Beginnen met sporten nu gemakkelijker dan ooit Hoe fit is de vrouw in deze regio? Topwedstrijd Limmen 1 Hoge opkomst bij rapidtoernooi Oppositie Wintersnertwedstrijd Limmerpoldercup SPORT INGEZONDEN MEDEDELING Indy Dontje (14) Nederlands kampioen karten KORTOM Ijsbaan Heiloo Loopgroep Egmond Amak wandelt Schaakvereniging Vredeburg Derde Rabo-polderloop seizoen 2006/2007 Zeevogels tegen koploper Kwadijk friderduiri.nl 0 UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 2007 HEILOO - Voor veel mensen is de drempel om te beginnen met sporten voor een betere gezondheid hoog. 'Morgen begin ik' is een veelgehoorde uitspraak. Maar morgen is er wel weer een reden om uit te stellen. Healthclub Dorssports uit Heiloo heeft ook redenen genoeg, maar dan wel om u vandaag nog te helpen beginnen met een gezonde levensstijl. Tien redenen om precies te zijn. Alle tien zijn ze er op gericht om het sporten voor zowel ervaren als onervaren sporters gemakkelijk te maken. Voor de ervaren sporters zijn de 44 lesuren, het volledig klimaatbeheerste pand en het gratis gebruik van de trilplaat en de sauna veelzeggend. Voor iedereen die al langere tijd weinig aan sport gedaan heeft, zijn de ruim voldoende persoonlijke begeleiding en de 100% tevredenheidsgarantie zeer aantrekke lijk. Om de keuze voor iedereen gemakkelijk te maken heeft Dorssports een 'speciale maartaanbieding'. Wilt u meer weten over Dorssports? Kijk op www.dorssports.nl. Of kom langs voor een persoonlijke kennismaking: Het Maalwater 2 in Heiloo. LIMMEN - Maandag 5 en dinsdag 6 maart houdt Fit41ady in Limmen een onderzoek naar fitheid voor vrouwen. Fit41ady heeft plaats voor vijftig ongetrainde dames, van alle leeftijden. Metha Trebbe, verpleegkundige, zal op 5 en 6 maart meten hoe gezond de vrouwen uit de omgeving zijn. Zij meet de bloeddruk, het cholesterol, de Body Mass Index en het bloedgluco se. Tevens krijgt elke vrouw een persoonlijk advies hoe'deze waarden verbe terd kunnen worden. De gezondheidsmeting is het begin van de fitmaand waaraan de ongetrainde vrouwen deelnemen. Tijdens de fitmaand trainen de vrouwen twee keer per week, onder toeziend oog van de begeleidsters en in een gezellige sfeer, bij Fit41ady. Aan het einde van de maand wordt de fit heid van de vrouwen opnieuw gemeten. Uit ervaring bij andere Fit41ady vestigingen (Haarlem, Heemskerk, Alkmaar, Grootebroek en Volendam), werd een flinke vooruitgang geboekt! Vrouwen die dit ook willen realiseren kunnen zich opgeven tot en met zaterdag 3 maart. Fit41ady (de sportclub exclusief voor vrouwen, gevestigd in Limmen aan De Drie Linden, naast Univé) is sinds januari 2007 geopend en inmiddels trainen vele dames uit de omgeving op de club. De leeftijd varieert van zeventien tot vijfenzeventig jaar. Het grote voordeel van Fit41ady is dat de dames op elk moment kunnen trainen dat het hen schikt. De training duurt dertig minuten, er zijn geen wachttijden, en na afloop is er tijd voor eep kopje koffie en een praatje. De sfeer valt te omschrijven als gemoedelijk en laagdrempelig. Wilt u meer informatie of zich aanmelden voor het onderzoek naar fitheid? Dit kan op www.fit41ady.nl/fittest of telefonisch: tel. 072-5054605 of tel. 06-22214029. REGIO - Indy Dontje (veertien) werd deze week in Eindhoven Nederland kampioen karten. Over drie races werd de in Schoorl woonachtige Dontje kampioen in de zogenaamde Rotax Max-juni- orklasse. Dit is niet alleen een zeer competatieve, doch tevens de zwaarste klasse in de Benelux. Indy Dontje is lid van het Dobla Racing-team, het grootste professionele karting-team in