H E 1 L 0 0 ENTE SOEK- ECENSIE 32 Ik vind het belangrijk om met de jongeren zelf te praten' Oproep 4 APRIL 2007 MTFKVIFW' ben dezelfde rechten en plichten als J ouderen. En om de kloof te over bruggen tussen jong en oud, we wil len graag de positieve kanten van de jongeren laten zien, en de ouderen duidelijk maken dat we ook op de jongeren zuinig moeten zijn. Ongeveer een kwart van de inwo ners Heiloo is 23 jaar of jonger, dus het was hard nodig dat hier we een nieuw beleid voor hebben opgesteld. Hero Veger is in Heiloo de wethou der Jeugd beleid. Maar wie is deze man precies en wat doet hij allemaal voor Heiloo? Tijd voor een bezoekje aan het gemeentehuis. Kunt u een omschrijving geven van uw werk, wat doet u precies voör de gemeente Heiloo? Tja, dat is best veel eigenlijk. Ik ben wethouder Jeugdbeleid, maar omdat Heiloo zo'n relatief kleine gemeente is, heb ik nog meer taken. Ik ben ook wethouder Financiën, Sociale zaken en Ouderenbeleid. Daarnaast ben ik verantwoordelijk voor het 'groen' in Heiloo. En ten slotte heb ik nog een heel klein taakje erbij wat ik wel leuk vind, en dat is de monumentenzorg. We heb ben in Heiloo een aantal prachtige monumenten, zoals Nijenburg en de Witte kerk. Ik ben verantwoordelijk voor de instandhouding daarvan. Vorig jaar hebben alle jeugdige inwoners van Heiloo een kaart; gekregen met de tekst 'Ben jij er één?!' op de voorkant. Dit had te maken met een nieuw jeugdbeleid, dat valt onder de noemer "Nota 1". Wat is - in het kort - de inhoud van deze nota? Nota 1 is een zogenaamd 'inte graal beleid wat de jeugd aangaat'. Dat klinkt nogal ingewikkeld, maar het omvat het welzijn van jongeren, alles rondom de BükBuk, jullie pagi na in de Uitkijkpost, de denktank, de peuterspeelzalen en kinderopvang centra, de speeltuinen (en het aan pakken van overlast daaromtrent), en de rechten van jongeren. Wat ik het belangrijkste vind: jongeren heb- Het is weer...lente! w Op de kalen- w der staat dat Jde Lente al begint op 20 Maart. Als de Lente begint betekent het dat dag en nacht weer even lang zijn en dat sommige dieren uit hun winterslaap komen. Ook trekvogels komen weer terug. Verschillende soorten bloemen komen uit de grond, zoals de tulp en de narcis. Het leukste van de lente vind ik, dat er altijd van die lieve jonge die ren lopen (denk aan lammetjes Wat betekent Nota 1 voor de jon geren in Heiloo? Ik denk dat het vooral heel belangrijk is dat de jongeren samen met ons praten over het jeugdbe leid, dat doen we door middel van de denktank die vorig jaar is opgestart. We willen samen een beleid voeren dat we samen hebben gemaakt. Aangezien we het hebben over jeugd, heeft u zelf kinderen? En levert dit u zo nu en dan inspiratie op voor uw werk? Ja! Ik heb vier kinderen, de oudste van 28 is al uit huis. Mijn jongste is 11Een van mijn zonen van 24 doet een studie Politicologie in Amsterdam. Die gaat dus een beetje dezelfde kant op als ik. 01\ja, kort geleden ben ik opa geworden! Kunt u wat meer vertellen over de zogenaamde 'potjes' die je kunt aan vragen ate je een goed idee hebt met betrekking op de gemeente? En wordt hier ook daadwerkelijk gebruik van gemaakt door de jonge ren? en pasgeboren paarden). Ook wordt je wat vrolijker van de lente, ik bedoel: je hebt dat droevige win terweer (dit jaar met maar 1 keer tje sneeuw!) toch wel gehad. Helaas wordt het wel steeds war mer, dat komt door de C02 uitsto ten en het broeikaseffect. Vroeger kon je bijvoorbeeld nog op een natuurijsbaan schaatsen (die we ook hebben in Heiloo!). Maar zeg nou zelf.. wanneer heb jij daar voor het laatst geschaatst? Ook zijn de planten en bloemen wel iets te vroeg uit de grond geko men dit jaar. Dit alles neemt niet weg dat iedereen weer kan gaan genieten van alle mooie bloemen, pasgeboren dieren en het lekkere weer. Ik wens iedereen een fyne Lente! wmm- Tips of ideeën? Mail: jeugdredactie@uitkijkpost.nl Adres: Redactie Uitkijkpost, jeugdpagina, De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel.: 072-5330175 De potjes zijn bedoeld voor jonge ren die iets in de buurt willen orga niseren, als er zulk soort initiatieven komen hebben wij daar geld voor beschikbaar. Vorig jaar is dit gebeu ren pas van start gegaan, en toen werd er nog maar matig gebruik van gemaakt. Dit jaar zijn er al een aantal aanvragen, ik heb het idee dat dit een succes gaat worden. Wat is uw huidige visie op de toe stand in Heiloo? Het gaat goed, maar het kan nog