Limmer IJsclub collecteert voor Jantje Beton Kampioenschappen Bowlingvereniging Dojo 't Loo judoka presteert succesvol Schietsportvereniging De Vrijheid sluit competitie af Winnaars bij Bowlingvereniging Heiloo sport 19 300 game voor bowler Baltus Corina Henselmans kampioen tijdens Noord-Hollands kampioenschap Uiteindelijk haalde Corina de hoogste score SCHAATSEN LIMMEN - In Limmen zal de jaarlijkse collecte voor het nationaal Jeugdfonds Jantje Beton worden gehouden. Dit fonds staat voor kinderen en vrije tijd, met als slogan 'samen spelen is leren samen leven'. Als kinderen deelnemen aan clubs, sport en jeugdwerk doen zij spelenderwijs allerlei kennis en vaardigheden op. Er wordt extra aandacht besteed aan kinderen die in de verdrukking dreigen te komen. Jantje Beton vindt het belangrijk dat hiervoor onder meer clubgebouwen, speeltuinen en kin derboerderijen beschikbaar zijn. Door het fonds worden jaarlijks honderden kinderen in staat gesteld op vakantie te gaan, omdat er thuis geen geld voor is. De col lecte is vóór en door het jeugd werk. De beschermvrouwe is Hare Majesteit de Koningin. Van de opbrengst is vijftig procent voor Jantje Beton en vijftig procent voor de collecterende club. In de week van 5 tot en met 10 maart gaan leden van de Limmer IJsclub langs de deuren. Over twee weken zal Corina Henselmans Dojo 't Loo op het Nederlands Kampioenschap vertegenwoordigen. Eigen foto JUDO HEILOO - Op zondag 25 maart vonden in De Walvis in Beverwijk de Noord-Hollandse kampioenschappen judo tot zeventien jaar plaats. De beste twee judoka's in elke gewichtsklasse plaatsen zich direct voor de Nederlandse Kampioen-schappen over twee weken. Dojo 't Loo vaardigde maar liefst zeven judoka's af. Kars Zoon (-50 kilogram) stond goed aanvallend te judoën maar ver loor zyn eerste wedstrijd tegen de latere kampioen en wist ook de tweede wedstrijd in de verliezer sronde niet te winnen. Rens de Jong en Jasper Henselmans (beiden -55 kilogram) hadden een sterk bezette poule. Jasper (pas twaalf jaar) ver loor zijn eerste wedstrijd, won zyn tweede wedstryd met een aantal fraaie technieken maar kon dit niet voortzetten en na drie wedstrijden was ook voor hem het toernooi over. Rens de Jong stond uitstekend te judoën, won drie wedstrijden met attractief judo en verloor vervol gens van de latere kampioen. In de verliezersronde kwam hy tot een derde plaats. Timo Lesterhuis (-66 kilogram) ging van start in de grootste poule. Hij won zyn eerste, wedstrijd, ver loor zyn tweede wedstrijd en kwam daarna goed op dreef en won twee wedstrijden op rij met een tiltech- niek. De daaropvolgende wedstrijd werd helaas verloren en hij eindigde zodoende op een vijfde plek. Joris Molenaar (-81 kilogram) wist in een kleine poule niet tot scoren te komen, maar behaalde evengoed een derde plaats. By de dames beet Corina Henselmans (-52 kilogram) het spits af en won de eerste wed strijd met een heupworp. De tweede wedstrijd werd helaas verloren, maar Corina wist in de derde wed strijd haar tegenstandster met een houdgreep onder controle te hou den en de party te winnen. Uiteindelijk haalde Corina de hoog ste score en mag zich daarmee kampioen van Noord-Holland noe men. Zij plaatste zich hiermee tevens voor het Nederlands Kampioenschap. Karen Stevenson (-57 kilogram) kwam in de eerste party van vier minuten niet tot sco ren waarna de wedtrijd verlengd werd. In de 'golden score' wist zij gelukkig wel haar tegenstandster snel te werpen, waardoor ze de par ty op haar naam zette. Na drie wedstijden kwam Karen op een fraaie derde plaats. Met drie derde plaatsen en één eerste heeft Dojo 't Loo weer een prima visitekaartje afgegeven op dit toernooi. SCHIETSPORT HEILOO - De schietsportvereni ging De Vrijheid Heiloo heeft haar interne competitie van het vorig jaar afgesloten. Binnenkort zullen, op de alge mene ledenvergadering, de prij zen van de verschillende disci plines worden uitgereikt. Sinds de oprichting is dit een jaarlijks terugkerende traditie. In de kleinkaliber pistool klasses zyn de winnaars: Mart Wessel, Piet Otto, Kees Verschure, Ad Stapper, Gerko Eikelenboom, Cor Leeuw, Jan Vyzelaar en Veronique Asselman. In de zwaarkaliber pistool klasse zijn de winnaars; Paul Meijer en Jan Bon. In de geweer klasses zyn dat Dirk Ulm, Jan Bon, Bas Kaandorp, Jan Vyzelaar en Jan Kareis. By het luchtpistool dames is de eerste plaats voor Marieke Egbergen. In de groep historische wapens zijn de eerste plaatsen voor Wim van Leeuwen en Piet Otto. De competitie van dit jaar is inmiddels gestart. De wedstrydcom- missie hoopt dat een nog groter aantal leden de stryd met elkaar aan wil gaan. Deze interne competitie wordt gezien als zeer belangryk voor het functioneren van de vere niging. Op provinciaal en landelyk niveau zyn er leden die de naam van De Vrijheid Heiloo in hoger wed strijdverband uitdragen. Voor uitslagen hardlopen, schaken en bridgen zie www.uitkijkpost.nl Gert Jan Baltus scoorde een 300 game, een score waar iedere bowler van droomt. Foto: Mario Sacksioni BOWLING HEILOO - Deze week moesten in het Bowling- en Partycentrum alle negen huisle agues van Bowlingvereniging Heiloo plaats maken voor de jaarlijks terugkerende Vereni gingskampioenschappen. Op de tweede avond van de jaarlijkse Verenigingskampioenschappen van de bowlingvereniging is daar voor de zesde keer, sinds het bestaan van de vereniging in 1975, een perfect game gegooid. De voorronde van dit kampioen schap was voor Gert Jan Baltus niet zo goed begonnen. De scores over zijn eerste twee games waren voor hem onvoldoende, wanneer je die vergeleek met zijn NBF-pasgemid- delde van 188. Maar Gert Jan gaf niet op. Fanatiek begon hij aan zijn derde game, die achteraf historie schreef. Met 12 feilloze pocket-strikes, waarvan de eerste tot en met de laatste identiek waren aan elkaar, scoorde hij, waar elke bowler van droomt, zyn eerste 300 game. Hij overtrof hiermee zijn hoogste score van 279. Na afloop van de wedstrijden mochten uiteindelyk Petra van de Worp-Hoetjes en John den Hoogen zich verenigingskampioen Bowling vereniging Heiloo noemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19