contact Geen verlof buiten de schoolvakantieperïodes 15 HEILOO Verleende collectevergunning GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Werk in uitvoering Afval en milieu UITKIJKPOST APRIL 2007 Wethouder Ouderkerken praat over spijbelen met leerlingen van het PCC tijdens de Dag van de Leerplicht op 15 maart jl. Verlof voor vakanties buiten de vastgestelde schoolvakantie periodes is niet mogelijk. Met ingang van het schooljaar 2006-2007 wordt in het kader van de Uitvoeringstaken van de Leerplichtwet nadrukkelijk meer aandacht besteed aan het bestrijden van ongeoorloofd schoolverzuim, met name het luxeverzuim (vakantieverlof vrije dagen). De leerplichtwet bepaalt dat de directeur beslist over een ver zoek om verlof korter dan 10 dagen. Dit moet dan minstens drie maanden van tevoren, schriftelijk aangevraagd worden bij de directeur van de school. Het formulier voor deze verlofaanvraag is bij de directeur te verkrijgen. Bij dit verzoek moet een werkgeversverklaring zit ten, waarin de werkgever verklaart dat de werknemer op geen ander moment in het schooljaar vrij kan krijgen. Zonder deze werkgeversverklaring kan de school géén verlof geven. Als ouders toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de school directeur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtamb tenaar van de gemeente Heiloo. Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de wet, namelijk de situ atie waarin één of beide ouders een beroep of bedrijf heeft/hebben waarin het redelijkerwijs niet mogelijk is vakantie op te nemen tijdens de vastgestelde schoolvakanties. Voor alle duidelijkheid, de ouders moeten kunnen aantonen dat het hier de enige vakantie van het schooljaar betreft. Wanneer de directeur en of de ouders zich niet houden aan de Leerplichtwet is dit strafbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 83. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 6 april en maan dag 9 april a.s. gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaaldata van de afvalemmers elders op deze pagina. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 7 april a.s. wel geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. EERSTVOLGENDE AVONDOPENSTELLING De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 16 april a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE (AFVAL) Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij zaterdag 08.00 -16.00 uur 09.00-12.00 uur Verkiezingen benoeming leden van de gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo, maakt bekend dat zijn besluit van 2 april 2007 ter inzage is gelegd, waarbij de heer I.T. Hemminga te Heiloo benoemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens ontslagna me als lid van de raad door de heer H.W.J. Peperkamp. Dit ingevolge S artikel W7 van de Kieswet. Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis. Commissie Bestuurlijke Zaken De geplande vergadering van de commissie Bestuurlijke Zaken op dins dag 10 april a.s. komt te vervallen. Commissie Openbare Ruimte Woensdag 11 april a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Presentatie tussenevaluatie klimaat beleidsplan Heiloo De presentatie wordt verzorgd door de heer T. Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar - Vaststellen nota monumentale en beeldbepalende bomen in Heiloo Portefeuillehouder H. Veger is bij dit agendapunt uitgenodigd - Informatie-uitwisseling raadscommis sieleden Commissie Maatschappelijke Zaken Donderdag 12 april a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Vaststellen van gewijzigde Algemene Subsidieverordening 2007 gemeente Heiloo - Vaststellen van de nota Wonen, Welzijn en Zorg gemeente Heiloo 2007-2015 - Vaststellen van de kadernota speelruimtebeleid 't Speelt ook in Heiloo 2007-2011 - Op verzoek van Heiloo2000 bespreking over Kringloop Heiloo - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Camera-metingen verkeersintensiteit Ken nemerstraatweg Van 11 tot en met 24 april laat de gemeente Heiloo op 2 locaties op de Ken nemerstraatweg metingen uitvoe ren van de verkeersintensiteit. De metingen worden verricht met behulp van camera's die langs de weg worden aangebracht. De metingen leveren voor de gemeente nuttige informatie op over het aantal auto's dat gebruik maakt van de weg. Ook kan worden gezien welk deel van het verkeer doorgaand is. Belangrijk om te weten is dat het geen (snelheids)controles zijn, maar metin gen. De gegevens zijn niet te herleiden naar individuele automobilisten. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoon 072 535 67 63. Wijziging legen rolemmers De grijze rolemmers die op Goede Vrijdag vrijdag 6 april a.s. geleegd zou den worden, worden op donderdag 5 april a.s. geleegd. De groene rolem mers die op Tweede Paasdag maan dag 9 april a.s. geleegd zouden wor den, worden op donderdag 12 april a.s. geleegd. Graag uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur laten staan. De rolemmers kunnen op deze dag namelijk later dan 16.00 uur geleegd worden. Grof huisafval Op donderdag 12 april a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. www.heiloo.nl Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning ver leend voor het houden van een collecte door: - Fonds Gehandicaptensport in de periode van 8 tot en met 14 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15