beter! Ik vind het heel belangrijk om regelmatig met de jongeren zelf te praten, bijvoorbeeld door de denk tank te raadplegen als er problemen optreden, of gewoon om te praten over de situatie die er op dat moment is, en wat daar aan verbe terd kan worden. Kortgeleden heb ben we iets nieuws opgestart; het bleek dat veel bandjes graag oefen ruimte wilden hebben. In overleg met de muziekschool hebben we nu een project opgestart, waarbij band jes in de muziekschool kunnen oefe nen. Kunt u misschien een tipje van de sluier oplichten over uw toekomst plannen? Binnenkort gaan we een internet site lanceren, waar alle activiteiten die in Heiloo te doen zijn op komen te staan. Verder zijn we natuurlijk met de pagina in de Uitkijkpost begonnen, en is er een denktank opgestart. Verder worden momen teel aan het Maalwater 80 starters- woningen gebouwd, speciaal voor jongeren. Over een paar jaar komt er een nieuwe wijk bij 'de Zandzoom'. Daarin wil ik graag een 'brede school' maken, met onder een dak een basisschool, een peu terspeelzaal, een bibliotheek, kin deropvang, een jeugdhonk en mis schien nog meer. Heb jij een bijzonder baantje, iets geks meegemaakt of een hobby die niemand anders heeft? Mail ons dan! Mij van de redactie zijn ook enorm benieuwd naar jullie mening over deze pagina. Heb je opmerkinge, tips of advies? Mail ons dan ook! jeugdredactie@uitkijkpost.nl Het gaat goed maar het kan nog beter", aldus wethouder Veger over het jeugdbeleid van Heiloo. In 100% timboektoe: Het discofeest is een groot succes geworden en Isa en Kars willen ook nog een barbecuefeest organiseren. Maar zij ontdekken dat er geld uit de kassa is gestolen. Bijna al het geld dat ze met het disco feest hebben verdiend is gesto len. De deur is opengemaakt met een sleutel, dat betekent dat een beken de het heeft gedaan. Maar de dader is niet zo-heel makkelijk te vinden. Daardoor beschuldigen Kars en Isa de verkeerde mensen (Sharon omdat ze plotseling naar huis wil, maar ze heeft gewoon heimwee. Daarna word Romeo beschuldigt omdat hij opeens een nieuwe came ra heeft, maar zijn vader heeft hem het geld gegeven.) Tot Jules ont dekt dat zijn vader het geld heeft gestolen. Later komen de anderen er ook achter dat niet Jules, maar zijn vader het geld heeft gestolen. Ook ontdekt Isa dat haar vriendje, Justin, met een ander heeft gezoend. Later maken ze het weer goed en het barbecue feest word een groot succes. Ik vind het een erg leuk boek, maar je moet wel eerst het eerste deel: See You in Timboektoe lezen. Het boek is voor jongens en meis jes. Ik geef het boek een 9. Website voor jonge ren, door ngeren Wat is er zo leuk goed aan Heiloo? Deze vraag wordt je gesteld als je de site www.heiloo.nl/1 be-zoekt. Maar dat wil jij niet zelf bedenken natuurlijk, daarom heeft de gemeente een heel tof plan bedacht voor ons; de jongeren van Heiloo. Wat nou als jij een site kan bezoeken en meteen ziet waarom Heiloo zo leuk en goed is? Binnenkort kan dit want jongeren uit Heiloo gaan hier persoonlijk voor zorgen. Er komt een site voor en door jongeren die gaan zorgen voor een hotte site. Waar jongeren uit Heiloo dichter bij elkaar kunnen komen. Ik heb het over: forums, poll, foto's (jongeren uit Heiloo), muziek, filmpjes, weblogs, agenda met activiteiten. Dit zijn zomaar wat ideeën die zijn gevallen tijdens de vergade ring van 12 maart, waar verschil lende creatieve jongeren én een- 12 maart vergaderden verschillende creatieve jongeren en een paar organisaties met elkaar een over een website voor en door jongeren uit Heiloo. paar organisaties met elkaar een heftige discussie voerden. Deze creatieve 'brainen' zijn onder andere de jongeren van de denk tank. Hierin zitten tien jongeren met een leeftijd van tien tot zeven tien jaar, zij gaan er uiteindelijk voor zorgen dat de site een hit gaat worden. Volgens mij is dit wat Heiloo mist: een plek waar wy (jongeren) samen kunnen komen en onze mening kwijt, kunnen, maai' ook elkaar kunnen helpen of elkaar juist kunnen leren kennen. Nu stel ik jouw een vraag en hierop moet je wel zelf een ant woord bedenken. Wil jij meer halen uitje dorp? Ik wel. .maar: ik heb jouw ook nodig! Dus waar moeten Heilooers samen komen? JUIST op www.heiloo.nl/1 Ik zie je daar! (Als de officiële site in de lucht, is laten we het je meteen wetenOp dit moment wordt er nog even Jlink gebrainstormd over alle plannen)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 32