Fine Fleur Nepal, een film van Nico Mantel Schoolpleincadeau voor jarige St. Radboudschool Expositie Marian Waterkott in De Loet H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Afgestudeerd Spreekuur Heiloo 2000 Nivon dialezing Venezuela en Andes Info-uur CDA fractie Lezing Viburnum S gelezen worden UITKIJKPOST 7 MAART 2007 HEILOO - Oud-plaatsgenoot en oud-leerling van het PCC in Alkmaar, André de Groot, is aan de Rijksuniversiteit Groningen geslaagd voor de opleiding Master of Science in Business Administration met als specia lisatie Operations Supply Chains. Zijp afstudeerthesis handelde over het verbeteren van logistieke stromen binnen een warehouse. HEILOO - Op donderdag 8 maart kunt u met de fractie van Heiloo 2000 zaken bespreken, welke u als inwoner van Heiloo bezig-houden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis, (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan: Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. HEILOO - Op vrijdagavond 9 maart 2007 houdt de heer Piet Rosenhart voor de geologie- afdeling van het Nivon Heiloo een lezing met dia's over Venezuela en de Andes. De heer Piet Rosenhart heeft Venezuela en de Andes bezocht en zal vanuit een geologische oogpunt dit land uitgebreid belichten. Omdat er landschappelijk ook heel wat te genieten valt, is deze lezing ook voor anderen zeer interessant. Plaats: Cultureel Centrum "het Open Huis", Heiloo (boven het winkelcen trum) zaal 6; aanvang: 20.00 uur. Kosten: geo-leden gratis; nivon-leden 2,- euro; anderen 3,- euro; jongeren 1,- per persoon. Voor info: tel.072 5333127 HEILOO - Op donderdag 8 maart houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Elly Beens, tel. 072-5338208 of Henk van der Werf, tel. 072-5335150. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Op dinsdagavond 13 maart organiseert Groei en Bloei een lezing door boom kweker Ward van Teylingen over de Viburnum familie. Als hobby verzamelt en kweekt hij zo'n driehonderd verschillende soor ten Viburnum, daarmee is zijn collectie de grootste ter wereld op één locatie. Hij vertelt u waar de Viburnum oorspronkelijk vandaan komt, hoe ze te kweken, te planten en te snoeien. Tijd: 20.00 uur, toegang gratis. Plaats: Ontmoetingscentrum GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. cs> CO c Foto: Mario Sacksioni Fine Fleur, Kennemerstraatweg 93-95, 1851 BB Heiloo, tel. 072-5333290, Internet: www.woodlineproducts.nl, e-mail: info@woodlineproducts.nl. HEILOO - Wanneer u de riante woonwinkel Fine Fleur binnengaat bent u beslist verrast. Niet alleen door de metamorfose die dit pand heeft ondergaan: van een keukenzaak naar woninginrichting, maar zeker ook door de zorgvuldig gekozen styling die in de winkel te vinden is. Na een hartelijke begroeting door Gesa Masche, het 'gezicht van' Fine Fleur, kan men wel uren dwalen. Daar vindt men veel teakhouten tafels en kasten, Zitmeubels, prachtig vormgegeven potten, robuuste lampen en veel, heel veel accessoires die het inrichten van uw woonruimte helemaal af maken. „En dat is ook de bedoeling", vertelt Gesa. „We willen met de winkel een totaalplaatje creëren. Met het crème de la crème, Fine Fleur dus." Haar man, Peter Schuit, kan terugkijken op 45 jaar als meubelmaker in hart en nieren, een ambacht dat hem nog steeds hef is. „Ik heb een eigen meubel fabriek gehad met veertig man personeel. We maakten alles naar eigen ontwerp, veel voor Eijerkamp, Piet Klerk en van Til om wat grote namen te noemen. Zo'n zes jaar geleden ben ik daarmee gestopt, en heb in Indonesië twee meubelfabrieken, met in totaal honderd man personeel, opgezet. Daar worden onze woon en tuinmeubelen vervaardigd, om ver volgens naar onze groothandel Woodline Products in Alkmaar of naar Fine Fleur getransporteerd te worden. Omdat het bloed kruipt waar het niet gaan kan, heeft Peter nog steeds een kleine meubelmakerij om zich in zijn passie uit te leven. Meubel naar eigen ontwerp Veel meubels worden gemaakt van oud hout, er hoeven geen bomen voor gekapt te worden. Bovendien geeft dit een mooie doorleefde uitstra ling en is het hout redeüjk uitgewerkt. Net niet die kast waar u naar op zoek bent? Geen nood! Het is ook mogelijk een meubel naar eigen ont werp te laten maken. Binnenkort zal er bij Fine Fleur ook een afdeling met de nieuwste collectie teakhouten tuinmeubels, parasols, potten en windlichten ingericht worden. Daarbij worden de trends niet uit het oog verloren, want door beursbezoek en het volgen van de bekende woonbla den is het nieuwste in deze lifestylewinkel te vinden. „We verkopen veel merken die te vinden zijn in de tijdschriften At Home/Ariadne. Zo hebben we nu zeer exclusieve stronkjeslampen en kruiklampen van Tierlantijn", laat Gesa zien. En voor