Reünie Radboudschool groot succes Fietsexamen met bestuurlijke hulp Radio Castricuml05 wordt webradio Het monument op 't Groentje H E I L O O Een groot compliment voor de organisatie Het is een gemetselde zuil met vier gedenkplaten UITKIJKPOST 2 MEI 2007 gen van een 'oude' meester. Naarmate de avond vorderde, ver plaatsten de meeste bezoekers zich richting gymzaal. Deze loca tie was omgetoverd tot een gezel lige feestzaal, compleet met bar en dj. Een beamer projecteerde foto's van de afgelopen 40 jaar. Rekwisieten van uitgevoerde musicals en andere attributen uit de lagere - en basisschooltijd gaven de ruimte een herkenbare uitstraling. Helaas was het feest voor velen te vroeg afgelopen. Een fantasti sche avond, die vooral geken merkt werd door een soort Radboud-familie-gevoel, was ten einde. In de plaatselijke horecage legenheden werd het feest der herkenning tot in de kleine uurtjes voortgezet. Wie nog langer wil nagenieten, kan de foto's op de schoolsite of de dvd bekijken. De reüniecommissie wil via dit bericht iedereen nogmaals bedan ken die zijn/haar bijdrage heeft geleverd om van deze avond een succes te maken. Zowel de Rotary Heüoo als Keer op Keer worden extra bedankt voor de gulle giften ten gunste van het timmerproject in Guatemala. Een fantastische avond, die vooral werd gekenmerkt door een soort Radboud-familie-gevoel. Eigen foto gen de zes küometer lange route door Heiloo. Het verkeersexamen georganiseerd door Veüig Verkeer Nederland, afdeling Heüoo, heeft als doel dat kinderen bewust en veüig kunnen deelnemen aan het verkeer. De fietsroute startte op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. De leerlingen van Basisschool De Duif gingen als eerste, om 08.30 uur van start. Voordat de leerlingen van start gingen werden hun fietsen gecon troleerd (vooral de remmen en de fietsbel) en kregen de leerlingen een hesje met een nummer. Vervolgens startten ze om de minuut. Langs de route waren tien controleposten waar (verkeers-) ouders, en voor de gelegenheid ook de burgemeester en wet houder, de verrichtingen van de leerlingen beoordeelden. Na ongeveer een half uur hadden de leerlingen de route gefietst en kwamen ze terug op de parkeer plaats. Daar leverden de leerlingen hun hesje in en kregen ze in afwachting van de andere klasge noten iets lekkers en natuurlijk een schouderklopje van de juf of meester. Nadat de burgemeester de controlelijsten had opgehaald bij de diverse posten werden later op de middag de afgelegde exa mens beoordeeld REGIO - Radio Castricuml05 zendt sinds enkele dagen ook via het internet uit. En daar mee speelt het radiostation in op een grote wens van de luisteraars. Steeds meer mensen benaderden het radiostation met het verzoek om ook via het internet te gaan uitzen den. Daniel Voüers, die zich bezig houdt met de techniek van het radiostation is büj met deze vooruit gang. „Nu kan iedereen, waar dan ook ter wereld naar ons luisteren. We trekken dageüjks vele luiste raars via kabel en ether, maar dat is toch regionaal gebonden. Met web radio kan nu iedereen, die buiten ons uitzendgebied woont en werkt tóch afstemmen op CastricumlOö. En hiermee spelen we dus in op een grote wens", aldus Voüers. Om te luisteren via internet surft u naar de website www.castricuml05.nl en dan ziet u vanzelf de link. Vanaf begin april kunnen luisteraars ook op dezelfde website een enquête invuüen over het radiostation. Met de vragen wü het station een beter inzicht krijgen in de behoeftes en beoordeling van de luisteraars. Degene die de enquête en een adres invult verdient daarmee een reis- cheque van 15 euro. Op zaterdag 12 mei worden er bovendien twee personen extra beloond met ieder een reischeque van 100 euro. CastricumlOö is te beluisteren tot ver in de regio in de ether op 105.0FM en via de kabelfrequenties 89.0FM (Akersloot, Limmen De Woude) en 104.5FM (Bakkum en Castricum). Meer informatie en de webradio vind u op www.castricuml05.nl. HEILOO - Het monument op 't Groentje heeft al een bewogen leven achter de rug. Nu met de naderende herdenking van de gevallenen uit de tweede wereld oorlog, is het een goed moment om daar weer eens bij stil te staan. Als uiting van