord-Kennemerland meer kans te geven op een andere huurwoning zijn de beperkende regels voor woning ruil tijdelijk losgelaten. Elke huurder kan in principe in 2007 en 2008 met elke andere huurder ruilen. Dit hebben de Sociale Verhuurders uit de regio Noord-Kennemerland (SVNK) in overleg met de verantwoordelijke wethouders besloten. Hiervoor is op 1 februari een nieuwe website gelanceerd waar woningruilers een gratis advertentie kunnen plaatsen. Op 1 februari is er een nieuwe regionale website voor woningruil geopend. Deze is te vinden op www.svnk.nl. Deze website is dus een 'regionale marktplaats' voor ruilwoningen. Het plaatsen van een advertentie is gratis en toegankelijk voor iedereen die een woning aan biedt of vraagt in de regio Noord- Kennemerland (gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Schermer en Graft - De Rijp). De huurwoning markt in Nederland en ook in de regio is krap. De wachttijden voor een huurwoning zijn al gauw enkele jaren. Om woningzoekenden attent te maken op de mogelijkheid van woningruil, zijn de woningcorpora ties gestart met een woningruilcam- pagne. Het doel is dat meer woning zoekenden een woning vinden die zij wensen. Om dit mogelijk te maken zijn de eisen die tot nu toe worden gesteld aan woningruil tij delijk voor de komende twee jaar vervallen. Op deze wijze wordt het de woningzoekende aanzienlijk makkelijker gemaakt om van woning te ruilen. De passendheids- eisen die voor woningruil vervallen zijn die van huishoudgrootte en inkomen. Hierdoor kan bijvoor beeld één persoon in geval van woningruil verhuizen naar een woning met vijf kamers. Dit experi ment is met steun van de verant woordelijke wethouders van start gegaan. De verwachting is dat er hierdoor meer woningruilen tot stand kunnen komen en er meer mensen in de regio een woning naar wens kunnen vinden. REGIO - Het Rode Kruis wil starten met groepsactiviteiten in de verzorgingshuizen De Cameren in Limmen en Strammerzoom in Akersloot. Daarom is men op zoek naar enthousiaste mensen, die het leuk vinden om mét ouderen om te gaan. Op de afdeling is regelmatig een activiteitenbegeleidster aanwezig. Bewoners of dorpsgenoten boven de zeventig jaar, die graag een praatje maken, een kopje koffie drinken of met anderen actief bezig willen zijn, kunnen deelnemen aan deze bijeenkomsten. De activiteiten kunnen bijvoor beeld bestaan uit gezelschapsspel letjes spelen, (voor-) lezen van een boek of de krant, bloemschikken of anders creatief bezig zijn. Ook een wandeling zou bij mooi weer tot de mogelijkheden kunnen behoren. Dit alles gebeurt in overleg met de begeleiders en de deelnemers. Rond de feestdagen en andere bijzondere dagen zal er iets extra's worden georganiseerd. Deelnemers kunnen door de vrij willigers opgehaald worden en ook weer teruggebracht naar hun kamer. Belangstellenden kunnen inlich tingen inwinnen: voor Limmen bij Angelika Korving 072-5053045 of Netty Osendarp 072-5020074 en voor Akersloot bij Elly Stompedissel 0251-315312 of To Buur 0251- 310565. EGMOND - By de foto van het uitreiken van de onderscheiding aan de voorzitter van Egmonds Bloemenzee is helaas een fout geslopen. Zijn naam is Thomas Pepping en niet Thomas Baltus. Zie ook advertentie in deze krant. REGIO - Op zondag 18 februari wordt weer een wandeling voor nabestaanden van kankerpatiën ten georganiseerd. Een frisse winterwandeling en genieten van de stilte in de natuur. U kunt onderweg ervaringen uitwisselen of gewoon luisteren. U wordt om 10.00 uur in 't Praethuys ver wacht, Wilhelminalaan 8 in Alkmaar (herkenbaar aan de rode vlag). De groep zal afronden met soep in 't Praethuys en gaat rond 13.00 uur weer uit elkaar. REGIO - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie en hun omgeving. Woensdag 21 februari staat Dementie en medicijnen centraal. Plaats: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, aanvang: 19.30 tot 21.30 uur. Inloop: 19.00 uur, entree gratis, evenals koffie/thee. Voor info: M. Steenhoek-Gravesteyn, tel. 072- 5337612/E. Schoutsen-Bolten, tel. 072-5334319. REGIO - Brijder Verslavingszorg houdt op woensdag 21 en 28 februari een alcoholinformatiea vond voor famüieleden/vrienden van mensen met alcoholproble men. