Hoe fit is de vrouw in Limmen en Heiloo? Expositie in Gemaal 1879 Basisschool Sint Maarten sluit thema af Nieuw jaarboek van Historische Vereniging REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Hoe vul je je vrije tijd in?' KORTOM Full Circle in De Vriendschap Memphis in Café de Lantaarn GEVONDEN VERLOREN INGEZONDEN BRIEF Paardenpoep UITKIJKPOST 4 APRIL 200 7 LIMMEN - By Fit41ady aan de Drie Linden 2 te Limmen vond op 5 en 6 maart een onderzoek naar fitheid plaats. Er was op beide dagen grote belangstelling. 91 Dames uit de omgeving hebben hun gezondheid laten meten door verpleegkundige Metha Trebbe. Bloedsuiker werd gemeten, maar ook cholesterol, bloeddruk en de body mass index. Metha Trebbe, ver pleegkundige en overgangsconsulente, verrichtte de metingen en gaf elke vrouw een persoonlijk advies. De meting is één van de onderdelen van de fitmaand die Fit41ady organiseert. Arina van Damme begeleidt samen met Maijoka Groot en Carla Bakker de dames. Voor nagenoeg alle leden geldt dat ze zich fitter voelen: de conditie gaat met sprongen vooruit, het 'lijf' wordt strakker, kilo's verdwijnen en klachten verminderen. Bij Fit41ady zyn 91 vrouwen uit Heiloo, Castricum, Akersloot, Egmond en Limmen getest. De leeftijd hep uiteen van 27 tot 75 jaar. Ook werd gevraagd hoe fit ze zich op dit moment voelden. De cijfers die de dames zichzelf gaven op de schaal van 0 tot 10 varieerden van een 4 tot een 8. Uit de test 'hoe fit zijn de vrou wen in de omgeving' bleek dat 27 dajnes een te hoge bloeddruk had, 27 hadden een te hoog cholesterol gehalte, 57 hadden matig tot ernstig over gewicht en 30 zijn doorverwezen naar de huisarts. Op 17 april komt Metha Trebbe opnieuw naar Limmen. Dit keer om een lezing te geven over vrou wen in de overgang. De lezing start om 20.30 urn* en ook niet-leden zijn van harte welkom. De openingstijden van Fit41ady zijn van 08.30 tot 12.30 en van 16.30 tot 20.30 uur, maandag tot en met donderdag. Op vrijdag is de club 's ochtends geopend. Voor informatie kan met terecht op www.fit41ady.nl of telefonisch bij Fit41ady Limmen, tel. 072-5054605. Kunstenares Els Dekker werkt voornamelijk met strandhout en oud ijzer. Eigen foto Jong en oud kon prachtige knutselwerken en presentaties bewonderen tijdens de afsluiting van de themaperiode van basis school Sint Maarten. Eigen foto AKERSLOOT - In de maanden april en mei exposeert Els Dekker uit Alkmaar in het Gemaal 1879 te Akersloot. Het is de eerste keer dat ze in deze, voor haar werk perfecte loka- tie, haar complete oeuvre kan laten zien: objecten, foto's, beelden, keramiek, schilderin gen, sieraden en textiel. SomethingElse is de noemer waaronder de kunstenares werkt. Voornamelijk met strandhout en oud yzer en met behulp van andere producten uit de natuur ontstaan er dan nieuwe vormen. Eigentijdse etnische kunst. De beelden, panelen en lichtobjecten getuigen van haar spirituele visie op de veelheid van vormen. Haar vele, soms langdurige verblijven in andere werelddelen zyn duidelijk herkenbaar. De ver menging van symbolen uit verschil lende culturen geven haar werk een speels karakter en zyn dus altijd somethingElse. Haar talenten deelt zij graag met anderen, door middel van workshops in wolvilten, moza ïek, keramiek, beelden van beton, maskers en krachtschilden. Het Gemaal is te vinden aan de Fielkerweg vlakbij Hotel Akersloot. De eerste zondag van de maand worden er maaldemonstraties gege ven. Aan bezoekers wordt een bij drage van een euro gevraagd ter ondersteuning van dit vrijwilligers- project. Kinderen tot 12 jaar gratis. Voor bezoek buiten de ope ningstijden kunt u contact opnemen met 0251-313286 of 0251-313253. Openingstijden: zondag van 13.30 tot 16.30 uur en op afspraak. Voor uitgebreidere informatie zie www.gemaall879.nl. LIMMEN - Tijdens de tentoon stelling van 29 maart werd de jaarlijkse themaperiode van basisschool Sint Maarten afge sloten. Al snel werd duidelijk wat je allemaal in je vrije tijd kunt ondernemen. Verzamelen, sport, muziek en dans, musea bezoeken, vakantie vieren, kamperen, oude ambachten bewonderen, schilderen, boeken lezen, lekker met poppen spelen, ruimtevaart beleven, toneel uitvoe ren, de kinderboerderij nabouwen enzovoorts, enzovoorts. Een scala aan activiteiten, waarmee de kinde- AKERSLOOT - Het nieuwe jaar boek 2007 van de Historische Vereniging Oud-Akersloot is verschenen. De Groene Valck verschijnt al sinds 1981 met de regelmaat van de klok en ook dit jaar is