Nederland, en sinds zijn succes in Eindhoven ook fabrieksrijder bij het Italiaanse Energy. Het volgende doel van het jonge race talent uit Schoorl is de Europese titel. De wedstrijden daarvoor worden de komende maanden verreden in Frankrijk, Duitsland, België en Oostenrijk. Een plaats bij de eerste vijf volstaat om in december mee te kunnen strijden om de wereldtitel die in Dubai wordt verreden. Foto: Bas Kaligis/www.RaceXpress.com VOETBAL LIMMEN - Nadat afgelopen zon dag voor de tweede maal de competitiewedstrijd tegen Wherevogels vanwege de veldge- steldheid werd afgelast, wacht Limmen 1 zondag de belangrijke thuiswedstrijd tegen FC Purmerend. Limmen 1 weet zich in 2007 nog ongeslagen en aast op deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de derde klasse van de KNVB. Winst is zondag geboden om dat uitzicht te blijven handhaven. Het belooft dus een spannend schouwspel te worden waarbij de steun van de trouwe Limmenaanhang wel eens van door slaggevende betekenis kan zijn. De aanvang van de wedstrijd is om 14.00 uur en de wedstrijd op Dampegheest wordt geleid door scheidsrechter Doodeman. SCHAKEN HEILOO - Dinsdag 20 februari stond bij schaakclub Oppositie in het teken van het jaarlijkse rapidtoernooi. Maar liefst dertig schakers gingen elkaar achter het bord te lijf om te strijden voor het rapidkampioenschap. Bij rapidschaken krijgt iedere schaker twintig minuten op de klok en in die tijd moet de wedstrijd wor den gespeeld. Het is een schaak- vorm die niet iedere schaker even goed ligt: het is te snel voor dege nen die graag lang nadenken, maar het gaat juist te langzaam voor de snelschakers. Bij schaakvereniging Oppositie is het al een aantal jaren gebruikelijk dat het rapidtoernooi over drie dinsdagen, verspreid over het hele jaar, wordt gespeeld. Rapidschaak betekent heel vaak dat er stellingen op het bord verschij nen die je niet zo snel in een officië le partij tegenkomt. Je hebt de kans eens iets nieuws uit te proberen. Menige huisvlijt-variant wordt hier HENGELSPORT LIMMEN - Zondag 4 maart wordt de jaarlijkse wintersner- twedstrijd gevist in het kader van de Limmerpoldercup. Deze afsluitende wedstrijd is toe gankelijk voor leden van HSV Limmen, De Sander, HVCastricum en DVW Er wordt gevist in de Kazimirvijver te Castricum. Hier wordt om 08.30 uur ook verzameld en de stekloting gedaan. De wed strijd is van 09.00 tot 11.00 uur. Er wordt gevist volgens de combitel- ten doop gehouden, soms met suc ces, maar soms ook wordt zo'n vari ant genadeloos door de tegenstan der afgeserveerd. En vervolgens mag de bedenker ervan dan weer naar huis om iets nieuws uit te broe den. Vorig seizoen bleek Lourens van Veelen de onbetwiste rapidkam- pioen, een kunststukje dat hij dit jaar zomaar weer zou kunnen gaan herhalen. Na zes van de negen ron den staat hij zonder puntverlies een zaam aan kop. De achtervolgers hebben allen al minstens anderhalve punt achterstand. Verder waren er goede scores voor Albert Bouma, Bob Bosma en Fred Smith die bei den 2,5 punt uit drie scoorden. De stand aan de kop liegt er niet om: Lourens van Veelen staat eerste met zes punten. Hij wordt gevolgd door Bouke Woudstra en Albert Bouma met 4,5 punten. Opvallend zijn ver der de goede klasseringen van Peter Folkertsma (vierde), Shannon Vlaar (vijfde) en van Paul Vonk (negen de). De laatste serie van drie ronden wordt op 24 april gespeeld. ling: elke vis is 25 gram, en het gevangen gewicht wordt hierby opgeteld. Er wordt gevist in twee vakken. De vis dient bewaard te worden in een ruim leefnet en wordt na afloop geteld en gewogen. Er