Predikaat Goud voor producten Heerenslager Pasen bij de Wereldwinkel Renault Drogtrop opent deuren Harmonie Caecilia gaat naar school Koor sWing bezingt Water Fantasieschrijfster geeft cursussen Clusius College en Schuldhulpverlening H E I L O 0 13 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Fatsoen Plan Zuid boos Quantumtouch in Ypsalon U ITKIJ KPOST 4 APRIL 200£ HEILOO - Van 26 tot en met 28 maart was er de Slavakto in de jaarbeurs Utrecht. Tydens de beurs waren er vakwedstrijden. Slagers uit het hele land deden hieraan mee. Je kon met verschillende categoriën meedoen. De Heerenslager had de volgende producten laten keuren: metworst, lever worst, grillworst en achterham. Gedurende drie dagen zijn bijna 2000 pro ducten door maar üefst tachtig gespecialiseerd juryleden beoordeeld. De jury heeft gelet op smaak, geur, consistentie, samenstelling, kleur en vorm. Al onze producten hebben deze toets glansrijk doorstaan en hebben alle vier het predikaat Goud behaald. De komende periode kunt u op smakelyke wijze kennismaken met deze producten. Let de komende vier weken op onze advertentie in deze krant! Heerenslager Traiteur Odette, Heerenweg 186, Heiloo. Tel. 072-5331141. HEILOO - Heeft u de gezellige paasetalage van de Wereldwinkel aan de Stationsweg al gezien? Koddige kippen staan uitdagend naar u te kijken. De paasversiering komt uit verre landen rond de Evenaar. Manden, eieren, bloemetjes, kuikentjes; ze zijn allemaal te koop en fleuren uw paastafel op. Kom eens langs en laat u inspireren. Gedurende de gehele maand april biedt de Wereldwinkel biologische wijnen aan, met korting. U betaalt deze maand 5,- voor een witte Torrontes en 5,- voor een rode Malbec, beide uit Riojana in Argentinië. Voorts de bekende Chileense witte Gran Roble die nu 4,75 kost. Op alle sjaals krijgt u 10% korting, alleen in de maand april. Heeft u ooit cadeaubonnen van de Wereldwinkel als presentje gekregen? Dan wordt u vriendelijk verzocht om deze bonnen een keer te verzilveren, want pas dan profiteren de producenten uit de derdewereldlanden van uw aankoop. Op 17 maart heeft de Wereldwinkel met een stand in 't Loo gestaan voor het vrouwenproject van Platform Heiloo Wereldwijd. Er zyn toen folders uitgedeeld met een lotnummer erop. Tot 1 april kon u kijken bij de Wereldwinkel of u een prijs had gewonnen. Omdat ér nog veel prijzen staan te wachten op hun nieuwe eigenaar, is besloten dat u uw bon tot 15 april kunt inleveren, in de Wereldwinkel. Als u de winkel bezoekt, ziet u op de toonbank een bordje 'medewerkers gevraagd'. Als u tijd beschikbaar heeft en de doelstellingen u aanspreken, overweegt li dan eens om te reage ren op het verzoek van de Wereldwinkel! HEILOO - Renault Drogtrop te Heiloo opent op 2 april aan de Westerweg 226 haar deuren. Een vakbekwaam team met de voor u bekende gezichten staat dan weer voor u klaar. Drogtrop is een gerenommeerde naam in de regio en is vanaf 1964 al Renaultdealer. Drogtrop biedt een compleet pakket diensten aan voor uw Renault, zoals verkoop van nieuwe en gebruikte auto 's, service en onderhoud, schadeherstel, leasing en verhuur. Alle reden dus om eens langs te komen voor een kennismaking, informatie of een proefrit in een van de vele Renaultmodellen. Renault Drogtrop biedt u in de maand april bij aankoop van een nieuwe Renault een gratis drie jaar lang lopend garantieplus abonnement aan. Ook wordt uw Renault gedurende het jaar 2007 door Renault Drogtrop gratis APK gekeurd. Renault Drogtrop is bereikbaar op tel. 012-5331133. Foto: Mario Sacksioni Natuurlijk mochten de kinderen ook zelf proberen om geluid te krij gen uit zo'n trompet, saxofoon of zelfs een grote bastuba. Eigen foto HEILOO - sWing is een gemengd zangkoor uit Heiloo, dat inmiddels vier jaar