er weer het nodige werk verricht. In iedere editie van het jaarboek een levensverhaal met daaraan gekoppeld een genealogie. Ditmaal is dat de familie Buur. De stamboom van de familie Buur gaat terug tot omstreeks 1650. In dat jaar wordt Roelof Pieterszoon Buur in Assendelft geboren. Hij is de voor vader van Jan Buur die in dit jaar boek zijn levensverhaal vertelt. Jan Buur is een geboren en getogen Akersloter die zijn hele leven op de Sluisbuurt heeft doorgebracht. ren een aantal weken aan de slag zijn gegaan. Talloze knutselwerkjes en presentaties vielen te bewonde ren en de leerlingen, ouders en grootouders konden verschillende locaties in de school bezoeken. Tijdens de afsluiting had groep 8 een spetterende cheerleaderwed strijd georganiseerd. Leerlingen van de Sint Maarten konden hier aan meedoen en het werd een mooi spektakel. Groep 3A voerde, een grappig bewerkte toneelversie van Pluk van de Petteflet op. Compleet met rode kraanwagen, torenkamer en de boot van de weerwolf was dat een groot succes. Verder in dit nummer: Een interes sant artikel over de vroegere krui denier Jan Baltus. Een artikel over de geschiedenis van de klokkento rens en klokkenroof. Ook kunt u lezen hoe de toenmalige pastoor A.A. van den Berg, anno 1943, daarover dacht. Het laatste artikel gaat over makelaars. In Akersloot zijn op de topgevels van verschillen de woningen nog vele interessante oude, maar ook nieuwe makelaars te zien. Het jaarboek is rijk voorzien van afbeeldingen. Voor 12,- per jaar ontvangt u het jaarboek en twee nieuwsbrieven en kunt u naar de jaarlijkse ledenavond. Het jaar boek kimt u ook los verkrijgen bij familie Louwe, Buurtweg 33, Akersloot. Tel. 0251-311081. U kunt zich ook als lid aanmelden via de website www.oudakersloot.nl. AKERSLOOT - Op zondag 8 april, Eerste Paasdag zal de for matie Full Circle een live concert verzorgen in De Vriendschap te Akersloot. Full Circle is een alround formatie met onder ande re supergitarist Henk Haanraads. Het repertoire is zeer uitgebreid en varieert van Deep Purple tot Rolling Stones en van Golden Earing tot Brian Adams. Ook de allerlaatste hits van Anouk, Metalica, Kane worden tot in de perfectie gebracht. Dit live optre den begint om 21.00 uur en gezien de grote belangstelling de laatste jaren tijdens dit paascon- cert is het aan te bevelen om op tijd aanwezig te zijn. LIMMEN - Zondag 8 april zal de formatie Memphis in de Lantaarn spelen. De band heeft een uitge breid repertoire en speelt num mers van U2, de Stones, Beatles, Queen en Golden Earring. Entree is gratis en de zaal gaat om 20.00 uur open. Net als andere jaren belooft het weer een gezellige en swingende avond te worden. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/Limmen/Akersloot meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren. De goe deren zyn gevonden en verloren tussen 19 maart en 2 april. Verloren in Castricum Sleutels 4x, leesbril groen mon tuur, bruin tasje met touwtje met oa NS jaarkaart paspoort, paarse portemonnee Barcelona, goud kleurige oorbel, zwarte schouder tas met oa rijbewys, zwarte rug zak met lesboek keyboard, zwart rugtasje met onder andere een AZ shirt, knijpportemonnee met sleu tel en geld, zwarte portemonnee met onder andere rijbewijs en ID kaart, zwarte portemonnee met onder andere rijbewijs, blauwe stoffen portemonnee met oa bankpas, kleine oude bruine por temonnee met rits, portefeuille met pasjes, GSM zwart Nokia. Gevonden in Castricum: Gazelle fiets, zilveren oorbel grote fijne ring, leesbril rood plastic montuur, kleine clown knuffel, een bruine gebreide handschoen, gestreept kinderpolo. LIMMEN - Afgelopen zaterdag ging ik met mijn hond een rondje lopen. Even hiervoor had ik een meisje op een paard langs de Molenweg zien lopen en ja hoor, wat zie ik op de weg liggen: drie dikke hopen paardenpoep. Dat ik dit zie is niet de eerste keer en het irriteert me dan behoorlijk. Ik ruim net als de meeste hondenbezitters de poep van mijn hond netjes op. Wat ik me afvraag: waarom wordt het de rui ters die op hun paard rijden niet geleerd om deze paardenpoep op te ruimen? Het is volgens mij een klei ne moeite om in de gaten te houden of je paard poept en het dan net als wij verplicht zyn het even op te rui men. Het scheelt volgens mij veel ergernis bij veel mensen. Rob Zonneveld Limmen Vervlogen tijden herleven in het jaarboek van de Historische Vereniging Oud-Akersloot. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25