HET STATIONSGEBIED, het nieuwe hurt van Heiloo HEILOO - Het is bijna zover. Deze zomer zat de metamorfose van het stations gebied zijn voltooid. Dan kunt u in Het Stationscentrum gebruik maken van een breed winkelaanbod en iets lekkers drinken op het terras van het Grand Café aan het sfeervolle plein. Vervolgens stapt u met tassen en pakjes in uw auto die dichtbij en drooc te wachten in de gratis Nog even en Heiloo heeft eindelij op een logische plek het gezelli dorpshart dat het verdient Veel positieve reacties op plannen en ontwerpen In maart 2002 kon Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling starten met het uitwerken van plannen voor een gebouw, bestaande uit een par keerkelder met twee lagen winkels op de begane grond en apparte menten daarboven. Een van de eer ste stappen die werden gezet, was het informeren van buurtbewoners, winkeliers en andere geïnteresseer den tijdens een informatieavond: „Dat was een belangrijke avond waarop we veel positieve reacties kregen op onze plattegronden en ontwerpen. Natuurlijk waren er ook een paar kritische vragen van bezorgde omwonenden, maar dat is logisch met zulke ingrijpende plan nen. In het winkeldeel, dat onder deel wordt van winkelcentrum 'Het Stationscentrum', zullen vijf winkels worden gesitueerd, waaronder een vestiging van de Vomar en een Vomar slijterij. Ambachtelijke schoenmakerij De Graaf keert ook terug op z'n vertrouwde plekje en vestigt zich in het nieuwe winkel centrum, net als Decorette Ursem dat de Heerenweg oversteekt en een winkelruimte betrekt die twee maal groter is dan wat ze nu hebben. Zonneveld Optiek, nu nog te vinden verderop aan de Heerenweg, is de vierde onderne- ■- ÜS- ïi Stationsgebouw met startersappartementen en winkels Rotteveel M4 Vastgoedontwik keling is niet de enige ontwikkelaar in het stationsgebied. Ook Meijer Projectontwikkeling houdt zich bezig met een tweetal, weliswaar kleinere maar ook aansprekende projecten. Op de begane grond hiervan krijgen een bloemenzaak, een vestiging van het Kruidvat en een nieuwe wijnhandel een plekje. Als vierde zijde van het plein ont wikkelde Rotteveel M4~ Vastgoed ontwikkeling tenslotte Het Stations gebouw: „In dit project worden drie winkels gevestigd met daarboven acht maisonnette-achtige starters appartementen, die allemaal direct verkocht waren", vertelt Bert Rotteveel. In deze nieuwbouw ves tigt zich niet alleen reisbureau Good Bookers, maar ook warme bakker Kerssens uit Egmond opent er een filiaal en er komt een linge- rie^peciaalzaak van een nieuwe, startende ondernemer uit Limmen. De winkeliers en bewoners van Het Stationsgebouw krijgen in oktober van dit jaar de sleutel. Jaarlijkse evenementen weer nieuw leven inblazen De afronding van een dergelijk veelomvattend herinrichtingspro ject kan niet onopgemerkt voorbij gaan en dat is - als het aan Heilooër Bert Rotteveel ligt - zeker niet de bedoeling: „Het stationsgebied is een bijzondere plek in ons dorp. Als alles klaar is, ook het plein dat hele maal wordt uitgevoerd in warme tinten en met gezellige bankjes en platanen, dan willen we dat vieren. Misschien wel met een evenement dat jaarlijks terug kan keren, want oorspronkelijk vonden er op het sta tionsplein ook bijzondere evene- Facelift voor aardappelschuren Heiloo heeft er lang op moeten wachten. Het gebied tussen Zeeweg, Heerenweg en het NS-station had al lange tijd niet de uitstraling die je verwacht van een zo centraal gele gen gebied. Al ruim achttien jaren werden steeds weer plannen be raamd om het stationsgebied, dat werd gedomineerd door een aantal grote en niet zo fraaie aardappel- schuren en wat onaanzienlijke winkeltjes, een facelift te geven. Plannen die stuk voor stuk niet haal baar bleken, doordat ze iets misten wat het huidige plan wel heeft. Bert Rotteveel, van Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling legt uit wat dat is: „Het gebied dat wij ontwik kelen was eigendom van de heren Zoon en Liefting. De eerstgenoem de had wat winkeltjes en de ander was eigenaar van de aardappelschu ren. Het is ons gelukt om in samen spraak met beide eigenaren een plan te ontwikkelen, waarmee niet alleen zij, maar ook de gemeente én architect Anninga konden instem men. Anninga was namelijk al vijf jaar bezig geweest met een eerder plan, waarbij ook supermarktketen Laurus als partij betrokken was. Dat plan haalde het niet, maar het was op verzoek van de eigenaar Zoon om toch verder te gaan met archi tect Anninga. mer die neerstrijkt in Het Stations centrum.-Deze ondernemer grijpt de verhuizing aan om in de veel grotere ruimte ook een audicien te beginnen. Boven de winkels worden 29 appar tementen gebouwd, die per stuk tus sen de 210.000,- voor een kleiner appartement en 720.000,- voor een penthouse op de derde verdie ping kosten. Op dit moment zijn er al 23 appartementen verkocht, in de meeste gevallen aan dorpsbewo ners van in de leeftijdscategorie van 50+: „Er is een grote markt voor zulke appartementen in Heiloo. Veel mensen willen op enig moment toch van hun tuin af, ter wijl ze wel graag in het dorp willen blijven en behoefte hebben aan goede voorzieningen. Een apparte ment in De Blinken, zoals de wonin gen heten boven Het Stations centrum, heeft belangrijke pluspun ten: dicht bij openbaar vervoer, overdekt parkeren en de gezellige bedrijvigheid van het dorpshart", aldus Rotteveel. In juni en juli wor den de appartementen opgeleverd, maar tegen die tijd zijn de winkels grotendeels geopend en kan er gratis worden geparkeerd op de 220 parkeerplaatsen in de parkeer kelder. menten plaats, zoals bijvoorbeeld rommelmarkten, zeepkistenraces en geraniummarkten." Dat klinkt goed, maar het belangrijkste is dat het hele gebied tussen Zeeweg, Heerenweg en station met z'n Stationscentrum, Het Stationsge bouw en alle andere ondernemers, cafés en gezellige terrasjes een nieuw, maar sfeervol Heiloos dorps hart vormen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 37