bestaat. Het koor heeft geen vast omlijnde stijl, maar zingt een afwisselend repertoire, van pop, vocal jazz tot klassieke liederen. Er wordt weke lijks gerepeteerd in de Vijfhoek. Het koor telt dertig leden en wordt gedi rigeerd door Imme Wassink. Pianist Kees Borst zorgt voor de muzikale begeleiding. Was in 2006 'Rijkdom' het thema van het jaarlijks optreden, dit jaar is dat 'Aan het water.' Het programma van deze avond bestaat uit liederen in verschillende talen, afgewisseld door gedichten. Met gastmuzikanten Hans van de Laan (fluit saxofoon) en Robbert Schuster (percussie) belooft het een sfeervol optreden te worden. De uit voering vindt plaats op vrijdag 13 april om ^20.15 uur in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 33-37 in Alkmaar. De zaal is open vanaf 19.45 uur. De entree voor volwasse nen bedraagt 6,-, inclusief een drankje in de pauze. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 3,50. Kaarten zijn te bestellen bij: Mariska Zuurbier, tel. 072-5332058, of by Rineke Koopmans, tel. 06- 24401640. HEILOO - Jong geleerd, oud gedaan. Dat geldt zeker voor leren spelen op een instrument. Daarom gingen eind maart leden van Harmonie Caecilia op bezoek bij basisscholen in Heiloo. Zij vertelden hoe een blaasinstru ment in elkaar zit, hoe het klinkt en heten dat ook horen. Natuurlijk mochten de kinderen ook zelf pro beren om geluid te krijgen uit zo'n trompet, saxofoon of zelfs een grote bastuba. Begin april geeft de har monie ook twee concertjes voor de schooljeugd (op dinsdagavond 3 en 10 april) in de muziekschool. Centraal staat dan het plezier wat je HEILOO - Edith Eri Louw, schrijfster van (fantasie) romans en non-fictieboeken, geeft met ingang van dit voor jaar enkele schrijfcursussen en workshops in Heiloo. Er wordt gewerkt in kleine groepen met veel persoonlijke aandacht. Veel mensen hebben ontdekt hoe leuk schryven is en een flink aantal van hen schrijft graag sprookjes of verhalen met magische elementen. Maar tot nu toe zijn er weinig gele genheden om je in dit genre te spe cialiseren. De cursussen van Edith Eri Louw brengen hier verandering REGIO - Het project Schuldhulpverlening is-door de sectie economie van het Clusius College is georganiseerd voor de 2e en 3B klassen. Het project bestaat uit lessen van het NIBUD het boekje in en out), een theatervoorstelling van 'Klassekunst' en gastlessen van de stichting Sociaal nederland. De gemeente heeft van het ministerie geld gekregen om de VO scholen in hun plaats de mogelijkheid te geven aan dit project mee te doen. Opzet is jongeren te confronteren met de keerzijde van (te) veel geld uitgeven en ze met dit project te stimuleren om bewust met geld om te gaan en wat de gevolgen zijn van lenen. hebt bij het samen maken van muziek. De kinderen kunnen dan alle instrumenten zien en horen, en ze zullen een lied meezingen wat ze öp school hebben ingestudeerd. Dit jaar kunnen kinderen vijf proefles sen volgen by de muziekschool op een blaasinstrument naar keuze. Dat is goedkoper dan normaal en zo kun je het eens uitproberen. Harmonie Caecilia leent gratis een instrument - voor zover beschikbaar voor de vijf proeflessen. Geïnteresseerd? Bel dan even met de contactpersoon van de harmo nie: Corine Burger, tel. 072- 5338239. Voor meer informatie over Harmonie Caecilia: http ://www.caecilia-heiloo.nl. in. Je hoeft geen geoefend schrijver te zijn om mee te doen: zowel beginnende schrijvers als mensen die zich meer willen verdiepen in het fantasie/SF genre komen aan hun trekken. Workshops vinden plaats in het weekend, schrijfcur sussen bestaan uit zes of zeven bij eenkomsten op de maandag- of woensdagavond vanaf half april. Edith Eri Louw schreef onder ande re de romans 'Ravens Imperium' en 'De Bron' en is