Anke Langeveld Senioren vakantieweek Kunstenaars gezocht voor kunstzesdaagse en kunstroute Brandweer bevorderd en onderscheiden Lotgenotencontact voor hartpatiënten 'medicijngebruik' Bach in Witte Kerk Heiloo Vrijwilliger 11 van de maand H E I L O 0 9 'Een vereniging hou je niet draaiend met alleen contributie' INGEZONDEN BRIEF Herkent u dit? Warme truiendag U ITKIJ KPOST 14 FEBRUARI 2007 Als vierde van links ziet u Anke Langeveld staan temidden van de overige leden van het hoofdbestuur van de club. Eigen foto HEILOO - Sportvereniging De Foresters aan de Vennewatersweg heeft zo'n negenhonderd leden. Een gezonde club op een mooie plek met prima faciliteiten. „Een club ook met een hele goede sfeer", volgens Anke Langeveld, vice- voorzitter van het hoofdbestuur, voorzitter van de jeugdafdeling, coördina tor van de senioren, A-coördinator en nog zo wat andere taken. Zestien jaar geleden zette ze haar eerste schreden op het voetbalveld, toen haar oudste zoon Benjamin, nu 20 jaar oud maar destijds bijna vijf, mee ging spelen met het F-team. Al snel werd ze gevraagd voor het jeugdbestuur van de vereni ging die toen nog aan de andere kant van het dorp aan de Egelshoek zat. De vereniging is sindsdien verdriedubbeld. Alleen al in de jeugdafdeling spelen we met 47 teams en dan hebben we nog veertig kaboutertjes rond lopen." Anke Langeveld is meer dan enthousiast over haar club: „Het is hier allemaal goed georganiseerd en dat is te danken aan al die vrijwilligers, want een organisatie als deze hou je niet draaiende met de contributie alleen. Er wordt heel veel werk verzet door iedereen", legt ze uit. In het hoofdbestuur waar ze deel van uit maakt, zijn alle geledingen goed ver tegenwoordigd, zoals de afdelingen beheer, handbal, public relations, kanti ne ,en natuurlijk de technische commissie: „Vroeger hield het voltallig bestuur zich met de selectie van de elftallen bezig, maar nu we zo groot geworden zijn, heeft iedereen z'n specialisme." Voor Anke Langeveld is de sociale omgang met mensen de grootste drijfveer achter haar werkzaamhe den: Aan de ene kant zijn we als organisatie ambitieus, maar ik probeer de balans goed in de gaten te houden. We zijn natuurlijk trots op onze selectie, maar ons recreatievoetbal is toch echt net zo belangrijk. Toernooien voor de selectie? Prima, maar die organiseren we dan ook voor de recreanten. Die processen wil ik bewaken." Veel plezier beleeft ze aan het jaarüjkse jeugdkamp in mei: „We hebben dan 240 kinderen te kamperen op het veld en samen met de veertig leiders maken we er dan een feest van met speur tochten, atletiekwedstrijden, vossejacht en zwemmen. Anderhalf uur slaap per nacht is maximaal dat weekend, maar het is geweldig om mee te maken", vertelt ze enthousiast. Heeft ze nog plannen of dromen? „Nee hoor, ik leef bij de dag en ik doe het allemaal alleen maar omdat ik het zelf leuk vind", besluit ze. Nog even op de foto met het hoofdbestuur 'want ten slotte doen we het allemaal samen' en dan moet er vergaderd worden. HEILOO - In samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo wordt ook dit jaar weer een vakantieweek voor een groep zelfstandige ouderen georgani seerd. Er zijn nog enige plaatsen vrij bij senioren vakantieweek van 4 tot en met 11 augustus in naar Lunteren. Alles gaat uit van 'Samen uit, Samen thuis' en die heeft veel erva ring met groepen. Er is een hotel geboekt in Lunteren, hotel Hugo de Vries. Alle kamers zijn op de begane grond. De winkels zijn op loopaf stand. Dit hotel heeft een leuk arran gement aangeboden met drie keer een halve dagtocht met onder andere een bootreisje. De prijs van deze vakantieweek is dit jaar voor een tweepersoonskamer 450,- per per soon en voor een eenpersoonskamer 520,-. Het arrangement is op basis van volpension. Inclusief de boot tocht, toeristenbelasting en de koffie en thee is gratis. Tevens zijn er ont spanningsavonden. De prijs van deze vakantieweek is inclusief heen- en terugreis met een gerieflijke touringcar, vertrek vanaf het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Er hebben zich al 44 per sonen opgegeven voor deze reis. Dus als u geïnteresseerd bent, neem dan snel contact op! Voor vrijblijvende nadere informatie kunt u bellen met Jaap en Patricia Langedijk, Werkendelslaan 33, 1851 VB Heiloo, tel.072-5336537 of Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - In de maand juli houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo voor de derde keer in haar bestaan een Kunstzesdaagse. Gedurende deze zes dagen zal het hele Trefpunt in het teken staan van kunst. Daarvoor is Stichting Ouderenwerk Heiloo op zoek naar regionale kunstenaars die willen deeinemen aan dit inspirerende project. Deelnemende kunstenaars krijgen de mogelijkheid hun werk te exposeren in de verschillende ruimtes van het Trefpunt. De bedoeling is dat de kunste naars in ruil voor het exposeren van hun werk een workshop of een lezing van minimaal twee uur geven. Tevens