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Adres: Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Opgave via tel. 072-5272803. Contactpersoon: Martin Sijes. EGMOND - Op zaterdag 17 maart wordt een monastieke wandeling gehouden door de broeders van de Sint-Adelbertabdy te Egmond- Binnen. Kaarten by de winkel van Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Kosten 5,- per persoon. Voor info: www. abdy kaarsen, nl/abdy @abdy- kaarsen.nl. LIMMEN - Alle kinderen uit Limmen opgelet: Timmerdorp 2007 komt eraan. Het Timmerdorp was vorig jaar een groot succes en dit jaar gaat de organisatie er een nog groter feest van maken. De laat ste week van de zomervakantie (13 tot en met 17 augustus) kunnen kinderen uit groep 5, 6, 7 en 8 zich weer helemaal uitleven op het Koekoeksveld aan de Westerweg. Hou de kranten en de website www.conquista.nl goed in de gaten voor nieuwe informatie. Eigen foto LIMMEN - De drukte voor prins Tyl XII en zijn raad is begon nen. Afgelopen zaterdagavond was er de 45+ avond met de sleuteloverdracht. Er was het dweilorkest de Windjammers en rond de klok van 22.15 een optreden van een duet uit de Jantjes. Hierna was het aan Burgemeester Emmens-Knol de beurt om de sleu tel van Gorteldonk over te dragen aan prins Tyl XII. Vervolgens werd het één groot feest onder leiding van muzikant Dirk Brouwer. Zondag gingen de Uylenspieghels naar de Brink in Castricum om het feest voor mensen met een verstandelijk en/of fysieke beperking by te wonen wat door Stichting Sociaal Carnaval Castricum was georganiseerd. Een prachtig feest en geweldig hoe deze mensen genoten. Ook heeft prins Tyl XII samen met zyn adjudant al de nodige kraambezoekjes afgelegd. De leden van de raad zijn op bezoek by een aantal zieken en alleenstaan de geweest. Deze week zullen er .tehuizen worden bezocht waar gehandicapten van Gorteldonk hun plekje hebben. Op vrydag 16 febru ari is er de carnavaldag voor kinde ren van de basisscholen in Gorteldonk. Zaterdag is er als eerste het bezoek aan Pieperduin waar de Uylenspieghels in de optocht mee ryden, dan om 19.00 uur de specia le carnavals kindermis in de Corneliuskerk en om 21.00 uur in de Burgery een gezellige 'foute avond'. De muziek is in handen van Bad Medicine. Als extra is er ook een gastoptreden van Jannes. Toegang deze avond is 10,-, op vertoon van uw donateurkaart 7,50. Zondag 18 februari is er de steeds groter en langer wordende optocht en feest voor alle Gorteldonkers in de Burgery. De start is om 13.30 uur by het park op de Vuurbaak, aansluitend na de optocht is er weer groot feest voor grote en kleine Gorteldonkers in Leutbunker de Burgery onder lei ding van cjj Harold en een speciaal gastoptreden van Patrick Bouquet. Om 20.30 uur is er de disco en staat de Specials Drive-in Shows met Harold voor de jeugd klaar, de toe gang is 5,-. Men moet zich kunnen legitime ren. Maandag 19 februari zal er bezoek worden gebracht aan Camerdonk. Op dinsdag 20 februari is er de Boerenkielenavond met Patrick Bouquet. De aanvang is 20.00 uur, gratis entree en tot 21.00 uur gratis koffie met iets lekkers. U ziet, voor jong en oud staan de Uylenspieghels weer klaar de komende week en hopen u op één van haar vele festiviteiten te mogen begroeten. De Windjammers en de Jantjes zorgden voor de muzikale noot waar de gasten dankbaar gebruik van maakten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23