dit jaar jurylid van de Paul Harland Prijs voor Fantasy en SF Meer info vindt u op www.edithlouw.tk en www.paulharlandprijs.nl. daagd na te denken over hun eigen. De voorstelling heeft als thema 'de Verleiding' en is gebaseerd op de tv- programma's waarin mensen zich laten verleiden om voor een te win nen bedrag zich vrijwillig te laten opsluiten. De drie personen op het podium denken verschillend over het omgaan met geld. Zij laten onder andere zien hoe je kunt bezuinigen en dat je pas ryk kunt wordt als je geen geld uit geeft. De twee mannen en een vrouw doen mee aan het tv-pro- gramma de Verleiding waarin zij rare instructies volgen. Hier en daar worden de scènes tot het' absurde uitgespeeld. Met veel humor wordt de boodschap duide lijk: Geld uitgeven heeft gevolgen. Nadat ik zaterdag 25 maart even een boodschap bij Jef Letchert op de Herenweg had gedaan hep ik naar mijn auto die ik aan de over kant aan de weg waar ze aan het bouwen zijn geparkeerd had. Bij myn auto aangekomen zag ik tot myn grote schrik dat de spiegel aan de bestuurderzijde op de grond lag. Ik vraag me af of er nog mensen zijn die als ze iets van een ander stuk maken het fatsoen hebben even een briefje achter te laten,want tegenwoordig is het vol gens mij heel gewoon om dan maar snel door te rijden. Woedend ben ik want het hele grap kost mij nu 136,-. Hoe staat het met onze normen en waarden? M. Roos, Heiloo Een groot aantal bewoners van de Breedelaan, Sandecamplaan Tulpencroftlaan en Zeecamplaan is verontwaardigd en boos over de houding van de gemeente Heiloo, omdat zy door een andere instantie, namelijk de Intergemeenteüjke Stichting Openbaar Basisonderwijs, moet vernemen dat er plannen in een vergevorderd sta dium zyn tot het realiseren van een noodschool voor de openbare basis school de Springschans, tegen het einde van de zomervakantie. De minimaal tien lokalen en school plein moeten komen op het gemeenteplantsoen aan de Breedelaan, ingeklemd tussen de bebouwing van de Sandecamplaan, Tulpencroftlaan en Zeekamplaan, en moeten minimaal 18 maanden dienst doen. Veel,bewoners zijn bovendien inmiddels gefrustreerd geraakt door de huidige overlast veroorzaakt door aannemerscombi natie De Kroften, die ditzelfde 'veld je' al ruim 2,5 jaar als opslagplaats in gebruik heeft voor bouwmateria len zoals grote hoeveelheden riool buizen, rioolputten, bergen zand en straatklinkers. De maat is vol zeg gen diverse bewoners, die figuurlijk gek worden van de dagelijkse herrie veroorzaakt door trekkers, shovels, vrachtwagens en de bermen kapot rijdende aannemersbusjes. Wij wil len 'ons' veldje in de oude staat terug zoals destijds is toegezegd! Een grote groep bewoners heeft zich inmiddels georganiseerd en zal met juridisch middelen de komst van de tijdelijke basisschool, met de daaraan klevende onveiligheid en hinder voor de direct aanwonende, proberen tegen te gaan. De ISOB waartoe de Springschans behoort, houdt op 4 april een informatiea vond voor de buurtbewoners in de aula van de Springschans aan de Breedelaan 6, van 20.45 tot 21.45 uur. Namens het buurtcomité 'Plantsoen Weer Groen' Cees van Baar Heiloo HEILOO - Peter Meijerse en Jan Schouten willen middels een demonstratieavond in de Ypsalon bekendheid geven aan hun manier van werken. Peter maakt gebruik van Reiki, Shiatsu, Accupressuur en klassieke massage technieken. Jan werkt via de Quantumtouch-metho- de en geeft ook ontspanningsmas sage. Bent u nieuwsgierig gewor den? Wilt u geheel vrijblijvend kennis maken met bovenstaande? Kom dan voor de gratis demonstra tie in Ypsalon op dinsdag 10 april aanvang 20.00 uur. Voor verdere info kunt u bellen met: Jan Schouten, 072-5336239, Peter Meijerse, tel. 072-5339790.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13