happy vallentineü! OPEN DA Murmellius Gymnasium, een grondige voorbereiding op een universitaire studie 8 GEZOCHT IN HEILOO OF OMGEVING Vrijehuizenmarkt Ook dit ke&deu <ve cve&i een ieduttenende éoMiaemeuaAaov wet ye$i*t4J&etvi& kunnen ïetdueneu Graag willen we iedereen die hieraan heeft meegewerkt hartelijk bedanken. Met name willen we noemen: Flora Holland Uitslag kleurwedstrijd Zondag, 18 februari van 10.00 tot 17.00 uur Informatie en Demonstratie van de praktijken Acupunctuur TuinaTCG Centrum Kunlun Bewegingsbanken: www.bewegenheiloo.nl Computerdiagnostiek: www.body-scan.nl Pedicure en Podologier. Ann Weldon Technisch hoogstandje 14 FEBRUARI 2007 UITKIJKPOST Rabobank Noord-Kennemerland van der Lem Bloemen Herman Barry Rotteveel W.J. Apeldoorn elektra jan Hes loonwerk AB Noord-Holland Fixet Limmen bouwmarkt Gebr. A/lin Limmen Zandbergen's Transport G.P. Groot Recycling j. Bakker Zn. Fa. G.J. Kramer zn. KAVB Ag ri firm Winder Limmen Arro Reclame drukkerij Uitkijkpost Rodi Media dorpshuis 'De Schulp' gemeente Bergen alle pers alle inzenders alle standhouders alle overige sponsors alle adverteerders alle vrijwilligers 9 t/m 12 jaar: Ie jerome Groot - Egmond a/d Hoef 2e Joëlla Bas - E gmond aan Zee 3e Cilia Pothast - E gmond aan den Hoef 5 t/m 8 jaar: 1e Chiel Dijkman -Castricum 2e Brenda Rovers - Zaandijk 3e Nickey de Waard - Egmond-Binnen 0 t/m 4 jaar: 1e Anna Kleve - Alkmaar 2e Harm janssens - Heemskerk 3e Wies Blok - Egmond-Binnen alle prijswinnaars van harte gefeliciteerd namens Stichting Egmonds Bloemenzee De Uitkijkpost wenst uw een Mooie woonplek! Voor 1-2-3 jaar. Huur. Voor echtpaar (rond 50 jaar) geen kinderen thuis. Man is ondernemer, werkt vanuit huis. Vrouw werkt parttime buiten de deur. Raakvlakken kunnen zijn: Beheer van uw bezittingen Assistentie verlenen. Oppassen Vertrek naar buitenland Jan Kaandorp, makelaar. OOK UW HUIS VERKOPEN? MIJN INZET 100%- MIJN COURTAGE •Uwpersoonlijke makgfaar SLECHTS VANAF 0.5% Altijd bereikbaar 072-5330103 kaandorp@vrijehuizenmarkt.nl Westerweg 389, 1852 PR Heiloo Rolstoeltoegankelijk (naast de sauna) (ADVERTORIAL) Samen leren, samen werken, samen activiteiten ontplooien. Leerlingen en docenten van het Murmellius Gymnasium in Alkmaar doen niet ingewikkeld over leren en thuisstudie. Dat hoort er gewoon bij op dit zelfstan dige gymnasium dat al meer dan honderd jaar oud is. Nieuwe onderwijskundige inzichten houden de docenten zeker niet op een afstand, maar op het Mur mellius staat kennisvergaring en voorbereiding op een universitaire studie wel centraal. .Het overgrote deel van de leerlingen die met diploma het Murmellius Gymnasium ver laat, studeert verder in het wetenschappelijk onderwijs. Logisch ook, want de leerlingen worden daar grondig op voorbereid in het markante schoolgebouw in de Al km aar se binnenstad. Een schoolgebouw waarvan zeker het oorspronkelijke deel nog de sfeer ademt van klassiek onderwijs. Het Murmel lius Gymnasium ziet het als zijn taak om de leerlingen kennis en inzicht op een breed terrein bij te brengen. Ook verlangen de do centen dat hun leerlingen hun studievaardig heden, waaronder zelfstandig werken, sterk ontwikkelen om goed voorbereid aan een academische studie te beginnen. "Echt leuk" Het Murmellius Gymnasium is relatief klein. Het telt circa 750 leerlingen en aan wie je het ook vraagt, allemaal voelen ze zich er prettig. Docénten én leerlingen. "Echt een heel leuke school," zegt Evelien van Meel. En ze heeft recht van spreken want ze zit inmiddels in de zesde klas. "Het plezierige aan een zelfstandig gymna sium is dat alle leerlingen met hetzelfde be zig zijn. Dat is ook prettig voor jongerejaars wanneer die met vragen naar je toe komen. Je weet precies wat zij doormaken. De begelei ding van jongere leerlingen door ouderen is op deze school heel belangrijk." Opvallend is dat het Murmellius relatief veel leerlingen opleidt in de profielen natuur en techniek of natuur en gezondheid, de typische bèta-pro- fielèn. Uiteraard biedt het Murmellius daar naast een brede kennismaking met de klas sieke cultuur. Alle leerlingen krijgen tot en met de derde klas les in Latijn en Grieks. Na de derde klas kiezen zij minimaal één van deze twee vak ken in hun examenpakket. Model United Nations Het Murmellius Gymnasium stimuleert de deelname van leerlingen aan activiteiten zoals toneel- en muziekuitvoeringen, sport activiteiten, werkweken en (buitenlandse) excursies. Een heel belangrijke activiteit is de Model United Nations (MUN), een na bootsing van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. De leerlingen debat teren met vwo-leerlingen van andere scholen dagenlang in het Engels over allerlei belangwekkende onderwerpen. De organi satie van MUN ligt geheel bij de leerlingen. Evelien van Meel draagt hiervoor de eindver- antwoordel ij khei d. Trots "MUN is fantastisch om te organiseren. Je bent er wel enkele maanden zoet mee. Maar het is een ervaring die ik niet zou willen mis sen en de debatten zijn heel inspirerend. Ik ben er ook erg trots op om in de organisatie te zitten. We zijn boven het Noordzeekanaal de enige school die in dit initiatief meedraait. Dan mag je toch een beetje trots zijn." Het Murniellius Gymnasium is gevestigd aan de Bergerhout 1 te Alkmaar, tel (072) 511 39 76

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 8