dankbaarheid is direct na de bevrijding in 1946 met gebruikmaking van de in de gemeente aanwezige eenvoudige materialen een monument opge richt voor hen die voor onze bevrijding het leven lieten. Het was architect W Groen die voor het ontwerp tekende, dat op 6 augustus 1946 werd onthuld. Het is een gemetselde zuil met vier gedenkplaten en vanboven een smeedijzeren kroon met een ster zoals die ook op de voertui gen van de bevrijders stond afge beeld. De tekst van de vier gedenkpla ten luidt als volgt; 'Zij hebben het nieuwe Nederland. Gedragen onder 't harte. Het licht overwon duisternis. Zij zagen en volgden het. Het Vaderland getrouwe bleef ik tot in den doet. Zo spreken onze helden die bleven in het ver zet. Door 't offer van hun bloed. Werd het Vaderland weer vrij'. Met de reconstructie in de zesti ger jaren van de Raadhuisweg Dokterslaantje en de Kennemerstraatweg kwam het monument in 't Groentje in het gedrang. Het gemeentebestuur ging op zoek naar een meer eigen tijds monument en dat is gewor den het standbeeld 'De Man van Vught' van de beeldhouwer Wülem Reyers, dat een mooie plaats heeft gevonden in het plantsoen aan de Frederika's hof met als achtergrond de bomen van de oprijlaan van het landgoed Ter Coulster. Op 4 mei 1973 is het door de weduwe van de beeldhouwer ont huld en aan de gemeente overge dragen. De gedenkplaten en het siersmeedwerk kwamen toen terecht op de werf, van wat wij nu noemen de Buitendienst Openbare Ruimte. In het midden van de negentiger jaren van de vorige eeuw is op verzoek van een aantal Heilooenaren het verzoek gedaan om het monument van vlak na de tweede wereld oorlog weer in oude luister te hersteüen. Foto's en bouwtekeningen dienden als basis van het wederom opbouwen van het monument dat door diver se medewerkers van de BOR is gedaan. Bij de laatste reconstructie van de rotonde bij het gemeentehuis kwam het gedenkteken wat in het gedrang en zeer onlangs is het iets verschoven en door de plantsoen dienst op passende en respectvol le wijze aangekleed. Zo zal dit monument ons herinneren aan de bevrijding en het grote goed van vrijheid waar wij nu in kunnen leven. (met dank aan Frits Calf) HEILOO - „Langs deze weg wilde ik even laten weten dat ik enorm heb genoten van de reünie van afgelopen zaterdag, en dat geldt denk ik voor heel veel mensen die er waren! Wat een feest van herkenning! Sommigen had ik echt al 30 jaar niet meer gezien en ze waren geen spat veranderd, bij anderen moest je toch wel even kijken wie dat nou ook al weer was... Een groot compli ment voor de organisatie, het zag er piekfijn uit! Ontzettend leuk dat jullie dit mogelijk gemaakt hebben." HEILOO - Basisschool leerlingen die afgelopen don derdag hun fietsverkeersexa- men deden konden rekenen op bestuurlijke hulp. Een hesje uitgereikt door wethouder Opdam en het startsein van burgemeester Hans Romeyn. Als dat niet op het gemak stelt! Aan het verkeersexamen deden de groepen 7 en 8 van zes basis scholen in Heüoo mee. De deelne mende scholen waren: De Zuidwester, De Duif, De Wülibrordschool, Meander, Jan van Rijckenborghschool, Spring- schans (Oost en Centrum). Dit jaar fietsten in totaal 163 leerlin- Bij aanvang van het examen kregen de leerlingen hesjes uit de handen van wethouder Opdam. Foto: Mario Sacksioni Het monument bij de rotonde zal ons blijven herinneren aan de bevrijding. Een van de vele reacties die de reüniecommissie na de drukbez ochte, feestelijke reünieavond op zaterdag 21 april via de maü ont ving. Om 18.00 uur ging het feest van start en kwamen de eerste reünisten al via de grote ereboog het schoolplein op gewandeld. Zelfs burgemeester Romeyn had tijd vrij gemaakt om het feest te bezoeken. Rond 19.30 uur werd de avond officieel geopend door het luiden van de schoolbel, waar na Loek Settels en Fons Melis de reünisten welkom heetten. Na deze korte onderbreking was er weer volop gelegenheid om elkaar te ontmoeten en herinne ringen op te halen uit die goede oude tijd. In de school zelf was een aantal lokalen ingericht met thema's als: de school van vroe ger en de sixties. Ook was er gele genheid om nog eens les te krij- Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13