De historie van Duin en Bosch De Soos in Centraal Vogels herkennen bij Plusactiviteiten Vijftig jaar drumband Excelsior Slagerij Stuifbergen neemt afscheid Natuurwandeling door Wimmenummerduinen REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Jeugdoverlast Heropening Kerkplein Egmond-Binnen UITKIJKPOST 2 MEI 2007 LIMMEN - Tegenwoordig gaan ze niet meer als drumband, maar als Melodische Slag werkgroep Excelsior door het leven. Feit blijft dat deze vere niging dit jaar haar vijftigjarig jubileum viert. Voordat er sprake was van een aparte slagwerkgroep, was het vroe ger gebruikelijk dat een aantal tam boers een onderdeel van het harmo nieorkest vormde. Om meer jongeren in de gelegenheid te stel len tamboer te worden namen AKERSLOOT - Al ruim 2,5 jaar wor- den wij zwaar lastig gevallen door de jeugd uit Akersloot in de leeftijd van 14 tot 20 jaar. De overlast bestaat onder andere uit; eieren op de gevel, emmer visafval aangemaakt met mayonaise, ketchup en hondenbrok- ken in de achtertuin gegooid, stan daard uitschelden, telefoonbedrei gingen, motelkamers en escort-service boeken, pakketten laten bezorgen, 's avonds en 's nachts voor de deur hangen en dan aanbellen schelden, schreeuwen, vuurwerkoverlast, in de achtertuin lopen, al drie keer raam ingegooid. Helaas zijn wij niet het enige gezin in Akersloot die last heeft van deze jeugdterreur! Het ergste vinden wij dat gesprekken met ouders en jeugd niets oplossen. Ook andere inwoners van Akersloot lijken de verantwoor ding niet te willen nemen, omdat zij als mede-dorpsgenoten, die zien éh horen wat de jeugd uithaalt, dit rustig laten gaan en het niet melden bij de politie. We zijn blijkbaar alle maal bang voor de jeugd, waardoor ze ongestoord hun gang kunnen gaan. Maar als niemand de verant woording neemt, waar gaat het dan heen met dit rustige dorpje? Ziet u wat? Bel de politie, tel. 0900-8844 of anoniem op 0800-7000! Familie de Jong, Akersloot onder andere Dorus Dekker en Jan Veldt het initiatief om het Tamboerkorps Excelsior op te rich ten. Na een aantal geleidelijke ver anderingen is een prachtige, melo dische slagwerkgroep ontstaan die ook in de regio van Limmen een uit stekende reputatie geniet. Ondanks de inspanningen die geleverd moeten worden aan de verbouwing van het repetitie gebouw, zal er komend jaar muzi kaal worden stilgestaan bij het bereiken van deze mijlpaal. Omdat de start van de vereniging in de maand mei heeft plaatsgevonden, zullen op 13 mei activiteiten worden gestart rond het lustrum, met de muzikale opluistering van de dienst in de RK Kerk. Door een viering tij dens het honderdjarig bestaan van de RK Kerk te verzorgen, kunt u CASTRICUM - Zondag 6 mei is de heer Jan Camps te gast bij de Zondagsociëteit en geeft een lezing over de geschiedenis van landgoed Duin en Bosch. In een virtuele rondleiding kan het pubhek kennis maken met de geschiedenis van de gebouwen en het hef en leed van hun bewoners. Jan Camps was bibliothecaris van de wetenschappelijk bibhotheek van CASTRICUM - De bekende hits van Dj Charles staan op het programma van De Soos op zon dag 6 mei in Café Centraal. Vanaf 14.00 uur zijn mensen met én zonder beperking welkom om in Centraal om te komen luisteren naar of te dansen op de swingende ervaren hoe daar de klanken van de slagwerkgroep fantastisch tot hun recht komen. Op die datum bent u ook in de gelegenheid om de vereni ging en de leden van de vereniging te fehciteren tijdens de receptie die' gehouden wordt op 13 mei. U bent welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het clubgebouw aan de Schoolweg te Limmen. Ook worden volop voorbereidingen getroffen voor een muzikaal week- f end in de maand oktober van dit jaar. Over de invulling daarvan wordt in een later stadium mel ding gedaan. Wel wordt u geadvi-1 seerd de data te noteren, te weten zaterdag 13 en zondag 14 oktober. Dan is er een compleet verzorgd arrangement door de slagwerk groep met een spectaculair gastoptreden. GGZ Dyk en Duin en beschikt der- halve over het historisch fotoar chief. De Zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 - 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De entree bedraagt 3,-. Voor meer informatie of het regelen van ver voer kunt u bellen (tot en met 3 mei): Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-673793. muziek. Wie