Een zaterdagochtend met Margreet Schouwenaar Vrijwilligers Rode Kruis onderscheiden Dierentehuis Alkmaar houdt Chip Actie Maand Rietje Terol voor radio Beat FM H E I L O 0 9 Over het lezen van poëzie Margreet heeft zes dichtbundels op haar naam staan De afscheidsreceptie is op donderdagmiddag 12 april Het gesproken woord werd afgewisseld met muziek KORTOM Oproep vrijwilligers oranjebal Ypestein Spreekuur Heiloo 2000 Opbrengst Amnesty International Info-uur CDA fractie Avond over borstkanker VVD Heiloo U ITKIJ KPOST 4 APRIL 2007 Trees Vader-Veeken en Henny Visser-Kalter ontvangen een onder scheiding uit handen van Bauke Poelstra. Eigen foto HEILOO - Tijdens de Algemene Ledenvergadering vorige week woensdag van de afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis ontvingen de dames Trees Vader-Veeken en Henny Visser-Kalter een onderschei ding uit handen van district voorzitter Bauke Poelstra. De beide dames zijn al twintig jaar actief bij de Speel-O-Theek, de speelgoeduitleen voor jonge kinde ren. In zijn toespraakje onderstreep te de heer Poelstra nog eens het belang van de vrijwilligers in onze maatschappij. Het Rode Kruis staat niet alleen voor noodhulp, maar ook voor sociale hulp aan alle hulpbe hoevenden in de eigen gemeen schap. De speelgoed uitleen is daar een goed voorbeeld van, evenals de in Heiloo actieve telefooncirkel. Ook deze onderafdeling heeft een jubilaris, mevrouw Joop Admiraal. Zij kon helaas niet aanwezig zijn en ontvangt de onderscheiding voor twintig jaar vrijwilliger in eigen kring. Andere activiteiten van de afde ling Heiloo zijn onder andere de vakantieweken. Jaarlijks kunnen verschillende plaatsgenoten, die niet meer zelfstandig op vakantie kunnen, van eeji onbezorgde week genieten in een van de aangepaste vakantiehuizen van het Rode Kruis of meevaren op de Henry Dunant. Verder is de onderafdeling sociale activiteiten werkzaam met een aan tal vrijwilligers om met name oude ren te begeleiden en te voorkomen dat zij in een isolement geraken. Tijdens de vergadering werd tevens afscheid genomen van de secretaris mevrouw Ingrid Christophersen. Zij kon haar functie helaas maar korte tijd invullen. De afdeling Heiloo van het Rode Kruis is op nog zoek naar vrijwilligers, met name voor bestuursfuncties. Mocht u interesse hebben, dan kunt contact opnemen met Tom van der Schuyt, tel. 072-5200028. ALKMAAR - Het Dierentehuis Alkmaar (Bergerweg 185) houdt van woensdag 4 april tot en met 30 april een Chip-Actie- Maand. Met deze kortingsactie promoot het Dierentehuis het chippen van huisdieren en maakt het dieren asiel aan het publiek kenbaar dat het sinds kort een chipservice voor particuliere huisdieren heeft. Iedereen die zijn dierbare viervoe ter laat chippen in de maand april, krijgt een korting van vyf euro op het totaalbedrag van twintig euro. Hoe lief en trouw een hond of kat ook is, het blyft een dier. De kans dat het plotseling niet meer thuiskomt, blijft altijd aanwezig. Veel honden en katten dragen om hun nek een halsband met een kokertje met daarin naam en adres. Het dier wil zo'n kokertje echter wel eens verliezen. Alleen een chip verzekerd baasje en huisdier op een hereniging, als het dier vermist wordt. Naast het opsporen van vermiste dieren, helpt chippen ook om dierenmis handeling -en verwaarlozing beter aan te pakken. Regelmatig worden de inspec teurs van de Dierenbescherming geconfronteerd met schrijnende gevallen van verwaarlozing. Helaas zijn de daders vaak onbe kend. Door de chip kan de eige naar van het dier gemakkelijk achterhaald worden en worden aangesproken op zijn of haar ver antwoordelijkheden. Een chipingreep kost bij dieren artsen doorgaans gemiddeld zo'n dertig euro. Bij het Dierentehuis Alkmaar betaalt men slechts 20 euro per chipingreep. In deze prijs zit alles inbegrepen, van het inbrengen van de chip tot aan de registratie bij een centrale data bank. De gechipte dieren krijgen een speciaal 'chippaspoort' mee. Iedere honden- of katteneigenaar die zijn trouwe maatje wil laten chippen, kan bellen naar het Dierentehuis om een afspraak te maken voor het plaatsen van de chip. Het telefoonnummer is 072- 5114861. Het Dierentehuis is tele fonisch bereikbaar van 14.00 tot 16.00 uur. Huisdier gevonden of vermist? Bel dan direct het Dierentehuis Alkmaar (tel. 072-5114861) of Dierenambulance Noord- Kennemerland (tel. 072-5150085). Vele vrijwilligers zijn daar actief om eigenaren en hun zoekgeraakte dieren zo snel mogelijk te hereni gen. De chip maakt deze hereni ging een stuk eenvoudiger omdat de instanties de chip kunnen lezen met een 'chipreader'. HEILOO - In poëzie heeft elk woord gewicht, is het geheel meer dan de delen en staat de betekenis dikwijls in de witre gels. 