Unieke exposities bij Abdijkaarsen Ex-zeeman komt met tweede dichtbundel Dutch Blues Brothers in De Loet H E I L O O hSSfA deutekom 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Exposeren in Bibliotheek Akersloot In het huis van Anne Frank In het huis van Anne Frank Spiderman III Beeldenroute met Trefpunt UITKIJKPOST 2 MEI' 2007 In het huls van Anne Frank Een geïllustreerde reis door Annes wereld afgelopen winter - met zijn op zee kaarten gekalligrafeerde gedichten - in Groningen, droeg hij twee weken geleden gedichten voor in Zeeland en presenteerde hij het afgelopen weekeinde zijn nieuwste dichtbundel in Den Helder. Daar was het, aan het winderige Marsdiep, waar hij eindjaren zeven tig voor stuurman leerde. Na twintig jaar zwerven over de wereldzeeën vond hij tenslotte een baan dichter by huis. Zes jaar inmiddels werkt hij in het Amsterdamse zeemanshuis. Dat ondanks z'n huidige walbaan de lief de voor de zee er niet minder op is geworden wordt duidelijk in 'Vergezichten'. De bundel is te koop of te bestellen in iedere boekhandel. AKERSLOOT - Vanaf heden kun nen (amateur-)kunstenaars zich weer melden voor een expositie in de bibliotheek in Akersloot.. De openbare bibliotheek in Akersloot beschikt over een prachtige lichte hal. Op de tien strekkende meter wandruimte hebben al veel kun stenaars hun werk geëxposeerd. Ook is er een kleine vitrine aan wezig waar kleine of kostbare objecten kunnen worden tentoon gesteld. De kosten voor huur van de expositieruimte zijn E 35,- per zes weken. Voor elk in deze perio de verkocht werk vraagt de bibli otheek tien procent commissie. Een geïllustreerde reis door Anne's wereld Het lezen van het dagboek van Anne Frank brengt de realiteit van de jodenvervolging heel dichtbij. Dat maakt het begrijpelijk dat veel mensen de schuilplaats willen zien waar Anne haar dagboek schreef. Daardoor is de paradoxale situatie onstaan dat honderdduizenden mensen per jaar een van de meest verborgen en geheime plekken van Amsterdam willen bezoeken. Dit prachtige fotoboek volgt de route door het Anne Frank Huis. De lezer maakt een tocht terug in de tijd. In elke ruimte geven citaten uit Annes dagboek een indruk van wat daar gebeurde. De bezoekers treffen er sporen aan van de onderduikers, maar ook van de vier medewerkers van Otto Frank die zoveel hebben gedaan om de onderduikers te hel pen. Het boek bevat veel prachtige foto's in kleur en in zwart-wit, die tezemen een beeld geven van de plek die symbool is geworden voor een van de onbegrijpelijkste gruwe len uit de moderne geschiedenis. uitgeverij Bert Bakker voor 9,95 In deze derde film over Spider-Man komt de superheld het kwaad dat hij altijd heeft bestreden in zichzelf tegen... Het is Peter Parker (Tobey Maguire) eindelijk gelukt een even wicht te vinden tussen zijn toewij ding aan M.J. (Kirsten Dunst) en zijn taken als een superheld. Maar er ligt onheil op de loer als de don kere kant van Spider-Man naar boven komt, die hij niet onder con trole weet te houden. Peter wordt overmoedig, hij gaat in op de avan ces van Gwen Stacy en negeert de mensen die het meest om hem geven. Hij wordt gedwongen te kie zen tussen de verleidelijke kracht van zyn nieuwe donkere outfit en de meelevende held die hij eerst was. Ondertussen blijken de nieu we demonen, Sandman en Venom, te beschikken over ongeëvenaarde krachten, die een overmoedige Spider-Man niet zal kunnen tegen houden. Regisseur Sam Raimi heeft zich helemaal toegelegd op de Marvel stripheld Spider-Man van Stan Lee. Raimi's eerfcte verfilming in 2002 was een groot succes en het vervolg uit 2004 zo