dienen zij een dagdeel aanwezig te zijn om toelichting op hun werk te geven. Daarnaast zal Burgemeester Romeyn speldt de onderscheiding op bij Stephan Burgering, terwijl Roland Erfmann en de andere genodigden toe kijken. Eigen foto HEILOO - Tijdens de jaarverga dering van brandweer Heiloo op 10 februari is een flink aan tal vrijwillige leden bevorderd en onderscheiden. De volgende vrijwilligers zijn bevorderd: tot Brandwacht mevrouw Dekker-Janken; tot Brandwacht eerste klasse mevrouw Beemsterboer en de heren Dekker, Fakkeldij en de Mare. De volgende onderscheidingen zqn uitgereikt door de burgemeester: Voor tien jaar dienstverband aan de heer Klaver; voor 12,5 jaar dienstver band aan de heren Burgering en Erfmann; voor 15 jaar dienstver band aan de heren Dumont, Schouten en Terol. Vanwege afwe zigheid wordt op een ander moment de onderscheiding uitgereikt aan de heer van Broeckhuijsen voor twintig jaar dienstverband. er dit jaar tijdens de Kunst zesdaagse een Kunstroute in Heiloo plaatsvinden. Tijdens deze kunstroute stellen de kunstenaars hun atelier open voor het publiek. Verschillende kunstenaars uit Heiloo kunnen hieraan deelnemen. Kosten voor deelname aan de Kunstroute zijn 25,- per kunste naar. Voor opgave en meer infor matie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, 072-5331297. Blikje, pakje, flesje, zak chips, kauwgompakje, sigarettenpakje leeg, gooi maar op straat, in de bosjes, sloot of in het park. Of herkent u dit: u wandelt of fietst door ons mooie dorp en consta teert met lede ogen dat het gros van 'onze jeugd' geen zier geeft om de rotzooi op straat en in de natuur. Ik loop tijdens de wandelingen met mijn hond die rotzooi op te ruimen: tassen vol is helaas het resultaat en het is dweilen met de kraan open. Wordt het niet eens tijd dat wij hier met zijn allen iets aan gaan doen Ik zou zó graag zien dat ouders hun kinderen opvoeden met de bood schap dat je absoluut geen rommel op straat gooit. Ook scholen zouden door middel van projecten onze kinderen res pect bij kunnen brengen voor de natuur en onze leefomgeving. Mocht u denken: dat doen pubers nou eenmaal, mjjn drie pubers heb ben nog nooit een papiertje op straat gegooid. De gemeente Heiloo zou overigens ook wel iets meer kunnen bijdragen door meer afvalbakken te plaatsen en door geregeld puin te ruimen bij bijvoorbeeld het station, waar het regelmatig een grote vuilnisbelt is. Ik realiseer mij dat dit een landelijk probleem is, maar laten we het hier op houden: verbeter de wereld, begin bij jezelf. Naam en adres bekend bij de redactie REGIO - Patiëntenvereniging Hartezorg regio Alkmaar orga niseert samen met Medisch Centrum Alkmaar (MCA) op zaterdag 24 februari 2007 een bijeenkomst over medicijnge bruik voor (ex-)hartpatiënten en him naasten. Mevrouw Touw-Busker, hartfalen- verpleegkundige van het MCA, gaat in op de consequenties van medi cijngebruik en geeft praktische tips. Na haar inleiding kunnen erva ringen worden uitgewisseld en vra gen gesteld aan de gespreksleider. De bijeenkomst vindt plaats in de HEILOO - Zondag 18 februari zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) opnieuw een cantate van Johann Sebastiaan Bach te beluisteren zijn. Uitgevoerd wordt ditmaal de cantate BWV 127 'Herr Jesu Christ, wahr' Mensch und Gott'. Bach componeerde de muziek voor deze cantate op de tekst van een ruim 150 jaar oud kerklied. Paul Eber was de dichter van deze liedtekst. In het openingskoor en het slot- koraal gebruikt Bach de letterlijke liedtekst, de overige strofen komen in bewerkte vorm terug in de cantate. De tekst geeft een ver wijzing naar het passieverhaal van Jezus. Uitvoerenden zijn het Collegium Vocale Camerata' onder leiding van Gerard Leegwater met vocale en instru mentale medewerking van Sabine Kirsten, sopraan; Gerard Rooker, bas; GertJan Loot, trompet; Gregor Overtoom' viool 1; Mirjam Michel, viool 2; Hilka Jelsma, alt viool; Machteld van Duyn, hobo; Jan Pieter Eykelenburg, blokfluit en Marjolein Harms, blokfluit. Liturg is dominee E. J. Sluis- Sluis. De aanvangstijd is 19.00 uur. lounge 013 van het MCA, ingang Metiusgracht, van 10.00 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. Voor het bijwonen van deze ochtend is het noodzakelijk dat men zich van tevo ren aanmeldt bij de balie van pati ëntenvoorlichting (huisnummer 037), tel. 072-5483500. HEILOO - Op vrijdag 16 februari luiden wethouder Jacob Ouderkerken en wethouder Rob Opdam de Warme truiendag in Heiloo in. Op deze dag zetten scholen de ver warming enkele graden lager, zodat er die dag minder C02 wordt uitgestoten. Alle kinderen komen in warme truien naar school. De wethouders verzorgen tussen 08.30 en 09.15 uur de aftrap van deze dag op basisschool de Zuidwester. Zij praten met verschillende groe pen over het milieu en doen een kleine quiz op het gebied van onderwijs en milieu. Elk jaar zal er een Warme truiendag gehouden worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9