Kinderdagverblijf Kits Oonlie viert paasfeest Rommelmarkt bij scouting Victorie H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 7 UITKIJKPOST APRIL 2007 Elke maand is er een vergadering van de gemeenteraad van Heiloo. Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van maandag avond 2 april. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Zonder discussie en unaniem ging de gemeenteraad akkoord met de financiering van een belangrijke energiebesparende maatregel voor zwembad Het Baafje. Het is de bedoe ling dat nog vóór de opening van het zwemseizoen op 6 mei 2007 het diepe bad zal wor den afgedekt met lamellen. Motieven om tot afdekking over te gaan zijn comfort (constante tempera tuur), het milieu (minder energie- en chloorver- bruik) en onderhoud (minder vervuiling). Voor de langere termijn wordt aan nog meer energie besparende maat regelen gedacht, waarover nog wel besluitvor ming moet plaatsvinden: eerst in het college, dan in de raads commissie Maat- schappelijke zaken en wellicht vóór de zomer nog in de gemeen teraad. Hierbij is te denken aan het gebruik van zonne collectoren en aan een collectief systeem voor warmte voor zowel het zwembad als de directe omgeving. Overigens was er bij dit agenda punt een inspreker, de heer Wim Bloothoofd, die zich ongerust toon de over de temperatuur van het diepe bad. Hij had gelezen (of begrepen uit hetgeen hij had gele zen) dat de temperatuur 22 graden zou mogen zyn. Maar deze hoort 24 graden te zijn en dat moet zo blijven, zo betoogde hij. Op de opmerkingen van Bloothoofd werd niet gereageerd. Homohuwelijk in Heiloo 'Vreemd aan de orde van de dag' en daarom toegevoegd aan de agen da, werd een motie behandeld van PvdA en WD over het sluiten van huwelijken door ambtenaren van de burgerlijke stand. In de motie werd geconstateerd dat het huwelijk in 2001 is opengesteld voor mensen van dezelfde sekse en werd overwo gen dat dit een groot goed is en er geen enkel principieel onderscheid is tussen het sluiten van huwelijken tussen personen van gelijk geslacht en personen van ongelijk geslacht. De motie sprak als mening van de raad uit dat alle ambtenaren van de burgerlijke stand bereid dienen te zijn alle huwelijken, ook tussen twee personen van dezelfde sekse, te sluiten. Tenslotte kwam het zoge naamde 'dictum', het voorgestelde besluit: 'besluit dat deze bereidheid expliciet verlangd wordt van zowel nieuwe als bestaande ambtenaren van de burgerlijke stand van Heiloo'. In zijn korte toelichting zei frac tievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA dat dit in Heiloo weliswaar geen actueel probleem is, maar dat het goed is om vast te stellen dat ambtenaren de wet dienen uit te voeren. Vervolgens vroeg voorzitter Romeyn of de diverse politieke par tijen over de motie hun opvatting wilden geven. Fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 zei dat de raad van Heiloo de goede gewoonte heeft zich niet bezig te houden met zaken die buiten Heiloo omgaan. Hij had er nu ook geen behoefte aan zich te mengen in een 'landelijke' en dan ook nog eens principiële discussie. Bovendien hebben wij voldoende ambtenaren die zulke huwelijken kunnen sluiten, zei hij. Fractievoorzitter Elly Beens van het CDA zei dat de van ambtenaren verlangde bereidheid, zoals in de motie geformuleerd, haar fractie wat te ver ging. Zij wilde deze bereidheid wel verlangen van nieu we ambtenaren, maar niet van bestaande. René van Splunteren, fractievoor zitter van de WD, wees erop dat in het regeerakkoord van het nieuwe kabinet een zinsnede is opgenomen dat gemeentes in deze kwestie aan vullende regels moeten opstellen. Zodoende is een landelijk onder werp gemeentelijk gemaakt, stelde hij. Maar hij constateerde ook dat bij de wetswijziging van 2001 is bepaald dat zittende ambtenaren niet verplicht kunnen worden homohuwelijken te sluiten als zij daar principiële bezwaren tegen hebben. Daarom vroeg Van Splunteren om een wijziging in de eigen motie die erop neerkwam dat de bedoelde bereidheid alleen van nieuwe ambtenaren gevraagd wordt. Er was ook een reactie vanuit het college. Burgemeester Hans Romeyn wees erop dat de gemeen teraad geen ambtenaren benoemt, maar dat de motie als signaal vanuit de gemeenteraad zou worden mee genomen. Hierna werd het dictum van de motie verkort tot: 'besluit dat deze bereidheid expliciet ver langd wordt van nieuwe ambtena ren van de burgerlijke stand van Heiloo'. Alle partijen stemden daar nu mee in, behalve Heiloo-2000. John Daas zei dat de motie voor zijn partij teveel was beperkt. Wat hem betreft zou de bereidheid verlangd moeten worden niet alleen van nieu we ambtenaren, maar ook van amb tenaren die sinds 2001 in dienst zijn gekomen. Afscheid van Hil Peperkamp Hierna was het tijd om afscheid te nemen van raadslid Hil Peperkamp van de PvdA. UWV'er Peperkamp wordt binnenkort na 45 arbeidzame jaren gepensioneerd en had kenbaar gemaakt dat hij voor taan alleen nog 'leuke' dingen wilde doen. Onlangs, na de provinciale verkiezingen van 7 maart, eindigde al zijn lidmaatschap van Provinciale Staten van Noord-Holland. Burgemeester Hans