Weer jaarlijkse sportdag voor gehandicapten Jeugdspelers Flashing Heiloo naar internationaal basketbaltoernooi Werder Bremen te gast bij Egmondia SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Bal controleren en vrije passlijn zoeken!' De spelers hebben duidelijk zin in het komende toernooi Sportieve kids doen aan kleutergym bij TCH sport 28 strijd onze accommodatie te gebrui ken. Dit viel bij de duitse club in goede aarde, waarna er afspraken zijn gemaakt." Zoals het er nu voor staat zullen de spelers van Werder op 5 april tussen 10.00 en 12.00 uur gebruik maken om er de laatste training af te werken. Wellicht zal er op 4 april ook gebruik gemaakt worden van de voetbalvelden in Egmond aan Zee. „Wij zijn uiteraard vereerd dat een Europese topclub bij ons te gast is en hopen op een goed ver blijf voor de gasten." De jeugdspelers van Flashing worden voorbereid op het toernooi in Denemarken. Foto: Mario Sacksioni BASKETBAL HEILOO - De gymzaal aan de Burenweg is een aantal avon den per week het domein van basketbalvereniging Flashing Heiloo, maar in de maanden februari en maart nam daar tij dens de trainingen van de teams U12, U14 en UI6 de spanning merkbaar toe. De jonge spelers werkten er gedrevener dan anders aan htm conditie, balbeheersing en tactiek, reageerden bliksemsnel op instruc ties van hun trainer en cijferden zich bij dit alles niet weg. Een schijn van een beloning volgde aan het eind van de anderhalf uur durende training, wanneer er een partijtje basketbal gespeeld mocht worden. Maar niet zonder onderbrekingen, om ook dan nog eens haarfijn uitge legd te krijgen waarom die bal snel moest worden afgespeeld of hoe de tegenspeler het best kan worden belemmerd om vrijuit in de aanval te gaan. Allemaal voorbereidingen voor het internationaal basketbal- toernooi in Aarhus (Denemarken) waaraan drie jeugdteams van Flashing Heiloo gedurende het paasweekend begin april deel zullen nemen. Trainer Frank Knegt vertelt: „Dit team bestaat uit jongens die bij aan vang van het seizoen nog geen 14 jaar waren. Wij delen onze teams in volgens de officiële leeftijdscatego rieën, maar we krijgen wel eens leeftfj dsdispensatie omdat we niet altijd voldoende spelers van de juiste leeftijd hebben." Op deze leeftijd maken de jongens een flinke groeispurt en combineren hun jeug dige snelheid al met hun nieuw ver worven spierkracht: „Snelheid! Ga door, niet stilstaan! Zorg dat je je aanbiedt!" Na de training vertellen Dennis Kaandorp, Milann Veldink en Gavin Gronert nog nahijgend en rood aangelopen, waarom ze kozen voor basketbal. Milann: „Het is in ieder geval origineler dan voetbal", Gavin motiveert: „Het is ook een veel snellere sport" en Dennis besluit: „Het leuke is dat er veel te juichen valt, want er wordt bij bas ketbal veel vaker gescoord dan bij andere sporten." Voor Dennis, tweedejaars vwo- leerling aan het Bonhoeffer College, wordt dit het eerste echte buiten landse toernooi. De andere twee jongens gaan al voor de tweede keer mee. Voor alledrie geldt dat ze al zo'n vyf jaar üd zijn van de hei- loose vereniging. Zijn ze zenuwachtig voor het toernooi? „Nee hoor", stelt Milann, tweede jaarsleerling van het PCC in Heiloo „het is een heel goede ervaring voor ons en we gaan gewoon heel erg ons best doen." Dat klinkt alvast prima. Flashing Heiloo is een ambi tieuze basketbalvereniging met zo'n 140 leden, in 1976 gestart op initia tief van Ruud Sibilo. Trainer Frank Knegt is al vanaf de oprichting actief binnen.de vereniging: „Zelf spelen doe ik ook nog wel, maar ik ben nu voornamelijk coach van de UI4 en de UI6. De wedstrijden die zij spelen, komen voor mij op de eerste plaats." Een mixteam dat tijdens de trai ning imponeert met hun snelheid en souplesse. Onvoorstelbaar dat dit allemaal elf- en twaalfjarige speler tjes zijn! De coach van dit team, Peter Blokker legt uit wat de kracht van dit team is: „Saamhorigheid. Dit team speelt al bijna vier jaar samen en ze hebben alles voor elkaar over!" Die spirit wordt bevestigd door drie spelertjés uit dit team: Rowan Bleekemolen, Marit Blokker en Charlotte Knegt. „Het is hier altyd heel gezellig, soms bijna té gezellig", babbelt Rowan en Marit vult aan: „Ja, we kletsen soms een beetje veel." Uit alles wat de meiden vertellen, blijkt de goede teamsfeer. Charlotte en Marit benadrukken tenslotte trots dat Rowan als de meest talentvolle van het team wordt bestempeld. De spelers van de drie teams hebben duidelijk zin in het komende toernooi. Er mag geen vergissing over bestaan: Flashing Heiloo gaat in Denemarken absoluut voor goud. We wensen ze succes; half april leest u in de Uitkijkpost hoe het ze is vergaan. HEILOO - Op Woensdag 9 mei wordt het startschot gegeven voor de 'Sportdag voor Gehandicapten'. Om 10.00 uur kan men in de kantine van sportvereniging De Foresters getuige zijn van de aftrap van dit jaarlijks terugkerend sport- spektakel. Ook dit jaar kan er weer naar har- tenlust gevoetbald, gehockeyd, getennist en gehandbald worden. In voorgaande jaren telde het evene ment veertig deelnemers met ben lichamelijke of verstandelijke beper king in leeftijd variërend van 10 tot 60 jaar. Patrick Rupsam is een van de organisatoren van de sportdag. „Dit jaar mogen we ons verheu gen in het aanbod van een zeer enthousiaste derdejaars PABO-klas van Hogeschool InHolland. Zij zul len voor een deel de leiding van die dag en de training van een aantal onderdelen op zich nemen. Daarnaast zijn er weer de nodige trainers en vrijwilligers van Sportlef, hockeyvereniging De Terriërs, tennisvereniging Het Vennewater, handbal- en voetbaltrai ners van sportvereniging De Foresters die een deel van de trai ning en leiding voor hun rekening nemen. Het sport- en spelmateriaal van deze sportieve dag is mede gefi nancierd door Keer op Keer die vorig jaar december 1000,- heeft aangeboden. Dus kijk op www.sportlijf.nl en meld je aan!" Patrick Rupsam is telefonisch te bereiken op tel. 06-22428108. Derdejaars PABO-klas van Hogeschool InHolland zullen voor een deel de leiding van de sportdag op zich nemen. Eigen foto EGMOND - In het kader van de Europa Cup wedstrijd van AZ tegen Werder Bremen van 5 april traint de duitse club in Egmond aan Zee bij voetbalver eniging Egmondia. Voorzitter Perry Wijker vertelt: „Enige tijd geleden zijn wij in con tact gekomen met Werder Bremen en kwam de Europa Cup met AZ ter sprake. Wij zijn hier op in gespron gen door ze de mogelijkheid te geven in aanloop naar deze wed-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27