Hortus gaat toekomst met vertrouwen tegemoet CORSO NIEUWS UIT DE REGIO Expositie in Gemaal 1879 Definitieve datum Bloemendagen Limmen Open dag op de boerderij ti Op vrijdag 6 april wordt de unieke bollentuin weer geopend BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 5 april t/m 11 april 2007 "Mr. Bean's Holiday" "The Queen" "Night at the Museum" "Beestenboel" (NL) "Ernst, Bobbie en de geslepen Onix" www.corsobioscoop.nl 4 APRIL 2007 LIMMEN - Op zondag 1 april is er door de Stichting Bloemendagen Limmen besloten om de datum van de aankomende bloemend agen te houden van zaterdag 28 april tot en met donderdag 3 mei. Door het mooie weer van afge lopen week, na een koude week daarvoor, staan de hyacintenbloe- men er gunstig voor. De bloemen kunnen, indien nodig, bewaard worden in koelcellen waardoor ze hun goede kwaliteit behouden. Dit jaar zullen er meer mozaïeken gemaakt worden dan afgelopen jaar omdat de voorspelde datum nu niet twee weken is verschoven. Vorig jaar was er een lange koude- periode waardoor de bloemen en trouwens alles, later tot bloei kwam. Noodgedwongen werden de bloemendagen daardoor twee weken uitgesteld. Om het dorp er extra mooi uit te laten zien worden alle tuinen van de inwoners gekeurd. Voor 15 april wordt dit gedaan door enkele leden van de Stichting Bloemendagen, die zelf langs alle tuinen rijden. Het dorp is op papier in vijf wijken verdeeld, uit iedere wijk worden tien tuinen geselecteerd die in aanmerking komen voor een prijs. Deze vijftig tuinen worden daarna vanaf 15 april gekeurd door een echte jury van tuinkenners. Iedere inwoner van Limmen doet hier aan mee en maakt dus kans om in de prijzen te vallen. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEf LIMMEN - Net als vorig jaar opent de familie Welboren op 9 april, Tweede Paasdag, de staldeuren van boerderij De Westert, Rijksweg 1 in Limmen. Lammetjes aaien en knuffelen, geitjes en konijntjes kijken en koeien en kalfjes zien in de stal. Er zullen schapen worden geschoren en Nelleke van de Knaap geeft een demonstratie wol spinnen. Van alles is mogelijk. Entree: 1, - per persoon. De open dag is van 12.00 tot 16.00 uur. Foto: Mario Sacksioni ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag maandag 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag maandag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 LIMMEN - Normaal zou de Limmense Hortus Bulborum, 's wereld unieke schatkamer van historische voorjaarsbolgewas sen, op 6 april traditiegetrouw haar poorten gewoon hebben geopend. Dit jaar wordt echter aan deze handeling een feestelijk tintje gege ven, want met de jaaropening wordt tegelijkertijd stil gestaan bij een wis seling van wacht. Het onderhoud van de unieke bollentuin wordt met ingang van dit seizoen uitgevoerd door Proeftuin Zwaagdijk. Tot voor een aantal jaren werd het onderhoud van de tuin voor een groot deel verzorgd door bevlogen vrijwilligers. Met het stijgen der gemiddelde leeftijd van deze onmis bare wakers over dit erfgoed besloot de stichting aan het begin van dit millennium het grote onder houd uit handen te geven aan Van den Hoek's Bloeiproevenbedrijf uit het Westfriese 't Veld. Dit bedrijf verzorgde de afge lopen jaren ook het broeien van de bollen die bestemd waren voor de inzendingen naar de verschillende bloembollenshows en -tentoonstel lingen in de regio zoals de Egmonds Bloemenzee en het Holland Flower Festival in Zwaagdijk. Op vrijdagmiddag 6 april zal inge nieur Johan Kos, directeur Proeftuin Zwaagdijk, in een korte inleiding ingaan op deze verande ringen onder het thema 'Het verle den verdient een toekomst'. Proeftuin Zwaagdijk heeft zich in de afgelopen twee decennia ontwik keld tot een belangrijk onderzoek en kennisinstituut op het gebied van gewasonderzoek bij tulpen, leües, gladiolen, irissen, koolgewassen, witlof, sla en peen. Hoewel schaalvergroting vaak gepaard gaat met efficiency en modernisering, meldt Kos desge vraagd dat er by het onderhoud van Hortus Bulborum in wezen geen grootschalige wijzigingen zullen plaatsvinden. ,,Het onderhoud zal worden uitgevoerd in een vorm die past bij deze unieke en mooie tuin. Anderzijds zullen de gebruikelijke ouderwetse ambachtelijke proces sen worden gehandhaafd. Die passen immers het beste bij de kleinschaligheid van deze bij zondere museale bloembollentuin." Met het inhuren van deze profes sionele organisatie zal het onder houd van deze bijzondere schatka mer van historische bolgewassen en unieke genenbank weer voor velé jaren gewaarborgd zyn. En daarmee is het behoud van dit ultieme cultuurhistorische juweel tje van Neêrlands bloembollenerf goed weer geruime tijd veilig gesteld. Tulpen in overvloed in Hortus Bulborum Foto: BasSchultz

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23