Romeyn refe reerde in zijn toespraak onder meer aan het kortstondige voorzitter schap van Peperkamp van de raads commissie Maatschappelijke zaken na de raadsverkiezingen van vorig jaar. Omdat hij procedurele zaken niet naar zijn wens geregeld kreeg, zag hij van dat voorzitterschap af. Romeyn dankte Peperkamp niette min voor zijn inzet voor de gemeen te Heiloo in de periode van zijn raadslidmaatschap, dat iets meer dan vijf jaar heeft geduurd. Naast een mooie schaal kreeg 'Hil' het voorzittersbordje van vorig jaar mee naar huis. Vervolgens dankte Cees Rootjes zijn partijgenoot voor zijn 'volle inzet en passie', vooral aan de dag gelegd als het ging om minimabe leid en mensen aan de 'onderkant' van de samenleving. Rootjes zei ook dat de politiek van Heiloo in het algemeen een 'rimpelloze vijver' is en dat het daarom voor Peperkamp erg wen nen was. Rootjes bood rode rozen aan met de woorden: 'Je kunt bedis cussiëren of die nog by de PvdA passen, maar ze passen in elk geval by Hil Peperkamp'. In zijn dankwoord memoreerde Peperkamp dat hij als oud-vak bondsman afkomstig is 'uit een cul tuur van strijd' en dus 'uit een hele andere wereld'. Tot de 'leuke' din gen die hij gaat doen, behoren advieswerkzaamheden inzake ver grijzing en ontgroening, waarvoor hij is gevraagd door de vakcentra les. Enkele maanden geleden ver scheen in boekvorm een geschiede nis van het GAK, voorloper van het UWV Van dit GAK was Peperkamp in de periode van 1992 tot 1996 werknemersvoorzitter en hij wordt in het boek dan ook uitvoerig geïn terviewd. Voor iedereen had hij deze avond een exemplaar van dit boek meegebracht, en dit deelde hy dan ook uit. GGD 'Hollands Noorden' Verder vermeld ik nog: dat in de fractie van de PvdA Hil Peperkamp is opgevolgd door Ko Hemminga dat de raad akkoord ging met een voorstel inzake de fusie van de GGD'en van deze regio; er komt nu een GGD onder de naam 'Hollands Noorden' dat de raad akkoord ging met een verordening en een kadernotitie inzake inburgering dat afwezig waren: de raadsleden Sjoerd de Jager en Willem Gomes en dat de raadsvergadering, die om 20.00 uur begon, al om 20.55 uur werd besloten. HEILOO - Zondag 1 april was het gezellig druk bij de Kattenberg in het Heilooërbos. Er waren zo'n 200 kinderen met hun ouders aanwezig om tradi tiegetrouw weer eieren te zoeken. De paashazen hadden weer flink hun best gedaan en een heleboel eieren verstopt voor de kinderen van kinderdagver blijf Kits Oonlie. Ook hadden de paashazen spelletjes klaargezet voor de kin deren. De kinderen konden hoppen van ei naar ei, wat te zien is op de foto. Hier hadden de kinderen erg veel plezier in. De paashazen hadden ook grote manden neergezet, waarin de kinderen eieren konden mikken. Erg moeilijk, maar wel erg leuk! De kinderen werden geschminkt tot kleine paashaasjes en natuurlijk er werden gekleurde eieren gezocht. Daarna kregen de kinderen wat drinken en natuurlijk een heerlijke paashaas om op te peuzelen. Om het af te sluiten nog even naar boven rennen op de kattenberg om vervolgens moe en voldaan weer terug te keren naar huis. Kortom: een geslaagd paasfeest. Voor meer informatie over Kits Oonlie: www.kits-oonlie.nl of contact opne men met de centrale administratie op tel. 072-5323578. HEILOO - Op zaterdag 14 april houdt Waterscoutinggroep Victorie in Heiloo een rommel markt en fancyfair. De fancyfair begint om 11.00 uur, de dag is om 15.00 uur afgelopen. Iedereen is welkom. Voor de kin deren worden er verschillende acti viteiten georganiseerd, zoals het bakken van broodjes boven hout skoolvuur, een speurtocht, en de kinderen kunnen zich laten schmin ken. Voor volwassenen is er een rommelmarkt, waar natuurlijk ook de kinderen welkom zijn. Verder is er een stand waar informatie te vin den is over de scoutinggroep. De opbrengst gaat naar de sleepboot die de groep aan het bouwen is. Voor meer informatie: www.stam.nu/sleper. De Victoriegroep kent de volgen de speltakken: Bevers (5-7 jaar), Welpen (7-11 jaar), Verkenners (11- 15 jaar), Wilde vaart (15-18 jaar) en de Stam (18-23 jaar). Elke speltak beschikt over prima leidinggeven den die hun sporen hebben ver diend binnen de organisatie van de scouting. Zij offeren heel veel van hun vrije tijd op om uw kind plezie rige jaren scouting te bezorgen. De activiteiten van de Victorie groep zijn zeer gevarieerd. Het spel voor de Bevers vindt meestal plaats in of rond het club huis 'De Bolder'. Dit geldt ook voor de Welpen. Als de Welpen kunnen zwemmen, kunnen zij een aantal keren in het seizoen zeilen op het Alkmaardermeer. Zij worden daarbij begeleid door voldoende leiding en leden van de Stam voor een optima le en veilige tocht. De Verkenners en leden van de Wilde Vaart zeilen vanaf april tot ongeveer oktober elk weekend op het Alkmaardermeer. Het troepenhuis 'De Bolder' van de Victorie is gele gen in het Heilooërbos, op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. Voor informatie kunt u bellen naar Thea Bruin, tel. 072-5053651. De opbrengst van de fancyfair gaat naar de sleepboot die de groep aan het bouwen is. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7