'Lees maar, er staat niet wat er staat,' dichte M. Nijhoff al. Dat laatste is niet altijd makkelijk. Een gedicht kan hermetisch blijven. Ook al zijn de woorden aansprekend, de zinnen fraai van toon, kleur en/of beeld, de lezer kan de betekenis niet echt vatten. Leren lezen, is leren begrijpen. Eerst een zin, dan een alinea, dan het verhaal, de betekenis van het gedicht. Wie eenmaal het verhaal, of de verhaallijn kan vatten, zal een tekst altijd in z'n geheel proberen te begrijpen, op zoek gaan naar de overkoepelende betekenis van de woorden. In deze ochtend gaan de cur sisten op zoek, met behulp van enkele gedichten, naar betekenis sen die zich op het eerste gezicht niet makkelijk laten pakken. Interpretaties, parafrasering en associëren zijn hulpmiddelen voor een beter begrip van het gedicht. Het lezen van gedichten zal door deze hulpmiddelen makkelij ker worden. Gedichten die onbe grijpelijk leken worden toeganke lijk en geven hun geheim prijs. Deze ochtend is voor een ieder die op zoek is naar de zin achter de woorden, de taal van de witregel en de betekenis van het geheel. De workshop staat onder leiding van Margreet Schouwenaar, dich teres en docente. Zij heeft zes dichtbundels op haar naam staan en twee kinderboeken. Ook geeft ze al jaren schrijfworkshops en trainingen. Zaterdag 21 april van 10.30 tot 12.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Toegangskaarten: 5,- (leden) en 7,50 (niet-leden). Opgave: uiter lijk 13 april bij de klantenservice van de bibliotheek, tel: 072- 5330670, e-mail: bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Donderdagavond wijdde het Heilooër radiosta tion Beat FM een uitzending aan het afscheid van Rietje Terol als voorzitter van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH). Presentator Bob van Unnik en gastpresentator Rob Opdam had den Rietje zelf voor de microfoon gehaald, maar ook enkele perso nen die over haar kwamen vertel len. Hero Veger en Roelof Bos waren erbij, de huidige en voormalige wethouder voor het ouderenbeleid, Bep Swart was er van de Stichting Ouderenwerk, en Rietjes dochter Marja. Het gesproken woord werd afgewisseld met muziek die herin nerde aan het oude Indonesië, zoals 'Surabaja' van Anneke Grönloh. Muziek die de hoofdper soon ontroerde. Samen met haar overleden man Reinier, heeft zij immers veel gedaan voor de her denking van Nederlandse militai ren die naar Indonesië werden uit gezonden. Rietje zei in de uitzen ding dat zij er blij mee is dat burge meester Hans Romeyn op 4 mei het woord wil voeren. Zij vertelde ook dat zij bij de SOH actief blijft bij een aantal activitei ten, zoals 'Eten in het Trefpunt', de Stoepenpatrouille en de vrijwilli- gerscommissie. Als voorzitter van de SOH wordt zij opgevolgd door Marius Speekman. Deze komt uit Velsen, waar hij jarenlang als amb tenaar voor de gemeente heeft gewerkt. De afscheidsreceptie voor Rietje Terol is op donderdagmiddag 12 april van 15.30 tot 17.30 uur, uiteraard in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. In aanwezigheid van enkele 'prominente Heilooërs' vermaakte Rietje Terol de luisteraars van BeatFM. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Het oranjebal op Koninginnedag in Ypestein vindt dit jaar alweer voor de 17de keer plaats. Om er dit jaar weer een groot succes van te maken, kan de organisatie nog vele handen gebruiken. Ben je 16 jaar of ouder, gezellig, flexi bel en wil je er tijd voor vrijma ken? Geef je dan snel op als vrijwilliger voor het oranjebal, dan ligt er ook voor jou een uniek oranjebal poloshirt klaar. En natuurlijk het vrijwilligers- feest niet te vergeten. Mail naar oranjebal2007@gmail.com of bel voor informatie naar 06- 20626670. HEILOO - Op donderdag 5 april kunt u met de fractie van Heiloo2000 zaken bespreken, welke if als inwoner van Heiloo bezighouden. Daarvoor bent u welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis, (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. HEILOO - In de week van 11 februari is er gecollecteerd voor de rechten van de mens. Amnesty International heeft richting de 1,5 miljoen euro landelijk opgehaald. In Heiloo is er goed aan bijgedragen door een bedrag van 6186,50 op te halen. Op de site van Amnesty International kunt u zien hoe het geld besteed wordt (www. amnesty.nl) HEILOO - Op donderdag 5 april houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Elly Beens, tel. 072-5338208 of Henk van der Werf, tel. 072-5335150. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). REGIO - Op 11 april is er in 't Praethuys een avond voor de mensen vanaf 45 die borstkan ker hebben (gehad). Deze keer zal het thema 'vermoeidheid' worden besproken, een onder werp waar veel vrouwen zich in zullen herkennen. U bent wel kom op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur in 't Praethuys, Wilhelminalaan 8 in Alkmaar. Voor verder informatie kunt u ons bellen op tel. 072-5113644. HEILOO - Donderdag 5 april vergadert WD Heiloo om 20.00 uur om de commissievergade ringen voor te bereiden. Op de agenda staan bijvoorbeeld het beleidsdocument Wonen, Welzijn, Zorg. De fractie van WD Heiloo nodigt u uit om uw mening te geven. Wilt u zo vriendelijk zijn om u aan te mel den? Dat kan bij de secretaris van WD Heiloo, Caj Oosters, tel. 06-51268489.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9