de kenner: ook SLA en PTMD ontbreken niet. Aanwinst voor Heiloo Hoewel Fine Fleur nog niet zo lang geopend is aan de Kennemerstraatweg (sinds november vorig jaar) weten al veel Heilooërs deze 'aanwinst voor Heiloo' te vinden. Bent u ook nieuwsgierig naar wat Fine Fleur aan woontrends te bieden heeft, loopt u dan gerust eens binnen. „Men is altijd welkom, alleen maar even kijken is altijd mogelijk", nodigt Gesa uit. Uw auto kunt u gratis voor de zaak parkeren. HEILOO - De Culturele Commissie Trefpunt heeft Nico Mantel uitgenodigd op een van zijn vele reisfilms te vertonen: 'Namaste':'Welkom in Nepal'. Een boeiende documentaire met bijzondere opnamen en gebeurte nissen. Een bezoek aan de hoofd stad Kathmandu, de koningssteden Kirtiput, Bakhtapur en Patan. Het stadje Pokhara in het centrale deel van Nepal, gelegen op tweehonderd kilometer afstand van Kathmandu- en bezoek aan het Chitwan National Park. Met als hoogtepunt van de reis een meerdaagse trekking in het Himalayagebied, met als grote blik vanger de Himalaya, de hoogste bergketen ter wereld. Nepal wordt gekenmerkt door een uniek land schap en een grote culturele ver scheidenheid, maar het is vooral de bevolking die lang in herinnering blijft. Ondanks de moeilijke levens omstandigheden en de alom heer sende armoede - Nepal behoort tot de tien armste landen van de wereld - maken de Nepalezen een levens blije indruk. Nepal is vier maal gro ter dan Nederland en heeft ruim 21 miljoen inwoners. Datum: zondag middag 18 maart. Tijd: 14.00 uur, zaal open: 13.30 uur. Adres: Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Entree: 4,-. HEILOO - Marian Waterkott exposeert in de recreatiezaal van Woon-Zorg centrum de Loet in Heiloo tot eind mei. „Mijn allereerste kennismaking om te werken met klei was met zelfhardende klei en fimoklei. Ik maakte poppen, trollen en bosfi- guren. Tijdens de opleiding ruim telijke vorming bij Crejat, raakte ik in de ban van keramiek. Ik leerde op verschillende manieren werk stukken te maken. In het platte vlak, in reliëf, werken met mallen, het maken van organische vormen en abstracte vormen. Ook de afwerking kan op vele verschillen de manieren: Raku-stoken, oxides, zelf samengestelde glazuren of kant- en klare kwastglazüren." Deze expositie laat werkstukken zien van handgevormde bolvor men, gedecoreerd met tekeningen. Er zijn bollen met mandala's en elffiguren. Ook zijn er handge vormde hangers en broches. De afwerking is gedaan met kwastgla- zuur. Deze glazuren hebben mooi heldere kleuren.De bollen kosten €75 per stuk, de hangers/broches 17,50. In deze rubriek wordt wekeups een ander aèdnjf in bet versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht De kosten voor Bedrijf Belicht zijn iqg euro ex. BTW. Voor aanmelding: Be Hoefsmid: 5,185,1 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitki jkpost.ni,tn de aanmelding- graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op maandag 5 maart om 08.45 uur werd op het schoolplein van de St. Radboudschool aan het Slimpad 18 met veel tamtam een groot schoolpleincadeau, een prachtige boombank, overhan digd door de oudervereniging. Dit gebeurde in het kader van het veertigjarig jubileum van de school dit jaar. Bij de overhandi ging van dit cadeau was er voor alle groepen een ballonnenwed strijd. Er zullen per groep drie bal lonnen worden opgelaten, in totaal 36. Wie het verste komt, wint een prijs. Deze prijs wordt overhandigd in de feestweek die gehouden wordt van 23 tot en met 26 april. Op 21 april is er een reünie voor oud-leerlingen, oud-leerkrachten en genodigden. De voorbereidingen voor deze feestelijke gebeurtenis zijn reeds in volle gang. Veel voormalige Radbouters hebben al te kennen gegeven dat ze deze unieke gele genheid voor een ontmoeting met leerkrachten en klasgenoten uit hun basisschooltijd 1966-2007 niet willen missen. Hopelijk wordt het, om in termen van de jaren '60 en '70 te spreken, een ware happe ning. De reünie vindt plaats in de school en in het ernaast gelegen gymnastieklokaal. De aanvang is om 18.00 uur en de eindtijd staat gepland om 24.00 uur. De entree is gratis, de consump ties zijn echter wel voor eigen reke ning. Graag aanmelden via fons@radboud-school.nl met de volgende gegevens: voor- en achternaam (meisjesnaam); e-maü- adres en/of adres; jaar waarop u de St. Radboudschool verliet. Schriftelijk aanmelden kan door uw gegevens te sturen naar: Reüniecommissie 40 jaar St. Radboudschool, Slimpad 18, 1851 LB Heiloo. U krijgt geen uitnodi ging, maar voor meer informatie raadpleegt u: www.radboud- school.nl, www.schoolbank.nl, de huis-aan-huisbladen en via de Uitkijkpost. Een prachtige boombank siert nu het schoolplein. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5