Vanaf zondag weer zwemmen in Het Baafje Voorleeshalfuurtje in bibliotheek Heiloo Livera Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Afwijkende opening bibliotheek Met BeatFM naar Percy Sledge KBO-leden naar OL Vrouw ter Nood Collecte Nederlandse Hartstichting Kinderjury Heiloo Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo In teken van Annie MG Schmidt Paulusschool: geen woorden maar daden UITKIJKPOST 2 MEI 2007 in deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Beticht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op vrijdag 4 mei is de bibliotheek tot 18.00 uur geopend. Op zaterdag 5 mei is de bibliotheek normaal geo pend van 10.00 tot 12.30 uur. HEILOO - De Amerikaanse soul- legende Percy Sledge komt naar Nederland en BeatFM geeft gratis kaartjes weg! Stuur een e-mail met de naam van een van de hits van Percy Sledge naar percysledge@beatfm.nl en maak kans op een set van twee gratis toegangsbewijzen op 20 mei in De Waerdse Tempel. HEILOO - De jaarlijkse eucha ristieviering voor de KBO-leden in de kleine kapel van O.L. Vrouw ter Nood, wordt gehouden op dinsdag 15 mei om 10.00 uur. Ook niet KBO-leden zijn welkom. Het herenkoor van de Willibror- dusparochie zal de viering muzi kaal ondersteunen. Voorganger is oud Vicaris Geukers. HEILOO - Ook dit jaar hebben weer vele collectanten zich inge zet om in de week van 15 tot en met 21 april geld op te halen voor de Nederlandse Hartstichting. Er is in totaal een bedrag van 6414,47 opgehaald. HEILOO - Na drie maanden van lezen en beoordelen komt het er nu echt op aan voor de 160 deel nemers van de Kinderjury Heiloo. Zij kunnen nu hun stem uitbren gen. Voor deze stemming staat in Bibliotheek Heiloo een speciale Kinderjury Stembus. Kinder juryleden, die uiterlijk 15 mei een ingevuld stemformulier inleveren, maken kans op een boekenbon van 10,-. HEILOO - Dinsdag 15 mei houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur weer een introductieby- eenkomst. Voor deze bijeenkomst is iedereen welkom, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheekwerk en over de mogelijkheden, die de bibliotheek van vandaag biedt. Een belangrijk onderdeel van het programma is de uitleg van de nieuwe bibliotheekca talogus, die met ingang van 1 april thuis en in de bibliotheek raadpleeg baar is. Het programma bestaat ver der uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wyze waarop de collectie wordt samengesteld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van de inname- en uitleenapparatuur en een korte eerste kennismaking met internet en naslagbestanden. De groep deelnemers aan deze intro ductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegenheid is voor het stellen van vragen over de appa ratuur, de collectie enzovoorts. Het bezoeken van de introductiebyeen- komst is gratis. Opgave: vóór 11 mei, tel. 072-5330670, per e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl) of bij de klantenservice in de Bibliotheek Heiloo. waardoor helaas deze opening niet een week kon worden vervroegd. Zoals veel zwemmers de laatste weken hadden gehoopt. Ter com pensatie is nu al bepaald dat het zwembad tot en met zondag 9 sep tember geopend blijft. Woensdag 2 en donderdag 3 mei kunnen tussen 16.00 en 20.00 uur de abonnementen weer worden afgehaald aan de kassa van het zwembad. Later in het seizoen is er vanaf van maandag 18 juni tot en met vry- dag 22 juni weer de jaarlijkse zwem- vierdaagse met gratis deelname voor de abonnementhouders. Heiloo besteedt ook dit jaar weer aandacht aan de viering van de geboortedag van Annie M.G. Schmidt. Op woensdag 9 mei en woensdag 16 mei staat het voor leeshalfuurtje in de bibliotheek in het teken van Annie M.G.. Op beide woensdagen leest een lid van het '50+ leest voor' team een aantal versjes voor. Het voorleeshalfuurtje wordt gehouden van 13.30 tot 14.00 uur en is voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Het beloven weer heel gezellige half-uurtjes te worden! Wil je stemmen op je favoriete versje? Kijk dan even op www. versjesvanannienl. Livera, Wlnkelhof 't Loo 6, Heiloo, tel. 072-5334116, www.livera.nl HEILOO - Byna op de plek waar