Voorjaarsschoonmaak? Begin in de keuken! Handgemaakte Chocolade Paaseieren bij Bakkerij Putter M Nieuwste kapsels voor de lente en zomer van 2007 (luante Voorjaarsbijlage 2007 Bel of mail voor een vrijblijvende afspraak, wij komen graag bij u langs. T/F (072) 509 04 31 M Oó 22 23 31 30 twisk-limmen@quicknet.nl Met de eerste zonnestralen in het voorjaar komt ook de opruimwoede en de grote drang tot een grote voor jaarsschoonmaak. Hoe schoon uw huis ook is, u krijgt zin om uw huis te ontdoen van alle viezigheid. En soms wilt u gewoon weer een beetje ruim te en verandering. Daarom een aan tal tips om uw huis snel en makkelijk schoon en fris te krijgen. Begin bij de keuken. De kasten: U zult er aan moeten geloven. Alle borden, glazen, potten, pannen en voedselvoor raden moeten eruit. Maak alle deuren en planken van de binnen- en buiten kant schoon met een sopje. Vergeet niet alle hoeken, gaten en kieren. Klinkt als heel veel werk. Niets is minder waar. Bovendien reorganiseert u al uw keu kenspullen tijdens het inruimen. Gooi alle producten uit de koelkast weg die niet langer houdbaar zijn. Ontdooi ver volgens de vriezer. Het beste kunt u de avond van tevoren de stekker eruit trek ken en zorg ervoor dat uw koelkast zo leeg mogelijk is. Als het is ontdooit, haalt u alle planken eruit en kunt u ze te lijf gaan met een lap en sop. Magnetron, koffiezetapparaat en oven Magnetron en koffiezetapparaat schoonmaken: zit er aangekoekt eten op de bodem van uw magnetron? Hier een handige tip. Zet een magnetronbe- stendige beker met water in de magne tron en laat deze dan een paar minuten koken. Het stoom zorgt ervoor dat u later met een doek de aangekoekte vlekken er beter af kunt halen. Doet uw koffiezetapparaat het niet meer zo goed? Giet witte azijn door uw appa raat en laat het op een normale manier lopen. Uw apparaat werkt daarna beter en hetzelfde geldt voor uw koffie. Haal het aanrecht leeg en zet het in de bleek. Let op de details: vergeet de gripjes en f f hendeltjes op de ^lyf keukenkastjes niet. Hetzelfde geldt voor de kranen en aller- J hande keukenmate- IttV riaal. Geef ze eens een grondige reini ging. En kan die prullenbak ook niet r een poetsbeurt jf gebruiken? Dweil vervolgens uw keu ken schoon en u bent helemaal klaar. Tenzij u nog de oven wilt schoonmaken. Ook voor de zwart geblakerde oven is hoop. Smeer de oven, het rooster en de bakplaten in met groene zeep. Daarna zet u een bakje ammoniak in de oven. Een paar uur laten staan, zodat het goed kan intrek ken. Daarna is het een fluitje van een cent om alle vuilig heid weg te wrijven. Rommelmagneten Heeft u ook rommel magneten in uw huis? Dat zijn plek ken in uw huis, waar zich altijd onge merkt rommel ophoopt, die vervol gens weer nieuwe rommel aantrekken! Berucht zijn de bovenzijde van de koelkast, tafel, fruit mand, nachtkastje, enzovoort. U legt één ongeopende brief op de eettafel en drie dagen later ligt er een wankele, wanordelijke stapel papier.... U hangt één ongedragen broek over de stoel naast uw bed en na een halve week ligt er een hele berg kleding...! Kortom: hoogste tijd om de aantrekkingskracht van deze magneten te breken! Maar ja, wat kunt u doen om deze notoire rom- melplekken weg te werken en uw huis als het ware te demagnetiseren? Neem de komende maand elke dag vijf minu ten de tijd om een magneet in uw huis te lokaliseren en grondig aan te pak ken. Let tijdens die vijf minuten op de volgende tips: Wat irriteert u het meeste? Start met de magneet die u het meeste irriteert. Is die eettafel vol post, lege batterijen, haaraccessoires, postzegels en kindertekeningen u een doorn in het oog of ergert u zich mateloos aan al die rommel die uw badkamerplankje bevolkt? Ga die magneet dan als eerste te lijf! Ruim de magneet radicaal op, volgens de beproefde opschoonmetho- de; pak de spullen die er liggen één voor één op en beslis zo snel mogelijk wat ermee moet gebeuren: gooi ze weg, doneer ze of geef de zwervende voorwerpen een andere - definitieve - opbergplek! Zero tolerance! Tja, en dan wordt het zaak om de opge schoonde magneet definitief te 'demagnetiseren'; dat doet u door elke avond de aangepakte magneet steevast na te lopen op overtollige voorwerpen en papieren. Liggen, staan of zitten er spullen die er niet horen? Gooi of berg ze meteen weg! 