Oudertevredenheidsonderzoek en Open dagen De Duif Cursussen GGZ Noordkennemerland Bijeenkomst Mantelzorg Klimaatactie HIER.NU Audities Jeugdtheater Heiloo H E I L 0 0 10 Stijldansen in Uitgeest Fusie GGD Invoering Wet Inburgering Voorkomen beter dan genezen, ook bij psychische klachten' Openbare basisschool de Springschans op de kaart gezet Jaarvergadering van de EHBO vereniging Heiloo 28 FEBRUARI 2007 UITKIJKPOST OU', .'«i. HEILOO - Tijdens de jaarvergadering van de EHBO vereniging Heiloo werden twee leden extra in het zonnetje gezet. De dames Marga Zoon-Ranzijn en Lian Ranzijn vierden namelijk beide hun 25-jarig jubileum bij de EHBO vereniging. Hierbij ontvingen zij de bronzen insigne en een oorkonde van de Nederlandse EHBO bond, als dank voor hun jarenlange inzet. Mevrouw Leek, die namens de bond de insignes uitreikte, memoreerde de vele veranderingen binnen de EHBO in deze 25 jaar zoals andere boekjes, verbanden en methoden. Maar steeds weer leerden de dames Ranzijn de nieuwste technie ken en konden ze deze vaak al toepassen tijdens hun werk op de camping en op school in Alkmaar. Namens de EHBO vereniging Heiloo ontvingen de dames nog een bos bloemen en de laatste uitgave van het Oranje Kruis boekje om helemaal bij te kunnen blijven. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - In het najaar van 2006 is onder de ouders van CBS De Duif een oudertevre denheidsonderzoek afgenomen door de Stichting Tabijn. Onderzocht is de algemene tevredenheid, het imago van de school, de motieven om de school te kiezen, de betrokken heid van ouders en nog een aan tal andere zaken. Ook werd aan ouders gevraagd een rapportcijfer te geven. Het rap portcijfer dat de ouders aan De Duif HEILOO - In maart/april gaan weer verschillende cursussen en ondersteuningsgroepen van start bij de afdeling Preventie van GGZ in Noord Kennemer- land. Voor volwassenen zijn dat onder andere 'In de put, uit de put', leren omgaan met depressieve klachten. 'Lichte dagen donkere dagen', leren omgaan met depressieve klachten, een cursus voor turkse vrouwen, 'Gezond in je werk', leren omgaan met werkstress, voor werknemers die last hebben van stress klachten op het werk. Voor mantelzorgers, familie of direkt betrokkenen omgaan met een volwassene met adhd, omgaan met een jongvolwassene met een psycho se, omgaan met meisjes en vrouwen met een eetstoornis, omgaan met manisch depressief syndroom voor cliënten èn direct betrokkenen. gaven was een 7,8 terwijl het lande lijk gemiddelde dat ouders aan een school geven een 7,5 is. De Duif scoorde dus flink boven het gemiddelde! De grootste tevreden heid onder ouders bestaat op de rubrieken waar ouders ook het grootste belang aan hechten, name lijk de leerkracht en de sfeer. Ook is er weer de mogelijkheid voor aspi rant ouders om eens een kijkje te komen nemen op De Duif, Mariënstein 180. U bent welkom op dinsdag 6 maart van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag 8 maart Lotgenoten- en ondersteuningsgroe pen: De Fhmiliegroep: ondersteu ningsgroep voor familieleden van patiënten met psychiatrische proble men en de Ondersteuningsgroep voor volwassen kinderen van een psychiatrische ouder. De cursussen, vinden wekelijks plaats, sommige overdag, maar veel al in de avonduren. De cursussen en groepen beginnen in maart/april, mede afhankelijk van het aantal aan meldingen. Deelname aan de cursussen/groe pen is kosteloos, of tegen een ver goeding van materiaalkosten. GGZ Noord Kennemerland maakt onder deel uit van GGZ Noord Holland Noord. U kunt zich telefonisch aan melden of nadere informatie inwin nen tydens kantooruren bij Preventie, GGZ Noord Kennemerland, mw. M. Bokma of mw. N.M. Kruiswijk, 072-5270340 of via de mail: N.Kruiswijk@ggz-nhn.nl van 13.30 tot 15.00 uur. De directie zal aanwezig zijn om u rond te lei den en u te informeren over de school, de leerlingen en de werkwij ze bij De Duif. Ook zullen er een aantal ouders aanwezig zijn die u kunnen vertellen over de ervaringen met deze school. Voor meer infor matie kunt u bellen met 072- 5320874. Als u alvast een indruk van de verbouwde Duif wilt krijgen, en voor het lezen van het volledige oudertevredenheidsonderzoek, kunt u een kijkje nemen op de website www.duif-tabijn.nl. HEILOO - Zorgt u voor uw man, vrouw, moeder, vader, buurman of buurvrouw? Het Steunpunt Mantelzorg organiseert in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo een bij eenkomst voor mantelzorgers. Wanneer u graag meer wil weten over de dagbehandeling somatiek of psychogeriatrie, of dagverzorging kunt u op donderdag 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur, in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo terecht. Het thema van deze middag is: Dagbehandeling of -verzorging: Goed voor de patiënt, partner of beide? Elly Zomerdijk, zorgmanager van Dagbehandeling Amberhof en Elly Elzenga van de Schalm komen om u informatie te geven. Wat doen ze er precies, wat is het nut voor de patiënten? Heb je een indicatie nodig, en hoe kom je daaraan? Wanneer kan iemand voor de dagbehandeling/ of verzorging worden aangemeld? En moet je zelf iets ervoor