Heiloocontact m Op 7 maart kunt u in Heiloo stemmen waar u wilt REGIO 13 Belangrijke nummers Verleende collectevergunning Burgelijke stand Werk in uitvoering Raad en Raadscommissies Verkiezingen UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 februari 2007 Geboren Sarah J. d.v. M.J. de Groot en N. Zeegers, Thijs M. z.v. D.M. van derVegten N.C. Fransen Daalmeijer, Roos B. d.v. M.G.M. Steeman en M". Hildenbrant Elders geboren Milan E. z.v. F.Q. Groenveld en A.E. Pater, Nienke d.v. M.J. Beemster en C.G. Kokke, Nienke d.v. M.A. van Dijl en J.M. Schoof, Tom N. z.v. R.D. Baltus en I.M. Röling, Floortje A. d.v. P. Leek en D. Lankwerden, Magda d.v. R.A.J. Uijtenhaaken S. Anepool Huwelijksaangifte F.A. de Man en A. Haaksema Huwelijk C.A. Bakker en Y.M. Brandt Overleden H.C. Folmer, P. Horsting, A. Twijnstra ev Bruin, W.G. van Oosterhout, P.F. Vendel, H.M. de Jong wv Klunder, C.M. van der Steen, W. Burger Elders overleden I.C. Verkuijl ev Toby, P. Perk, A.W. Boon wv Gootjes, H. Suk, E.H. Vermeer wv Helder Rioolvervanging Droonecampstraat Maandag 5 maart a.s. starten de werk zaamheden voor de rioolvervanging in de Droonecampstraat. De rioolvervanging vindt plaats ter hoogte van de huis nummers 2 t/m 28 (even nummers). Het werk wordt uitgevoerd in opdracht van gemeente Heiloo en duurt naar verwachting tot eind april. De werkzaamheden bestaan hoofdzake lijk uit het opbreken van de bestrating en riolering, het aanbrengen van een nieuwe riolering en het aanbrengen van een drainagebuis. Naast de rioleringswerkzaamheden worden in de groenstrook vóór de woningen de bomen verwijderd en worden nieuwe bomen geplaatst. Direct omwonenden zijn per brief op de hoogte gesteld van de werkzaamheden. Meer informatie Voor nader informatie kunt u contact opnemen met de heer D. Westerink, afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 67. Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 5 maart a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1 Agendavaststelling 2 Inspreekrecht 3a Loting volgorde van stemmen over zaken b Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4 Eventuele mondelinge mededelingen 5 Vaststelling notulen raadsvergadering van 5 februari 2007 6 Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken 7 Instemmen met wijziging/aanvulling Algemene Plaatselijke Verordening 2005 8 Vaststellen van de financiële verorde ning van de gemeente Heiloo 2007 9 Instemmen met wijziging afvalstoffenverordening 2004 10 Vaststellen nieuwe structuur griffie 11 Verslag van de controle op verant woording financiële bijdrage 2006 12 Vaststellen wijziging in samen stelling raadscommissie Maatschappelijke Zaken 13 Vaststellen woonvisie Heiloo 2007-2012 Stemmen in een andere gemeente De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provin ciale staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een andere gemeente binnen de eigen provincie. Na ontvangst van zijn stempas kan de kiezer zich onder overlegging van zijn stempas vervoegen bij het gemeente huis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2007) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de tweede dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op maandag 5 maart a.s. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau in de eigen provincie. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinci ale staten een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. De kiezer kan na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte door: Janlje Beton in de periode van 4 tot en met 10 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. machtigen voor hem te stemmen, door zijn stempas aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (23 januari 2007) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uitbrengen Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoonnum mer 072 535 67 20. Tijdens de verkiezingen voor Provinciale Staten op 7 maart a.s. kunt u weer zelf bepalen waar u in Heiloo uw stem uitbrengt. Daardoor wordt het nog gemakkelijker om te stemmen. Bijvoorbeeld op weg naar uw werk, nadat u uw kinderen naar school heeft gebracht of na een bezoek aan de bibliotheek. Als u wilt stemmen dan is een stempas verplicht. Bent u de pas vergeten, dan kunt u uw stem niet uitbrengen; De voorzitter van het stembureau mag geen vervangende stempas uitschrijven. De stempassen zijn per post verstuurd. Heeft u geen stempas ontvangen of bent u de stempas kwijtgeraakt dan kunt u tot en met 5 maart een vervangende stempas aanvragen bij de publieksba- lies Burgerzaken tijdens openingstijden. U kunt uw stempas niet buiten Heiloo gebruiken. Stempas binnen gemeente Heiloo Alle kiesgerechtigden ontvangen een stempas in plaats van een oproepkaart. Hiermee kunt u in ieder stembureau binnen de gemeente Heiloo stemmen. U kunt hiermee niet in een andere gemeente stemmen; bij de publieksbalies Burgerzaken kunt u uw stempas laten omzetten in een kiezerspas (zie het artikel Stemmen in een stembureau naar keuze). Wel kunt u iemand uit de gemeente een volmacht op de stempas geven (zie het artikel Stemmen bij volmacht). Deze persoon kan - ook in elk stembureau in Heiloo - voor u een stem uitbrengen, tegelijk met het uitbrengen van de eigen stem. Om stem fraude te voorkomen, kan er op het stembureau naar uw identiteitsbewijs gevraagd worden. De stembureaus binnen de gemeente Heiloo staan in het kader bij dit artikel. Daarnaast staan ze ook vermeld op de kandidatenlijst, die huis-aan-huis wordt verspreid. Proef Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat de inwoners van Heiloo zelf kunnen bepalen waar ze hun stem kunnen uitbrengen. Daarom doet de gemeente mee aan een proef die het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft opgezet. Omdat het een experiment is, wil het gemeentebestuur ook graag uw mening hierover vernemen. U kunt deze kenbaar maken op het stembureau. Indien de proef een succes is, wordt de mogelijkheid om te stemmen in een willekeurig stembureau in de gemeente naar verwachting landelijk ingevoerd. Geen stemmachines Op 30 oktober 2006 heeft minister Nicolaï van Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkijksrelaties besloten dat niet met de stemmachines van Newvote (van Sdu) gestemd kon worden op 22 november jl. Het ministerie van Binnenland se Zaken en Koninkrijksrelaties heeft bepaald dat in Heiloo gestemd wordt met stembiljetten en potlood. Ook voor de komende verkiezingen is nog geen goedkeuring gegeven voor het gebruik van de stemmachines. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Burgerzaken, telefoonnummer 072 535 67 22. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13