Nieuw: 'Bij Keet Spullen en Studders' Paaseieren maken bij de Limmerlodge Bezoek uit Burkina Faso Nuyens Tuin Groen Shop, een volwassen tuincentrum Tweede trekking bouwstenenloterij Zoek het voorjaar in de Wimmenummer Duinen REGIO 18 Kwalitatief hoogwaardig aanbod, vakkundig advies en goede service' KORTOM Meidenavond in de Hanswijk U ITKIj KPOST 28 FEBRUARI 2007 LIMMEN - Vanaf vrijdag 2 maart heeft Limmen er een nieuw kadowinkeltje bij. 'Bij Keet Spullen en Studders', te vinden aan de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat 27. Een winkeltje vol met leuke, betaalbare hebbedin gen, voor uzelf of om kado te geven. Denk aan leuke woonaccessoires, tassen, sieraden voor groot en klein, kaarten, kinderkadootjes, kransen en spullen om zelf creatief mee te zijn. Het kadowinkeltje heeft geen opslag, dit betekent dat het aanbod vaak zal variëren. Het blijft daardoor telkens weer spannend om even een bezoekje te brengen. Ook zijn er kadobonnen te verkrijgen voor als de keus te moeilijk wordt; altijd handig! By Keet Spullen en Studders is geo pend iedere vrijdag en zaterdag. In het openingsweekend krygt iedere klant een leuke attentie en by besteding van 25,- ontvangt u een leuke tas kado. Kom kijken en laat u verrassen Bij Keet Spullen en Studders! LIMMEN - Limmerlodge, de life-style zaak aan de Rijksweg in Limmen die toch al bekend staat om haar vele initiatieven, heeft opnieuw iets toege voegd aan de diversiteit én de attractiviteit van de zaak. Limmerlodge is namelijk een samenwerkingsverband aangegaan met chocoladegigant Dobla BV uit Heerhugowaard en heeft in het ruime pand aan de Rijksweg 100 een heuse chocoladelijn geïnstalleerd. Met die chocoladelijn worden speciale producten gemaakt voor de dessertmarkt voor sterrenrestaurants en voor vijfsterren hotels. Daarby wordt gebruik gemaakt van de expertise en de exportmogelijkheden van Dobla (export naar ruim vijftig landen!) en de verschillende fabrieken van Dobla in België en Amerika. Wat is nu het unieke van dit concept? Limmerlodge gaat speciale work shops geven voor vrouwen, om zelf paaseieren te kunnen maken. Daarbij komen ze alles te weten over het product chocolade. Wat is chocolade, wat zijn de mogelijkheden, hoe wordt het gemaakt, wat kan je er mee doen, hoe kun je er mee werken, wat kan je er mee maken. Bij dit gehele proces wor den de dames begeleid door top-patissier Bart van de Steen, lid van het Nederlands patisserie-team dat in 2005 wereldkampioen werd. Naast de al bestaande workshops en de wijnproeverijen heeft Limmerlodge opnieuw gekozen voor een uniek en in Nederland nog niet bestaand concept. Wilt u meer weten van het product en van het productieproces van chocolade en wilt u uw gezin en vrienden en kennissen verrassen met zelfgemaakte paas eieren, dan kunt u dit in de praktijk brengen bij de workshops (maximaal acht a tien personen) van Limmerlodge aan de Rijksweg 100 in Limmen. Inlichtingen Jolanda van Dam, tel: 072-5024242 of 0653452759. LIMMEN - Op uitnodiging van het landelijke Burkina Faso Platform komt de heer Salif Sodré naar Nederland. Tijdens het congres van het Platform in Rotterdam zal hij spreken over zijn visie op onderwijs en armoedebestrijding in Afrika. De heer Sodré is coördinator van de Associations Développement Sans Frontière (DSF), de partnerorganisa tie van de Stichting WOL (Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Limmen). De WOL organi seert verschillende bijeenkomsten en bezoeken, om donateurs en belang stellenden met hem kennis te laten maken. Onder zijn leiding heeft DSF zich in tien jaar tijd kunnen ontwik kelen van een groepje enthousiaste onderwijzers tot een toonaangevende organisatie op het gebied van onder wijshervorming en armoedebestrij ding in