betalen? Na de pauze wordt gesproken over het volgende:,,Hoe pakje het aan wan neer de patiënt niet wil, of zijn HEILOO - De verouderde open bare basisschool de Spring- schans aan de Breedelaan zal in de loop van dit jaar gesloopt worden. Hiervoor in de plaats komt een prachtige, duurzame nieuwe brede-school. De naschoolse opvang van Villa Lilla heeft in de nieuwe school een eigen ruimte. Daarmee wordt de meest energieslurpende basis school van Heiloo veranderd in de meest duurzame en energiezuinige! De gemeente Heiloo heeft het con venant duurzaam bouwen onderte kend en onderschrijft hiermee deze keuze. Het klimaat verandert. Overal op de wereld krijgen we steeds meer te maken met de nade lige gevolgen hiervan. Zoals onge bruikelijke droogtes, hittegolven, extreme regenval, overstromingen en meer kans op krachtige orka nen. Dit leidt ook tot meer armoe de, meer ziekte en meer problemen met vruchtbare grond. Hoe kunnen we de risico's beperken? Waar ligt de oplossing van het klimaatprobleem? Niet daar ergens ver weg, maar hier. Bij ons allemaal. Wij kunnen zelf iets doen. In Heiloo gaat OBS de Springschans daar dus wat aan bedenkingen heeft by de dagbehan deling, terwijl jij, als partner, er wel aan toe bent?" Meldt u zich even aan? Graag bij SOH op tel. 072- 5331297. REGIO - Zondagmiddag 4 maart kan er weer gedanst worden in het dorps huis "De Zwaan" aan de Middelweg 5 in Uitgeest. De eerste dansmiddag van vier weken geleden was een suc ces. Circa honderd danslustigen waren aanwezig, waaronder dansers uit de hele regio. De stichting die het nieuwe dorpshuis beheert probeert hier nu een maandelijkse traditie van te maken. Iedereen die van dansen houdt, of als leerling van een dans school wat praktijkervaring wil opdoen, en dit ongeacht zijn of haar leeftijd, is welkom. Ook nu kan er gedanst worden op muziek van "The Oldtimers", een allround dansorkest. Muziekstijlen foxtrot, Engelse wals, tango, slowfox, maar ook Zuid- Amerikaanse dansen als cha-cha-cha, en rumba komen aan bod. Aanvang 14.00 uur, zaal open vanaf 13.30 uur. Entrée 3,-. doen. Kijk voor meer informatie en deelname aan de klimaatactie op de site www.hier.nu. De Springschans in Heiloo is al op de kaart gezet! Wie volgt? HEILOO - De voorgenomen fusie tussen de GGD-en Noord Kennemerland en Westfriesland zal per 1 april ingaan. Dit bete kent een aangepaste gemeen schappelijke regeling en aange paste gemeentelijke bydrage per inwoner. Aangezien de fusie drie maanden later plaatsvindt zal een verrekening van de bijdragen plaatsvinden. Waar het E 15,50 per inwoner was per 1 januari, wordt dit nu E 11,62 per inwoner. Daarnaast wil de nieuwe GGD, genaamd GGD Holland Noorden markttaken gaan uitvoeren. Daarmee worden de basistaken goedkoper. Er is met de marktta ken ingestemd onder de volgende voorwaarden: ze dienen aan te sluiten op de Wet Collectieve Preventie Volksgezondheid, ze dienen minimaal kostendekkend te zyn, er dient een schriftelijke overeenkomst aan vooraf te gaan en aanvullende informatie dient in de plannen vervat te zijn. HEILOO - Nadat de Eerste Kamer half november vorig jaar haar goedkeuring gaf aan de Wet Inburgering per 1 januari 2007, was het aan de diverse gemeen ten beleid te ontwikkelen op dat gebied. De belangrijkste verschil len in Heiloo met de oude situatie zijn onder andere dat nieuwko mers verplicht dienen mee te doen aan een traject met een exa men en sancties waar dit niet gebeurt. De verantwoordelijkheid ligt niet meer by de overheid, maar by de inburgeraar zelf, dit betekent dat de gemeente een loketfunctie gaat instellen om inburgeraars daarin te begeleiden en ook voor handhaving gaat zor gen. Tot slot dient de inburgeraar nu zelf de kosten te betalen. De werkgroep Vluchtelingenhulp heeft aansluiting gezocht by het landelijke Vluchtelingenhulp Nederland om de loketfunctie in Heiloo op te gaan zetten en uit te voerén. Het loket zal gesitueerd worden in de oude Hofdykschool. HEILOO - Na de succesvolle voorstellingen van Het Zwanen- meer houdt het Jeugdtheater Heiloo weer audities. Anders dan in het programmaboekje vermeld stond zijn de audities niet op zaterdag 3 maart, maar op zaterdag 10 maart. Vind jy dansen, zingen en acteren leuk en lijkt het je spannend om ook eens in Theater de Beun op de plan ken te staan,en met je tussen de 13 en 18 jaar of zit je in de brugklas? Geef je dan voor zaterdag 3 maart op bij Marja Schoonheym, tel. 072- 5152346 of 06-14941300 of bij Nanne Blom tel. 06-24678299. Je kunt je ook per email aanmelden op: info@sjth.nl. Op 17 maart start Jeugdtheater Heiloo weer haar thea tercursus voor kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool. In deze cursus wordt aandacht besteed aan drama, improvisaties, het maken van typetjes, het spelen op en met muziek. De cursus bestaat uit tien lessen, waarna aan het einde van de cursus een presen tatie voor de ouders zal worden gehouden. Ook hiervoor kun je je opgegeven bij Marja Schoonheijm of per email op: info@sjth.nl. Voor meer infor matie over het Jeugdtheater: Kyk op de website: www.sjth.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 10