'Zero tolerance'! REGIO - Mevrouw Putter van de gelijkna mige bakkerij met zaken in Uitgeest, Limmen en Akersloot, mag best een kun stenares genoemd worden....! Want vanaf het begin van de Vastentijd is ze dagelijks actief in het opmaken van handge maakte chocolade paaseieren. Dit doet ze al bijna veertig jaar met zoveel zorg en liefde, dat het een lust is om haar bezig te zien. Eerst wordt de helft van het grote ei (eigen fabrikaat) omwikkeld met Staniol, dat is een speciaal soort zilverpapier wat een speels effect geeft. Vervolgens worden kleine gekleurde eitjes, écht stuk voor stuk, geplakt aan de binnenzijde. De tweede helft onder gaat dezelfde behandeling, waarbij ieder eitje een uitgekiend plekje krijgt. Aan de bovenzijde wordt daarna fijn gedecoreerde chocolade aangebracht. En dan begint het inpakwerk, waarbij een engelengeduld onontbeerlijk is. Eerst wordt het ei voorzich tig omgeven met schitterend gekleurd zilver papier, en vervolgens komen naald en draad uitgebreid aan bod. Want het sfeervolle lint wordt zó gedrapeerd, dat er een heel aparte strik ontstaat. En in de daar ontstane plooitjes worden kleurrijke eitjes gelegd. Zo wordt ieder ei een kunstwerk op zich, éngeen ei is hetzelfde Dat mevrouw Putter met veel creativiteit 'haar' eieren alle aandacht geeft, mag ook blijken uit het feit, dat ze op deze ambachtelijke wijze circa 75 stuks vervaardigt. Werkelijk 'n uniek stukje handwerk, en eigen lijk veel te mooi om op te eten....! Dick Borst Grond- en sloopwerk Tuinontwerp en -aanleg (Sier)bestrating en verharding Beweging, een nonchalant gevoel, een losse textuur en een natuurlijke valling zijn de belangrijkste kenmerken voor de haarmode van het komende jaar. Overal waar TE voor staat is uit: te steil, te veel volume, te grote kleurverschillen, te 'gemaakt' haar. Dit voorjaar staat de haarmode in het teken van beweging, losse textuur en natuurlijke valling. De allerbelangrijkste haartrend van de lente is comfort. Dit houdt in dat het haar mak- kelijk te stijlen is. Ook is comfort volop terug te zien in het kleurgebruik. Mooie volle tin ten als middenasblond, koperrood en ree bruin zien we dit voorjaar veel, eventueel geaccentueerd met highlights. Lang haar draag je deze lente met textuur en golvende slagen. Ook de extreme krullen zijn verdwenen en zijn vervangen door grote krullen en golven. Niet alleen lange kapsels zijn populair dit voorjaar, ook kort haar met de boblijn staat central. De boblijn mag deze lente zowel met slag als glad gedragen worden. De pony wordt in 2007 op het oog of net iets over het oog gedragen. Voor de pony zijn drie duidelijke trends te onderscheiden. Zo kan de pony a-symmetrisch gedra gen worden of met een lichte slag. Daarnaast mag de pony ook gedragen worden met ingeknipte punten. Opvallend voor aankomend seizoen is de aanwezigheid van goudtin- ten. Deze kleur zie je terug in alle kleurlagen van goudbruin tot goudblond. De effecten tus sen de kleuren zijn minimaal, maar voldoende om een luxe con trast in het haar te weerspiegelen. We zien daarnaast ook veel lichte tinten en poederkleuren. De grootste trend voor voorjaar en zomer 2007 is gezond haar dat een 'natuurlijk' ogende kleuring heeft. Marga's haarmode

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 55