Expositie Claudia Helsloot Goed nieuws voor muzikanten! Fotoclub Heiloo exposeert Heilooër organist opent kaasmarktseizoen H E I L O 0 kWgfA DEUTEKOM 11 1 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Het web van de wereldliteratuur Mr. Bean's Holiday Het leuke aan de sessie is dat iedereen welkom is Het web van de wereldliteratuur door Pieter Steinz UITKI j KPOST APRIL 2007 HET WEB VAN DE WERELDLITERATUUR ^^^B B^^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HÈra WMIB naast Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Pieter Steinz voor 22,50 Mr Bean gaat op vakantie naar de Franse Riviera en raakt verstrikt in een Europees avontuur van for maat. Bean is het troosteloze weer in Londen beu en pakt zijn koffer om het zonnetje op te zoeken aan het strand van Cannes. Zijn reis verloopt echter niet zo vlot als gehoopt en de eeuwig stuntelende Bean komt terecht in een reeks ongelukjes die vergezocht genoeg zijn om er zijn eigen avantgarde film van te maken. Na een spoor van ravage te hebben achtergelaten op zijn tocht door het Franse plat teland komt Bean in Cannes aan met de vroegrijpe zoon van een Roemeense regisseur en een eer zuchtige actrice in zijn kielzog. Hij wordt aangezien als een kidnapper én als een bekende regisseur. Zal hij worden opgepakt door de gend armes of wint hij de Gouden Palm? Mr. Bean is weer terug op het witte doek. Dit slungelige typetje, bekend van de gelijknamige televi sieserie, is inmiddels 17 jaar oud. Volgens Rowan Atkinson is 'Mr. Bean's Holiday' zyn laatste optre den als Mr. Bean. Misschien komt Atkinson hier weer op terug. HEILOO - Zondag 8 april hou den drie bekende Nederlandse muzikanten een jamsessie in La Strada te Heiloo. Zanger, gita rist Wouter Planteijdt van de Nederlandse band Sjako zal deze zondagmiddag de hoofd gast zijn. Volgens de organisatoren Jeroen Booy, Dave Besse en Ruben Hoeke zyn de sessies een uitkomst voor onbekend, regionaal talent om zich te presenteren voor een volle zaal. ,,Je merkt toch dat er veel regionaal talent is wat op zoek is naar een podium om zichzelf te presenteren. Het leuke aan de sessie is dat ieder een welkom is en elk niveau de revue passeert. Naarmate de muzikanten vaker hebben meegedaan ontwikkelen ze zich ontzettend snel en durven mak kelijker het podium op. Wy doen dit nu reeds zo'n drie jaar met veel suc ces en plezier in Zaandam en Krommenie. Verschillende acts heb ben we gehad; zangkoren, har drockbands, pianisten, violisten en heel veel gitaristen en drummers. Iedereen is welkom. Niveau is niet het belangrijkst, inzet wel", aldus gitarist Ruben Hoeke. Drummer Jeroen Booy (van The Scene) voegt daar aan toe dat het voor zowel de band als het pubhek altijd weer een verassing is wat er gaat gebeuren. „Je weet nooit wat er van te voren gaat gebeuren. We hebben weieens meegemaakt dat een band akoestisch heavy metal kwam spe len. Echt, de hele tent uit z'n dak. Doorgaans worden er tijdens een sessie allerlei muzieksoorten gespeeld; blues, rock, pop, funk, soul zelfs disco schuwen we niet." Elke maand zal naast de huisband een bekende of minder bekende Nederlandse popmuzikant als hoofdgast worden uitgenodigd. Met deze artiest brengen zij twee korte setjes. Voor de rest van de middag is er Open Podium. Regionaal talent kan zich voor de sessie aanmelden om onder begeleiding van professi onele muzikanten podiumervaring op te doen. Complete backline inclusief drumstel is aanwezig. Aanmelden kan via sessie@mzm- productions.com, of op de avond zelf by één van de sessieleiders. Jamsessie La Strada, Kennemerstraatweg 215, Heiloo Zondag 8 april, aanvang 16.00 uur. Er zijn boeken die het allerbreed ste publiek kunnen boeien, romans en verhalen met een uitstraling die je tegenwoordig 'the x-factor' noemt. In 'Het web van de wereldliteratuur' heeft Pieter Steinz 100 boeken met deze literaire x-factor verzameld. Deze leeslijstklassiekers - van Wuthering Heights tot Joe Speedboot en van Sara Burgerhart tot De Kleine Prins - worden inge leid, becommentarieerd en opgeno men in helder vormgegeven schema 's: 'boekwebben' met literaire invloeden en suggesties voor verder lezen, en 'tijdbalken' rondom