Leerlingen van de Paulusschool geven advies aan de wethouders Opbrengst kerstmarkt Elckerlyc voor Unicef H E I L O O 3 POLITIEBERICHTEN Controles KORTOM Spreekuur Heiloo 2000 Vogelvereniging Kleurenpracht Kinderkledingbeurs Wereldgebedsdag Door financiële steun worden weeskinderen in Mozambique geholpen UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 2007 De kinderen van groep 7 van de Paulusschool presenteerden vol overgave hun visie op de Zandzoom. Eigen foto HEILOO - Op dinsdag 20 februari werd een parkeercontrole gehou den op de Raadhuisweg, Breede- laan, Molenweg, Heerenweg en de De Kreek. Op de Raadhuisweg werd een bestuurder geverbali seerd. Op de Breedelaan werden twee bestuurders bekeurd en op de Molenweg een bestuurder. Op de Heerenweg werd een bestuur der gewaarschuwd voor zijn par- keergedrag. Op de De Kreek wer den zes bekeuringen uitgeschreven. Donderdag ochtend 22 februari werd in Heiloo een fietssurveillance gehouden. Tijdens deze controle werden op de De Kreek vier bekeuringen uitgeschreven terza ke het niet zichtbaar hebben van de blauwe parkeerschijf. Op de Stationsweg zowel als bij het win kelcentrum 't Hoekstuk werden geen overtredingen geconsta teerd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Li mm en, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.00 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur donderdag 11.00 t/m 12.30 uur vrijdag 08.001 m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieOVriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces vervolg voorpaginaverhaal Na al het vooronderzoek gingen de klassen echt aan de slag. De kaart, die ze van de gemeente had den gekregen, werd overgetrokken en in dertien stukken verdeeld. In groepen werkten de kinderen elk aan één stuk. De stukken kaart heb ben de groepen met verschillende kleuren ingetekend en een onderdeel van de kaart werd verder uitgewerkt in 3D. Alle stappen in het project en de adviezen van de kinderen zijn ten slotte bijeengebracht in een brochu re. Op 21 februari kwamen de wet houders Opdam en Ouderkerken hoogstpersoonlijk naar de HEILOO -■ Zoals inmiddels tra ditie is wordt in december op de basisschool Elckerlyc een kerstmarkt gehouden. Op deze markt verkopen de kinderen zelfgemaakte cadeautjes, wor den spelletjes gedaan en kan jong en oud smullen van thuis- gebakken taarten, cake en qui ches en overheerlijke soep. De opbrengst van de kerstmarkt gaat elk jaar naar een goed doel. En dit jaar hadden de kinderen gekozen voor Unicef. Het gehele jaar ston den speciale activiteiten van de school in het teken van deze organi satie, ook het toneelstuk Tony de Wees. De opbrengsten van de ver schillende activiteiten hebben samen een bedrag van 746,61 opgeleverd. Een bedrag dat op vrij dag 23 februari tijdens de maand- sluiting in ontvangst werd genomen door Unicef vrijwilligster mevrouw Ramler. Mevrouw Ramler: ,,Wij zijn zeer verguld met deze bijdrage en het geld komt terecht bij de wees kinderen in Mozambique. Specifiek voor dit project gaan momenteel onze consulentes de scholen langs om een presentatie te geven over de weeskinderen, die door aids hun ouders hébben verloren. Door geld van Unicef krijgen deze kinderen weer een kans om naar school te gaan." Speciaal vanwege de aanwe zigheid van mevrouw Ramler, stond de maandsluiting in het teken van verschillende werelddelen. Elke groep die de school heeft trakteerde Paulusschool om de adviezen van groep 7a over de Zandzoom en 7b over Zuiderloo in ontvangst te nemen. Er was daarbij volop de gele genheid om over en weer vragen te stellen. Zo wilden de kinderen van groep 7a bijvoorbeeld weten of ze ook in de hoogte mochten bouwen om ruimte te- besparen voor andere voorzieningen. De wethouders ant woordden daarop dat de gemeente niet van plan is om flats met meer dan vier woonlagen in het gebied te plannen, omdat de bebouwing wel moet passen in de omgeving. De beide wethouders gaven aan dat ze erg büj waren met het advies van de leerlingen van de Paulusschool, omdat, zeker voor de haar en de aanwezige ouders op prachtige zang, dans en woorden. Aan het eind van de voorstellingen nam zij naast de cheque, verheugd een vriendschapspaal in ontvangst. Deze paal staat symbool voor vriendschap en vrede voor alle kin- Zandzoom, nog veel bedacht kan worden. Vooral op het idee om. een internetcafé te bouwen werd enthou siast gereageerd. „Misschien past dat wel mooi in de te plannen brede school," aldus Opdam. De wethou ders gingen graag in op het aanbod van de leerlingen om de maquette even te lenen. Ouderkerken zag al snel een gelegenheid waarbij het goed van pas zou kunnen komen: „Vrijdag hebben we in Motel Heiloo een overleg over het opstarten van de website over Wonen in het Groen. Het zou leuk zijn als de maquette daar dan ook is." In ieder geval krijgt het werk van de leerlingen van de Paulusschool tijdelijk een plekje in het gemeentehuis van Heiloo. deren in de wereld. ,,Dezè vriend schapspaal zullen wij bij de verkoop van onze Unicefproducten bij de kraam zetten, aldus de vereerde vrijwilligster. ,,Ik heb werkelijk genoten van de voorstelling en ben blij dat Mozambique zo in de HEILOO - Op donderdag 1 maart kunt u met de fraktie van Heiloo 2000 zaken bespreken, welke u als inwoner van Heiloo bezighouden. U bent welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis, (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. HEILOO - Op dinsdag 6 maart is weer de contactavond van vogel vereniging Kleurenpracht. De heer Berlé uit Castricum is uitgenodigd om een lezing over kanaries' te verzorgen. Ook niet-leden zijn uit genodigd. Aanvang is 20.00 uur in het verenigingsgebouw gelegen aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater) te Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 10 maart van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een kinderkleding- en speelgoed beurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer. De toegang is gratis. (Er zijn géén tafels meer beschikbaar.). Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - 'Onder de hoede van de eeuwige'. Dit is het thema van de viering van de Wereldgebedsdag 2007. Christenen uit Paraguay heb ben de liturgie hiervan samenge steld. Vrijdagmiddag 2 maart wordt om 16.00 een oecumenische vie ring gehouden in de Ter Coulster- kerk aan de Holleweg. Na de vie ring is er gelegenheid om met elkaar koffie of thee te drinken. belangstelling staat!" Tot slot over handigde mevrouw Ramler als dank namens Unicef, aan de school een prachtige, grote foto met daarop Afrikaanse kinderen, die op een prominente plaats in de school zal komen te hangen. Mevrouw Ramler, vrijwilligster voor Unicef, ontvangt uit handen van Romy en Kiefer Herman de cheque. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3