Burkina Fhso. Naast de steun van de WOL ontvangt DSF ook ondersteuning van ICCO, Stichting Kinderpostzegels en het Wereld voedselprogramma. Onderwijzers die door DSF zyn getraind, worden nu overgeplaatst naar andere delen van het land om daar op dezelfde manier het onderwijs te hervormen. In 2006 heeft DSF de nationale coördinatie gekregen om onderwijshervormin gen in het hele land door te voeren. Wat er in Burkina is bereikt, is mede te danken aan de jarenlange steun die de WOL uit Limmen, Castricum en wijde omgeving heeft ontvangen voor de projecten in Burkina Faso. De WOL wil daarom op dinsdagavond 6 maart alle dona teurs en belangstellenden uitnodigen om met de heer Sodré kennis te komen maken in de Maranathakerk, Prins Hendrikstraat 1 in Castricum. Aan de hand van beeldmateriaal wordt een overzicht gegeven van de onderwijs- en ontwikkelingsprojec ten van DSF en zal de heer Sodré vertellen welke impact dit gehad heeft op het leven van de platte landsbevolking in Yatenga. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de projecten. De avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 is de zaal open. De toegang is gratis. Voor consumpties wordt een bijdrage gevraagd. LIMMEN - Agrarisch Centrum Nuyens, in 1898 opgericht en sinds 1989 gevestigd aan de Uitgeesterweg in Limmen, heeft zojuist een ingrijpende verbou wing van enkele maanden ach ter de rug. Vanaf zaterdag 17 maart kan iedereen hier niet alleen terecht voor een kwalitatief hoogwaardig assortiment tuinplanten, maar ver- det ook alles wat een tuinier moge lijkerwijs nodig heeft. Inclusief zeer vakkundig advies, zoals u dat al gewend was van de firma Nuyens. In 2006 nam Rob Nuyens, de 36- jarige achterkleinzoon van oprichter J. Nuyens Maxzn., het winkelgedeel te over van zijn vader: „De groot handel bleef mijn vader doen, want vanaf het begin is mijn interesse altijd meer uitgegaan naar de zoge heten particuliere handel. Myn vader weet alles van gewasbescher- mende middelen en meststoffen, maar de afgelopen tien jaar heeft het winkelgedeelte een grote vlucht genomen. Het begon met de ver koop van wat kleding en vijverspul len, maar al snel breidde dat assorti ment zich uit." Trots is Nuyens op z'n nieuwe winkel, die nu twee grote binnenruimtes omvat, plus een roya le kas. In deze 'schaduwhal' gaat het levend materiaal verkocht worden en Rob somt op: „Vaste planten, coniferen, heesters, groenteplantjes, kruiden, fruitboompjes en eenjarig spul. Maar allemaal wel van echt goede kwaliteit. Speciaal voor deze afdeling hebben we een vakman aangetrokken, een hovenier met kennis van zaken." In de kas is ook potterie te vinden en vijverfolie, pot grond en tuinaarde. Vervolgens brengt de route de bezoeker in de eerste winkelruimte, waar alle mate rialen te vinden zijn nauw die te maken hebben met tuinieren. Bollen en zaden zijn er te vinden, maar ook gewasbeschermende middelen, opbindmateriaal en meststoffen. „We hebben gekozen voor ruime paden waar je lekker met je winkel wagentje doorkunt. Ook is hier onze infobalie, waar vakkundig personeel adviseert. Daar staan we om bekend." In de tweede winkelruimte zijn de harde materialen te vinden. Hier kan men terecht voor goed gereedschap, van betaalbare mer ken als Gardena en Wolf tot de meer kostbare handgesmede juweeltjes van Sneeboer en Van Driel. Verder is hier het royale kledingassortiment te vinden van onder meer het merk Snickers, maar ook vind je in deze afdeling de vijverpompen en filters, grasmaaiers en alles voor een goede barbecue. De zaak heeft met deze verbou wing en koerswijziging een totaal andere opzet en uitstraling gekre gen. Van een groothandel, die daar naast ook wat dingetjes voor de par ticulier verkocht, is het nu een vol wassen tuincentrum