Kunst voor kinderen in de Hobbyfarm Bosman Hairfashion, een nieuwe moderne kapsalon Stichting Wereldwinkel zoekt bestuursleden U-Carmen in theater de Beun Zoek de ballonnen van Wonen in het Groen H E I L O O Y INGEZONDEN MEDEDELING Kleuter Kerk van de Willibrordus Parochie adressen heiloo ..#J WWW. UITKIJKPOST 28 FEBRUARI 2007 HEILOO - Bas Bosman opent aan de Stationsweg 98 in Heiloo zijn eerste eigen kapsalon. Samen met zijn twee medewerkers wil hij de klant vanaf zon dag 4 maart in zijn ultramodern gestylede salon laten proeven van de nieuw ste ontwikkelingen in haarmode in combinatie met grote creativiteit: „Samen met de klant iets moois creëren" is het motto van de jonge ondernemer. Bas Bosman (26) stamt uit een echt kappersgeslacht: „Niet alleen mijn vader, moeder, broer en zus zitten in het kappersvak, maar ook de meeste van mijn ooms en tantes, neven en nichten" legt hij uit. Het geslacht Bosman heeft zaken in Alkmaar, Beverwijk, Hoogwoud en vanaf 4 maart dus ook in Heiloo. Het kappersbloed stroomt hem onmiskenbaar door alle aderen. Bosman Hairfashion is zijn eerste eigen zaak, maar na zijn vakopleiding in Nederland en een aanvullende studie in Engeland bij haargoeroe Vidal Sassoon, deed hij de afgelopen jaren al royale praktijkervaring op in dienst van andere kappers. Daar leerde hij ook zeven jaar geleden Ingrid Beelen en vier jaar terug Karin Dekker kennen. Met hen kon hij het zo goed vinden, dat hij ze 'meenam' naar zijn eigen zaak. Het drietal heeft er enorm veel zin in om samen aan de slag te gaan. Wie kunnen er allemaal terecht in de nieuwe kapsalon? „We zijn een zaak voor dames en heren, maar we bieden wel meer dan de gemiddelde kap salon. Ons sterkste punt is onze creativiteit, maar we bieden bijvoorbeeld ook een heerlijke wastafelmassage. Dat massagesysteem is ingebouwd in de rug leuning van de stoelen," legt Bas uit. Op zondag 4 maart kan iedereen van 15.00 tot 17.00 de salon komen bekijken en kennismaken. Daarna is Bosman Hairfashion (bereikbaar onder tel. 072-5336003) geopend van maandag tot en met zaterdag, met en zonder afspraak. HEILOO - De wereldwinkels helpen armoede te bestrijden volgens het principe van eerlijke handel. In de winkels gaan commercie en idealen hand in hand. Wij zijn op zoek naar enthousiaste bestuursleden die affiniteit heb ben met de principes van de Wereldwinkel en het leuk vinden om de acti viteiten van de Wereldwinkel onder de aandacht van de burgers en het bedrijfsleven van Heiloo te brengen. Onder andere door de pr nog beter ter hand te nemen en om de kring van grootverbruikers uit te breiden. We willen onze klanten een goede, wisselende collectie producten bieden en zo meewerken aan een beter bestaan van de producenten. Mocht u tijd vrij willen en kunnen maken en denkt u dat u de gedachte achter het werk van de Wereldwinkel de moeite waard vindt om u voor in te zetten, dan vra gen wij u contact op te nemen met onze voorzitter: Marianne de Groot-de Pijper, p/a Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, 1852 LN Heiloo. Tel. 072-5339443 (tel.winkel). Wij zoeken niet alleen bestuursleden, ook vrijwil ligers die ons winkelteam willep versterken zijn nog steeds van harte wel kom vooral als ze op vrijdag of zaterdag kunnen 'werken'. En ten slotte zijn we altijd op zoek naar nieuwe klanten. Komt u eens langs om kennis te maken met onze winkel. Iedere maand hebben we naast ons assortiment cadeauartikelen en levensmiddelen, interessante aanbiedingen. Voor de maand maart zijn dat de koffiepads van Max Havelaar (drie pakken voor 5,-) en alle beesten of ze nu van hout, steen of stof zijn vervaardigd, ze gaan allemaal met tien procent korting de winkel uit. HEILOO - Wegens enorme belangstelling voor de spek steenworkshop voor kinderen van 7 tot 13 jaar uit Heiloo en omstreken, komt er nog een cursus aan in de lokalen van de Hobbyfarm! Deze start op 10 maart en er zijn nog enkele plaatsen vrij voor een spekste nen beeldje, voor een wassen beeldje of een zelf portretschil deren. Dit is de kans om als een echte kunstenaar aan de slag te gaan, samen met de kunstenaars Truda en Trudy, en Antoinette zorgt natuurlijk weer voor een koekje, snoepje en drinken! Kinderworkshop beelhouwen in speksteen of in was op vijf zaterd agen. Zelfportret schilderen op doek, wordt gegeven op drie zaterdagen. Deze workshops begin nen op 10 maart en zijn van 16.30 tot 18.00 uur. Natuurlijk worden ook deze workshops gezamenlijk afgesloten met een expositie van jullie beelden en schilderijen, waar HEILOO - De Kleuter Kerk is een korte viering speciaal gericht op kinderen van 3, 4 en 5 jaar. Maar ook jongere en oudere broertjes, zusjes, vaders, moeders, opa's