Begrazingsproject hindert ruiters 'Licht dat Leven is' Limmen Artistiek en Creatief in Vredeburg CORSO Paardrijden in PWN-duingebied wordt moeizaam en gevaarlijk BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -65^291 Programma 1 maart t/m 7 maart 2007 "The Holiday" "The Queen" 'La Tourneuse de Pages" "Night at the Museum" ^Beestenboel" (NL) "Ernst, Bobbie en de geslepen Onix" www.corsobioscoop.nl Het PWN neemt de klachten serieus Unieke paasexpositie bij Abdijkaarsen Limmer tuincentrum ondergaat metamorfose regio 18 Ook Martise Leemhuis (rechts) en Lotte van der Vliet van De Duinrand ondervinden tegenwoordig dagelijks hinder tijdens hun buitenritten, zoals hier bij het openen van een van de vele hekken. Foto: Mario Sacksioni EGMOND - Een groep bestaan de uit ongeveer 35 ruiters van manege De Duinrand in Egmond-Binnen, maakt ernsti ge bezwaren tegen het groot schalige begrazingsproject van het PWN in het duingebied tus sen Castricum en Egmond. Het PWN zal binnenkort een groot aantal Schotse Hooglanders, waarvan er al een aantal rondlopen, ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur maandag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag vrijdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag vrijdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 - 65 22 91 en veertig 'wilde' paarden in het duingebied de vrijheid geven. De gedachte is dat door begrazing door deze dieren de oorspronkelijke vegetatie in het duingebied zal terugkeren. Door dit nieuwe begra zingsproject wordt het paardrijden in het gebied er echter minder aan trekkelijk en gevaarlijk door. Door de veelheid aan hekken, poorten en wildroosters, en zeker door de onvermijdelijke confrontaties met het loslopende vee, zullen riskante situaties voor de ruiters en hun paarden ontstaan. In de gemeente raad van Castricum zijn intussen vragen over de problematiek gesteld. Ruiters verontwaardigd De ruiters zijn boos tevoren niet gekend te zijn in het hele project, maar vooral verontwaardigd over het grootschalige karaker ervan. Bij een buitenrit moet tegenwoordig soms tot acht keer een hekwerk, bedoeld om de kuddes dieren niet te laten ontsnappen, worden gepas seerd. Door het gemanoeuvreer met de hekken en met de loslopende, halfwilde paarden en runderen in de buurt zullen ongevallen niet kunnen uitblijven, stelt de groep rond eige naar Alex Hoedeman van manege De Duinrand. Dit geldt niet alleen voor ervaren ruiters, maar meer nog voor mensen die wat minder behendig zijn. Voor beginners en kinderen die vaak in groepen rijden, zal paardrij den in het gebied een moeizame aangelegenheid worden. Een Schotse Hooglander op de smalle, dikwijls diep uitgereden en zeer slecht onderhouden ruiterpaden zal voor geen ruiter wijken. En als omkeren voor een paard daar dan onmogelijk is, doet zich een groot probleem voor. Het ver wijt van de groep is dat met te wei nig deskundigheid naar het project is gekeken en dat de consequenties niet goed zijn overzien. Het PWN is dan ook verzocht het project op te schorten totdat meer duidelijkheid bestaat over de toestand. Het PWN vergelijkt de situatie met de Veluwe waar al eerder grote begrazingsprojecten zijn opgezet. Volgens de initiatiefgroep leent de situatie op de Veluwe zich meer voor dit soort projecten, wegens de uitgestrektheid van de gebieden, de bredere ruiterpaden en de geringe recreatiedruk. Intussen hebben zich vele paardensportliefhebbers uit de omgeving zich by de initiatiefgroep aangesloten, niet alleen ruiters maar ook menners. Ook deze laat ste groep voorziet problemen nu ze gedwongen worden extra mensen op