thema 's als humor, film, seks en sport. De keuze van de boeken is een persoon lijke van Steinz, maar ook heeft hij zich laten bijsturen door een enquê te. Het boek maakt duidelijk doör welke schrijvers Tim Krabbé en Harry Mulisch zich heten beïnvloe den, welke romans vergelijkbaar zijn met Het Parfum, en watje kunt lezen na Karakter of The Catcher in the Rye. Een informatieve gids vol leestips voor schoheren, studenten en plezierlezers. HEILOO - Vanaf maandag 2 april is bij de Hema in win kelcentrum 't Loo een exposi tie te zien van fotografe Claudia Helsloot. Claudia, zelf moeder van twee kinderen, fotografeert kinderen zoals ze zijn, puur en ongekun steld. Na een ommezwaai in haar carrière, volgde Claudia haar crea tieve passie en startte aan de foto academie. Toen duidelijk werd dat haar voorkeur lag bij het portrette ren van mensen heeft ze de acade mie verruild voor meer vakgerich te opleidingen. Claudia wil in haar foto's een stukje karakter van een kind vast leggen. Het resultaat: bijzondere, betoverende kinderportretten die je raken en blijven boeien. De foto's zijn te zien bij de Hema tot eind mei. Daarna ver huist de expositie naar kinderwin kel de Gelaarsde Kat waar nu ook al enige werken van Claudia te zien zijn. Claudia fotografeert kinderen zoals ze zijn, puur en ongekunsteld. Eigen foto Dennis van der Wijk bespeelt beide orgels van de Grote kerk. HEILOO - De expositie van Fotoclub Heiloo (HAF) in Bibliotheek Heiloo, werd op 2 april opnieuw ingericht. Tot 7 mei wordt een selectie getoond van het werk van de werk groep 'Natuur- en landschapsfoto grafie'. Natuur en landschap is eigenlijk een combinatie van twee thema's maar de nauwe verwant schap tussen beide was aanleiding voor de HAF om de thema's in één werkgroep onder te brengen. De werkgroep bestaat dit seizoen uit zes personen (één vrouw en vyf mannen) die ieder zo hun eigen ideeën hebben. Er wordt gewerkt met de inmiddels 'ouderwets' wor dende maar nog altijd uitstekend werkende analoge camera (dus met filmrolletje) maar ook de digitale fotocamera heeft uiteraard zijn intrede gedaan. Vooral de manier van behchten met de camera en het zo goed mogehjk gebruikmaken van de natuurlijke lichtval is bij het maken van natuur- en landschapsfoto's van groot belang. Eigen foto Natuurlijke lichtval is bij het maken van natuurfoto's van groot belang. Eigen foto ALKMAAR/HEILOO - Ieder jaar worden op de vrijdagen in de zomermaanden laagdrempelige concerten gegeven op de histo rische orgels van de Grote Sint Laurenskerk. Het zijn concer ten van een half uur, om 12.00 uur en om 13.00 uur. In de maanden april en mei wor den deze recitals twee keer per maand gegeven. De musici zijn gevorderde orgelstudenten van ver schillende conservatoria in Nederland. Het eerste 'kaasmarkt concert' in deze opzet is op Goede Vrijdag 6 april. Organist is de 21- jarige Dennis van der Wijk uit Heiloo. Dennis bespeelt de beide orgels van de Grote Kerk: het van Covelensorgel (het oudste bespeel bare orgel van Nederland, 1511) en het grote Van Hagerbeer/ Schnitgerorgel (1646, 1725). Hij speelt onder andere een bewer king van Psalm 116 en het beroem de koraalvoorspél van Bach 'O Mensch, Bewein' dein' Sünde Gross' van J.S. Bach. Daarnaast werken van A. Hollins D. Buxtehude en hij sluit af met een groot Preludium en fuga van Bach. Dennis van der Wijk was al op kleuterleeftijd onder de indruk van het prachtige van Vulpen-orgel in zijn geboorteplaats Ureterp. Toen hij 9 jaar oud was kreeg hij les van zijn grootvader Wietze Hoving. Na zijn middelbare schooltijd studeerde hij orgel bij onder andere Theo Jellema aan het Prins Claus Conservatorium in Groningen. In 2006 sloot hij zijn opleiding af met een eindexamenconcert, dat werd beoordeeld met een negen. Nu volgt Dennis de voortgezette opleiding aan het Conservatorium van Amsterdam by Jacques van Oortmerssen. Aan hetzelfde conservatorium studeert hij kerkmuziek. Hij is momenteel organist aan de Kapelkerk (voor de Gereformeerde Kerk vrijgemaakt in Alkmaar). Voor meer informatie over deze talentvolle musicus, kijk op: www.dennisvanderwijk.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11