zijn overgrootmoeder in 1886 een lin geriezaak runde, vindt u nu Livera, van Christian en Maryke de Groot. Lingerie, oftewel foundation, bad- en nachtkleding verkopen zit zo'n beetje in de familie, want ook de zus van Christian is werkzaam in deze branche. Marijke is, in 1970 samen met haar schoonmoeder een van de eerste Livera-zaken van Nederland in Castricum gestart. Na jaren aan de Kennemerstraatweg, is de winkel dertig jaar geleden verhuisd naar 't Loo. Ook Heemskerk telt een filiaal. Samen met het team van elf dames, waar bij Christian meer achter de schermen werkt, helpen zij de klanten bij de juiste keuze. De speciaalzaak heeft onlangs een ingrijpende metamorfose ondergaan, geheel volgens het nieuwste Livera-concept. Alles is nu lich ter overzichtelijker en mooi op kleur gepresenteerd Vooral door de frontopstelling van de kleding zie je in één oogopslag wat er te koop is", legt Christian uit. Mix Match en een tanktini En wat is er dan te koop? Een breed assortiment lingerie, waarby goed ingespeeld wordt op de modetrends. Christian: ,,De kleding is momenteel strak, dus men wil gladde bh's en broekjes zonder naden en dat verkopen we. Meer aandacht voor romantische foundation betekent dat momenteel alles meer afgewerkt is met kant." Ook aan de grote maten is gedacht, want de cups reiken tot en met de G-cup. Wat badkleding betreft is Livera marktleider in Nederland. Ook bij Livera Heiloo vallen de brede sortering en frisse kleuren direct op. „Livera werkt met eigen stylistes, en verzorgt zo'n drie tot vier collecties per jaar. Meer accent op badkleding in de zomer, in de winter zijn het huispakken en nachtkleding." Mix Match is nu helemaal in, handig als de cupmaat verschilt van het broekje en je kunt leuke combinaties maken. „Nieuw dit seizoen is de tanktini, een broekje met langer hesje", zo laat Christian zien. Bekende merken sieren de rek ken, zoals Esprit die van foundation tot nachtkleding volgens hetzelfde thema, op de markt brengt. Foundationlijn van Diane Beekman Een bekende naam onder de Livera-stylistes is Diane Beekman, bekend van televisie. „Zy heeft ondermeer een foundationlijn ontworpen, een prima basis, maar dan net iets aparter. De prijs van deze bh-tjes varieert van twintig tot dertig euro, maar dan heb je wel iets exclusiefs." En wie niet zo gauw een keuze kan maken, kan voor een uitstekend advies terecht by het personeel, want zo vertelt Marijke: „Dat is zo leuk aan ons werk, je moet vooral advies geven. Bij kleding vind je iets mooi of niet, dit gaat meer over de pasvorm." Uiteraard mag de collectie nachtkleding niet vergeten worden, want ook daarin bekende namen als het Duitse Ringella, Nanso in Art Deco-stijl, het meer klassieke Pill en Pastunette. HEILOO - Zondag 6 mei zal wethouder Rob Opdam exact om 10.00 uur het zwemseizoen 2007 voor zwembad Het Baafje openen. Met veel nieuw tegelwerk en een geheel nieuwe lamellenafdekking over het diepe bassin. De openings handeling van de wethouder zal bestaan uit het verwijderen van afdekking voordat de eerste zwem mers him duik gaan nemen. Doordat niet alle nieuwe tegels op tijd geleverd konden worden, moesten de onderhoudswerkzaam heden een week worden uitgesteld HEILOO - Romeinen, Galliërs, indianen, ridders en jonkvrou wen, VOC-bemanning, je kunt het zo gek niet bedenken of je kwam ze tegen tijdens de spectaculaire afsluiting van het thema 'tijdmachine' op de Paulusschool. Zoals ieder jaar wordt deze avond gekoppeld aan een goed doel. Zo kon aan het eind van deze avond 1514 euro over worden gemaakt aan Stichting Veldwerk Nepal. Eigen foto HEILOO - Van woensdag 9 tot en met zondag 20 mei wordt de landelijke Annie M.G. Schmidt week gehouden. Deze week staat in het teken van de geboortedag (20 mei) van deze opvallende en invloedrijke schrijfster en dichter. Voor haar vele onnavolgbare ver halen en versjes kreeg zij in al 1964 de Staatsprijs voor Kinderliteratuur. In 1988 mocht zij de Hans Christiaan Andersen prijs in ontvangst nemen. Dit is de belangrijkste internatio nale onderscheiding voor kinder en jeugdliteratuur. Bibliotheek yi Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5