Bijna tien jaar Sherry Theater Zes Koninklijke Onderscheidingen Kint ratuin Zondag 6 mei open H E I L O O Intratuin Heiloo 3 Tot op heden is zij zeer betrokken bij de Gilde U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur UITKIJKPOST 2 MEI 2007 Zes inwoners van Heiloo, die veel voor de samenleving betekenen, ontvingen een welverdiende Koninklijke onderscheiding. Foto: Mario Sacksioni De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301 m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.301/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Vervolg van voorpagina Mevrouw M.C.C. Neefjes-Rood (1937) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Aanleiding voor deze onderschei ding is dat mevrouw Neefjes vanaf 1982 actief is als vrijwilliger bij de instelling GGZ Noord-Holland Noord, Circuit de Dijk (voorheen De Willibrordusstichting). Mevrouw Neefjes werkte als afde- lingsvrijwilliger op Vincentius-3 en de J.P de Smetkliniek/DOC- centrum en - een korte periode - de afdeling Cornelius. Al 25 jaar kan een beroep op haar worden gedaan, hoewel de cliëntengroep waar zij haar vrij willigerswerk doet niet tot de makkelijkste behoort. Daarnaast is mevrouw Neefjes van 1982 tot 1990 bestuurslid geweest van de TC Hogedijk in Egmond. Van 1989 tot 1997 was zij acht jaar voorzitter van de Rooms Katholieke Gilde. Tot op heden is zij als actief lid zeer betrokken bij de Gilde. Ook was mevrouw Neefjes van 1997 tot 2005 actief als lid van het bestuur van de stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice. Tijdens de uitwis selingen was zij belast met de opvang van onze Poolse gasten. De heer WR. Peereboom (1941) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Aanleiding voor deze benoeming is dat hij precies 50 jaar actief is als bestuurslid bij verschillende verenigingen. Vooral het werk bij de Algemene Nederlandse Geheel Onthouders Bond (ANGOB) is een levenswerk geworden, dat hij tot op heden met alle plezier doet. Op 16-jarige leeftijd is de heer Peereboom begonnen bij de jeugd afdeling van de ANGOB. In sep tember 1962 werd hij gekozen tot lid van het hoofdbestuur. In het bestuur heeft hij verschillende functies bekleed. Hij heeft zich daarbij langdurige persoonlijke ingezet voor het bevorderen van alcoholmatiging in ons land. Daarnaast is de heer Peereboom vanaf 1993 bestuurs lid van de Koninklijke Amsterdamse Post Harmonie. En vanaf 2000 is hij voorzitter van Ijsbaan Heiloo. De heer T. Roodenburg (1946) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding voor zijn langduri ge bestuurlijke inzet bij Brassband Eensgezindheid in Wormer (1969- 1980), Fanfare Onderling Genoegen in Krommenie (vanaf 1987) en de Stichting Museum winkel Albert Heijn (vanaf 1997), waar hij op dit moment nog voor zitter is. De heer Roodenburg is als fede ratielid met de functie van coördi nator HaFaBra verbonden aan het provinciaal bestuur van de KNFM. Daarnaast is de heer Roodenburg penningmeester van Tennisvereniging de Spatter in Wormer; hij was daar ook enige tijd voorzitter van de kantinecom missie. Hij organiseerde van 1997 tot 2003 het Ahold Tennistoernooi en was mede-organisator geweest van het Ahold zaalvoetbaltoer nooi. De heer Roodenburg is sinds 1962 werkzaam bij Koninklijke Ahold NV Op dit moment bekleedt hij de functie van Director Reporting. De heer H. Wijsma (1941) is benoemd tot Ridder in de Orde van oranje Nassau. Hij ontving deze onderscheiding omdat hij zijn leven wijdt aan het omzien naar zijn naasten, wat onder meer tot uitdrukking komt in de vele bestuurlijke vrijwilligerswerk- zaamheden en zijn werk in de gezondheidszorg In zijn