H E I L O O BIJBAAN igend ONLINE BREINBREKER ;7ilIilNTlEI3ELl: TJES MINIMUMJEUGDLOON 22 ik 1 ajerniewu; \Vf)YW\ UITKIJKPOST 2 MEI 2007 Handige websites: www.studentenwerk.nl Voor bijbaantjes, vakantiewerk en stages. Via je eigen persoonlijke pagina kun je reageren op vacatu res. www.scholierenwerk.nl Speciaal voor scholieren. Maak een persoonlijke pagina aan en rea geer op vacatures. Wanneer je ook ingeschreven staat bij studenten- werk, nl is het niet nodig om een persoonlijke pagina aan te maken. www.studentzondercent.nl Tips en adviezen voor bijbaantjes! (Ook handig wanneer je op zoek bent naar een kamer.) www.leukstebijbaan.nl Nadat je jouw provincie hebt gekozen krijg je allerlei vacatures te zien waar je uit kunt kiezen. Baas: Dus jij wilt een dagje vrij? Besef je wel wat je vraagt? Een jaar heeft 365 dagen waarop gewerkt kan worden. Er zijn 52 weken «per jaar waarin je twee dagen vrij bent, er blijven dan nog 261 dagen over. Per dag werk je 16 uur niet, wat gelijk staat aan 170 dagen, zo blijven er nog 91 dagen over. Iedere dag besteed je dertig minuten aan het drinken van koffie, per jaar is dat 23 dagen, waardoor er nog maar 68 dagen over blijven. Daarnaast heb je een uur lunchpau ze per dag, wat gelijk staat aan 46 dager. Zo blijven er nog 22 dagen over om te werken. Normaal gesproken ben je twee dagen per jaar ziek zodat er nog twintig dagen over blijven. We hebben vijf ver plichte feestdagen per jaar, wat het aantal werkdagen reduceert tot 15. Daarvan geven we je met een royaal gebaar 14 dagen vakantie, waardoor er nog maar één dag overblijft om te werken. En jij wilt net die ene dag vrij!! Iedereen die werkt heeft recht op vakantiegeld. Dat is meestal 8% van je jaarloon. Dit bedrag wordt één keer per jaar uitbetaald en soms zit het inbe grepen bij je uurloon. Als je alleen in de schoolvakantie een bijbaantje hebt en je vakantiegeld zat niet in je uurloon inbegrepen, moet je er goed op letten dat je je vakantiegeld krijgt zodra je dit baantje opzegt. www, mil nkrant enwii knl Vind hier je krantenwijk bij jouw in de buurt www.campingi ob .nl Altijd al op een camping willen werken? Vind de vacature en solli citeer online! www.Vakantiebaantje.com Check op deze site aan de hand van 15 vragen of jouw werkgever alles goed voor jou heeft geregeld. Je kunt ook je werkgever nomine ren voor Vakantiewerkgever van het jaar!" Nog niet oud genoeg voor een baantje? Op www.fumivgames.nl kun ie onder de categorie 'snelheid' alvast oefenen als: barman, medewerker van een hamburgertent, ijsjesverko per, bediende in een restaurant en zelfs als Spöngebob Squarepants krabburgers bakken! Jules is, hij is misschien wel homo. Als hij dat tegen Jules zegt, wordt Jules een beetje boos en Brian loopt weg van de camping waar ze heen gevaren zijn. Maar camping Timboek-toe krijg concurrentie. Een ander gezin begint een luxer camping dicht bij Timboektoe. Anouk en Valerie, de dochters van de baas van de andere cam ping, vertellen verhalen over drugs op het feest bij Timboektoe om de gasten naar hun camping te lokken. Dat lijkt Anouk en Valerie te luk ken.... Meer weten?Lees het hoek dan snel! Tips of ideeën? Mail: jeugdredactie@uitkijkpost.nl Adres: Redactie Uitkijkpost, jeugdpagina, De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel.: 072-5330175 Ettelyke malen heb ik de tranen weg moeten slikken omdat mijn fol ders iemands tuin in waaiden of mijn fiets omgevallen was. Toen ik vijftien was, en mjjn moeder mij had verboden nog langer een krantenwijk te lopen omdat het mijn humeur zo beïnvloedde, kon ik aan de slag bij een bakkerswinkel. Met enorm veel ple zier heb ik daar gewerkt. Maar ook heb ik achter de kassa gezeten en zelfs een blauwe maandag geser veerd in een restaurant (niet voor mij weggelegd). Inmiddels heb ik gelukkig dé ide ale baan, bij een krant, en kan ik dat prima combineren met mijn studie Journalistiek. Je hebt het vast al aan zien komen: het thema van deze maand is bijbaantjes. Alles wat je wilde weten over minimumjeugdloon, leuke bijbaantjes en handige web sites vind je op deze pagina! Veel plezier! En voor reacties of tips kun je ons altijd mailen: jeugdredactie@uitkijkpost.nl Erg toepasselijk is de nieuwe film 'Employee of the month'. Twee rivaliserende werkne mers van een grote supermarkt doen hun uiterste best om deze keer de 'werkne mer van de maand'-titel in de wacht te slepen. Eén van de werkneemsters (Jessica Simpson), een echte babe, heeft namelijk tegen iemand verteld dat ze met de medewer ker van de maand uit wil gaan. Deze comedy is in sommige bioscopen al te zien, anders kun je hem nog verwachten. Timboektoe r Rules (deel 3) Auteur: Carry Slee On October 6. shift happens. Na het grote succes van het bar- becuefeest zijn Isa, Kars en hun vrienden druk bezig om het eiland je langs de rivier bij de camping om te bouwen tot 'love island'. Brian is er met zijn hoofd niet bij. Hij heeft ontdekt dat hij verliefd op Mjjn eerste bijbaantje was een kranten wijk en dat heb ik geweten ook. Jongeren van 15 tot 23 jaar hebben recht op het minimum jeugdloon. Officieel mag iedereen werken vanaf zijn dertiende. Wannéér je werkt als je dertien of veertien bent, spreek je een redelijk uurloon met je werkgever af. Kinderen krijgen namelijk pas een minimumjeugd loon 'vanaf hun vijftiende. Reden: deze kinderen mogen wel werken, maar niet met het doel om geld te verdienen. Voor kinderen van deze leeftijd is het belangrijker dat zij hun opleiding afronden. Wanneer je 15 bent gaat het minimumjeugd loon elke verjaardag omhoog, tot je 23 bent. Ook worden de bedragen twee keer in het jaar opnieuw vast gesteld, namelijk op 1 januari en 1 juli. Vanaf 23 jaar heb je recht op het minimumloon. MINIMUMJEUGDLONEN BRUTO (VAN DIT LOON GAAN DUS NOG PREMIES/BELASTINGEN AF) IN EURO'S Leeftijd van het minimum per maand per week per dag 22 jaar 85% 1.105,70 255,15 51,03 21 jaar 72.5% 943,10 217,65 43,53 20 jaar 61.5% 800,00 184,60 36,92 19 jaar 52.5% 682,90 157,60 31,52 18 jaar 45.5% 591,85 136,60 27,32 17 jaar 39.5% 513,80 118,55 23,71 16 jaar 34,5% 448,80 103,55 20,71 15 jaar 30% 390,25 90,05 18,01 (Bron: www.szw.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22