een gezellig praatje wil maken of wil darten, poolen of sjoe len kan ook bij De Soos terecht. Het adres van Café Centraal is Dorpsstraat 75, Castricum. Het café is toegankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251- 657998. EGMOND - Ze waren een vertrouwd gezicht voor hun vele klanten in Egmond-Binnen en omstreken, Ineke en Nico Stuifbergen van slagerij Stuifbergen. In april sloten zij voor de laatste keer hun winkeldeur aan de Abdijlaan: „Wat was ons afscheid geweldig. Het was een rare week, die laat ste week. Met gemengde gevoelens hebben wij afscheid genomen, van onze hele trouwe klanten, zowel jong als oud. Herinneringen werden opgehaald, zoals mensen met zomergasten, nu geen twee plakjes van dit of vier plakjes van dat. Mensen die ook andere dingen vertelden, wat wij al niet meer wisten, omdat dat zo gewoon voor ons was. Wij zullen ook wel eens mensen zijn vergeten, bij geboorte, overlijden of huwelijk, dat was dan niet met opzet, wij hebben altijd geprobeerd iedereen hetzelfde te waarderen. We wil len iedereen bedanken voor de lieve woorden en alle leuke presentjes die wij hebben ontvangen, het was hartverwarmend. Ook willen wij onze kinderen en het personeel bedanken voor alles wat zij voor ons hebben gedaan. Om het voor ons zo mooi mogelijk af te sluiten: het is jullie gelukt!" CASTRICUM - Plusactiviteiten Bonhoeffercollege organiseert de cursus vogels herkennen: Vogels in het voorjaar en de zomer, een les door ornitho loog Peter Mol van 19.00 tot 21.30 uur op donderdag 10 mei en een excur sie op zaterdag 12 mei 2007 van 09.00 tot 12.00 uur (fiets en verrekijker meenemen). Kosten 28,-. Als tijdens het voorjaar het eerste groen begint te ontluiken, komt ook de vogelwereld in beweging. Veel vogels die by ons de winter doorbrengen trekken weer weg. Daarvoor in de plaats komen onze zomervogels. Bovendien trekken veel vogelsoorten uit het oosten en hoge noorden door ons land. De beginnende vogelliefhebber duizelt het in deze tijd van de veelsoortige zang die overal klinkt en het herkennen van deze vogels blykt in de praktijk lastig te zijn. In deze cursus wordt de oner varen vogelkijker op weg geholpen om meerdere soorten vogels in de wijde re omgeving te herkennen. De cursusprijs is inclusief syllabus. Voor infor matie en inschryving, tel. 0251 - 671837 of www.plusactiviteiten.nl De school is na de meivakantie weer bereikbaar op maandag 7 mei. Op woens dag komt het theoriegedeelte aan de orde en op zaterdag gaan worden de vogels opgezocht in de duinen in de omgeving van Castricum. De plaats van vertrek wordt tijdens de les afgesproken. EGMOND - Na een paar maanden van keihard werken is de reconstructie van het Kerkplein gereed. De Vereniging dorpsbelangen Egmond-Binnen, de Stichting Muziektent, de Jeu de boulesvereniging, het kerkbestuur van de parochie St. Abelbert en de gemeente Bergen hebben samengewerkt aan deze reconstructie. Op maandag 30 april werd het plein feestelijk heropent, waarbij drie sprekers kort ingingen op het traject van de renovatie. De openingshandeling wordt verricht door burgemeester Hertog samen met de kinderen van Egmond-Binnen. Daarna werd de jeu de boulesbaan geopend en vond er een openingshandeling plaats bij de kerk. Foto: Mario Sacksioni flora ontwikkeld, die specifiek is voor dit landschap. Er is een grote kans om de verwilderde paarden en de Schotse Hooglanders te ontmoe ten. De gids neemt u mee en zal toe lichting geven over wat er allemaal te beleven valt. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Een duinkaart is verplicht en vergeet niet om een verrekijker mee te nemen. De kosten voor deze wandeling zijn 2,- per volwasse ne, kinderen kunnen gratis mee. Informatie: Nel Visser, tel. 072- 5071885. Eigen foto REGIO - Op zondag 6 mei staat de natuurgids van het IVN weer voor u klaar bij het Sportcentrum in Egmond aan Zee voor de maandelijkse wan deling door de duinen ten noor den van Egmond. Grazende paarden in de duinen op de Starrevlakte. Het is volop voorjaar en de meeste trekvogels zijn weer terug van hun lange reis uit het zuiden. Dat belooft veel muzikaal gekrakeel. Ook de planten schieten de grond uit. In het zogenoemde zeedorpen landschap heeft zich een bijzondere

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21