vrije tijd organiseerde hij de hulpverlening aan een verzor gingstehuis in Roemenië. En dankzij zijn organisatietalent kon den meer dan 1000 ouderen en gehandicapten tussen 1990 tot 2000 de intochten van Sail langs het Noordzeekanaal gadeslaan. Naast deze activiteiten is de heer Wijsma vanaf jaren '90 actief als secretaris bij de Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo. Vanaf 1990 is de heer Wijsma vrijwilliger in het kerkelijk werk. Hij was een sturende kracht in het samengaan van de Hervormde gemeente te Heiloo en de Gereformeerde kerk. HEILOO - Stukken met een kleine bezetting, gespeeld door amateurtoneelspelers met erva ring, dat is wat het Sherry Theater typeert. Volgend jaar bestaat het Sherry Theater tien jaar en dat is reden om eens een kijkje achter de coulissen van dit niet alledaagse gezel schap te nemen. Bijna tien jaar geleden, in 1998, heb ik samen met mijn vrouw, Renate en Leo van Herk, het Sherry Theater bedacht", zo vertelt Pim de Smalen, al 25 jaar ervaring als spe ler, daarnaast regisseur en vooral bedenker en motor achter het Sherry Theater. „Ik had al enige ervaring bij Pancratius in Castricum en Falkland in Heiloo opgedaan met toneelspelen. Ook heb ik een flink aantal stukken geregisseerd. Maar iets in eigen beheer was helemaal nieuw. Mooie stukken met diepgang spelen met een kleine bezetting, zo'n vier personen, en de komische noot, dat was ons streven. We spe len met een steeds wisselende bezetting. Soms dienen spelers zich aan en soms gaan we zelf op zoek." De naam werpt uiteraard ook een vraag op, want waar associeer je Sherry Theater nou meteen mee? „Inderdaad, sherry, het drankje en niet de vrucht cherry. We spelen op de zondagmiddag en wat doe je anders? Ach, sherry drinken, was dan het antwoord, dus zodoende hebben we onszelf het Sherry Theater gedoopt." Het eerste stuk dat de spelers van het Sherry Theater ten tonele brachten in 1999 was 'Vroeger' van Harold Pinter. 'Pinter is erg schrijverig voor de kleine bezetting' volgens Pim. Theater De Berm in Heiloo is de thuishaven, maar het gezelschap heeft ook andere theaters aange daan, zoals in Westgaan en het Pleintheater in Amsterdam. De stuk ken graven soms diep en de types worden tot de vezel uitgediept. „Onze spelers willen gewoon wat verder met hun rol om zo goed mogelijk gestalte te geven aan hun personage. Ze hebben zoals dat heet allemaal 'honger naar toneel', zijn gedreven en moeten tot de zaal kun nen doordringen. Niet altijd makke lijk om de zaal te laten begrijpen watje zegt op het toneel'zo bena drukt Pim. Geen onderbroekenlol Op 13 mei is het Sherry Theater weer te zien in De Beun. Dan bren gen zij twee stukken, namelijk eerst 'Miep' en vervolgens'De verborgen levens van Henry en Alice' van David Tristram, een Engelse kome dieschrijver. Het is geen onderbroe kenlol, maar heerlyke humor. In dit stuk speelt Marianne Rutgers. Zij komt van toneelvereniging De Spiegel uit Egmond. Dat is zo'n voorbeeld van spelers die van een andere vereniging even overstappen naar het Sherry Theater. 'Miep' wordt neergezet door een debutan te, Mirjam Pels, echt een natuurta lent. Ze wilde dolgraag het toneel op, dus voor haar speciaal een monoloog. Mijn vrouw regisseert 'De verborgen levens', ook regelt ze zoals gebruikelijk het decor en de attributen." Wie wil komen kijken, kan dat doen op zondagmiddag 13 mei om 14.00 uur. Kaarten (met gratis drankje) zijn verkrijgbaar via de kassa van De Beun, tel. 072- 5333156 of kijk op www.theaterde- beun.nl. Alle spelers hebben 'honger' naar toneel. Foto: Mario Sacksioni ADVERTENTIE HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3