Bep van Vliet Meander overhandigt opbrengst aan Cliniclowns E Vrijwilliger 11 van de maand H E I L O O 15 KERK DIENSTEN mm Vrijwilliger van de maand maart 2007: 0 u PAPIER DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEF Rehoboth-plan KORTOM Restauratie historische parkaarileg Nijenburg Informatiestand reuma in MCA UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 2007 HEILOO - Het is niet te geloven dat ze zelf ook al 68 jaar is. Bep van Vliet, een energieke vrouw met jonge, stralende ogen, komt oorspronkelijk uit Alkmaar. Via Krommenie streek zij samen met man en kinderen 26 jaar geleden neer in Heiloo Ze kon op 57-jarige leeftijd met een 'goede regeling' stoppen met haar werk als beheerster van een spaarbankkantoor, maar: „Tja, daar zat ik dan, zo gezond als een vis, achter de geraniums van een regeling te pro fiteren. Dat was niets voor mij." Al snel werd ze gevraagd op de rolstoel bus te gaan rijden en dat deed ze met veel plezier gedurende vier jaar. Ondertussen was ze voorleesoma in de bibliotheek. „Vervolgens werd ik gevraagd om tijdelijk, als ziektevervanging, ook in de Loet te komen voorlezen. Daarna ben ik gaan helpen bij de activiteitenbegeleiding, bij de bingo en eigenlijk ben ik nooit meer weggegaan." Stralend zit Bep het op te sommen en een passerende medewerkster merkt met een knipoog op: „Waar zit je eigenlijk niet bij, Bep?" Recent werkte ze nog bij de modeshow, binnenkort komt het hoedenmuseum naar de Loet, met de Kerst hielp ze bij het gereedmaken van de zaal, ze schenkt koffie tijdens het bloemschikken en op de dinsdagmiddagen is ze altijd present bij de zangmiddag. „Het is allemaal zo gezellig en het plezier dat de mensen er aan beleven is zo groot. Daar doe je het voor", is haar simpele verkla ring. Naast al haar vrijwilligerswerk in de Loet, heeft ze nog een belangrijke taak; het voorzitterschap van de stichting Rolstoelbus Heiloo. Trots is ze op de negen mannen die de bus om beurten een week besturen en op de telefoniste van de Rolstoelbus die alle dagen van de week en 24 uur per dag beschikbaar is voor oproepen. „Het is een heel enthousiaste groep chauffeurs die bereid is om voor elkaar in te vallen en de ritjes tijdens de feestdagen onderling te verdelen." Anekdotes zou ze kunnen vertellen, bijvoorbeeld over klanten die onverwacht op de vreemdste plekken moe ten worden opgehaald, maar ook over de service die ze verlenen: „Thuis afleveren, gordijnen dicht doen, jas uittrekken, lampen aan doen.We leggen ze nog net niet op bed! Ons sterkste punt is dat we altijd op tijd zijn." Met haar warmte en enorme inzet voor iedereen die wat hulp gebruiken kan, is Bep van Vliet een waardige vrijwilligster-van-de- maand. En natuurlijk maakt ze meteen van deze gelegenheid gebruik: „We kunnen nog wel wat chauffeurs gebruiken bij de Rolstoelbus!" Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 4 maart, 10.00 uur, voorgan ger ds. RJ Blaauw, m.m.v. kerkkoor Credo uit Landsmeer. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 4 maart 10.00 uur: voorgan ger mevrouw ds T. de Vries-Bergen, na afloop koffiedrinken. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, m.m.v. One More Voice, voorganger pastor P Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 3 maart: 19.00 uur: Woord en Communieviering met Herenkoor, voorganger W van Schie. Zondag 4 maart: 10.00 uur: Eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. 12.00 uur Kleuter Kerk. Witte Kerk Woensdag 7 maart: 19.30 Bezinning en meditatie. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Vrydag 2 maart: 08.30 uur, Eucharistieviering; 15.00 uur Kruisweg. Zaterdag 3 maart: 12.00 uur Eerstezaterdagbedevaart. Zaterdag 3 maart: Priester zaterdag: 1130 uur Rozenkrans/biechtgele genheid, 12.00 uur Heilige Mis, 14.00 uur Kruiswegoefening. Zondag 4 maart 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Vicarus Geukers, 15.00 uur Vespers en vastenmeditatie. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 2 maart: 09.30 uur Woord en Communieviering. Voorganger pastor Oiling. 10.00 uur koffiedrin ken in de Pius. Zaterdag 3 maart: 19.00 uur, Eucharistieviering met Gemengd Koor, voorganger pastor N. Knol. Zondag 4 maart: 10.00 uur, Woord-en Communieviering met Spontaan Koor, voorganger pastor Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, sun- day school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organi satie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeen komst om 09.15 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 3 maart, 19.15 uur: Eucharistieviering met Expecto. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 3 maart, 19.00 uur: Communieviering met samenzang. Zondag 4 maart, 10.00 uur: Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 4 maart 10.00 uur: Communieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen. Protestanse Gemeente Egmond Geen opgave ontvangen. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 110.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wykwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Zondag 4 maart om 10.00 uur dienst in Akersloot, voorganger ds J. Mak. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 3 maart geen viering. Zondag 4 maart om 10.00 uur Communieviering/herenkoor. Voorganger pastor W van Schie. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 én 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. t Container op de parkeerplaats by zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Vogel-/ egelopvang: 072-5814889 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist: Cyperse poes, halflang haar, rode gloed in de vacht, kale plek op de staart, hoog op de poten, grote oren, bijna 2 jaar, Jip: Westerweg, Limmen. Gevonden: Haan: Omloop, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op woensdagochtend 21 februari kon de vertegen woordiger van de Cliniclowns het fantastische bedrag van 1851,58 in ontvangst nemen van de leerlingen van Basisschool Meander. Het ging hierbij om de opbrengst van de Kerstmarkt pre cies twee maanden geleden. De kin deren hadden ontzettend hard gewerkt om van deze markt een succes te maken. Ze maakten leuke cadeautjes, prachtige kaarten en andere 'kerstige' dingen om die ty- dens de markt te verkopen. Er was een loterij met fantastische pryzen. En bezoekers konden genieten van allerlei lekkere hapjes en drankjes. Het eindresultaat was een prachtig bedrag voor het goede doél. Alle leerlingen van Meander waren verzameld in de aula voor de overhandiging van de cheque. De vertegenwoordiger van de Cliniclowns vertelde eerst over het werk van de clowns en het ook een korte dvd opname zien. En toen kwam het grote moment! Onder daverend applaus mochten een leerling uit de kleutergroep en één uit groep 8 de cheque overhandi gen. Na het bedankje konden alle leerlingen weer tevreden naar de klas. Afgelopen woensdagmiddag in de Raadszaal van het Gemeentehuis ben ik byna van mijn stoel gevallen. De omwonenden van het velc(je waar voorheen de Rehobothschool stond, konden voor het eerst formeel hun zienswyze laten horen over bouw plannen waar de gemeente sinds 1994 op zit te broeden. En die plan nen zijn niet mis. Er zyn bouwplan nen voor een wooncomplex in twee delen van elk drie woonlagen, met een glazen tussenstuk. Het bestaat uit zeventien woningen, acht garages en negen bergingen. Op de twee delen komt een zeer flauw aflopend dak. En dat in een van de meest karakteristieke straatjes van Heiloo, tussen punthuisjes, pal naast een gemeentelijk monument. De buren zijn er niet bly mee en heten dat tij dens de hoorzitting duidelijk blijken. Vanzelfsprekend verwachtten zy een luisterend oor te vinden by de aan wezige wethouders Opdam en Ouderkerken. Van de pohtiek mag immers worden verwacht dat niet alleen belangen met een financieel karakter, of die van een projectont wikkelaar worden behartigd. Zo stel de ik me voor dat de zienswijze van de, direct betrokken burgers van Heiloo zouden meewegen in de besluitvorming over verkoop van de grond, de bebouwing en de aanbeste ding van de bouw. Onbegrijpelijk om dan te moeten horen dat al begin 2006 afspraken met een projectont wikkelaar werden gemaakt over de verkoop en dat de grond sinds eind januari 2007 al in eigendom is van die projectontwikkelaar! Of de inten tie van onze toenmalige bestuurders was nogal dubieus, omdat de belan gen van de buurtbewoners werden geminacht, of het zakelijk inzicht schoot ernstig tekort. Het zal mij benieuwen of de huidige bestuurders dit nog kunnen herstellen. De buurt ziet graag nieuwe bebouwing met punthuisjes en zal zich tegen de bouw van dit complex blijven verzetten. Erik van Anholt, Heiloo HEILOO - Het onderhoud van de tuinen van Nijenburg wordt gepleegd door Natuurmonumenten. Natuurmonumenten koos daarby voor een 'natuurlyke' vormge ving. Monumentenzorg heeft er echter voor gepleit de tuinen en het buitentheater in ere te herstel len en de oorspronkelijke vormen weer terug te brengen. Dit zal in totaal 351.00,- gaan kosten. Een aantal instanties waaronder de Provincie Noord-Holland en Libehe dragen hiér aan bij. De gemeente Heiloo wil 50.000,- als slotsubsidie bydragen. REGIO - De Reuma Patiënten Vereniging Alkmaar en omstreken staat van maandag 12 tot en met vrydag 16 maart in het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) met een informatiestand voor patiënten met reuma. De stand is te vinden by de hoofdingang. By deze stand kunnen patiënten en andere geïn teresseerden gratis informatie krygen over allerlei reumatische aandoeningen en activiteiten van de patiëntenvereniging. Leden van de patiëntenvereniging zyn van 9.00 tot 16.00 uur aanwezig om vragen te beantwoorden. De vereniging staat er vanwege de collecteweek van het Nationaal Reuma Fonds

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15