mogelijk nog groter.. EGMOND - Dinsdag 1 mei begint bij Abdijkaarsen in Egmond-Binnen een expositie van kunstenares Tiny Beijdorff uit Kortenhoef. Uit haar oeuvre zijn als thema's gekozen: 'De vrouwen van Dufar'en 'Kaprun'. Thema's die zijn ontstaan van uit haar emoties. de bergen van Kaprun inspireerde tot het maken van deze werken die dicht bij haar gevoel kwamen. Al dit moois kunt u tot en met 15 juni bewonderen bij Abdijkaarsen. Vennewatersweg 27, Egmond- Binnen van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur. Voor zijn dichtbundel 'Vergezichten' liet Leo Bersee zich inspire ren door zijn ervaringen als zeeman. Eigen foto HEILOO - Heiloo is veel beelden rijk. Maar kent u, als inwoner van deze gemeente, alle beelden en weet u waar ze zich bevinden? Waar staat bijvoorbeeld de Vrouw met Vogels? Als u daar achter wilt komen of uw kennis hierover wilt toetsen, fiets dan mee op woens dag 9 mei, met de door de Culturele Commissie Trefpunt uit gestippelde route door Heiloo. Verzamelen: 13.15 uur bij Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Vertrek: 13.30 uur. Duur van de tocht: circa 2,5 uur (inclu sief pauze). Graag van te voren opgeven (in verband met de orga nisatie): tel. 072-5331297. Kosten: 2,50. Gevlucht uit hun dorpen vanwege de oorlog zijn veel Soedanese vrou wen met hun gezinnen terecht geko men in de vluchtelingenkampen van Dafur. Wat haar opviel was dat de vrou wen ongelofelijk moedig en solidair met elkaar waren. Deze schilderijen zijn dan ook een ode aan de vrou wen van Dufar. De tunnelbrand in Kaprun in 2000 speelt bij de beeldvorming van deze schilderijen een grote rol. Een recent bezoek aan een klein memoriaal voor de slachtoffers in Al dit moois kunt u bewonderen bij Abdijkaarsen De kunstenares volgde haar oplei ding aan de Nieuwe Akademie voor beeldende Kunsten te Utrecht. Zij exposeert regelmatig bij bedrijven en galeries. Tijdens uw bezoek kunt u tevens kennismaken met de vervaardiging van kaarsen in al zyn variëteiten. HEILOO - Voormalig zeeman Leo Bersee, woonachtig in Heiloo, komt met zijn tweede dichtbundel. 'Vergezichten' luidt de titel. Meer dan vijftig gedichten over de zeeman, de zee en het leven zelf.. Ruim honderd foto's uit de collec tie van maritiem fotograaf Willem Moojen illustreren de gedichten op meesterlijke wijze. De dichter reist met z'n zilte poëzie veelvuldig het land door. Zo exposeerde hij de De Dutch Blues Brother gaven een spetterende show weg voor de bewoners van woon- en zorgcen trum De Loet. Foto: Mario Sacksioni Marjon Seekles en Janet Storm, de activiteitenbegeleidsters van de Loet, waren daar aanwezig, twijfel den geen moment en boekten dit duo. Het bleek een succes en voor herhaling vatbaar. In het begin keken de bewoners raar op van deze toch wat vreemd geklede man nen. Eén van hen had zelfs een fles drank in zijn hand, maar als snel ontdooiden zij en gaven ze zich over aan het optreden. Eén bewo ner heeft zelfs in de rolstoel gedanst en werd er door andere rolstoelers meegedaan in de polonaise. Speciaal voor dit optreden waren er personeelsleden op hun vrije dag en vrijwilligers gekomen en iedereen was enthousiast. De bewoners spra ken er dagen later nog over! HEILOO - In woonzorgcen trum De Loet was het dinsdag 24 april groot feest. De Dutch Blues Brothers uit Alkmaar kwamen de bewoners te entertainen. In november vorig jaar was er in de Grotè kerk in Alkmaar een Beursvloer, waar zij hun act gra tis ter beschikking stelden. ^^^H Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo HM fMÊm naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11