de bok mee te nemen om de poorten te openen. Vanuit de KNHS, de officiële ruitersportbond, is intussen medewerking aan de actie groep toegezegd. Openbare bijeenkomst De initiatiefgroep heeft intussen e contact met PWN gehad en geble ken is dat het PWN de klachten serieus opneemt. Hier en daar zijn aanpassingen uitgevoerd, maar die worden door de groep als onvol doende beschouwd. Op dinsdag 6 maart zal in manege De Duinrand(voorheen De Passage) in Egmond-Binnen vanaf 20.00 uur een openbare bijeenkomst door de initiatiefgroep worden gehouden, waar het PWN en een vertegen woordiging van de KNHS bij aanwe zig zal zijn. Iedereen die geïnteres seerd is, is welkom. EGMOND - Donderdag 1 maart begint bij Abdijkaarsen in Egmond-Binnen een unieke Paasexpositie met als thema 'Licht dat Leven is'. Met de opening van de tentoon stelling worden tevens de vernieuw de abdijwinkel en ateliers van Abdijkaarsen in gebruik genomen. De expositie leidt ook een nieuwe reeks van bijzondere tentoonstellin gen in die zullen worden opge bouwd rond religieuze en spirituele thema's. 'Licht dat leven is' bestaat uit handgeschilderde Paaskaarsen die broeder Kees Verburg in het ver leden voor de abdijkerk maakte. Stil verpozen De afgelopen weken is hard gewerkt aan een verbouwing bij Abdijkaarsen om een ruimere en mooiere plek te creëren voor de afdeling Boeken binnen de Abdij winkel. De pottenbakkerij, die enige jaren stil heeft gelegen, heeft een nieuwe plaats gekregen en last but not least is ook het atelier van de kaarsenmakerij flink onder han den genomen. Naast het fors uitge breide parkeerterrein is er nu ook een pad aangelegd dat het voor bezoekers mogelijk maakt om van uit de winkel, via de tuin van de abdij, naar de Abdijkerk te gaan waar desgewenst een van de kerk- diensten van de monniken kan wor den bijgewoond of waar men even stil kan verpozen. Aantrekkelijk voor publiek Abt Gerard Mathijsen van de Sint Adelbertabdij spreekt zijn grote vreugde uit over de nieuwe ontwik kelingen: 'Met de verbouwingen, de uitbreiding van de boekhandel en een nieuwe reeks exposities wordt een bezoek aan de abdij en aan Abdijkaarsen voor een nog groter pubhek aantrekkelijk. Bovendien kunnen we op deze manier wellicht ook beter duidelijk maken hoe ons monnikenleven wordt geleefd en waar we als Benedictijner gemeen schap anno 2007 voor staan.' i De tentoonstelling is te bezichti gen van 1 maart tot en met 21 april van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 uur en 16.30 uur. Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. Voor meer informatie over de tentoonstelling of over Abdijkaarsen kunt u contact opne men met 072-5062786. LIMMEN - Op 3 en 4 maart laat 'Limmen Artistiek en Creatief' zich voor de 33ste maal zien in de Vre denburg aan Dussel- dorperweg 64 te Limmen. Het belooft een expositie te wor den van beeldende kunst en allerlei vormen van creatieve handvaardig heid. De makers van schilderijen, beelden en foto's zullen, indien gewenst, de nodige uitleg kunnen geven over hoe hun creaties tot stand zijn gekomen. Veel kunstwer ken zijn eventueel te koop. Ook de WOL, die zich inzet voor de mensen in Burkina Paso, zal aanwezig zijn om zelfgemaakte artikelen aan de te verkopen. Aan de opening van het evenement zal een feestelijk tintje worden gegeven. Op zaterdag 3 maart om 10.30 uur zal het evene ment geopend worden door Pastor Oiling. De toegang is gratis en de expositie is op beide dagen te bezoeken van 11.00 tot 17.00. Ook het atelier van de kaarsenmakerij is flink onder handen genomen. Foto: Ab Baart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17