geworden voor een breed en veeleisend publiek „Voor al die mensen die steeds tegen ons zeiden „Heb je geen plan tjes?" hebben we nu een breed en kwalitatief hoogwaardig aanbod, verder leuke artikelen in de cadeau sfeer, maar ook vakkundig advies en natuurlijk onze goede service" aldus de trotse eigenaar. Dus heeft uw roos een naar schimmeltje, bent u toe aan een verse vooijaarsvulling van uw plantenbakken of wilt u nu eindelijk wel eens een schepje dat niet roest? Vanaf zaterdag 17 maart om 09.00 uur is de nieuwe Tuin Groen Shop Nuyens voor pubhek geopend. De klanten krijgen op deze dag natuurlijk een aardige attentie en vanaf dat moment is de winkel dagelijks open van 8.00 tot 18.00 uur, behalve zaterdag want dan gaat de winkel al om 16.00 uur dicht. Van maart tot en met september is er op vrijdags van 19.00 tot 21.00 uur koopavond De afgelopen tien jaar heeft het winkelgedeelte bij Agrarisch Centrum Nuyens een enorme vlucht genomen. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - De afgelopen maand hebben ouders van leerlingen en leden van de slagwerkgroep en harmonie Excelsior te Limmen weer zo'n 1200 bouw stenen aan de man gebracht. Op Valentijnsdag vond de tweede trekking plaats op het kantoor van notaris Mr G. van Duin te Castricum. De eerste prijs, een dames of herenfiets tot een waarde van 500,- in samenwerking met Kroone/Liefting, Dé Tweewieler Speciaalzaak 2007 viel op lotnum mer 2031. De tweede prijs, een dag met een VW Cabrio rondtoeren in samenwerking met Martin Schilder te Alkmaar, viel op lotnummer 1517. De derde prijs, een mini Grand-Prix voor twee personen bij Kart-World te Limmen viel op nummer 1642. Prijswinnaars kunnen zich melden by de secretaris van de vereniging mevrouw Levering, Hogeweg 114 in Limmen, tel. 072 -5054175. Eigenaren van bouwstenen dienen EGMOND - Hoe zal de zachtste winter sinds mensenheugenis eindigen? Twee keer al was het begin maart plotseling koud. Toch zullen er op zondag 4 maart, bij de maandelijkse IVN- wandeling in de Wimme nummer Duinen al heel wat voorjaarstekenen te bespeuren zijn. Een maand geleden bloeiden de sneeuwklokjes en waren enkele speenkruidbloempjes te zien. Ook hoor je nu al steeds meer lente aan kondigende zangvogels, zoals heg- genmussen en zanglijsters. De wan deling begint om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef en duurt ongeveer twee uur. Omdat het broedgebied vanaf 1 maart is afge sloten, wordt gewandeld aan de binnenduinrand, tussen de bollen velden aan de ene kant en de duinen aan de andere, om daarna nog nog een kleine slinger door de duinen te maken. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-HoUands Duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1, (graag gepast). deze te bewaren, want de loten din gen weer mee bij de volgende trek kingen (zie daarvoor de achterzijde van hetlot). Ook kunt u nog bouw stenen bestellen, om de verbouwing /aanbouw van het verenigingsge bouw mee te helpen realiseren. Besteladres kuilmanschilders@pla- net.nl of bij VKF beheer fax. 072- 5023771. Prijs per bouwsteen 5,-. De eerstvolgende trekking zal een Koninginnetrekking zijn. Zelfs op Koninginnedag kunt u nog bouwste nen kopen. EGMOND - Op woensdag 7 maart houdt Jeugdbelangen Stichting Welzijn Bergen een Meidenavond in dorpshuis de Hanswijk. Deze avond is bedoeld voor meisjes in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar. Op deze avond wordt van 19.00 tot 20.30 uur een gezellig beautya vondje gegeven. Dat wil zeggen heerlijk gezichten reinigen, mas kertje nemen en opmaken. Kosten zijn slechts 1,-. Voor meer informatie Michelle van de Wateringen, tel. 072-5063793 of 0640179352 en www.welzijnber- gen.nl/jongerenwerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18