Colofo m tflPRjAB>IJLAGE 2007 39. Bent u beter af met een huisdier? 4. Het stationsgebied, het nieuwe hart van Heiloo 9. Voorjaar? Over herinneringen aan een jaargetijde 12. zandzoom richting ideaal I is. Margaret Bronkhorst: Sprookjesschrijven is het mooiste beroep van de wereld 31. BeHot lonkt naar Nederland 24. Campings in Heiloo 33. Emigratie naar Zweden nodigt wit tot schrijven van boek Voor u ligt de Voorjaarsbijlage van 2007. Naast de gebruikelijke voorjaarsitems en -tips, hebben wij voor u een aantal interessante verhalen te lezen. In de gemeente Heiloo is momenteel veel gaande. Het stationscentrum is bijna gereed, de eerste winkeliers staan op het punt hun deuren te openen. Hoe staat het met de ontwikkeling van de Zandzoom? En zullen kampeerders ook in de toekomst hun tenten nog opslaan bij de campings in ons groene en gunstig gelegen dorp? Vroeger werd het voorjaar en het vieren van Pasen anders beleefd. Wij tekenden herinneringen op die de sfeer van toen goed illustreren. Een uit Heiloo afkomstige dame vertelt over haar passie voor het sprookjesverhalen schrijven en voormalig Uitkijkpost redactrice Nicöle Heerland gooide twee jaar geleden het 'roer om' en vertrok met man en hond naar Zweden. Zij brengt verslag uit van haar belevenissen tot nu toe. Met dit alles en meer wensen wij u veel en lang leesplezier t< Wie een huisdier heeft moet er voor zorgen, praat er tegen en legt meestal makkelijk contact met andere dierenliefhebbers. Wie een hond heeft moet dagelijks verschillende keren naar buiten om hem uit te laten en proefondervindelijk is ooit vastgesteld dat bij het aaien van een dier de hartslag daalt. Reden genoeg om aan te nemen dat het hebben van een huisdier sociale, emotionele en lichamelijke voordelen heeft. Een medewerkster van het Knaagdierencentrum en een lid van de Kynologenclub Wes-Friesland geven hun persoonlijke visie. De voorjaarsbijlage 2007 is een uitgave van drukkerij Uitkijkpost Aart deze bijlage werkten mee: Foto's: Redactie: Yvëtte Valkering Marsha Bakker Jeugdredactie High Low Kids Interviews: Christien Kessens Machteld Wiegmans Dirk Jan Kaan Nienke Alma Vormgeving: Bas Schultz Kirsti Konijn Jos Kraakman Mario Sacksiöni, Bas Schultz Acquisitie: .Marion Becker Ons adres: Drukkerij Uitkijkpost BV De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo Tel. 072-5330175 Deze krant is verspreid in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en ^nnegom. De inwoners van Heiloo moeten nog even geduld hebben, maar over een paar weken is de metamorfose van het stationscentrum 12 voltooid. Bekende én nieuwe inspirerende winkels, een parkeerkelder en het sfeervolle terras van het Grand Café bieden straks het winkelend publiek een levendig, praktisch en gezellig dorpshart. De meeste mensen kijken weer uit naar het voorjaar. De ontluikende natuur, jong leven in de wei, frisse kleuren en geuren. Een nieuwe start van het jaar. En wat betekende die nieuwe start van het jaar in schijnbaar vervlogen tijden? Bij de senioren staat het voorjaar gelijk aan de 'grote schoonmaak', het inmaken van groente, nieuwe kleren en vastentijd. De herinneringen van twee bewoners van zorgcentrum Overkerck werden opgetekend. Aan het einde van dit jaar staat de eerste paal gepland van de Zandzoom. Het is de bedoeling dat de nieuwe wijk een eigen identiteit krijgt en met de bouw van 125 woningen per jaar gaat de gemeente zichzelf voor elke volgende fase indien nodig corrigeren. Op deze wijze zou het gebied moeten uitgroeien tot een woonomgeving met een ideale inrichting. Waarheid of utopische gedachte? Lees de uitleg hierover van de projectleider van de Zandzoom. Sinds januarfvan dit jaar ligt er een prachtig geïllustreerd sprookjesboek in de winkel. De in Heiloo woonachtige schrijfster Margaret Bronkhorst, voelde zich geïnspireerd door een speciale doelgroep: de verstandelijk gehandicapten. Met een enorme passie leeft zij zich in in de belevingswereld van deze mensen. Het resultaat is een kleurrijk boek over Goudblokje dat is geschreven in simpele bewoordingen en zeer sfeervolle tekeningen. Voor wie op zoek is naar een date: bestaat er een nieuwe manier om in contact te komen met een ander: BeHot! Zie je een lekker ding? Check de code op zijn of haar BeHot shirt, stuur een sms met jouw persoonlijke boodschap naar de betreffende persoon en het eerste contact is gelegd! De 21-jarige initiatiefneemster Lizet Houtman uit Limmen vertelt hoe een voorzichtig idee, langzaam lijkt uit te groeien tot een succes. De levensvatbaarheid van de campings in Heiloo staat onder vuur. Er is geen ruimte tot'uitbreiding, de concurrentie neemt toe en de kwaliteitseisen van de gasten worden steeds groter. Gemeente en campingeigenaren buigen zich al jaren over de lastige kwestie. Na onderzoek is gebleken dat alleen een combinatie van schaalvergroting en ingrijpende productontwikkeling voor voldoende draagvlak zorgt om twee gezonde bedrijven te behouden. In mei 2005 gooide oud-redactrice van de Uitkijkpost Nicöle Heerland het roer om. Samen met haar man Ben en hond Jeanny vertrok zij naar het hoge Noorden: Zweden om precies te zijn. Nu, twee jaar later, heeft zij haar belevenissen gebundeld in een boek. Wanneer 'Naar de Noorderzon' wordt uitgebracht is nog niet bekend, maar in deze bijlage krijgt u een voorproefje van wat Nicöle en Ben in hun nieuwe vaderland zijn tegengekomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 36