De Zuidwester houdt Kinderkunstmuseum Yvonne Bruin, Podologie Pedicure Muziek op schoot Ledenvergadering Dierenbescherming H E I L O 0 BEDRIJF BELICHT 5 POLITIEBERICHTEN Aanrijding auto met fietser Fietsenverkoop Vernieling personenauto's Parkeercontrole's Verkeerscontrole Aanrijding met letsel Kartonnen kangoeroes en primitieve patronen U ITKIJ KPOST 4 APRIL 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op de kruising Kennemerstraatweg en Laan van Zeeman is rond 08.00 uur een auto tegen een fietser aan gereden. Een 63-jarige auto bestuurder uit Heiloo verleende geen voorrang aan een 55- jarige fietser uit Alkmaar. Een aanrijding was het gevolg. De fietser is met onbekend letsel naar het ziekenhuis ver voerd. HEILOO- Op zaterdag 7 april zal de periodieke fietsenver koop plaatsvinden op het poli tiebureau van Heiloo. De fiet senverkoop is bedoeld voor benadeelden die bij de aangifte van hun niet verzekerde fiets een zogenaamde 'aankoop- certificaat' kregen uitgereikt. Vanaf 10.00 uur kan men de aangeboden fietsen bekijken. Om 10.30 uur wordt begonnen met de veiling. HEILOO - In de nacht van zaterdag op zondag 24-25 maart werd een personenauto vernield van het merk Peugeot type 405 vernield die gepar keerd stond op het erf van een woning aan de Hoogeweg. Met een steen werd de achter ruit van de auto vernield. Op dinsdag 27 maart werd door de eigenaar van een Alfa Romeo type 155 aangifte gedaan van vernieling. Tussen donderdag en zaterdag 22-24 maart werd een van de butienspiegels van de auto vernield terwijl die geparkeerd stond op een parkeerplaats aan de Brasemcroftlaan. HEILOO - Op woensdagmorgen 28 maart werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het winkelcentrum 't Loo. In totaal werden negen bekeuringen uit geschreven voor het^niet zicht baar hebben van de blauwe parkeerschijf. HEILOO - Vrijdagmiddag 30 maart werd een verkeers controle op de Kennemer- straat-weg gehouden. De con trole was voornamelijk gericht op taxi's en lesauto's. Er wer den in totaal 95 passanten gecontroleerd waarvan dertig taxi's en twintig lesauto's. Er werden in totaal negen processen verbaal opgemaakt voor verschillende overtredin gen. Geconstateerd werd ook dat het merendeel alles keurig in orde had. HEILOO - Op zondag 1 april vond op de kruising van de Laarmanstraat met de Kennemerstraatweg een aanrij ding plaats. De aanrijding was het gevolg van het feit dat een 42-jarige automobilist komende uit de Laarmanstraat geen voorrang verleende aan een 40-jarige bromfietser die op de Kennemerstraatweg reed. Het slachtoffer werd ter plaatse behandeld door het personeel van een ambulance. HEILOO - Kartonnen kangoe roes, primitieve patronen op grillige takken en boemerangs. Nieuwsgierig? Neem dan een kijkje op donderdagmiddag 12 april of vrijdagmorgen 13 april in het Kinderkunstmuseum van Basisschool De Zuidwester. Iedereen wordt uitgenodigd om te komen bekijken op welke manier de kinderen uit groep 1 tot en met 8 de thema's Aboriginals en Australië hebben uitgewerkt. De organisatie tijdens het jaarlijkse Kinderkunstmuseum is in handen van de leerlingen van groep 6 b. Het Kinderkunstmuseum wordt geopend op donderdagmiddag 12 april om 17.30 uur op de Zuidwester, Boekenstein 43, Heiloo. Natuurlijk gebeurt dat op een toepasselijke manier. Na de opening kunnen de creaties tot 20.00 uur worden bekeken onder het genot van een hapje en drankje met een Australisch tintje. De kinde ren die in de cateringgroep zitten zullen hiervoor zorgen. In winkelhof 't Loo te Heiloo kunt u vast een voorproefje nemen op de tentoonstelling. Daar worden van 4 tot 7 april 13 groepskunst- werken tentoongesteld. Buiten de normale schooltijden zullen leerlin gen aanwezig zijn om informatie te geven over deze schilderijen, die ook te koop zijn! Yvonne Bruin, Podologie Pedicuré, Nijverheidsweg 31/H, 1851 NW Heiloo, tel. 072-5337918, Internet: www.podozorg.nl HEILOO - In de uitdrukking 'Op goede voet staan...' schuilt méér waarheid dan u in eerste instantie denkt. Voetproblemen kunnen namelijk een bron van lichamelijke klachten zijn. De welbekende likdoorn raak je liever kwijt aan de pedicure, maar wie wijt rugpijn aan een doorgezakte voet en wat kun je eraan doen? Als u kampt met dit soort vragen, dan kunt u terecht bij een podoloog. „Een podoloog is een voetspecialist bij uitstek en behandelt voetklachten of klachten die voortvloeien uit het niet goed