mag gevist worden met de aan gewezen aassoorten, geen gekleurd aas of voer. Er mag uitsluitend met een hengel met een dobber gevist worden. Er zyn drie dagprijzen per vak. Opgeven voor de snertwed- strijd tot vrijdagavond 2 maart 20.00 uur uur bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. HEILOO - Dit jaar ook weer geen schaatsplezier op de ijsbaan gelegen aan de Zandersloot. Seizoenkaarthouders hebben daarom vanaf 1 maart tegen inlevering van hun kaart gratis toegang tot de Meent in Alkmaar. Nu maar hopen dat er volgend jaar weer geschaatst kan worden op het natuurijs. EGMOND - De training op zaterdagmiddag van Loopgroep Egmond begint 3 maart weer om 16.00 uur. Kijk ook weer even op de website met allemaal nieuwe foto's: www.loopgroepegmond.nl. Op 17 maart hebben is er ook een badmintonavond voor leden. AKERSLOOT - Op zondag 4 maart is er weer een wandeling van de Amak. De wandeling is in Zandvoort (kwallentrapperstocht) en er wordt om 09.30 uur ver trokken vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen die belangstelling heeft is welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leien, tel. 0251 - 315137 of Cock Snyder, tel. 0251 - 313956. LIMMEN - Vrijdag 23 februari speelde Schaakvereniging Vredeburg ronde twintig. Termes verslikte zich in de ongebruikelijke opening van Stolp en pakte een ver boden pion wat hem een toren en een snel verhes kostte. Hafkamp offerde een kwaliteit om nog enig tegenspel te krijgen tegen Admiraal, maar verloor na een dubbele drei ging een loper en gaf op. Limmen kende maar drie zetten van de Caro Kan, wat het voor van der Storm wel erg makkelyk maakte. Hij won enkele pionnen waarna Limmen opgaf. De derby van Diermen tegen Sturk werd na weifelend spel van Sturk beslist in het voordeel van van Diermen. J. de Graaf kreeg steeds minder praatjes tegen een aanvallende van Duin, die korte metten maakte met het onzekere spel van de Graaf. Komende vrijdag en zaterdag is er geen schaken en schaakles wegens het gebruik van Vredeburg door Creatief Limmen. AKERSLOOT - Zondag 4 maart gaat de derde van de vier traditionele Rabo Polderlopen weer van start, gehouden door handbalvereniging Meervogels 60. De afstanden die gelopen kunnen worden zyn vier kilometer voor de jeugd (onder de twaalf jaar) en de acht en veertien kilometer voor de lopers van twaalf jaar en ouder. De route is gevari eerd: gedeeltelijk door het dorp, dan weer langs de Alkmaardermeer en de lopers van de veertien kilo meter maken een lus door de pol der. Tevens zyn de beoefenaars van Nordic Walking op de tien kilome ter ook van welkom. De start is om 10.30 uur vanaf het handbalcom plex aan de Boschweg te Akersloot en inschryven kan daar vanaf 9.00 uur. Kosten: 2,50 en kinderen tot en met twaalf jaar mogen gratis. Kleedgelegenheid en kantine aan wezig. In de diverse categorieën zyn prijzen te verdienen. De laatste loop is op 15 april. Voor informatie: Gerard de Ruyter, tel. 0251-311489 en www.meervogels60.nl T GASTEN EGMOND - Op zondag 4 maart speelt Zeevogels thuis tegen kop loper Kwadijk. De bezoekers hebben drie punten meer dan de Hoevers. De withemden mogen zeker niet verliezen om nog voor de titel in de race te blijven. Bij een gelijkspel is er nog van alles mogelijk maar heeft Zeevogels het niet meer in eigen hand. Winst voor de gastheren brengt de ploeg van trainer Ernst Ranzijn naast Kwadijk. De koploper staat vanaf wedstrijd één al bovenaan. De gasten zullen er alles aan doen om daar alléén te blijven staan. De wedstrijd begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21