Heiloocontact Facelift bedrijventerrein Oosterzij Meer informatie? Bel! 4 APRIL 2007 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Open Ruimte is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Oosterzij moet weer aantrekkelijk worden en blijven! Voor bedrijven én voor omwonenden. Het terrein wordt voor ieder een goed bereikbaar en verkeersveilig ingericht. Door de kleinschaligheid en de ligging is het terrein bij uitstek geschikt voor ambachtelijke en kleine productiebedrijven en voor zake lijke dienstverleners. Het nieuwe Oosterzij draagt bij aan eco nomische bedrijvigheid en werkgelegenheid in de buurt. Bedrijventerrein Oosterzij krijgt een facelift. Na 30 jaar bedrij vigheid is dat hard nodig. Door uitbreidingen, vertrek van bedrijven en nieuwbouw is de oorspronkelijke structuur verloren gegaan. Met als gevolg: onveilige verkeerssituaties, inefficiënt ruimtegebruik en een rommelige uitstraling. Ook op milieugebied zijn de normen in 30 jaar veranderd, wat om een nieuwe indeling van het gebied vraagt. Bestemming Oosterzij is ook na de revitalisering bestemd voor kleine en middelgrote bedrijven. U kunt daarbij denken aan ambachtelij ke en kleine productiebedrijven, groothandel en zakelijke dienstverlening. Door de nabijheid van woningen zijn er duide lijk grenzen op het gebied van milieu en verkeer. Nieuwe vestiging is in de toekomst alleen mogelijk voor bedrijven tot en met milieucategorie 3a (lichte productiebedrijven). In het hart van het terrein wordt in de toekomst uitbreiding in de hoogte tot drie lagen toegestaan. Op vrijkomende percelen op Oosterzij wordt de ontwikkeling van een bedrijfsverzamelge bouw gestimuleerd. Bedrijven die veel verkeer aantrekken - waaronder detailhandel - zijn niet toegestaan. Sterk groeiende en zwaardere industrie kunnen binnen de gemeentegrenzen terecht op het nieuwe bedrijventerrein Boekelermeer. De gemeente heeft er samen met de ondernemers voor gekozen om de bedrijfsfunctie te behouden en te versterken. Op Oosterzij zijn diverse bedrijfswoningen aanwezig. Op specifieke plekken aan de rand van het terrein zijn woon- werkcombinaties ontwikkeld. De combinatie van werken en bedrijfswoningen blijft mogelijk op Oosterzij. De huidige bijzondere voorzieningen, zoals het kinderdagverblijf en een sportschool worden gehandhaafd. Nieuwe bijzondere functies worden niet toegestaan. Revitalisering Inrichting openbare ruimte Alle straten krijgen een nieuw en uniform straatprofiel. Hierin wordt onderscheid gemaakt tussen de rijbaan (voor gemotori seerd verkeer en fietsers), aanstraatstrook voor laden en lossen, toegang tot inritten en draairuimte voor vrachtverkeer), parkeervakken (voor bezoekers), voetpaden en groenstroken (met bomen en struiken). De nieuwe groenstructuur versterkt de verkeersstructuur en de overzichtelijkheid van het bedrij venterrein. Er worden vooral smalle, opgaande bomen gebruikt. Handhaving Privégebruik van de openbare ruimte voor bijvoorbeeld parke ren, opslag of tuinen is niet toegestaan. Wanneer er toch spra ke is van privégebruik dan worden betreffende bewoners hier over individueel aangeschreven. Ook op eventuele andere overtredingen van wet- en regelgeving wordt strenger gehandhaafd. Afsluiten Industrieterrein Oosterzij van Oosterzijweg De verbinding tussen Industrieterrein Oosterzij en de Oosterzijweg wil de gemeente afsluiten voor gemotoriseerd ver keer. De weg Industrieterrein Oosterzij wordt dan een lus die het bedrijfsverkeer terugleidt naar de Nijverheidsweg. Het hele ter rein krijgt daarmee één entree voor alle gemotoriseerd verkeer. Uitstraling en onderhoud bedrijfspercelen De gemeente heeft beeldkwaliteiteisen opgesteld voor nieuw bouw en verbouw. Denk aan de rooilijn, plaats van de entree, opslag, omvang, gevelaanzicht, materiaalgebruik, etc. Eigenaren van slecht onderhouden panden wordt gevraagd de staat van hun eigendom (pand en buitenruimte) te verbeteren. Bedrijven moeten zelf de handen ineenslaan voor collectief parkbeheer, waaronder eenduidige bewegwijzering, beveili ging, gezamenlijke energiebesparing, afvalinzameling en inkoop, collectieve promotie en onderlinge dienstverlening. De gemeente faciliteert de initiatieven die bedrijven hiervoor ont wikkelen. Inloopavond Op 25 januari heeft een inloopavond plaatsgevonden voor de ondernemers op Oosterzij en de omwonenden in het gebied binnen de Groenlaan - Oosterzijweg - Warmoezierslaan - Ken nemerstraatweg. Tijdens de avond zijn de gemeentelijke plannen gepresenteerd voor de revitalisering van Oosterzij. De tekeningen die op de avond zijn gepresenteerd, treft u aan op de gemeentelijke site - www.heiloo.nl - onder Plannen Projecten. Aanwezigen konden via een reactieformulier hun mening geven over de plannen. In totaal hebben bijna 60 bedrijven of huishoudens de avond bezocht en zijn er circa 25 reactiefor mulieren ingediend. Over het algemeen waren de aanwezigen te spreken over de voorgestelde veranderingen aan de Nijverheidsweg en Handelsweg. Waar mogelijk worden de gemaakte opmerkingen meegenomen in het uiteindelijke plan. De gemeente heeft de wens om Industrieterrein Oosterzij en de Oosterzijweg af te sluiten en een lus te creëren. De meeste aanwezigen tijdens de inloopavond waren positief over de voorlopige plannen, maar voor enkele direct betrokkenen roept dit voorstel echter bezwaren op. Wanneer de definitieve plannen bekend zijn, wordt de gelegenheid geboden om een reactie op de plannen te geven, zie ook de planning. Slechts weinig aanwezigen hebben gereageerd op de plannen www.heiloo.nl v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 16