functioneren van de voeten, zoals knie-, heup- en rugklachten." Dat vertelt Yvonne Bruin uit Heiloo. Zij is al een aantal jaren pedicure en sinds 2003 ook werkzaam als Registerpodoloog. „Een fantastisch vak als je ziet dat mensen hier strompelend binnenkomen en weer huppelend weg gaan!" Van voetklachten naar lichamelijke klachten In haar ruime praktijk aan de Nijverheidsweg, staat een op het eerste gezicht groot fitnessapparaat. „Een stereometer", legt Yvonne uit. „Om de stand van de rug driedimensionaal te bekijken. Ook werk ik met een voetspiegel, blauwdrukken en een electronische voetscan. Verschillende methoden om drukverdeling en stand van de voeten zichtbaar te maken." Een verkeerde stand van de voeten kan aangeboren zijn, maar ook voort komen uit overgewicht, overbelasting, diabetes en reuma. „Ook kwaaltjes als likdoorns, schimmelinfecties, overmatig eelt en ingegroeide nagels kunnen pijn en ander problemen geven", vertelt Yvonne. „Mijn vak als pedicure, gespecialiseerd in de diabetische voet, en de podologie sluiten zo prima op elkaar aan." Voetklachten als een doorgezakte voorvoet, hol en platvoet leiden vaak tot een verkeerd belasten van gewrichten en spie ren en kunnen voet, knie, heup en rugklachten geven en vervelende bles sures veroorzaken. Op het moment dat Yvonne de klachten én de voeten in beeld heeft, maakt zij een zogenaamd zolenplan en podologische zolen in haar eigen werkplaats. Met deze zolen wordt de voet ontlast, gestuurd of gecorrigeerd en daarmee het gehele bewegingsapparaat. Zo kan men uiteindelijk weer op een natuurlijke manier lopen. Naast zooltjes werkt Yvonne met silicone-orthesen (om tenen te beschermen of een afwijkende stand van de tenen te corrigeren) en tapingtechnieken. Inloopspreekuur kinderschoenen Yvonne werkt op verwijzing van huisartsen en werkt samen met fysio- therapeut(en) en een schoenadaptatietechnicus. Daarnaast is er elke tweede woensdagmiddag van de maand een inloopspreekuur bij een gere nommeerde kinderschoenenwinkel in Heiloo. De podologische behande lingen worden in de meeste gevallen vergoed door de zorgverzekeraar. Hetzelfde geldt voor pedicurebehandelingen aan de diabetische voet. Maar omdat u uiteraard zelf ook veel voor uw 'onderdanen' kunt doen, benadrukt Yvonne: „Voeten verdienen zorg, onderhoud en aandacht. Op de eerste plaats goede schoenen. Perfect passend in lengte en breedte en met een type zool afgestemd op het gebruik. Daarnaast voorkomen van transpireren door goede sokken en ventilerende schoenen. Als laatste hygiëne en eens wat vaker naar de pedicure gaan!" Neem op 12 of 13 april een kijkje in het Kinderkunstmuseum van Basisschool De Zuidwester! Eigen foto HEILOO - Al geruime tijd voor de geboorte leerde uw baby geluiden en muziek te herken nen. Vanaf de geboorte kon muziek de stemming- van uw kindje beïnvloeden. En binnenkort kan het na drie maanden al op muziekles. Samen met papa of mama natuurlijk. Muziekles oefent een positieve invloed uit op de geestelijke-, socia le-, motorische- en spraakontwikke- ling. Tjjdens de cursussen worden veel liedjes gezongen die te maken hebben met de dagelijkse bezighe den (denk aan bijvoorbeeld oprui men) en interesses (onder andere lente) van het kind. Tevens wordt er gebruik gemaakt van eenvoudige muziekinstrumenten en materialen. Plezier voor ouder (of grootouder) en kind staat voorop. In het Open Huis in Heiloo star ten op 11 april verschillende cur sussen 'Muziek op schoot' voor baby's vanaf drie maanden, dreu mesen en peuters. Voor informatie surft u naar www.spelenderwijsmuziek.nl of belt u Daniëlle de Ruijter op tel. 06- 18360486. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - De Dierenbescher ming afdeling Alkmaar en omstreken houdt op woensdag 11 april haar Algemene Ledenvergadering in zalencen trum 't Open Huis, gelegen in winkelcentrum 't Loo te Heiloo. De vergadering duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Na de pauze die duurt tot 21.00 uur, zal mevrouw Jolanda Stoop, gedragstherapeute van Kynologisch Adviescentrum Tinley, een boeiende presentatie geven over kattengedrag. Wat maakt kat ten zo bijzonder? Wat zijn typische 'kattenstreken'? Jolanda maakt gebruik van interes sant beeldmateriaal en er is alle gelegenheid tot het stellen van vra gen. Deze lezing is ook voor niet- leden openbaar! De toegang en con sumptie is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5