en oma's zijn welkom. Tijdens de Kleuter Kerk viering wordt een kaarsje aangestoken, worden samen bedjes gezongen, een gebed uitgesproken en geluisterd naar een eenvoudig ver haal uit de Kinderbijbel. Natuurlijk wordt er ook over het verhaal gepraat en kunnen de kin deren zelf nog iets verteben wat ze belangrijk vinden. Bij het verhaal uit de Kinderbijbel mogen de kinderen bovendien een kleurplaat in kleuren. Dit gebeurt in de ontmoetingsruimte van de kerk met een glaasje limonade en een kopje koffie voor de ouders (en eventueel opa's en oma's). De Kleuter Kerk duurt ongeveer 45 minuten en vindt plaats in een ongedwongen sfeer waarbij het niet erg is als kinderen wat praten of onrustig zijn. Het heet tenslotte ook Kleuter Kerk. De eerstvolgende Kleuter Kerk is op zondag 4 maart om 12.00 uur. Op deze dag wordt het verhaal vertelt over Jezus in een boot op een groot meer. Het stormt en iedereen is bang. Jezus begrijpt er niets van dat iedereen bang is. HEILOO - Rotaryclub Heiloo helpt dit jaar mee aan het pro ject: Goed Drinkwater in Nakuru, Kenia. Zij doet dit gezamenlijk met de rotaryclubs uit de regio, zeven in totaal. Door overmatige houtkap is de natuurhjke opvang van water in Nakuro verloren gegaan en bij regenval stroomt al het water direct naar de Indische Oceaan. Rotaryclub Nakuro heeft nu een inventief plan opgezet dat naast opvang van regenwater ook onder andere kweken en planten van bomen, bijbrengen van hygiëne en kleinschahge handel behelst. Het project kost driehonderdduizend dobar, waarvan de zeven clubs uit deze regio dertigduizend dobar voor haar rekening nemen. Rotaryclub Heiloo wil haar bijdra ge leveren door het organiseren van twee filmvoorstellingen in de Beun om ongeveer vierduizend euro aan het project te kunnen bij dragen. Eén voorstelling heeft inmiddels gedraaid, maar u kunt dit project nogmaals steunen door het kopen van kaartje voor de film voorstelling U-Carmen op 7 maart. Een kaartje kost 10,- euro. Bizets opera Carmen van Sevüla is in deze film verplaatst naar de township Khayeütsha bij Kaapstad. In de in Xhosa-taal gezongen opera speelt de zwarte actrice Pauline Malefane Carmen. U-Carmen gaat geweld in de townships niet uit de weg, maar het is niet het belangrijkste aspect van de film. Regisseur Mark Dornford-May heeft het accent gelegd op de levenslust en vitaliteit van de bewoners. Je hoeft je nooit te vervelen in de townships, want op straat en in morsige cafés valt altijd wel wat te roddelen en te lachen. Het is niet allemaal kom mer en kwel in de townships, want het leven wordt er met volle teu gen geleefd, roept de film blijmoe dig uit. jullie al je vrienden, familie, oma's en opa's voor kunnen uitnodigen! Interesse? Geef je voor 10 maart op bij: Truda Tervoort, tel. 072- 5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Voor alle informatie kun je deze nummers bellen. Of gebruik het inschrijfformulier in de gang van de Hobbyfarm. Op de foto kun je zien hoe hard en enthousiast er de afgelopen lessen is gewerkt aan de stenen beelden. Eigen foto HEILOO - Een ballon met een kaartje voor een gratis lidmaat schap van het Landschap Noord-Holland. Vanaf vrijdag 23 februari liggen ze ergens in het gebied rondom Heiloo voor het oprapen. Ze worden ter beschikking gesteld door het project Wonen in het Groen, ter gelegenheid van de lancering van de website www.wonenin- hetgroen.info. Het project is een samenwerkings project van de provincie Noord- Holland, de gemeenten Heiloo, Castricum en Alkmaar. Om 2400 woningen in het groen te realiseren investeren de partijen meer dan 33 miljoen euro in het landelijk gebied. De regio neemt de investering van ruim 20 miljoen euro voor de aan sluiting op de A9 voor haar reke- V ning. De provincie is bereid om geld voor te schieten om zo snel moge lijk groene projecten uit te voeren. Daarvoor is in de provinciale begro ting een reservering opgenomen. Om iedereen goed te informeren over de voortgang van het project is een website opgezet. 'Als mensen weten wat en waarom je iets doet heb je al veel gewonnen. Een handi ge manier om anderen te informe ren is natuurlijk een website. Die is er nu." aldus Ton Hooijmaijers, gedeputeerde van Noord-Holland. De ballonnen zijn vrijdag tijdens de lancering van de website door de bestuurders losgelaten. Iedereen die een ballon vindt kan het kaartje opsturen en krijgt er een gratis jaar abonnement van het Landschap Noord-Holland voor terug. Meer informatie over het project zie www.woneninhetgroen.info De ballonnen met een kaartje voor een gratis lidmaatschap voor landschap Noord-Holland worden opgelaten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7